poster

Příběh žraloka

 • USA

  Shark Tale

 • Slovensko

  Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (411)

 • Galadriel
  ***

  Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním).(5.7.2005)

 • Stegr
  ****

  70%(27.5.2007)

 • Ruut
  *

  Naleštěné pozlátko s nulovou zábavností. Většina úspěšných CGI animáků let minulých pracovala se zajímavými příběhy a originálníma postavama. V Příběhu žraloka je tomu přesně naopak. Podle hvězd, které se upsali tomuto filmu, byly vytvořeny jejich animované kopie. A kreslený pitvořící se Will Smith opravdu zábavný není. Ze začátku je v Shark Tale několik zajímavých popkulturních narážek a docela povedená je i scéna z velrybomyčky. Pak ale šmytec. Zbytek filmu je jenom slepenec rádoby vtipných vesměs ale trapných výstupů poplatných době. Jsem si jistý že za 5 let až bude moderní zase něco uplně jiného než situace a chování parodované v Příběhu žraloka, tak si na tuhle pitominu nikdo ani nevzpomene.(10.1.2007)

 • Rosaviva
  ***

  Ale tak není to špatnej film, místama docela vtipnej, ale když jsem byla menší, líbilo se mi to o hodně víc než teď. 3* Docela se mi na to hodí přirovnání "Did you know that dolphins are just gay sharks?!"(17.3.2011)

 • k212
  *

  Jsem hluboce zklamána. Příběh žraloka není ani vtipný, ani dramatický, natož inteligentní. Staví hlavně na vizáži a projevech celebrit (Will Smith a jeho gesta a-lá raper), na znalosti amerických reálií (a taky kultuře), a samozřejmě na velmi proslulých a za mořem oblíbených filmech (postřehla jsem Titanik, Kmotra, Matrix ....). Problém je však v tom, že ani na jedné straně nenacházím nadhled, ironii, satiru. Příběh žraloka je jen prázdná parodie našroubovaná na banální příběh v co nejvíce moderním a cool hávu a s nechutnou pop, hip-hop a r'n'b hudbou k tomu. A ani přijatelná grafická stránka filmu nedokáže nic z toho pozvednou ze své ubohosti. (Přiznávám, že já jsem srazila ze dvou hvězd na jednu, protože chovám nepřekonatelnou averzi k americké komerční hip-hopové kultuře).(4.3.2005)

 • Hromino
  ****

  Ale lidi, vždyť to nebyl tak hrozný propadák. Sice je pravda, že tak dobré jako Nemo to nebylo (Pixar se nezapře!), ale jako solidní zábava to posloužilo určitě.(8.8.2009)

 • Carol Pifková
  ***

  No ale veď celkom sa to dalo, smiešne to bolo no nič úžasné. A súhlasím s hellstruck Oscar je kus nesympatickej ryby... hodný jedine tak sushi baru.(10.1.2013)

 • Allien.9
  ***

  Nic výjimečného, ale všemožné odkazy na Titanic nemají chybu.;-) P.S.: Zdá se to jenom mně nebo opravdu stojí podmořské animáky ve srovnání s těmi suchozemskými za prd?!?(17.3.2011)

 • lamps
  ***

  Velmi příjemná zábava ověnčená skutečně hvězdným dabingem, Zimmerovou hudbou a krásně vymyšleným podvodním světem. Bezprostřední podvodník Oscar má vtip a šmrnc, plachý Lenny je roztomilý a sympatický a De Nirův Don Lino je mafián jak se sluší a patří, ale bohužel se podílí na příběhu bez emocí, bez překvapení a bez výraznějšího morálního přesahu. Jednotlivé ingredience fungují a film šlape, ale jako celek se v nabité konkurenci ztrácí a nemá co říci...(30.8.2012)

