Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

rozpočet : $75 million : tržby celosvetovo : $363,530,196(14.12.2006)

• MossIT

Hodně slabý odvar Nema...(2.2.2008)

• Emzet

Už samotný námět "uděláme parodii na mafiánské filmy, určenou především dětem, která bude oblečená do současného moderního hip-hopového hávu, ale bude se odehrávat na dně moře a do hlavních rolí obsadíme proti sobě Willa Smithe, Roberta De Nira a Jacka Blacka" musí ty střízlivější a příčetnější dost vyděsit. No a to provedení vlastně asi taky...(26.12.2008)

• melkor323

Všetky animačné štúdia sa navzájoim vykrádaju s nápadmi....aby se s tou podmorskou biologiou neposrali.....(19.6.2009)

• Greenpeacak

Najdrsnejší mafiánsky fílm, ktorý som spatril. Samozrejme myslím to ironicky(22.12.2009)

• wosho

Kdykoliv jím konzervu sardinek, doufám, že mězi těma prckama je i Oscar. Takový sráče, co dokáže nasrat i papeže, se nevidí každý den a doufám, že tu jeho černorybí hubu dlouho neuvidím. Snad až v té konzervě.(11.3.2011)

Ale takové milé to bylo, přátelské a klišoidní, zřejmě se mi ten večer trefili do nálady.(18.3.2011)

Do jisté míry celkem originální, ale kdysi se mi to líbilo přece jenom trochu víc. Ale ten originální dabing musí být luxusní.(8.4.2015)

Shark Tale je fakt krásna rozprávka, rozhodne sa oplatí vidieť, aj keď českému dabingu je lepšie sa vyhnúť (síce celkovo nedopadol až tak katastrofálne ako mohol, ale predabovanie Willa Smitha do Češtiny, používajúc rôzne rádoby slangové výrazy a na to ešte aj predabovaný rap, to je fakt hrôza)(12.10.2004)

Pěkná, příjemná grafika, ale na můj vkus až příliš moralistické - ale je to vzhledem k žánrovému zařazení pochopitelné.(14.10.2004)

Další do rodiny digi animovaných filmů. V tomto případě se až tak nepovedl jako jeho slavnější bratři. Přes vtipný příběh, skvělé detaily a hvězdné hlasy film až tak nevtáhne; podle mě na tom má vinu hlavně značná nesympatičnost "herců".(14.9.2005)

Parodie mafianskeho sveta v animovanem kabate, ktera se nesmi brat vazne a potom neurazi a rozesmeje. Plna dobrych napadu a gagu. Podporena libivymi R&B songy a poucenim, ze zivot na vrcholku utesu neni to prave orechove a lhani se nevyplaci. 70%(15.11.2005)

škoda toho nadbíhání teenagerovské omladině, škoda "vitpné" podobnosti Oskara a jeho mluviče, ale i tak jsem se pobavil, zapomněl usínat a moje oko mělo stále na co se koukat....(26.6.2006)

je vidět že není od Pixaru(29.10.2009)

V pohodě animáč. Zásadní problém všech lidí co se jim to nelíbilo (z mého okolí) je že to bůhvíproč srovnávají s Nemem. Přitom jediný co je tu podobný je styl animace. Nemo byl krásný příběh, dobrodružný, napínavý. No a Příběh žraloka je spíše taková zábavná teen gangsterka, která si vtipně půjčuje postavy, klišé a dokonce i ksichty herců pro rybí protagonisty z různých gangsterek. K tomu si jede v takovým tom urban stylu, kde si všichni plácají, jsou gangstas, snaží se prorazit nahoru a stát se velkými rybami, k čemuž neodmyslitelně patří hudba ve stylu r´n´b/hiphop. V reálném světě by mě to sralo, ale v tomhle barevném rybím mě to přišlo celkem vtipné. A hlavní hrdina je vysloveně pohodář. Takže jo, první liga to není, ale líbilo se mi to docela dost.(23.2.2010)

Docela zajímavý animák. Zajímavý děj, ale celkově to nemá úroveň těch kvalitnějších filmů tohoto druhu. 60%.(24.4.2012)

• PetkaW.

Když porovnám Příběh žraloka s ostatními animáky té doby, tak jde o velmi slabý film. A i bez toho porovnání je to nic moc. Nevím, nějak jsem nebyla schopná se donutit děj pořádně sledovat. Nedokázal mě zaujmout a pobavit.(4.7.2012)

Kdyz vidim nektere komentare, mam pocit ze bud u filmu spali nebo hledali susne pod stolem. Nic infantilniho jsem zde nevidel (tihle lide by si meli pustit neco aktualniho na Disney Channelu, aby pochopili vyznam tohoto slova)...ono kdyz uz ma neco nominaci na oscara, o necem to svedci. Takze prave naopak, je to decentne napechovane ruznymi forky, parodujicimi mafianske filmy (zraloci jako cosa nostra jsou fakt uveritelni), ale roztomile si dela srandu i z "Celisti". Zralok Lenny-vegetarian je bezva napad a ulhany frajirek Oscar s nim tvori prima dvojku. Nabizi to i hezkou myslenku, ze lhat se nevyplaci a uprimnost je nakonec mnohem lepsi. A i kdyz v originale nabizi film pestrou skalu hvezd, muzu smele doporucit cesky dabing, ktery se povedl - a narozdil od Disney filmu DW zde nepreklada bohudik soundtrack (podobne jako ve "Shrekovi"), takze si vychutnate super pisnicky prevazne v hiphop stylu, ale jsou zde i slavne reggae nebo tanecni kousky. Animace je povedena a pod vodou dokazali autori vytvorit mesto se vsim vsudy (taxiky, popelari, obchody...fakt bezva). Sice je to trochu barevne preplacane a plne neonu, ale ve smyslu velkomesta, ktere Utes predstavuje, to je myslim udelano presne. Plnohodnotna konkurence Disneyho "Hleda se Nemo" (2003)...(21.4.2014)

Príbeh žraloka je vizuálne podareným, no dejovo odfláknutým animákom, ktorého cieľovú divácku kategóriu možno len ťažko identifikovať a len ťažko možno hovoriť o filme pre celú rodinu. Kým pre detského diváka môže byť dej príliš nezrozumiteľný a dospelácky, pre odrastenejšie publikum pôsobí príliš otrepane, až hlúpo. Parodovanie ľudského sveta, fyzická podoba rybiek s dabérmi či niekoľko vydarených vtipov pobaví, ale len na veľmi krátku dobu. Zvyšok filmu divák už len sleduje, ako všetko smeruje k neodvratnému presladenému happyendingu.(11.4.2005)

Tohle pro mě bylo maličko zklámání, ale opravdu jen maličko. Nevím přesně co mi na tom filmu vadilo, asi to jen nebylo tak skvěle napsané a postavičky nebyli tak propracované(myslím spíš v myšlení, protože vizuálně byly moc pěkné a hrozně se mi líbilo jak byly podobné těm, kteří je namlouvali), ale i tak to celkově působí docela dobře.(18.8.2005)

• Puss

A to za hudbu, Willa Smithe a Jacka Blacka.(25.1.2007)

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21