Smyslná, roztomilá i tragická, taková je Salma Hayek rozdávající se ve své životní roli, díky které budu mít tuto herečku dlouho v úctě. Pryč je nálepka "holky od Rodrigueze", tady Salma rozehrála neskutečný koncert, ke kterému jí vydatně dopomáhá Alfred Molina, který uchvacuje každým svým okamžikem, kdy se na plátně objeví. Přestože se jedná o čistě životopisný film, našlo se místo i pro pár nápaditých vizuálních vychytávek, z nichž nejvíc vyčnívá návštěva New Yorku. Těsně po skončení jsem téměř bezmezně nadšený a obdivuju Salmu za to, že si tenhle svůj sen splnila.(14.6.2006)

Strhující film v čele s producentkou filmu Salmou Hayek, která bezesporu zahrála svou životní roli. 90%(14.3.2006)

Jojo,ta Frida si neco našukala:D...jinak absolutne prumernej,celkem nemastnej film,který do prumweru nazvedává jen atraktivní Salma,která zde i kupodivu podává dobrý herecký výkon.(14.4.2008)

Táto obdivovaná a všetkými obľúbená farebná mozaika ma nechala chladným a tri hviezdičky dávam z úcty k všetkým mojím kamarátom:-)))(23.1.2009)

Frido, Frido zamotala jsi mi hlavu a to dokonale. Za svého působení na této databázi, jsem poprvé narazil na film, který nevím jak ohodnotit..mám vyzdvihnout nádherné výkony Salmy Hayek a Alfreda Moliny, úžasnou hudbu či krásnou uměleckou stránku filmu, nebo zkritizovat (to, co je ve filmu téměř nejdůležitější) scénář?? Scénář ve kterém byly hrozné trhliny, kdy se úchvatné scény střídaly s nudou, až nenávazností.. Nemůžu si pomoct, ale svou vinu na tom jistě nese i Julie Taymor. Nakonec po naprosto úchvatných prvních 50ti minutách filmu, do doby než Frida a Diego odjeli do států, zavěrečné destiminutovce, několika nezapomenutelným hláškám a úchvatnému životnímu příběhu jedné velké ženy, se přikláním k vyššímu hodnocení. Ale i přesto si nedokážu rýpnout, že takto velký námět si zasloužil lepší zpracování(scénář, režie).. Pro mě nezapomenutelný film i když první pocit po zhlédnutí bylo zklamání.. A scénka s kresbou motýlka na sádru..nádhera..(17.5.2009)

Frída ve své době bořila tabu, byla v podstatě dnešní moderní ženou, chtěla být nezávislá, být lepší než muži Což se ji vlastně podařilo), ale paradoxně muže potřebovala, měla dost pestrý sexuální život, ve kterém se ale vyskytují i ženy. Film o jejím životě není tak dobrý jako kniha, kterou jsem doslova prohltal a díky ní jsem shlédnul všechny obrazy Fridy, ale i Diega, který byl ve své době mezinárodní hvězdou a Frída by mohla být "jen jeho ženou", což se nestalo, Frída je dnes slavnější. Musím ale říct, že v knize je daleko větší kráva:-) Komu se film alespoň trochu líbil, mohu mu knihu doporučit, je o mnoho obsáhlejší než film, který mi přišel až moc rychlý, ačkoli přiznávám, že to bude tím, že jsem prvně četl knihu. Ve filmu mi chybělo Fridino dětství. Takže k filmu. Salma Hayek je tady opravdu úžasná a vážně celá Frida. Alferd Molina jako Diego mi až tolik neseděl, ale zase si nemyslím, že mohli vbyrat lepšího herce. Obrazově je to celé dokonalé, výborná hudba a myslím že je to pojato velmi osobitě a originálně. Příběh Frídy Kahlo zřejmě nemohl být natočen lépe, skvělý film.(30.12.2010)

Úžasný filmový zážitek. Nelze to vyjádřit slovy, pocity se těžce popisují.(16.4.2007)

Osobitě natočený životopis o zajímavé ženě, která si uměla užívat života i když jí to přiliš neusnadňoval. Rozhodně stojí za vidění!(15.3.2010)

