Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

radeckator

Nádherně výtvarně zpracovaný film s výbornou hudbou, řekl bych jako další obraz od Fridy Kahlo se silným příběhem i když se jednalo vlastně o životopis u kterých tento pocit krásy většinou postrádávám. Přes všechnu bolest a smutek Fridě tiše závidím naplno prožitý život. ()

sefino

Jeden z nejlépe zpracovaných životopisů, co jsem viděla. Nejfantastičtější je pak propojování obrazů se životem... ()

bakeero

Životopisný film. To je kategorie sama pro sebe a tenhle kousek z ní vybočuje jen občasnými zběsilými až halucinogeními scénami. V klidu koukatelný, ale podruhý už si to nejspíš nepustím. ()

Arequipa

Lehké je odsoudit alkoholiky, že chlastají a třeba kuřáky, že kouří. Stačí ale sundat černobílé brýle, podívat se na lidské osudy barevně a trošku out of box, a najednou vše nemusí být tak jasné. Salma se pro roli Frídy snad narodila, přesto mě nejvíce okouzlilo herecké umění Alfreda Moliny. Jeho omluvné pohledy v situacích, kdy by mu většina žen nejraději rozbila hlavu pořádnou těžkou vázou (té vázy by vlastně byla škoda, ne?.:-) ()

danny_21

Nejspíš životní role krásné Salmy, nebo lépe nejlepší herecký výkon, který jsem u ní viděl. Do ztvárnění malířky Fridy, vložila spoustu mexického temperamentu, jako muž nedokážu zřejmě dostatečně docenit/pochopit její pocity, bolesti a proměny. Kupodivu dobře jí doplňuje Alfred, a pomáhá dobrá hudba a hezké kostýmy. Myslím, že dnešní emancipované ženy byly nadšeny, teda kromě toho huňatého, srostlého obočí - 75 % ()

bono22vox

Tak především excelující Salma Hayeková v roli mexického národního pokladu, naivistické malířky jménem Frida. Koláž hýřící barvami z obrazů Fridy Kahlové, znějící drnkáním mexických kytar a chutnající po chilli. ()

boni

Pět hvězd za mimořádně smyslné prostředí, nádhernou hudbu, temperament, výkon Alfreda Moliny a pocit, že film může vonět. Celá paleta lidských emocí na jednom filmovém plátně a sehraná takovým způsobem, o jakém se může obdobným snímkům jen zdát. Vše si sedlo naprosto přesně, a to včetně režie, které evidentně prospěl ženský "pohled". Ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že sice autoři dodrželi v maximální možné míře autentičnost samotné Fridy, ale prostě nechat seňoritě Hájek obočí à la Leonid Iljič (Daniela Písařovicová), tak to je prostě kardinální hřích. ()

Inozuka

Určitě životní role Salmy Hayek a celkově hodně povedený film o životem zkoušené mexické malířce. Natočeno opravdu hodně dobře s důrazem na barvy a splynutí filmu s obrazy Fridy Kahlo. Vedle Hayek opravdu geniální Alfred Molina, který jakoby s Diegem Riverou doslova srostl. Potěšila i Valeria Golino, pro kterou mám od Žhavých výstřelů slabost, Edward Norton jako mladý Rockefeler a Geoffrey Rush jako Trocký. Barevný a živý film ... ()

