Reklama

Reklama

Tupac: Vzkříšení

  • USA Tupac: Resurrection

Obsahy(1)

Dokument vypráví "od kolébky až do hrobu" životní příběh rappera Tupaca Shakura, příběh vycházející hvězdy rapové scény, o jejíž rychlé zapadnutí se postaralo pár výstřelů na ulici v Las Vegas. Hudební doprovod - Eminem. (oficiální text distributora)

Recenze (41)

Herr_Flick 

všechny recenze uživatele

Určeno bezesporu výhradně všem milovníkům Makaveliho nebo gangsta rapu. Pro ty z nás je to jednoznačně velmi nabitý dokument, pro odpůrce to naopak nejspíš bude nic neříkajících 100 ztracených minut. Spousta autentických záběrů a rozhovorů s těmi nej, to se málokdy vidí... Prostě nejlepší možné nahlédnutí do Pac-ova zivota. Resurrection jsem si užíval, než doběhly závěrečné titulky a stejně neměl jsem dost ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dokument pro mě byl jistým přínosem. Prostředí, ve kterém žili dříve američtí negři jsem znal pouze z filmů. Tento dokument mi potvrdil, že bylo ve filmech prezentováno naprosto přesně. Kdybych seřadil hudební žánry dle mé oblíbenosti, tak se musím přiznat, že rap by byl kurevsky nízko a ke zhlédnutí jsem se odhodlal pouze díky vysokému umístění dokumentu v žebříčcích. Nudný dokument není. Tupac byl klasický troublemaker, jak by řekl nejeden Amaričan. Dokument popisuje jeho život, který byl velmi bohatý, přestože byl rozstřílen ještě relativně mlád. Hudba v pozadí se mi většinou nelíbila. Samotné úryvky z Tupacových vystoupení jsou debilní a nikdy bych si je nepustil. Nejsem však cílovou skupinou. Jsem na to příliš bílý. Zřejmě bych je nemohl vystát ani v létě, kdy se obvykle trošku připeču. Jeho kecy na mě žádný dojem nedělaly. Troufnul bych si ho nazvat obyčejným negrem, kterých byla tehdejší amerika plná. Tenhle měl potřebné štěstíčko, tak se stal známým. 2* ()

Reklama

2Pac 

všechny recenze uživatele

Maximalne hodnotenie tento dokument u mna nedostal iba kvoli nazvu...5 hviezd dostal pravom za dosial najkomplexnejsie a najvyvazenejsie zobrazenie jedneho z najvacsich rebelov 90 rokov. Amaru Shakur tu je vykresleny presne tak, ako sa na neho pozeram ja...Clovek, ktory sa vlastnou hlavou snazil prerazit takmer neprerazitelny mur... Rest in Peace Tupac ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Žádný ortodoxní rocker by neměl sledovat filmy o technu, dechovce a ani mrtvých černých rapperech. Jsem si toho plně vědom, nicméně tento dokument odvážně nakukuje do TOP 300 a to je pro mne důvod, abych objevil jeho genialitu. Nechci se nějak moc vytahovat, ale podle očekávání jsem ji nenalezl, nic jsem nepochopil a rap se bude nadále potýkat s mým nezájmem. Fandové přitom budou jistě slintat slastí při životních moudrech týpka, který nechtěl být chudý, ale já se raději vrátím do světa, ve kterém se hudba neobejde bez smradlavých živých kytaristů,basáků a bubeníků. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument odvypráví raper v první osobě o sobě, ale vypravěč je inteligentní. Měl neskutečně krásné ženy, hezkou tvář, herecký a hudební talent a mnoho vtipných postřehů a hlášek. "Matka mě naučila rozumět ženám o moc víc, než jim rozumí moji vrstevníci. Když vás vychovává jen žena, začnete jako žena myslet" svěří se hrdina. "Dal bych jí srdce, játra, plíce, ledviny, krev, kostní dřeň, všechno". Jedné dívce říká "Později tě sbalím, jestli nebudeš úplně scvrklá, zestárneme spolu". Že byl na ulici přepaden a postřelen není v amerických městech vůbec překvapení. Spíš jsem se o něj bál, aby neudělal další průsery. Je hodně viditelné, jako měl rap a hip-hop před rokem 2003 mizernou úroveň. Sám Tupac myslím dnes už v žánru zapadl. Ale tahle stupidní hudba nás dnes v Česku velmi zaplevelila. O textech se Tupac vyjádřil trefně: "Něž bych dal psychoterapeutovi miliony dolarů, radši se zavřu do studia a natočím 24 písniček". ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama