Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Přestylizované, a ne příliš vtipné, i když relativně zábavné. Hopperská stylizace mě fakt štve!!(19.2.2008)

Děti jako já vyrůstali na filmech Hledá se Nemo a Příběh žraloka. Nemo ve mně nechal nostalgické vzpomínky ještě desetiletí poté, Příběh žraloka ve mně vyvolává spíše nelibé pocity. Neměla jsem ráda postavy, žádná mne nezaujala a vše bylo jakési potemnělé, nezajímavé. Za mě 3* s odřenýma ušima.(14.12.2014)

Tržby v USA za první víkend: 47 604 606 $ (4016 kin) Tržby v ČR za první víkend: 3 326 493 Kč (19 kin) Diváci v ČR za první víkend: 29 278 diváků Náklady na výrobu: 75 mil. $ Ocenění: Oscar '04 - nominace: animovaný film BAFTA Children's Award - film(20.8.2016)

• Kenneth

Film pro ty kterým stačí, že je to pěkně nakreslené, podobá se to nějakému filmu který viděli a tato skutečnost stačí aby se tomu smáli. A taky jim nesmí vadit hudba podobná R'n'B. Pro mě to byla strašná nuda s otřesnou hudbou.(17.12.2004)

Jestli je film založen na takzvaném americkém humoru, tak v tomto filmu působil velice dobře. Jenže plně chápu, že každému nesedne. Já osobně nemusím všechny americké humorné filmy, ale v posledním období nevznikly snímky, které by byli svým humorem přespříliš trapné nebo ohrané (napadá mě třeba komedie Jeho fotr, to je lotr, která je založena na typicky americkém humoru, a přitom byla jako celek skvělá), a když už vznikly tak šlo většinou o filmy pro teenagery. Snímek Příběh žraloka není vůbec špatný, ale před jeho shlédnutím si musíte rozmyslet pár věcí: a) jestli máte rádi humor, obličeje a hip-hopová gesta Willa Smithe. b) jestli snesete animovaný film v moderním hávu, s moderní hudbou. c) jestli snesete dávku toho tzv. amerického humoru. Mně žádná z těchto věcí nijak nevadila (i když Willa Smithe dvakrát nemusím). A proto jsem si zvykl i nato, že ve filmu doopravdy trochu chybí větší nadhled! Já jsem se poměrně dost nasmál, i když humor není tak inteligentní, třeba jako v Hledá se Nemo. Zkrátka Příběh žraloka je svým způsobem trochu experimentální film, který kombinuje humor přesně střižený na triko Willa Smithe, Jacka Blacka i Roberta de Nira a spoustu moderních scén skombinovaných s komerční hip-hopovou a R'nB' hudbou.(9.3.2005)

No, mě to jako nijak moc nezklamalo, naopak jsem se u toho velmi dobře bavil, akorát mě mrzí, že jsem to ještě neviděl v původním znění.(8.5.2005)

Platí pravidlo: čím víckrát dokola si Příběh žraloka pustíte, tím častěji se zasmějete. Nechápu na jakém principu, ale funguje to. Jenom první dojem byl takový nemastný, neslaný.(7.6.2006)

Přehnáné udělané tak aby se to líbilo a to očividně . Zaměřeno primárně na mladší publikum prostě průměr se vším všudy 50%(1.4.2007)

• LuNaj

V porovnání s konkurenčním podvodním animákem Hledá se Nemo odchází Příběh žraloka z tohoto duelu jednoznačně jako poražený. A ten soundtrack byl pro mě vysloveně otřesný.(25.6.2008)

Tolik zvučných jmen a přitom jeden z těch horších animáků. Příběhově jde sice o celkem slušnou zápletku, žralok=vegetarián to je docela originální co si budem povídat, žraločí mafie taktéž, ale chtělo to více vtipnějších dialogů a i vtipnějších situaci, protože je jich zatraceně málo. Jediné co na tomto animáku je skvělé je samozřejmě animace, která na to, že se vyskytuje pod vodou tak je hodně barevná a to herecké obsazení je vážně zvučné co se týče jmen. Ale to nemění nic na tom, že jde jen o průměr a je mnoho lepších animáků, než tento.(20.7.2008)

Říkám si, proč ten filmeček má tak špatné hodnocení, neboť se mi docela dost líbil? Pravděpodobnou odpověď nacházím u pana / paní ZPUTNIKA... Mimochodem jako u většiny ostatních animáků se dá přežít i český dabbing... a konečně... obdivuji se, kolika odborníky na filmovou animaci oplývají nám ty luhy české, moravské i slovenské, anžto já stydím se, neb rozdílů těch zjevných a patrných, svými necvičenými zřítelnicemi často neseznávám a jakož i u jiných "horších" animáků rozdílu nevidím... holt se mi ty obrázky a postavičky líbí a nebo nelíbí... svatá prostota... :)(30.5.2009)

Příběh se chvílemi táhne, přímo vleče. Aby film dostal potřebnou "šťávu", bylo by potřeba přidat větší porci vtipu, nebo akce. (popřípadě to zkrátit :D ) Pohádka je to pěkná, bohužel s nevyužitým potencionálem. Co se ale týká rybího světa, tak to je něco úžasného. Zbytek už bohužel nedotáhly do takové dokonalosti. Možná to teď zní, že je to vážně děs, ale už nemám filmu co vytknout. Jednou za čas si film ráda pustím, ale nebude to tak často jako jiné pohádky. Zkrátka chvílemi bych filmu dala takové horší 4 a chvílemi na mírně lepší 3. Celkové skóre: 3 velice dobré hvězdičky (a nebo 4 velice špatné hvězdičky).(12.6.2009)

• Tuniak DF

Toto je aj na animované rozprávky príliš slabé... Will Smith tu nie je vtipný (ani jeho ryba), ani Jack Black (a jeho žralok), a ostatné je typická rozprávka, na ktorú som už asi moc veľký...(24.9.2010)

• yaqwsx

Kuk sem, kuk tam. Nikde nic. Celý film je takový nijaký, takový prázdný. Navíc si z něj nepamatuju jediné hlášky...(23.1.2011)

Celkem mě to bavilo a rád se na to znova podívám.(16.3.2011)

Tak túto rozprávku som videl nejaký ten rok po premiére. Nejako ma neoslovovala. O to bolo moje väčšie prekvapenie po zhliadnutí. Zaujímavý príbeh, pekne vykreslené postavičky z vodnej ríše, skoro všetky dobre prepožičané hlasy, ale akosi to pre mňa bolo to v konečnom dôsledku len opakovanie animáku "Finding Nemo". A toto bolo o niečo horšie hľadanie obľúbenia si filmu, teda mňa ako diváka. I keď v konečnom dôsledku sa jej to podarilo.(15.7.2011)

Tohle bylo docela průměr. Ale dalo se na to koukat.(9.9.2011)

Průměrná podíváná, která mě s každým dalším podíváním baví míň a míň... a proto se taky míra mého soutředění snižuje a snižuje. Tím nechci říct, že je to špatný animák, ale jen to, že nemá nic navíc.(30.3.2013)

Přijde mi, že vzali prostředí americké střední školy, na to aplikovali vodní svět a pustili do toho našeho... Dialogy jsou otravné, prititivní a místy trapné. Hlavní hrdina mi brnkal na nervy od začátku do konce. Po vizuální stránce to nebylo špatné, ale nic oslnivého. Nejsem zrovna nadšená z toho, co se touhle "pohádkou" dětem podstrčuje za "životní styl" (vlastně, američanům je to asi jedno, většina z nich takto žije tak jako tak). Jako rodinný film nic moc, jako komedie to u mě selhalo (humor na úrovni bezduchých komedií, fuj). Dobrodružné to asi je (pro děti) a animovaný - to jediné to zcela splnilo :-) Za hvězdné "hlasy" rybiček dávám o hvězdu víc.(20.7.2013)

Slabšia rozprávka, v ktorej chýbala tá vtipná časť.(2.10.2013)

Pohádka na motivy Kmotra... (y) špica(15.12.2014)