Zkáza Ecobanu

Wonderful Days

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

• -Victor-

Animace je místy výborná a jakákoliv myšlenka post-apo světa si dokáže získat své publikum... Zkáza Ecobanu má však problém se svým příběhem, které předkládá neskutečně syrově a vůbec nejde do hloubky. Celkový dojem z postav, nemůžu se tomu prostě ubránit, působí dost povrchně. Být lepšího scénáře mohlo by se jednat o velké téma. Takto však Wonderful Days zapadají do lepšího průměru, který Vás místy neobyčejně nadchne, ale stejně tak i otráví. Pokud chcete zajímavé anime, které se na první pohled tváří dobře, ale uvnitř už tak skvostné není, tak ho zkuste. Neurazí, ale ani zásadně nepřekvapí.(10.1.2012)

• kulyk

To mají ty lejže nějakou komis která jim kontroluje, zda v díle neabsentuje některá z určujících píčáren? Poletující lid, když ne lid, pak alespoň šutráky, děcko, postižené tak přemrštěným nitroočním tlakem, až se mu bulvy rozlézají přes tři čtvrtiny gesichtu, hyperaktivní kretenek, mající do děje vnésti trošku toho ,,humoru", filozofické úvahy jak od třeťáčka, hrdina, kráčející z mlhy do oparu a konající cosi, co je za a. nevykonatelné, za b. nevysvětlitelné, za c. nesmyslné, za d. a nejčastěji - kombinací všeho jmenovaného....(21.10.2013)

Výborný animáč z postkatastrofického prostředí, ve kterém sledujeme znovushledání Shui a Jay. Ovšem nyní stojí na opačné straně barikády. Jay je členkou ochranky uzavřeného města Ecoban, kterému dochází energie a Shua je tzv. Mariánec, který s dalšími žije mimo město. Mariánci jsou zneužíváni na těžkou práci, tudíž mezi nimi vznikají buňky odboje, ve kterých se pohybuje i Shua. Animace je zde opravdu vynikající, samotné ztvárnění postkatastrofického světa je také naprosto dokonalé a bojové a akční scény jsou na vysoké úrovni. Také hudební stránka tohoto dílka je skvostná. Ovšem samotné pojetí příběhu je v některých místech dosti slabé a nedotažené, samotné postavy nemají místo se divákovi více představit, což je škoda a snímek tím dost utrpěl. Hodnotím čtyři hvězdami.(17.3.2009)

Magický snímok vystavaný na upršanej a bezútešnej budúcnosti , kde len hŕstka vyvolených žije v prepichu a bohatstve, zatiaľ čo valná väčšina žije v zrúcaninách, špine a pracuje na smrť v neľudských podmienkách. Je samozrejme jasné, že revolúcia nenechá na seba dlho čakať. Aj keď v pravom zmysle slova sa o žiadnu veľkú revolúciu nejedná. Je to len parta žoldákov, otrhaných a smradľavých, ktorý sa vydajú pomstiť smrť kamaráta a ktomu všetkému sa k nim pridá mladík, ktorý zo všetkého najviac túži vidieť modre nebo. Kimov príbeh je pekne rozpracovaný. Nachádzame sa v bezútešnej budúcnosti a reália týchto kulís na nás doliehá s každým políčkom. V tomto smere sa jedná neskutočný vizuálny a po spojený s chórovou hudbou aj emocionálny zážitok. Akčné scény sú dych berúce a hlavne nádherné. Lenže keď má prísť na charaktery a celkovo príbeh, začína to byť všetko akosi plytké. Pozeráte sa na to, žasnete nad tým, ale viete si to predstaviť aj omnoho lepšie - teraz nemyslím vizuál ale scenár. A to je kameňom úrazu tohoto filmu. Koniec nech je akokoľvek nádherný - vás nechá úplne chladnými, čo zamrzí ešte viacej, lebo rozbeh aj retrospektívne vsuvky sľubovali náznak niečoho hlbšieho. Jeden z mála filmov, ktorý sa pridržiava ešte originálneho anime - postavičky sú porovnávateľné s cowboyom bebopom a Akirou. Inak sa jedná o veľmi zaujímavý film, ktorý aj keď pôsobí vo svete vyžadujúcim posolstvo, žiadne posolstvo nemá- čo je asi plus. Drží sa osvedčených tém, pomsty, lásky a zrady. a na tomto poli to funguje obstojne. ale mohlo byť aj lepšie.(12.2.2009)

Pro mě absulutních 5 hvězd, po perfektní vizuální stránce filmu i skvělá hudba a až extrémně dokonalé některé scény. Dobře zakomponovaná hudba a grafika udělá svoje. Svět Ecobanu mě totálně pohltil a vidět to v HDTV rozlišení je prostě pastva pro oči. Dějově se nejedná o nic převratného, spíše se drží u dějově nenáročného středu, ovšem tento film je více o efektech a hudbě, něž o dokonalém ději. A i díky některým nedostatkům jsem si odnesl zážitky neobyčejných rozměrů a uklidňující efekt, zanechávající hluboký filmový zážitek. 95%(28.4.2009)

• - Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)