Už jsem to viděla kdysi dávno, ale soustředila jsem se jenom na to její obočí:D, tak teď konečně...Fridu jsem si zamilovala už jenom proto, že to je ženská:), a nikdy nezapomenu, jakou měla v životě smůlu, kterou dokázala překonat svými kresbami bez jakéhokoli vyučení. Nedávno jsem byla na její výstavě a rozhodně musím doporučit. Nejvíc asi ten portrét s rozdrceným sloupem jakožto její páteř.(3.1.2011)

Když přemýšlím o filmu Frida napadne mě, že životopisné filmy mě zaujímají, pouze pokud se jedná o hrdinské příběhy nebo sportovní osobnosti. A když se ohlédnu za tímto snímkem, tak první co mě napadne je, že jsem si to užil. Film je výborně obsazen. Salma Hayek a Alfred Molina jsou pro ty role vybráni opravdu skvěle. Navíc se tu i mihne Antonio Banderas a Edward Norton. Příběh bych nezařadil do dramatu, ale spíše do čistě životopisného žánru. Jistě se tu objevují dramatické prvky, ale i úsměvné momenty. Navíc příběh Fridy je úžasný a díky nádherné hudbě a prostředí se z filmu stává opravdu inspirující pocta této malířce. Takže vážně se mi líbí jen sportovní a hrdinné příběhy? A odpověď zní ano, ale i toto je příběh o hrdince. (75 %)(8.9.2014)

• honajz

Frida Nová adaptace životopisu známé mexické malířky Fridy Kahlo, tentokrát v americké produkci. A koho bychom obsadili do hlavní role, kdopak má takové ty mexické rysy? No jasně, Salmu Hayek! Osudy Fridy Kahlo natočil již v roce 1984 ve španělské produkci režisér Paul Leduc s Ofelií Medinou v hlavní roli. Pro zobrazení zvolil velmi zajímavý přístup, kdy její surrealistické obrazy podal sám v surrealistickém ztvárnění. Režisérka nové filmové verze jejího životopisu, Julie Taylor, se pokusila o podobný kousek. Bohužel více popustila uzdu své fantazii, než že by vycházela z daných možností. Tato v podstatě love story nám představuje Fridu jako dospívající dívku - v sukni a blůze katolické školačky, ale již v té době sexuálně aktivní. A při vzniku rodinného portrétu už nám bude jasno, že bude chtít vyzkoušet všechny možnosti včetně lesbické lásky. Pak však dojde k vážné dopravní nehodě v Mexico City, kterou Taylorová pojala efektně ve zpomaleném pohybu rozbitého skla a kovu, a Frida stráví určitý čas v komatu a poté v rekonvalescenci. Připoutaná na lůžko začíná malovat a svůj bohatý vnitřní život přenáší právě do obrazů. Fridiny obrazy se zalíbí muralistovi a skrytému fanouškovi komunismu Riverovi, který se do Fridy zamiluje - a ona do něho. Oba, vědomí si svých sexuálních, řekněme odchylek, uzavřou dohodu o vzájemné toleranci. Julie Taylorová zůstává věrná svému "uměleckému" pohledu na život, a to ať jde o efektnmí zpracování Lvího krále pro Broadway či film Titus Andronikus, jenž měl takový "úspěch", že se i u nás distribuoval rovnou jen na videu a DVD. Ostatně se stačí podívat na závěrečné titulky, v čem se Taylorová vyřádila: loutky kostlivců, jež tančí kolem Fridy v komatu a symbolizující Den mrtvých, výlet do New Yorku je prezentován jako knížka s animovanými pohledy a fotografiemi, podpis Fridy ožije a hýbe se atd. Přitom mnohé skutečné Fridiny výstřelky se ve filmu neobjeví. Sice stále máme před sebou jen jedno její obočí, ale Fridin pověstný knír se ve filmu objeví snad jen náhodou. Obdobně je tomu s jejími malbami, jež režisérka za pomoci moderní techniky zesvětlila a tak nějak lidsky proteplila. Rovněž nečekejte, že se z filmu dozvíte něco o Fridině skutečném životě. Kromě nehody a faktu malování jde už jen o historku plnou klišé, jak se potkali dva výrazní a řekněme nenormální umělci, a jak přes všechnu vášeň, sex a touhu spolu nedokázali žít. A mezitím malovali obrazy. Pravda, na nahou Salmu Hayek se muži dívá poměrně hezky, ale stejně tak mohla tuto roli vzít Penelope Cruz nebo J. Lo a výsledek by byl stejný. Protože nějaké větší psychologické projevy nedokáží zahrát ani jedna. Pokud zrovna nemrknete, zahlédnete v malinkatých rolích (cameo) další slavné herce - Antonio Banderase, Ashley Judd, Edwarda Nortona či Geoffreyho Rushe jako ruského disidenta Lva Trockého! Rovněž se nedá říct, že by film nebyl vizuálně nabitý, to zase ano. Ale za prvé tak nějak mimo mísu, tedy mimo Fridin surrealismus, a za druhé poněkud zmateně a neurovnaně. Pokud byste se chtěli dozvědět něco o skutečné Fridě Kahlo, otevřete raději encyklopedii malířů. Pokud chcete vidět obrazový mišmaš, prolnutý odvážnými nahými scénami Salmy Hayek, šup šup do kina.(1.5.2017)

