Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

novoten

Nádhera. To, co Ecoban nabízí v animaci nebo renderovaném prostředí, jsem viděl snad naposledy v Appleseedu, jinak takovou podívanou opravdu nepamatuji. Je proto škoda, že rozkolísaný příběh občas sklouzne až na úroveň zaměnitelné sci-fi povídky. Jenže pak přijde závěrečná dvacetiminutovka, která nabízí dokonalé audio-vizuální propojení obrazu s duchem vyprávění - a není obrany. Étericky fascinující finále tak zanechá celkové dojmy na hranici nadšení. ()

blackJag

když jsem se díval na film o filmu (na dvd nepochopitelně jen v originálním znění - kolik z vás umí korejsky?), překvapilo mě, že snímek není celý vy-animovaný, ale snad většina z navržených lokalit je udělána ve skutečnosti ve zmenšeném měřítku (vypracovaná do posledního detailu) a samotný animovaný děj (tedy přesněji postavy, vozy jsou renderované) je do hotových záběrů dotvořen. Nedokáži posoudit pracnost toho či onoho postupu, je to ovšem v každém případě zajímavý poznatek... Co velice k filmu samotnému? Je klasicky asijsky emočně vyhrocený, plný patosu. Možný spoiler: Má šťastný konec, je ho ale v této rovině možné brát jen z globálního hlediska, protože většina z načrtnutých postav to nějakým způsobem stejně odnese, což je vlastně pro asijskou kinematografii také typické - osobní zmar na pozadí obecného blahobytu... Určující věci jsou jednoduše určující, s tím se těžko něco dělá a toto bez problémů respektuji, vadilo mi ale, že nevím víc o samotné legendě příběhu. Začátek je tradičně rychle rozvržen, šup rup, proč ale Ecoban žije na úkor okolního znečištění? Na jakém principu? Takových otazníků je prostě mraky (i když vždycky ještě můžu vinu svalit na překlad). II Scénář: Moon-saeng Kim. 65% ()

Javad

V HD rozlíšení je WONDERFUL DAYS hotová pastva pre oči, ale ten dej a nelogickosť (nebudem to tu rozoberať, ale ak sa nad tým zamyslím tak celé je to pekná blbosť)..., pravdu povadiac je to točené ako pre 12 ročných. Každý kto už má pár filmov za sebou musí v polovici spoznať že toto sa jednoducho nepodarilo, pritom začiatok je fajn – žena ženúca sa na futuristickej motorke po opustenej post-apo krajine...atď. , *** za tú krásnu grafiku. ()

imf

Obrovsky potencial, ale rozpacity vysledek... Film nezvlada chytit divaka za sos a protahnout ho timhle nadhernym svetem, aniz by neupadl do prilisne schematicnosti a pasti mnoha klise. Ani vizualni strance nelze zatleskat bez obcasneho "ale", protoze naduzivani renderovanych objektu je bohuzel az prilis okate (s vetsim rozpoctem by se mozna dala klasicka rucni animace a 3D objekty spojit lepe, ale tady je to na nekterych mistech vylozene nestastna kombinace). Wonderful Days ze vseho nejvic pripomina pilotni dil nejake kosate serie a urcite by si zaslouzil vetsi peci co se tyce scenare. Finalni scena je sice bez diskuze uzasna, ale to co ji predchazi je prilis zdlouhave i na meditativni animak. ;) ()

Phobia

Já manga normálně nežeru, ale občas nějaké zkusím a někdy to dokonce i celkem příjemně překvapí. Jako třeba Zkáza Ostravy... pardon, Ecobanu, jak byl kreativně česky pokřtěn snímek "Wonderful days". Příběh je sice prostinký a s logikou se nepotkal, klišé stíhalo klišé, ovšem grafická stránka na mě udělala výborný dojem a když tentokrát postavy neměly bulvy jako lemur, překvapený nadrženým medvědem, působily navzdory zjednodušení docela lidsky a dokázaly ze mě dokonce vydupat i špetku sympatií (konkrétně jsem pocítila nepochopitelnou slabost pro velitele ostrahy:-)). Škoda určité naivity, plytkosti, nevyváženosti, mělce vyprofilovaných charakterů, zkrátka všech těch detailů, co odlišují silný příběh od průměrného. Koukalo se na to hezky, ale to je bohužel všechno. Jo, a může mi nějaký znalec asijské fauny ozřejmit, co za zvíře bylo to pikaču s pruhovanými rohy? 65% ()

• Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)