Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

Jirka_Šč

Doopravdy krásná animace: 5*. Atmosférovost: 4*. Doopravdy mizerný scénář: 2*. Logika některých okamžiků: 1* (místy jsme fakt nerozuměli co a jak). Vysvětlení systému fungování města: 3*. Hudba: 4*. První půlhodina: 4*. Stručně: Vítězství formy nad obsahem. Nicméně nelituji, že jsem viděl. Úroveň animace (a její drobná odlišnost od japonského anime) za to stála. ■ Milovníci anime, nestarající se o logiku věcí a beroucí film jako sled stylových scének, ve kterém není důležité hlubší prokresleni a pochopení postav, si mohou jednu hvězdičku přihodit. ()

Ceres

Korea a animé, z tohoto spojení vznikl velmi kvalitní animé film, který je vizuálně skvěle udělán, má i docela slušný příběh, atmosféra je vyloženě k nakousnutí, ale hlavně výborný soundtrack, který vrcholí arií, která podbarvuje slow motion scénu, která je vrcholem tohoto animé. Hodně se mi i líbila scéna se západem slunce na vraku lodi a puštěný song na vinylu. Tohle vše dělá z tohoto kousku kvalitní záležitost. ()

Aelita

Nestačí anime dobře nakreslit. Ani zaměnit ropu znečištěním. Ani rozdělit lidskou společnost. Ani vložit lásku. Ani vnést do lásky soupeření. Ani nechat mrznout dětičky. Ani spustit revoluci. Ani nechat odlétnout hrdinu ke slunci. Ani měnit hloubku ostrosti a simulovat zpomalovačky. Nic z toho nestačí, pokud ze všeho nakonec vznikne pouhá slepenina obrazů bez vazby a příběh bez duše. ()

Malarkey

Anime se snaží vtrhnout do naších trafik, a ne že bych je neměl rád. Taková Princezna Mononoke nebo Cesta do Fantazie je učiněný zázrak, ale občas se s atmosférou přetáhne a vše má nakonec trošku jiný záměr, než by původně mohl mít. Možná ale je problém v něčem jiném, možná mi už vadí to futuristično samotné, kdy v Princezně nebo Cestě jsem viděl obyčejný svět nebo fantasy svět očima výtvarníka, ale futuristický je novinkou, která mě zas tak úchvátit nedokázala. Nakreslené je to opravdu skvostně, tedy, jak kdy, občas mi to nesedlo, ale občas jsem nestačil zírat, pravda ale je, že u opravdových ručně kreslených jsem zíral celou dobu a nedokázal odtrhnout oči, no a tady v tom je to trošku jinak, možná právě proto hodnotím takhle, jako většinu těch, co jsem měl tu čest vidět, ale i v těch se objevily vyjímky, nějaké, tato to ale není. ()

Skejpr

Zkáza Ecobanu je technicky brilantní anime, maximálně těžící z 3D technologií, přesto ale stále spoléhající na klasickou ruční animaci (nikoliv jako Appleseed, nebo Vexille 2077). Disponuje zajímavou romantickou linií, hutnou atmosférou a překrásnou hudbou, která i vizuálně nejpestřejší a nejdynamičtější momenty ztlumí na úroveň mlhavého snu. Krása... Výsledný dojem bohužel kazí pomalejší tempo a v první polovině prakticky nulový tah na branku. To co se ale rozpoutá v poslední půlhodině a skončí záběrem na modré nebe... To je prostě nepopsatelná nádhera... ()

• Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)