Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

Monika22

"Nejsem surrealistka, nikdy jsem nemalovala sny. Malovala jsem vlastní realitu. Namalovala jsem tolik obrazů sebe sama, protože jsem byla často osamělá a pak, že sebe ze všech lidí znám nejlépe." Frida Kahlo. Grácias por todo, Frida!!! ()

Callie

Asi po šesté viděný film, opět bez dechu , bez nudy. Nádhera , hudba, barvy ,výtvarno, velice podrobné a autentické , Skutečné obrazy Frídy, úžasný Molina, Salma H., štěk Banderase a Nortona. Opravdobě filmem psaný příběh bez zkreslení skutečnosti. nej nej nej 6* ()

klapqua

Plný počet dávam v prvom rade kvôli samotnej úžasnej Fride, jej dielu, zaujímavému životu a životnému štýlu. Film je naozaj kvalitne nakrútený, dobré herecké výkony (Hayek sa v tomto prípade ozaj prekonala, celkovo ju až tak veľmi nemusím), skvelé umelecké vsuvky a prechody, nádherný soundtrack, Molina, Banderas, Rush.... skrátka, ozaj ozaj dobrý film, ale v prvom rade, výborná samotná Frida!!!!! ()

LOOOO

Která žena by si nepřála prožít alespoň část svého života jako Frida? Extravagantní malířka v podání Salmy Hayek, si nenechá nic líbit, jde si za svým snem a dosáhne svého. Příběh plný vášně, lásky k mužům, ženám a hlavně k malování. Její život rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem, ale uměla se se vším vypořádat takovým způsobem, který ji mnoho lidí může závidět, stejně jako nekompromisní názory, zarputilost a touha po tom, změnit k lepšímu svůj život a klidně i životy dalších. S výkonem pozadu nezůstal ani Alfred Molina, ale troufám si říct, že tak jak pojala Salma svoji roli, to opravdu nemá konkurenci... Holit si tvář, aby ji opravdu rostl knírek, kdo by to dobrovolně dělal? ()

Nerdvana

Láska, vášeň, bolest, lidskost. Zažrané do morku kostí s pocitem chvění všude po těle. Žijící a přetrvávající obraz s tématem, co je nám všem tak známé. ()

unclejack

Komplikovaný život Fridy Kahlo je dobrým materiálom pre životopisný film. Jej životné peripetie a zložitý vzťah s Diegom Riverou sú v kľúčových momentoch podané zaujímavo a strhujúco - za všetko uvediem nehodu v autobuse alebo pôrod - ale režisérka nezabúda ani na farbité vykreslenie všedného života najvýznamnejšej mexickej maliarky, s čim jej pomáha originálna kamera Rodriga Prieta. Miestami síce pôsobí film umelo a povrchne, ale vzápätí je všetko napravené krásnymi sekvenciami znázorňujúce prepojenie maliarkinho života s jej tvorbou. Herecké výkony boli nadštandartné, pričom Alfred Molina a Salma Hayek sa vysoko čneli nad ostatnými. Trošku som sa bál, že s Trockým príde na scénu hromada politických vyhlásení, nakoniec sa však tvorcovia nenechali uniesť a v centre pozornosti tak zostal vzťah manželov Riverovcov. Frida rozhodne nie je film, ktorý sa dá pozerať každý deň, vzhľadom na mnohé vypäté momenty, ale ako životopisný film jednoznačne boduje. ()

albiebennett

Dvě hodiny dlouhý film, ve kterém se toho zas tolik neděje a přesto jsem se nenudil ani chvilku. Vyzdvihl bych zejména vizuální stránku a bonus Geoffrey Rush jako Lev Trocký neměl absolutně chybu, to mě snad překvapilo nejvíce. ()

Kozlowski8

Příběh slavné mexické malířky Fridy Kahlo, jejíž život byl jako na horské dráze - provázený mnoha těžkými a bolestnými zkouškami, bouřlivým manželstvím, vášnivou láskou i revolucionářským nadšením. Snímek ukazuje tuto extravagantní ženu v její přirozenosti, tvůrci představují divákovi všechny polohy její osobnosti a to docela důsledně a v krásném barvitém vizuálu a atmosféře. Salma Hayek se do své vytoužené role absolutně ponořila a zaslouženě sklidila mnoho uznání, včetně nominace na Oscara. Hezký zážitek, který stojí za vidění. 80 %. ()

