Tři uprchlíci

Three Fugitives

Akční / Komedie

USA, 1989, 90 min

Remaky kvalitních a známých filmů jsou většinou hluboko za originály. Výjimkou je tento případ. A to je nejspíš tím, že Francouzský originál i Americký remake natočil Francis Veber. Všechny vtipné situace jsou skvěle zvládnuty stejně jako v originále. Nick Nolte s Martinem Shortem se Gérardu Depardieu a Pierru Richardovi rovnat mohou. Sice málo, ale mohou. Pouze se vytratila dojemná linie originálu navzdory větší dynamičnosti remaku. Originál je originál, ale v tomto případě i remake je hodně povedený.(23.2.2006)

Hodně povedená osmdesátková záležitost ve stylu 48 hodin se skvělou hudbou Davida McHugha a příjemným hereckým obsazením. Drsňák v přeměně na měkotu Nick Nolte, ubožák přetrhdílo s jasnou vizí, jež nezná překážek Martin Short a kouzelná panenka s tvrdohlavostí sobě (dítěti) vlastní. I herci ve vedlejších rolích byli milou vzpomínkou na staré dobré zábavné akční komedie. A hlášky typu: "Tvoje prachy!" "Tvoje kalhoty a dělej nebo ti z nich udělám cedník" nejen že pořád fungují, ale patrně nikdy nezestárnou.(5.8.2012)

Tenhle remake komedie 'Uprchlíci' kupodivu nedopadl jako naprosté fiasko, snad proto, že jej režíroval Francis Veber, autor původního filmu. A scéna, kdy je hlavní hrdina přestrojen za těhotnou ženu, mi v podání Martina Shorta připadá dokonce o něco legračnější než s Pierrem Richardem. Ale celkově je tahle verze přece jen slabší.(22.2.2003)

začátečních cca 30 minut je za 5 hvězd, ale pak to jde sestupně až tak na 1 hvězdu. Francouzký originál je prostě lepší, už jen kvůli silnému spojenectví 2 velkých francouzkých herců. Short a Nolte, jsou sice zajímavá dvojka ale na Richarda a Depardieua zkrátka nemají. Navíc je to (opět zbytečný) rýmejk něčeho co to vůbec nepotřebuje. Ale úvod v bance, je jednoduše sranda i v rýmejku. No nevím jak to vlastně hodnotit, protože mě to pak už nebavilo. Dám 3 hvězdy - ale jen za ten začátek.(20.7.2018)

Velmi povedený remake francouzské komedie. Neřekl bych, že by některý z představitelů za svým předvzorem zaostával. Short je vtipný a Nick Nolte vedle něho správně drsný. A na mé hodnocení ani trochu nemá vliv to, že takovéto filmy dříve na telce jely pořád a nebyla možnost si pustit něco jiného. I po letech film nemá chybu.(22.10.2017)

• - Režisér Francis Veber v autobiografii "Ať to zůstane mezi námi" vzpomíná, že o roli Daniela Lucase (Nick Nolte) měl zájem i Harrison Ford. Veber se s ním sešel, ale Ford později sám odstoupil. (D.Moore)