 • misterz
  ***

  Veľmi slabý príbeh s nevýraznými postavičkami a mne nie moc sympatickými pesničkami. Chcelo to niečo zaujímavejšie a poučnejšie, tiež by neuškodilo viac humoru a pár hlášok k tomu. Najmenšie deti by to ale malo pobaviť. Dospelí však budú odpočítavať čas do konca. Slabší priemer. 55/100(3.12.2017)

 • HoneyBunny
  ***

  Začátek byl plný dobrých nápadů, ale příběh se hodí tak pro děti ze základy nebo do Disneyho filmů. PS: De Niro byl skvělej mafiánskej žralok, ale machrování Willa Smithe už se zvrhává do trapnosti.(13.10.2004)

 • swamp
  ***

  Rozhodně slabší ze všech těch animáků, se kterými se roztrhl pytel. Tady to nevytáhne ani Smith s bandou De Niro, Zellweger, Jolie, Black či Scorsese.(26.6.2005)

 • WANDRWALL
  *

  Konečně film o tom, že i žralok má starosti, a to nejen jak by ubližoval člověku.(30.7.2010)

 • Kothy
  ***

  Slabší verze Nema s dabingem Willa Smithe. Medúzy Ernie a Bernie jsou ale super. "Velrybí myčka. Služeb máme móře. A ty ceny. Ó můj bože!" :D(26.1.2013)

 • nash.
  **

  Poněkud hyperkativní a barevně přepísklá podívaná, jejíž stylizace a animace je mnohem výraznější než příběh a dialogy. Podmořský svět je sice plný nápaditých detailů (nejvíc asi pobavila sushi restaurace), s humorem už je to však slabší. K zasmání nedošlo, místa, kde by se člověk alespoň usmál by se dala na prstech jedné ruky spočítat a ani děti z něj nebyly nijak zvlášť nadšené.(28.3.2011)

 • Adam Bernau
  odpad!

  Ne že by nestálo za otázku, co by bylo s žralokem, který je hodný, nerad vidí krev a nežere maso. Ale dilema mezi "pojde hlady" nebo "bude s každým kámoš" by bylo málo, i kdyby zde bylo vůbec položeno. Což ovšem není důvod, proč tento otravný slizký blbý ždímák skončil v odpadu, zvláště uvážíme-li, že dobře poslouží jako schématický model pro případný podobný film se skutečnými lidmi. Byl jsem sice v pokušení dát záchrannou hvězdičku za vychytaně mafiósní žraločí frňáky, ale jak by k tomu přišly filmy, které si tu hvězdičku zaslouží? Rozdíl mezi Spláchnutým a Příběhem žraloka je jako rozdíl mezi uměním možného a výprodejem "vše za 29".(5.5.2012)

 • SeBig
  *****

  Jeden z mích nejoblíbenějších animáku, asi hned po Toy story. Kdo to kreslil?? Chci něco takovýho! Paní Sanchezovou?? Neskutečná hromada hlášek týpek rybák Oscar co dře a má svuj sen, Lenny veganskej žralok ve světě žraločí mafie... prostě mega vychillenej animák s parádní atmosférou a hudbou. Miluju to. Služeb moře! A ty ceny! O muj bože!!(27.6.2010)

 • klerik
  ***

  Vizuálne mi to až tak nesadlo, ale gangsterská atmosféra bola fajn. Na rozdiel od NEMA o tomto nikto netáral, že je to úžasné, takže som sa bavil viac. Napriek tunajšej skvelej technickej stránke, je môj bľúbený animák o (pa)rybách PASCA NA ŽRALOKA ...(17.3.2012)

 • Lenny.M
  ***

  Neoslnil, nezklamal, ale mám ten film ráda.(17.1.2009)

 • triatlet
  **

  "Odplav po svých, Příběhu žraloka." Jednoduchý příběh o dobru a zlu, ve kterém podmořský svět nastavuje zrcadlo šoubyznysu, se stává sám víc kýčem než rodinnou podívanou. Animaci přebíjí až nepříjemná pestrobarevnost.(22.5.2010)

 • heyda
  **

  Žádná sláva...(22.6.2010)