Reklama

Reklama

Zkáza Ecobanu

  • Jižní Korea Wondeopul deijeu (více)

Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

(více)

Recenze (123)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nádherná hudba, krásná animace - s tím se nedá nesouhlasit. Jenže i ta animace má své mušky a předrenderované lokace jsou sice působivé, ale klasicky kreslené postavy již tak promakané, hlavně v mimice, nejsou. Průměrný scénář o postapokalyptické společnosti taky dělá své. Nejzásadnějším problém snímku je ovšem nedostatečná charakterizace hlavních postav. Vedlejší jsou již úplně zbytečné či v lepším případě vyzní "jen" do ztracena. Celkový dojem zachraňuje závěrečných cca 15 minut, které mají alespoň nějaký náboj a atmosféru, ale i to je na opravdu dobrý film dost málo. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nádhera. To, co Ecoban nabízí v animaci nebo renderovaném prostředí, jsem viděl snad naposledy v Appleseedu, jinak takovou podívanou opravdu nepamatuji. Je proto škoda, že rozkolísaný příběh občas sklouzne až na úroveň zaměnitelné sci-fi povídky. Jenže pak přijde závěrečná dvacetiminutovka, která nabízí dokonalé audio-vizuální propojení obrazu s duchem vyprávění - a není obrany. Étericky fascinující finále tak zanechá celkové dojmy na hranici nadšení. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ze začátku perfektně našlápnuté postapokalyptické anime...tak perfektně, že mu odpustíte sestavení příběhu, vizuálních prvků i atmosféry z jiných filmů - má totiž velmi svébytnou a velmi precizně provedenou celkovou animaci kombinující "ručně" kreslené postavy s rendery pro mě předtím neviděným způsobem, pod kterou hraje s citem vybíraná či komponovaná hudba. A první polovinu filmu se dobře bavíte...jenže pak už začne být jasné, kdo nakonec s kým jak, a tak vůbec, a dorazí vás konec, který pro mě byl pořádné WTF hrající si na jakousi poezii, která ovšem sestává z v mocném silovém poli levitujících postaviček s maskami westernových padouchů, které do sebe rádobyslzopudně střílejí pistolkami a naplňují svůj osud...jo a pak je tam vlastně ještě letadélko Káně a uhánějící mraky. Obrovská škoda, z myšlenky zachování civilizace vytvořením města čerpajícího energii ze znečištění Země šlo vytěžit mnohem víc, než nabízí veskrze průměrný a mnohokrát viděný příběh. Poněkud zklamaných 60%, ale co chcete od origoš DVD za 25,- Kč;) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Anime se snaží vtrhnout do naších trafik, a ne že bych je neměl rád. Taková Princezna Mononoke nebo Cesta do Fantazie je učiněný zázrak, ale občas se s atmosférou přetáhne a vše má nakonec trošku jiný záměr, než by původně mohl mít. Možná ale je problém v něčem jiném, možná mi už vadí to futuristično samotné, kdy v Princezně nebo Cestě jsem viděl obyčejný svět nebo fantasy svět očima výtvarníka, ale futuristický je novinkou, která mě zas tak úchvátit nedokázala. Nakreslené je to opravdu skvostně, tedy, jak kdy, občas mi to nesedlo, ale občas jsem nestačil zírat, pravda ale je, že u opravdových ručně kreslených jsem zíral celou dobu a nedokázal odtrhnout oči, no a tady v tom je to trošku jinak, možná právě proto hodnotím takhle, jako většinu těch, co jsem měl tu čest vidět, ale i v těch se objevily vyjímky, nějaké, tato to ale není. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Obrovsky potencial, ale rozpacity vysledek... Film nezvlada chytit divaka za sos a protahnout ho timhle nadhernym svetem, aniz by neupadl do prilisne schematicnosti a pasti mnoha klise. Ani vizualni strance nelze zatleskat bez obcasneho "ale", protoze naduzivani renderovanych objektu je bohuzel az prilis okate (s vetsim rozpoctem by se mozna dala klasicka rucni animace a 3D objekty spojit lepe, ale tady je to na nekterych mistech vylozene nestastna kombinace). Wonderful Days ze vseho nejvic pripomina pilotni dil nejake kosate serie a urcite by si zaslouzil vetsi peci co se tyce scenare. Finalni scena je sice bez diskuze uzasna, ale to co ji predchazi je prilis zdlouhave i na meditativni animak. ;) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)

Reklama

Reklama