Z filmu příjemná a okouzlující atmosféra Mexika jen čiší. Pestrost, sytost, rytmus a váseň. Působivě napsaný příběh celosvětově uznávané malířky Fridy Kahlo je jako přímo ušitý pro Salmu Hayek, která se své role zhostila opravdu bravurně. Pro mě je to její nejlepší role. Ostatní její kolegové z filmu vedle ní tvoří také zajímavé větší i menší role. Výprava, kostými, masky a hudba tolik typická pro Mexiko jsou velkým kladem snímku. Pro lidské smysly je tak připraven neobyčejný prožitek...(7.12.2007)

Cit Taymorové pro poetiku obrazu je úžasný, ale to je vlastně největším kladem filmu. Přestože mu nechybí ani temperament, ani emoce, po zhlédnutí vám dojde, že byl - v porovnání se skutečností - vlastně velice plytký. A přiznám se, Salma mnou nejvíce cloumala v topless scénách, takže o nějakém dechberoucím výkonu nemůže být řeč (pánové Rush a Molina ji přehrávají, což je škoda, když má film celkem zřetelné emancipační ambice). 70%(29.6.2013)

Tak jsem se konečně dostal k tomuto filmu a to na ČT 2 a musím tedy říct,že příběh o životě Fridy Kahlo,kterou já absolutně neznám je dobře natočen a při jeho sledování vás přepadne touha být Mexičanem.:-).Navíc se zde objeví plno známých herců.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(8.7.2015)

Aby som pravdu povedal, pre mňa životopisné filmy poslednú dobu strácajú nejaký zmysel, pretože pri spätnom pohľade mi prídu všetci umelci na jedno kopyto a aj keď vďaka nepriazni osudu sa dokázali zapísať do duší mnohých ľudí, ich filmové osudy väčšinou balancujú medzi nechcenou emotívnosťou a plytkosťou. Podobne je to aj u tohoto filmu. Nominácia Salmy Hayek opodstatnená už len preto, že je to jedna z mála jej úloh kde dostáva toľko priestoru aby ukázala aká je skvelá herečka a rovnako aj Alfred Molina, ktorý v niektorých scénach doslova prekrýval Hayekovej výkon a svojej postave skvelo rozumel a aj ju skvelo zahral. Vedľajšie postavy majú dušu, rytmus, správny šmrnc, prednášajú skvelé repliky a všetko to pôsobí krásne celistvo a hlavne prirodzene. Miestami vtipné, miestami smutné a po čertoch ľahko natočené, ale aj napriek tomuto všetkému sa jedná o životopisný film, ktorý zachraňuje viac menej prostredie a bujné poprsie hlavnej predstaviteľky ale aby sme naozaj mohli precítiť čo nám chcela Frida Kahlo svojimi dielami povedať, alebo aké to mala naozaj ťažké , je to predsa len prvoplánová záležitosť, ktorá nám načrtne charaktery a nedovolí nám nazrieť za pomyselnú hranicu skutočnosti. Tam kde Chaplin exceloval svojou hravosťou a úprimnosťou a tam kde Walk the Line stroskotával na príliš veľkej arogancií a určitého sebaparodovania sa Frida drží niekde medzi tým. A vzhľadom na to že meno režisérky rozhodne nepredstavuje meno, kvôli ktorému by sa davy ľudí hnali do kina, je to myslím celkom úspech. Ale že by som sa k tomu filmu mal chuť vrátiť nemôžem povedať, rozhodne ale nebol zlý.(15.3.2009)

