Jak jsem na tuhle komedii mohl zapomenout. Koukám na televizi, přepnu kanál, tenhle film začíná, tak to nechám chvíli běžet a říkám si, že to je docela sranda, tak to nechám a pak si uvědomím, že jsem to jako malý už vlastně viděl a postupně ho poznávám. Bylo fajn se zase podívat na něco, co je víc než dobrý.(6.8.2012)

Hodně povedená osmdesátková záležitost ve stylu 48 hodin se skvělou hudbou Davida McHugha a příjemným hereckým obsazením. Drsňák v přeměně na měkotu Nick Nolte, ubožák přetrhdílo s jasnou vizí, jež nezná překážek Martin Short a kouzelná panenka s tvrdohlavostí sobě (dítěti) vlastní. I herci ve vedlejších rolích byli milou vzpomínkou na staré dobré zábavné akční komedie. A hlášky typu: "Tvoje prachy!" "Tvoje kalhoty a dělej nebo ti z nich udělám cedník" nejen že pořád fungují, ale patrně nikdy nezestárnou.(5.8.2012)

Velmi povedený remake francouzské komedie. Neřekl bych, že by některý z představitelů za svým předvzorem zaostával. Short je vtipný a Nick Nolte vedle něho správně drsný. A na mé hodnocení ani trochu nemá vliv to, že takovéto filmy dříve na telce jely pořád a nebyla možnost si pustit něco jiného. I po letech film nemá chybu.(22.10.2017)

• Puerdraco

Nepochopím, ako sa môže ten istý režisér znížiť k tomu, aby znovunatočil už raz ním realizovaný film a to akoby cez kopírovací papier. Kladiem si básnickú otázku: Aký to má význam? A odpovedám si: Azda len prahobyčajné naháňanie peňazí. Skutočne to nič nové neprinieslo aj keď, v rámci objektivity, musím priznať, že som sa zopár ráz zasmial a preto dávam až **. Ja, hold, remakom moc nefandím. K ORIGINÁLNEMU FILMU Z ROKU 1986: .Francúzska škola filmu, zvlášť tá komediálna, dokázala v tomto snímku, že si svoje popredné miesto na prvých priečkach svetovej kinematografie naozaj oprávnene zaslúži. Tento film jasne dokazuje, že kvalitná komédia sa dá natočiť aj bez toho, aby sa tvorcovia museli uchyľovať k trapným gýčom, prízemným vtipom a vulgárnostiam ako sme toho, žiaľ, svedkami v súčasnosti. Preto dávam *****. Bravó!(12.1.2015)

Remake francouzské komedie Uprchlíci nedosahuje kvalit originálu. Méně obvyklé je, aby si svoji americkou předělávku natočil stejný režisér, který se postaral i o originál. Předně Martin Short není Pierre Richard a Nick Nolte je přece jen Gérardu Depardieuovi o něco blíž v hereckých schopnostech, ale stejně to pořád není ono. Vše se jen otrocky kopíruje, žádný novátorský přístup se nekoná. Nevím, co Francise Vebera vedlo k tomu natočit naprosto stejný film, jen s jinými herci. Výsledek přesto není totožný, ale ani na odpis to není. 50%(12.1.2012)

• - Režisér Francis Veber v autobiografii "Ať to zůstane mezi námi" vzpomíná, že o roli Daniela Lucase (Nick Nolte) měl zájem i Harrison Ford. Veber se s ním sešel, ale Ford později sám odstoupil. (D.Moore)