Tupac: Vzkříšení

Dokumentární

USA, 2003, 112 min

Lauren Lazin

Jon Else

Za tu krátkou chvíli, co žil, toho stihl Tupac docela dost. Tenhle film ho vykresluje jako vizionáře, sjednotitele a talentovaného textaře (zpěvákem ho označit nemohu), který byl celou kariéru utlačován americkým policejním státem. Vždycky je škoda člověka, který dokáže lidem dodat naději a vnutknout jim smysl bytí, ale styl jakým to dělal 2pac, se mi příčí.(21.10.2013)

Opravdu skvely dokument, a pokud Vas Tupac neoslovi jako raper, tak jako clovek, recnik a kritik by mel urcite. (Vsechno ma svuj cas a ja chci verit, ze nektery veci nebyly nahodny ani smysleny slavychtivych individui.. Makaveli, Dominikanska republika..) to se ale z Resurrectionu nedovite. O co je komplikovanejsi osobnosti,o to je i zajimavejsi. I nefanousek rapu by mel dat sanci minimalne skladbe Changes.(27.8.2012)

Určeno bezesporu výhradně všem milovníkům Makaveliho nebo gangsta rapu. Pro ty z nás je to jednoznačně velmi nabitý dokument, pro odpůrce to naopak nejspíš bude nic neříkajících 100 ztracených minut. Spousta autentických záběrů a rozhovorů s těmi nej, to se málokdy vidí... Prostě nejlepší možné nahlédnutí do Pac-ova zivota. Resurrection jsem si užíval, než doběhly závěrečné titulky a stejně neměl jsem dost(3.5.2011)

Skvělý dokument s ještě lepším hudebním podmazem... Je hodně dokumentů o 2Packovi... Ale stále jsem se z žádného dokumentu nedozvěděl jestli teda z Death chtěl odejít, protože jestli ano byl to pro Suge motiv. Čekal jsem že tady o tom bude nějáká zmíňka, ale v podstatě nic nového. Asi se to boužel už nikdy nedozvíme.(13.4.2015)

Tupac bol kvalitný reper a kontroverzná osobnosť. Dokument však po technickej stránke je dosť neprehľadný a stavia iba na výpoviediach samotného Tupaca. Nehľadá možnosť pohľadu iných a ak áno je im venovaný iba minimálny priestor. Napriek tomu však forma odkazu a vysvetlení človeka čo je po smrti je strhujúca.(7.2.2012)