Klasický životopisný filmík, tentokrát o maliarke, o ktorej som v živote nepočul. Atraktívne postredie a silné herecké obsadenie vyzdvihujú tento film u mňa nad piemer. Keby bola suchárka, určite by to bolo ovela nudnejšie. Zaujímavé, že sa pri distribúcii hovorilo o ňom ako o filme Salmy Hayek, aj ked ho nerežírovala. A aby som nezabudol, Salma je kásna, Frida nebola ani zďaleka, takže sa jednalo o malý podvod voči divákovi. Po rozbore filmu na všmu uznávam jeho kvality, ktoré som na prvý krát nepochytil a o ktorých by sa dal napísať obšírny článok. Napriek tomu to u mňa na plný počet nevytiahol. Chýbalo silnejšie emocionálne vžitie sa do filmu, napríklad takým iracionálnym spôsobom, akým sa milovali dve hlavné postavy. Skvele napísané postavy a pochopenie doby, v ktorej sa príbeh odohráva. O prepojení charakteru malieb a vizuálnej, resp. výtvarnej stránky ani nehovoriac.(29.8.2009)

Sympatický výkon Alfreda Moliny mě dostal ještě trochu víc než samotná Salma Hayek, i když jí ta role odbojné malířky pozoruhodně sedla. Taky byla ovšem mnohem krásnější než Alfred, takže rozhodně bylo na co koukat.Její obraz bych si sice doma nepověsila, ale osobnost to byla rozhodně nevšední a pozoruhodná. Viděno v rámci projektu 52 films by Women.(29.1.2016)

Čtyři dávám hlavně za odvahu natočit takový námět. A Alfred Molina hraje skvěle. Jinak to na mne bylo příliš "hollywoodizované". Navíc jsem nepochopil (a celý film mě to dost rušilo), proč všichni herci mluví lámanou angličtinou - asi jakoby s mexickým přízvukem. V titulcích byl u každého uveden jakýsi "slangový poradce". Proč? Je to jako kdyby u nás někdo natočil film podle mexické předlohy a herci mluvili ve stylu : "Já být velká mučačo.."(6.12.2003)

Film plný emocí a barev se skvělým hereckým obsazením.(31.10.2006)

Životní příběh slavné extravagantní mexické malířky Fridy Kahlo. Scénář : Clancy Sigal, Diane Lake, Gregory Nava a Anna Thomas. Kamera : Martin McGrath a Robert McLachlan. Ocenění : Oscar '02 - masky, hudba; nominace: hlavní herečka (S. Hayek), výprava, kostýmy, píseň (Burn It Blue) Zlaté glóby - hudba; nominace: herečka v dramatu (S. Hayek) BAFTA - masky; nominace: kostýmy, vedlejší herec (A. Molina), hlavní herečka (S. Hayek) FF Benátky - Mimmo Rotella Foundation Award, nominace na Zlatého lva Las Vegas Film Critics Society Awards - výprava Satellite Awards - kostýmy, hudba. .....Hudba : Elliot Goldenthal. Ve filmu mimo jin zazní - Los Cojolites - El Conejo http://www.youtube.com/watch?v=-DqurPUiPOI 2003 - USA Academy Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") 2003 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - Satellite Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Nejlepší originální soundtrack roku) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Skladatel roku) 2003 - World Soundtrack Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") http://www.youtube.com/watch?v=YTMSojPcF1g(12.5.2011)

• Angerr

Nejvíce mě zaujal Frídin otec, mírně podobný Georgi Orwellovi, což ve mně oživilo naděje vidět jednou životopisný film o něm. Jen aby proboha nedopadl jako toto. Některé osobnosti holt mají smůlu. A Hayeková se svou falešností pomalu stává mou nejneoblíbenější herečkou. 4/10(10.6.2006)