junxi91

Životopisný snímek o jedné talentované malířce, která trpěla celý život bolestmi, zato rozhodně netrpěla nedostatkem sexu. Frida Kahlo vyrůstala v bohaté rodině a už v 18 poznala svého přítele a s ním také krásy šoustání. Pak se to ale celé posralo a při cestě autobusem se stala obětí nehody, při které byla nabodnuta na ocelovou tyč. Při dlouhé rekonvalescenci jí její umělecky nadaný otec dal plátno, na které malovala krásné obrázky. Po plném zotavení se chtěla za každou cenu stát malířkou, a tak navštívila jednoho tlustého komouše a nástěnného malíře jménem Diego Rivera, kterého už předtím viděla, jak se snažil vošoustat jednu modelku, kterou maloval, a kvůli které se s ním rozvedla jeho manželka. Frida chce po Riverovi především kritiku svých obrazů a mít s ním pouze přátelský kolegiální vztah. Ale tlusťoch Diego je pro ženské prostě neodolatelný kvůli tomu svému "pohledu" a charismatu, takže se s ním rajdička Frida hned vyspí a pak se dokonce spolu vezmou. Diego však narovinu přiznává, že k ní bude poctivý, ale nebude věrný, protože to neumí a sex je jen něco jako podání ruky. Kurva jak mohl mít takový tlustý komouš tolik hezkých mladých ženských a já musím pořád jen hoňkat? Ale Frida se také činí a má nejen milence, ale také milenky, jedna z nich byla dokonce také Diegova milenka. Prostě šoustání je jedním z hlavních témat tohoto uměleckého filmu. Páreček se vydává na cestu do New Yorku, kde zapřisáhlý komouš Rivera maluje nástěnnou malbu Muž na křižovatce pro rodinu Rockefellerů v jejich centru. Riverovi se v USA líbí, Fridě už tolik ne, a oba vnímají rozdíly mezi bohatými a chudými a vykořisťovatelskou kapitalistickou společnost. Frida navíc potratí a v Mexiku zemře její matka. Rivera se ukáže jako zapálený komouš a nechce změnit své dílo, na kterém vyobrazuje Lenina a Trockého, a tak jej jeho nástěnná malba zničena. Manželé se vracejí do Mexika. Zde se Fridina sestra Cristina nastěhuje do jejich malířského ateliéru v Sán Ángel jako Riverova asistentka, která má za úkol uklidit jeho bordel. To ovšem není dobrý nápad, protože chlípník Diego ji samozřejmě začne šoustat. To je už pro Fridu moc a chce udělat za jejich bouřlivým manželstvím tečku. Ostříhá si vlasy, začne chlastat a odstěhuje se zpět do svého rodného domu v Coyoacánu. Manželé se opět sejdou během oslav, kde Diego žádá Fridu, aby ubytovala vyhoštěného revolucionáře Lva Trockého, kterému hrozí smrt ze strany Stalinových agentů. Trockij se svou starou a Frida s Diegem se vydávají na výlet do Teotihuacánu, kde Frida s Trockým vylezou na pyramidu a Trockij ocení Fridinu práci, a tak si začnou sexuální románek. Starý Lev si zašukal s mladým masem, než si jej nakonec mimo bezpečí Fridina domova našel anarchista s cepínem. Diego zjistí, že mu byla Frida nevěrná s Trockým a nedokáže to překousnout, a tak Frida odlétá do Paříže. Po vraždě Trockého je Rivera jedním z podezřelých z přípravy atentátu a zatčena je také Frida. Je však brzy propuštěna z vězení, kde ji vyzvedne její sestra Cristina, se kterou se konečně usmíří. Rivera totiž přesvědčil mexického prezidenta, aby ji nechal propustit. Frida přijde díky gangréně o prsty u nohou a Diego ji kajícně žádá, aby si ho znovu vzala a ona souhlasí, i když je její tělo v totálně dezolátním stavu. Přichází amputace nohy a bronchopneumonie, kvůli které skončí Frida připoutána na lůžko. Její dny se krátí a až v roce 1953 se účastní své první výstavy v rodné zemi, na kterou je přivezena v posteli. Co k tomuto filmu dodat? Malířské umění, šoustání, vyhrocené vztahy, politická filozofie, komunismus, Trockij versus zrůda a vrah Stalin, a také nekonečné zdravotní potíže hlavní hrdinky. A Salma Hayek ukázala, že je fakt kunda a má krásné kozi, otázka zní, zda Frida byla také taková kunda a měla taky tak krásné kozi.  () (méně) (více)

src

Vizualne velice pusobivy film, ve kterem se obrazy Fridy Kahlo prolinaji se skutecnym zivotem, ktery, ac misty velmi drsny, je zobrazen s jemnym humorem. Hereckemu obsazeni vevodi Salma Hayek a Alfred Molina, pricemz nelze opomenout ani prijemna camea Antonia Banderase a Edwarda Nortona. Jednoznacne stoji za videni. ()

wito

nelipnem na zivotopisnych filmoch, ale sklamany som vobec nebol. naopak. film na mna posobil ako na fridu stetec a na diega frida a hocijaka ina zenska. energia vyzarovala z tohto vydareneho dielka, aura salmy hayekovej ziarila. takisto molina bol fantasticky. co z toho vyplyva? hocico, ale hlavne treba to vidiet. ()

Lokran

Sympatický příběh o nejslavnější mexické malířce a nejslavnějším mexickém malíři:) Frida, kterou v mládí potkala těžká dopravní nehoda v sobě v době, kdy je upoutána na lůžko, nachází malířské nadání, které chce zkonzultovat s Diegem Riverou, v té době slavným mex. malířem. Ten ji ocení, a tak se mezi nimi postupem času vyvine citový vztah často narušovaný Diegovou neutuchající chutí zdolávat každou ženu. To postupem času vede k rozpadu jejich vztahu. V době, kdy se Fridin zdravotní stav rapidně zhoršil se k ní však diego vrací a zůstává s ní až do její poměrně brzké smrti. Film neopomíná připomenout Fridin vztah ke Lvu Trockému a její i Diegovo jasné komunistické smýšlení, kvůli kterému měl Diego veliké problémy v USA. Celým filmem proplouvají umělecká ztvárnění Fridiných obrazů a pocitů, ostatně celý film je mnohem více pocitovým nežli dějovým. Dávám 80%. ()

merlik

Nádherně sytá paleta barev, použitá ve filmu o malířce a jejích obrazech. Salma Hayek v hlavní roli podává procítěný výborný výkon. Koláže hraných a malovaných pasáží ilustrují malířské vidění světa. ()

Tiiso

Sice mě takovéto téma není úplně tak blízké a stává se často, že snímky neshlédnu až do konce, ale tady mě děj natolik zaujal, že jsem ho ohodnotil třemi hvězdami. Hlavně za roli samotné hlavní představitelky a za celkovou atmosféru filmu. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014