Igy007

Komplet moc krásně povedený dílko. Kdysi dávno jsem četla rozhovor s Hájkovou. Hlavní o čem mluvila, byl životopisný film o jedné malířce, na který shání prostředky a moc bojuje za to, aby se to natočilo. Bylo to někdy v půlce devadesátých let. Rozhodně to celé stálo za tu snahu, si myslím já. Nemůžu vědět, nakolik se děj příběhu o této trockistce odklonil od pravdy. Jsem si jistá, že mnohé bylo takticky vynecháno, neboť ona s tím svým rudým Riveirou jistě byli pěkně vykutálení ptáčci. Jako film o malířce je to ale perfektní. řeba ty oživlé obrázky, skvělý nápad, to by se Fridě barz líbilo. Výtvarná stránka je na deset hvězd; takhle má vypadat film o výtvarnících. V té souvislosti zmíním třeba filmy jako Mr. Turner nebo U brány věčnosti, které také respektují vizualitu toho kterého malíře (ten film o gogovi mě ale jinak nebavil nijak extra). Obsazení také top trefa. Hudba přesně taková, jakou má film vyvolat náladu. P.S.: taky mám tohle Reflex DVD, co je na obrázku. ()

PTuranyi

Výborný životopisný film. Spracovanie, herci, všetko je také ako má byť. Život samotnej Fridy bol zrejme dosť divoký na to, aby upútal. Film však ide ďalej svojou farebnosťou podoprenou hudbou. ()

Katie

Skvěle na točený životní příběh mexické malířky Fridy, kterou Salma Hayek ztvárnila přímo dokonale. Za tuto roli si oscara opravdu zasloužila. ()

f1

Salma Hayek není špatná, ale pro ty, co o Fridě něco četli, to je naprostá komerční sračka. Ve skutečnosti to bylo ještě horší . A Ribera byl ještě hnusnější než filmovy zastupce. Hezká kamera, dobrý návrh pro film, ale Hayek je trapná... ()

zaziny

Jeden z mých oblíbených filmů. Zajímavé a krásně barevné i citelné zobrazení života Fridy Kahlo, které by takto "žensky" dokázala natočit asi jen žena. Do Fridy se totiž člověk musí vcítit, chápat to, jak život chápala ona a proč byla taková, jaká byla - vidět a rozumět jejímu ryze ženskému charakteru. ()

vlnka

Tento film má v sebe tak veľa rôznch emócií - láska, nenávisť, smútok, radosť, beznádej, strach - ktoré sú zahrané s takou vernosťou až mu to dodáva neskutočnú pestrosť. Už dávno som nevidela taký "farebný" film. Divák nemá čas ani na chvíľku spustiť zrak z obrazovky, pretože by mohol o jednu z nich prísť a to by bola obrovská škoda. Dej plynie ľahko od jednej k druhej, prelínajú sa a miešajú a výsledok je ohromujúci. Zajtra idem na výstavu jej obrazov a až teraz sa začínam naozaj veľmi tešiť lebo vidieť jej obrazy naživo, vedieť ako vznikli a vďaka tomuto filmu aspoň trošku cítiť to, čo cítila ona keď ich maľovala, je podľa mňa úžasné. ()

leto.sk

Fridu Kahlo som bral ako jednu z tých nadcenovaných umelkýň, a Salmu Hayek za nepochopiteľne oslavovanú latino-sirénu. Až prišla bravúrna Julie Taymor, a jej Frida.A s tým aj viac než príjemné prekvapenie Tak fantastický herecký výkon by som od Salmy nečakal ani vo sne. Ved ona je fakt herečka! A možno to o sebe ani ona sama do tohoto filmu nevedela. Nominácia na Oscara bola preto úplne predvídaná a oprávnená. . Uveritelne, strhujúce, dojímavé, až som mal razom chuť vediet o tejto maliarke viac. Dlho som nebol zo žiadneho životopisného filmu tak nadšený, ak teda vôbec,,, ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014