poster

Tupac: Vzkříšení

 • USA

  Tupac: Resurrection

Dokumentární

USA, 2003, 112 min

Režie:

Lauren Lazin

Kamera:

Jon Else
(další profese)
 • 2Pac
  *****

  Maximalne hodnotenie tento dokument u mna nedostal iba kvoli nazvu...5 hviezd dostal pravom za dosial najkomplexnejsie a najvyvazenejsie zobrazenie jedneho z najvacsich rebelov 90 rokov. Amaru Shakur tu je vykresleny presne tak, ako sa na neho pozeram ja...Clovek, ktory sa vlastnou hlavou snazil prerazit takmer neprerazitelny mur... Rest in Peace Tupac(7.4.2005)

 • toi-toi
  ****

  Tupac bol kvalitný reper a kontroverzná osobnosť. Dokument však po technickej stránke je dosť neprehľadný a stavia iba na výpoviediach samotného Tupaca. Nehľadá možnosť pohľadu iných a ak áno je im venovaný iba minimálny priestor. Napriek tomu však forma odkazu a vysvetlení človeka čo je po smrti je strhujúca.(7.2.2012)

 • rockwoman
  ****

  "Nemyslím si, že to co jsem dělal bylo zlé. Líbil se mi můj způsob života a moje mentalita byla částí mého vývoje od kluka k muži. Ale dospíváme, všichni dospíváme." ...Když se dívám na nějaký hudební dokument, neřeším o jaký hudební styl se právě jedná. Naopak mě baví ta rozmanitost a respektuji to, že každému se líbí něco jiného. Tupac Shakur = rebel s velkým R = co na srdci, to na jazyku = žádný svatoušek = provokatér = ale také talentovaný = inteligentní = vtipný = zajímavý kluk, který ač se dožil pouhých 25ti let, tak jeho život byl dle vyprávění dost pestrý. Upřímná zpověď bez příkras a to jí dělalo hodně zajímavou.(14.11.2014)

 • montongery
  *****

  Bylo mu 25 let a dokázal toho víc než normální člověk za celý svůj život. Tento dokument nepopisuje jen nejslavnější 2Pacovudráhu, ale také ho zobrazuje jako vůdce afro-amerických revolucionářů a skvěle zachycuje jeho strach ze smrti a z budoucnosti, která se promiltala i do jeho hudby. Konečně pořádný a úctyhodný dokument který si takováto osobnost, kterou zná i mainstreaomový proud, zasluhuje.(21.5.2011)

 • Herr_Flick
  *****

  Určeno bezesporu výhradně všem milovníkům Makaveliho nebo gangsta rapu. Pro ty z nás je to jednoznačně velmi nabitý dokument, pro odpůrce to naopak nejspíš bude nic neříkajících 100 ztracených minut. Spousta autentických záběrů a rozhovorů s těmi nej, to se málokdy vidí... Prostě nejlepší možné nahlédnutí do Pac-ova zivota. Resurrection jsem si užíval, než doběhly závěrečné titulky a stejně neměl jsem dost(3.5.2011)