poster

The California Kid (TV film)

Drama / Thriller / Akční

USA, 1974, 74 min

 • kaylin
  ****

  Martin Sheen ukazuje, jak se skvěle hodil pro role rebelů, ale s tím, že jeho postava není jen plochá, není to očekávaná karikatura, ale je to hrdina, kterého je skutečně možné si zamilovat, a to v příběhu, který sám o sobě není tradiční a je zajímavý samotnou zápletkou. Ani jsem nečekal, že z toho půjde udělat film, který vás bude bavit do konce.(29.5.2017)

 • vitekpe
  ***

  Presne jak uvadeji kolegove v okolnich komentarich. Na to, ze se jedna o TV film, jde o pomerne zabavny kousek. M.Sheen je takovej "deanovskej" hrdina, zaporak je zaporak, a holka v baru (Michelle Phillips) je sympaticka a mila. Do toho par peknej aut ze stary skoly...ja jsem spokojenej. Kratke, jednoduche, zabavne.(6.5.2013)

 • gumli
  ***

  Celkom dobrý americký TV film.Skôr taká oddychovka,nie moc náročná.Dej filmu je v roku 1958 v nejakom zapadákove,v mestečku Clarksburg.Poblíž mestečka je nebezpečný úsek cesty a veľa ľudí tam už zahynulo.Michael Mc Cord-hraje ho Martin Sheen,príde do tohoto mestečka,lebo zahynul tam aj jeho brat.A vie že to nie je len tak,že niekto mal v týchto nehodách prsty.A vie aj presne kto,preto sa prišiel pomstiť.Nenáročný film dobrý na oddych.(5.3.2010)

 • Foma
  ***

  Docela srandovní filmek o městečku, kde šerif, jemuž kdosi kdysi zabil při havárii ženu a syna, se mstí na všech řidičích, co jezdí rychle a donutí je k rychlej jízdě v nebezpečnej zatáčce, kde se vždy rozbijou a zabijou. To je, co?! Ale vážně. Pak nastoupí Martin Sheen, jež zase chce vypátrat a pomstít smrt jedný z obětí šerifa, svýho bratra. Takže zkoumá, hledá a nachází a samozřejmě se ve filmu jezdí a bourá. Nicméně, Martin Sheen je jako vždy zajímavej, taky ve filmu hraje Michelle Philips z Mamas and Papas, mladej Nick Nolte, a vůbec film má takovou tu roztomilou atmosféru začátku 70. let a na to, že je to televizní produkce, tak se nemusí za nic stydět.(11.2.2009)

 • Duke90
  ***

  Srší z toho amatérismus největšího kalibru od hudby přes hereceké "výkony" až po samotný "příběh", ale mám obecně rád Martina Sheena a zde byla jeho postava opět přirozená a hlavně správňácká. V prvních minutách filmu lze zahlédnout skutečného (i filmového) bratra slavnějšího Martina - Joe Esteveze a vyhledávači ranných filmových rolí mají možnost narazit třeba na hodně neopotřebovaného Nicka Nolteho, který ve své jediné "náročnější" emocionální scéně vtipně přehrává. Na odreagování The California Kid neurazí a proto dávám slabší tři hvězdy.(11.10.2020)