Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním).(5.7.2005)

70%(27.5.2007)

• Ruut

Naleštěné pozlátko s nulovou zábavností. Většina úspěšných CGI animáků let minulých pracovala se zajímavými příběhy a originálníma postavama. V Příběhu žraloka je tomu přesně naopak. Podle hvězd, které se upsali tomuto filmu, byly vytvořeny jejich animované kopie. A kreslený pitvořící se Will Smith opravdu zábavný není. Ze začátku je v Shark Tale několik zajímavých popkulturních narážek a docela povedená je i scéna z velrybomyčky. Pak ale šmytec. Zbytek filmu je jenom slepenec rádoby vtipných vesměs ale trapných výstupů poplatných době. Jsem si jistý že za 5 let až bude moderní zase něco uplně jiného než situace a chování parodované v Příběhu žraloka, tak si na tuhle pitominu nikdo ani nevzpomene.(10.1.2007)

Ale tak není to špatnej film, místama docela vtipnej, ale když jsem byla menší, líbilo se mi to o hodně víc než teď. 3* Docela se mi na to hodí přirovnání "Did you know that dolphins are just gay sharks?!"(17.3.2011)

• k212

Jsem hluboce zklamána. Příběh žraloka není ani vtipný, ani dramatický, natož inteligentní. Staví hlavně na vizáži a projevech celebrit (Will Smith a jeho gesta a-lá raper), na znalosti amerických reálií (a taky kultuře), a samozřejmě na velmi proslulých a za mořem oblíbených filmech (postřehla jsem Titanik, Kmotra, Matrix ....). Problém je však v tom, že ani na jedné straně nenacházím nadhled, ironii, satiru. Příběh žraloka je jen prázdná parodie našroubovaná na banální příběh v co nejvíce moderním a cool hávu a s nechutnou pop, hip-hop a r'n'b hudbou k tomu. A ani přijatelná grafická stránka filmu nedokáže nic z toho pozvednou ze své ubohosti. (Přiznávám, že já jsem srazila ze dvou hvězd na jednu, protože chovám nepřekonatelnou averzi k americké komerční hip-hopové kultuře).(4.3.2005)

Ale lidi, vždyť to nebyl tak hrozný propadák. Sice je pravda, že tak dobré jako Nemo to nebylo (Pixar se nezapře!), ale jako solidní zábava to posloužilo určitě.(8.8.2009)

No ale veď celkom sa to dalo, smiešne to bolo no nič úžasné. A súhlasím s hellstruck Oscar je kus nesympatickej ryby... hodný jedine tak sushi baru.(10.1.2013)

Nic výjimečného, ale všemožné odkazy na Titanic nemají chybu.;-) P.S.: Zdá se to jenom mně nebo opravdu stojí podmořské animáky ve srovnání s těmi suchozemskými za prd?!?(17.3.2011)

Velmi příjemná zábava ověnčená skutečně hvězdným dabingem, Zimmerovou hudbou a krásně vymyšleným podvodním světem. Bezprostřední podvodník Oscar má vtip a šmrnc, plachý Lenny je roztomilý a sympatický a De Nirův Don Lino je mafián jak se sluší a patří, ale bohužel se podílí na příběhu bez emocí, bez překvapení a bez výraznějšího morálního přesahu. Jednotlivé ingredience fungují a film šlape, ale jako celek se v nabité konkurenci ztrácí a nemá co říci...(30.8.2012)

Veľmi slabý príbeh s nevýraznými postavičkami a mne nie moc sympatickými pesničkami. Chcelo to niečo zaujímavejšie a poučnejšie, tiež by neuškodilo viac humoru a pár hlášok k tomu. Najmenšie deti by to ale malo pobaviť. Dospelí však budú odpočítavať čas do konca. Slabší priemer. 55/100(3.12.2017)

Začátek byl plný dobrých nápadů, ale příběh se hodí tak pro děti ze základy nebo do Disneyho filmů. PS: De Niro byl skvělej mafiánskej žralok, ale machrování Willa Smithe už se zvrhává do trapnosti.(13.10.2004)

Rozhodně slabší ze všech těch animáků, se kterými se roztrhl pytel. Tady to nevytáhne ani Smith s bandou De Niro, Zellweger, Jolie, Black či Scorsese.(26.6.2005)

• WANDRWALL

Konečně film o tom, že i žralok má starosti, a to nejen jak by ubližoval člověku.(30.7.2010)

Slabší verze Nema s dabingem Willa Smithe. Medúzy Ernie a Bernie jsou ale super. "Velrybí myčka. Služeb máme móře. A ty ceny. Ó můj bože!" :D(26.1.2013)

• nash.

Poněkud hyperkativní a barevně přepísklá podívaná, jejíž stylizace a animace je mnohem výraznější než příběh a dialogy. Podmořský svět je sice plný nápaditých detailů (nejvíc asi pobavila sushi restaurace), s humorem už je to však slabší. K zasmání nedošlo, místa, kde by se člověk alespoň usmál by se dala na prstech jedné ruky spočítat a ani děti z něj nebyly nijak zvlášť nadšené.(28.3.2011)

• Adam Bernau

Ne že by nestálo za otázku, co by bylo s žralokem, který je hodný, nerad vidí krev a nežere maso. Ale dilema mezi "pojde hlady" nebo "bude s každým kámoš" by bylo málo, i kdyby zde bylo vůbec položeno. Což ovšem není důvod, proč tento otravný slizký blbý ždímák skončil v odpadu, zvláště uvážíme-li, že dobře poslouží jako schématický model pro případný podobný film se skutečnými lidmi. Byl jsem sice v pokušení dát záchrannou hvězdičku za vychytaně mafiósní žraločí frňáky, ale jak by k tomu přišly filmy, které si tu hvězdičku zaslouží? Rozdíl mezi Spláchnutým a Příběhem žraloka je jako rozdíl mezi uměním možného a výprodejem "vše za 29".(5.5.2012)

Jeden z mích nejoblíbenějších animáku, asi hned po Toy story. Kdo to kreslil?? Chci něco takovýho! Paní Sanchezovou?? Neskutečná hromada hlášek týpek rybák Oscar co dře a má svuj sen, Lenny veganskej žralok ve světě žraločí mafie... prostě mega vychillenej animák s parádní atmosférou a hudbou. Miluju to. Služeb moře! A ty ceny! O muj bože!!(27.6.2010)

Vizuálne mi to až tak nesadlo, ale gangsterská atmosféra bola fajn. Na rozdiel od NEMA o tomto nikto netáral, že je to úžasné, takže som sa bavil viac. Napriek tunajšej skvelej technickej stránke, je môj bľúbený animák o (pa)rybách PASCA NA ŽRALOKA ...(17.3.2012)

Neoslnil, nezklamal, ale mám ten film ráda.(17.1.2009)

• triatlet

"Odplav po svých, Příběhu žraloka." Jednoduchý příběh o dobru a zlu, ve kterém podmořský svět nastavuje zrcadlo šoubyznysu, se stává sám víc kýčem než rodinnou podívanou. Animaci přebíjí až nepříjemná pestrobarevnost.(22.5.2010)

• heyda

Žádná sláva...(22.6.2010)