liborek_

Do prvního ročníku Harvardské univerzity nastupuje samolibý floutek, frajírek a arogantní donchuán Tom Brown. Od počátku svých studií se střetává s kolegou Bobem McAndrewem, přičemž vrcholem jejich společných půtek je dcera harvardského profesora Mary Abbott. To je stručná synopse filmu, který je v současnosti (30.7.2008) na imdb.com nejlépe hodnoceným filmem dvacátých let minulého století! (9.2/10). Upřímně řečeno, dle mého soudu příšerně nadhodnoceno - viděl jsem tucty mnohem lepších filmů z tohoto období. Brown of Harvard je velmi jednoduchý příběh o "napravení" necitlivého, namyšleného a drzého týpka, který mj. zkazí své univerzitě důležitý výroční veslařský závod, nebo se snaží ne příliš bystrým způsobem sbalit krásnou profesorovu dceru ("To je můj opasek - Kdykoli mi nějaká podlehne, udělám si na něj zářez"). Ve filmu se vrší jedno klišé za druhým, směřování děje je velmi předvídatelné a obrat v poslední třetině filmu, který vrcholí Brownovou hrdinskou účastí na výročním fotbalovém zápase, nemůže samozřejmě skončit jinak než happyendem. Ten však překvapivě není stoprocentní a obsahuje jeden velmi tklivý prvek, který nechci vyzrazovat. Snímek to tedy není z nejlepších, nicméně už jen kvůli velmi vydařeným záběrům z veslařských závodů či fotbalového zápasu stojí za zhlédnutí. ()

kaylin

Je pravda, že němý film už jsem neviděl celkem dlouho. A na tenhle jsem se podíval jen proto, že se v něm poprvé na plátně objevil John Wayne. Ne, rozhodně nečekejte hlavní roli. Vlastně počítejte s tím, že tu skoro vůbec není. Ani v titulcích ho nenajdete. Na druhou stranu jsem rád, protože bych se jinak ani nedostal k filmům, které my jménem nic neříkají. "Brown of Harvard" je snímkem, který má celkem dramatické situace, romantické situace, a co si budeme povídat, díky tomu, že se jedná o snímek němý, jsou zde i komické situace, některé bohužel nezamýšlené. Přesto, pokud máte rádi němé filmy, tenhle není špatný. Pro mě tyhle filmy mají kouzlo. ()

Martin741

Sposob  ako hlupy namysleny arogantny typek k rozumu prisiel, Nebudem namako z toho, ze je to z 20. rokov  minuleho storocia  - takychto ludi vyplodila kzada doba pozehnane, ci uz  Rimska Risa, stredovek , novovek ..... takito su vsade, vzdy boli su aj budu   : 20 % ()