Zkáza Ecobanu

Sky Blue

Wonderful Days

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Pro mě absulutních 5 hvězd, po perfektní vizuální stránce filmu i skvělá hudba a až extrémně dokonalé některé scény. Dobře zakomponovaná hudba a grafika udělá svoje. Svět Ecobanu mě totálně pohltil a vidět to v HDTV rozlišení je prostě pastva pro oči. Dějově se nejedná o nic převratného, spíše se drží u dějově nenáročného středu, ovšem tento film je více o efektech a hudbě, něž o dokonalém ději. A i díky některým nedostatkům jsem si odnesl zážitky neobyčejných rozměrů a uklidňující efekt, zanechávající hluboký filmový zážitek. 95%(28.4.2009)

Hlavnou dominantou filmu je grafická stránka, ktorú tvorí dokonalá súhra počítačovej a kreslenej animácie. Scenár je prekvapivo “dospelý” a nenudil som sa ani minútu. Akčné scény su zrežírované veľmi efektne. Charaktery postáv však niesu dotiahnuté úplne do konca. Ale aj tak je to jedno z najlepších animé. Mám totiž slabosť pre príbehy (nech sú vyprávané akoukoľvek formou), ktoré kritizujú znečisťovanie tejto planéty.(5.8.2004)

Nemůžu si pomoci, ale i přes krásnou animaci je to pro mě jen průměrné anime. Hlavním důvodem je asi příběh, který sice na první pohledvypadá na zajímavé sci-fi, ale při sledování zjistíte, že scénář je přeci jenom trochu odbytý a potom to celé nedrží pohromadě. Škoda, ale spojení Jižní Korea-USA klasiky z Japonska v žádném případě nepředčilo.(16.12.2006)

• kulyk

To mají ty lejže nějakou komis která jim kontroluje, zda v díle neabsentuje některá z určujících píčáren? Poletující lid, když ne lid, pak alespoň šutráky, děcko, postižené tak přemrštěným nitroočním tlakem, až se mu bulvy rozlézají přes tři čtvrtiny gesichtu, hyperaktivní kretenek, mající do děje vnésti trošku toho ,,humoru", filozofické úvahy jak od třeťáčka, hrdina, kráčející z mlhy do oparu a konající cosi, co je za a. nevykonatelné, za b. nevysvětlitelné, za c. nesmyslné, za d. a nejčastěji - kombinací všeho jmenovaného....(21.10.2013)

Nádherná hudba, krásná animace - s tím se nedá nesouhlasit. Jenže i ta animace má své mušky a předrenderované lokace jsou sice působivé, ale klasicky kreslené postavy již tak promakané, hlavně v mimice, nejsou. Průměrný scénář o postapokalyptické společnosti taky dělá své. Nejzásadnějším problém snímku je ovšem nedostatečná charakterizace hlavních postav. Vedlejší jsou již úplně zbytečné či v lepším případě vyzní "jen" do ztracena. Celkový dojem zachraňuje závěrečných cca 15 minut, které mají alespoň nějaký náboj a atmosféru, ale i to je na opravdu dobrý film dost málo.(10.5.2005)

• - Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)