poster

Tupac: Vzkříšení

 • USA

  Tupac: Resurrection

Dokumentární

USA, 2003, 112 min

Režie:

Lauren Lazin

Kamera:

Jon Else
(další profese)
 • KOZEL84
  *****

  Tak odborník na Tupacův život nejsem,ale řekl bych že tohle byl skoro dokonalý dokument.Hlavně proto,že je plný Tupaca a ne lidí co mluví o něm.Celé je to z jeho pohledu,poskládané z různých interwiev s ním a obsahující celý jeho krátký život.Neposlouchám hiphop nějak primárně,ale Tupac byl podle mě vedle Cobaina nejtalentovanějším hudebníkem všech dob.Ti dva byli jedineční,nenahraditelní a talentem přetékali.Škoda,že tu nebyli dýl.(28.11.2010)

 • vipeerr
  ****

  Dokument pojednávající o nejlepším Raperovi všech dob? Řekl bych velká inspirace pro "This is it" o MJ. 2Paca poslouchám s největším respektem a tento dokument mě absolutně vtáhnul, skoro jakoby jsem ho znal. Hned po té jsem si musel stáhnout Gang policajtů, kde jsem si ještě víc potvrdil že Tupac byl nadaný jak raper, tak herec. Ovšem dávám jen 4* za to, že lidé kteří byli ochotni o něm natočit tak úžasný dokument, nebyli schopni investovat něco do toho aby byla objasněna jeho vražda. Zatím existují jen spekulace. Jinak doporučuji všem(17.12.2011)

 • 4daPeace
  *****

  Verdikt: Pro me osobne srdecni zalezitost, jeden z nejlepsich filmu vubec a urcite nejlepsi dokumentarni film vsech dob, ktery byl po ostude nominovan cenu Akademie az 2 roky po svem uvedeni do sveta, nechapu, jak nemohl nevyhrat. Budete se usmivat, budou vam tect slzy, budete ho milovat, budete ho nenavidet, budete ho litovat, budete mu to prat...urcite to ve vas zanecha nejake emoce, coz je u filmu nejdulezitejsi. Skvele provedeno, skvela hudba, skvely strih, skvela kamera, skvela rezie, vyborny herec, Tupac promlouva celym filmem, jako by byl jeste na zivu... Vzkriseni jak ma byt...(6.1.2007)

 • Frajer42
  **

  Dokument pro mě byl jistým přínosem. Prostředí, ve kterém žili dříve američtí negři jsem znal pouze z filmů. Tento dokument mi potvrdil, že bylo ve filmech prezentováno naprosto přesně. Kdybych seřadil hudební žánry dle mé oblíbenosti, tak se musím přiznat, že rap by byl kurevsky nízko a ke zhlédnutí jsem se odhodlal pouze díky vysokému umístění dokumentu v žebříčcích. Nudný dokument není. Tupac byl klasický troublemaker, jak by řekl nejeden Amaričan. Dokument popisuje jeho život, který byl velmi bohatý, přestože byl rozstřílen ještě relativně mlád. Hudba v pozadí se mi většinou nelíbila. Samotné úryvky z Tupacových vystoupení jsou debilní a nikdy bych si je nepustil. Nejsem však cílovou skupinou. Jsem na to příliš bílý. Zřejmě bych je nemohl vystát ani v létě, kdy se obvykle trošku připeču. Jeho kecy na mě žádný dojem nedělaly. Troufnul bych si ho nazvat obyčejným negrem, kterých byla tehdejší amerika plná. Tenhle měl potřebné štěstíčko, tak se stal známým. 2*(30.11.2013)

 • rockwoman
  ****

  "Nemyslím si, že to co jsem dělal bylo zlé. Líbil se mi můj způsob života a moje mentalita byla částí mého vývoje od kluka k muži. Ale dospíváme, všichni dospíváme." ...Když se dívám na nějaký hudební dokument, neřeším o jaký hudební styl se právě jedná. Naopak mě baví ta rozmanitost a respektuji to, že každému se líbí něco jiného. Tupac Shakur = rebel s velkým R = co na srdci, to na jazyku = žádný svatoušek = provokatér = ale také talentovaný = inteligentní = vtipný = zajímavý kluk, který ač se dožil pouhých 25ti let, tak jeho život byl dle vyprávění dost pestrý. Upřímná zpověď bez příkras a to jí dělalo hodně zajímavou.(14.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace