Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

ScarPoul

Aby som pravdu povedal, pre mňa životopisné filmy poslednú dobu strácajú nejaký zmysel, pretože pri spätnom pohľade mi prídu všetci umelci na jedno kopyto a aj keď vďaka nepriazni osudu sa dokázali zapísať do duší mnohých ľudí, ich filmové osudy väčšinou balancujú medzi nechcenou emotívnosťou a plytkosťou. Podobne je to aj u tohoto filmu. Nominácia Salmy Hayek opodstatnená už len preto, že je to jedna z mála jej úloh kde dostáva toľko priestoru aby ukázala aká je skvelá herečka a rovnako aj Alfred Molina, ktorý v niektorých scénach doslova prekrýval Hayekovej výkon a svojej postave skvelo rozumel a aj ju skvelo zahral. Vedľajšie postavy majú dušu, rytmus, správny šmrnc, prednášajú skvelé repliky a všetko to pôsobí krásne celistvo a hlavne prirodzene. Miestami vtipné, miestami smutné a po čertoch ľahko natočené, ale aj napriek tomuto všetkému sa jedná o životopisný film, ktorý zachraňuje viac menej prostredie a bujné poprsie hlavnej predstaviteľky ale aby sme naozaj mohli precítiť čo nám chcela Frida Kahlo svojimi dielami povedať, alebo aké to mala naozaj ťažké , je to predsa len prvoplánová záležitosť, ktorá nám načrtne charaktery a nedovolí nám nazrieť za pomyselnú hranicu skutočnosti. Tam kde Chaplin exceloval svojou hravosťou a úprimnosťou a tam kde Walk the Line stroskotával na príliš veľkej arogancií a určitého sebaparodovania sa Frida drží niekde medzi tým. A vzhľadom na to že meno režisérky rozhodne nepredstavuje meno, kvôli ktorému by sa davy ľudí hnali do kina, je to myslím celkom úspech. Ale že by som sa k tomu filmu mal chuť vrátiť nemôžem povedať, rozhodne ale nebol zlý. ()

Agatha

Z filmu příjemná a okouzlující atmosféra Mexika jen čiší. Pestrost, sytost, rytmus a váseň. Působivě napsaný příběh celosvětově uznávané malířky Fridy Kahlo je jako přímo ušitý pro Salmu Hayek, která se své role zhostila opravdu bravurně. Pro mě je to její nejlepší role. Ostatní její kolegové z filmu vedle ní tvoří také zajímavé větší i menší role. Výprava, kostými, masky a hudba tolik typická pro Mexiko jsou velkým kladem snímku. Pro lidské smysly je tak připraven neobyčejný prožitek... ()

Terva

Životní příběh slavné extravagantní mexické malířky Fridy Kahlo. Scénář : Clancy Sigal, Diane Lake, Gregory Nava a Anna Thomas. Kamera : Martin McGrath a Robert McLachlan. Ocenění : Oscar '02 - masky, hudba; nominace: hlavní herečka (S. Hayek), výprava, kostýmy, píseň (Burn It Blue) Zlaté glóby - hudba; nominace: herečka v dramatu (S. Hayek) BAFTA - masky; nominace: kostýmy, vedlejší herec (A. Molina), hlavní herečka (S. Hayek) FF Benátky - Mimmo Rotella Foundation Award, nominace na Zlatého lva Las Vegas Film Critics Society Awards - výprava Satellite Awards - kostýmy, hudba. .....Hudba : Elliot Goldenthal. Ve filmu mimo jin zazní - Los Cojolites - El Conejo http://www.youtube.com/watch?v=-DqurPUiPOI 2003 - USA Academy Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") 2003 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - Satellite Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Nejlepší originální soundtrack roku) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Skladatel roku) 2003 - World Soundtrack Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") http://www.youtube.com/watch?v=YTMSojPcF1g ()

Chermy

Osobitě natočený životopis o zajímavé ženě, která si uměla užívat života i když jí to přiliš neusnadňoval. Rozhodně stojí za vidění! ()

villon17

Už jsem to viděla kdysi dávno, ale soustředila jsem se jenom na to její obočí:D, tak teď konečně...Fridu jsem si zamilovala už jenom proto, že to je ženská:), a nikdy nezapomenu, jakou měla v životě smůlu, kterou dokázala překonat svými kresbami bez jakéhokoli vyučení. Nedávno jsem byla na její výstavě a rozhodně musím doporučit. Nejvíc asi ten portrét s rozdrceným sloupem jakožto její páteř. ()

Marek1991

Temperamentné, horkokrvné, živé, vtipné a kruté. Veľmi dôveryhodný životopisný film jednej významnej mexickej umelkyne. Len škoda, že nebola zrovna idolom krásy. Jej tvorba však vyjadrovala trpkosť, horkosť a tragikomédiu života. Celkom svižné tempo, žiadne vyrábanie hlúpostí, lenže film uplynie ako keby sa ani nič nestalo. Farebný bohémsky život manželskej dvojice, ktorá oplývala okrem komunistických ideálov aj veľkým umeleckým nadaním. Myslím si, že sa tento film oplatí vidieť preto, ako prijala táto osoba, ktorá bola mrzáčkou, svoj osud. Silné výpovedné hodnoty alebo nejaké excentricity ako od klauna z horskej dráhy nečakajte, ale môže vám prifarbiť váš deň. ()

joehot

Cit Taymorové pro poetiku obrazu je úžasný, ale to je vlastně největším kladem filmu. Přestože mu nechybí ani temperament, ani emoce, po zhlédnutí vám dojde, že byl - v porovnání se skutečností - vlastně velice plytký. A přiznám se, Salma mnou nejvíce cloumala v topless scénách, takže o nějakém dechberoucím výkonu nemůže být řeč (pánové Rush a Molina ji přehrávají, což je škoda, když má film celkem zřetelné emancipační ambice). 70% ()

corpsy

Životopisný snímok, ktorý ale nevybočuje so zabehaných koľají komercie. Osobne nepoznám životné osudy tejto talentovanej maliarky, ale podľa videného si tvorcovia zrejme nemuseli veľmi lámať hlavu nad scenárom. Herecké výkony sú podobne primerané a tak fandím hlavne formálnej stránke a skvelej hudbe. ()

DDT

Čtyři dávám hlavně za odvahu natočit takový námět. A Alfred Molina hraje skvěle. Jinak to na mne bylo příliš "hollywoodizované". Navíc jsem nepochopil (a celý film mě to dost rušilo), proč všichni herci mluví lámanou angličtinou - asi jakoby s mexickým přízvukem. V titulcích byl u každého uveden jakýsi "slangový poradce". Proč? Je to jako kdyby u nás někdo natočil film podle mexické předlohy a herci mluvili ve stylu : "Já být velká mučačo.." ()

DEXTER099

Tak jsem se konečně dostal k tomuto filmu a to na ČT 2 a musím tedy říct,že příběh o životě Fridy Kahlo,kterou já absolutně neznám je dobře natočen a při jeho sledování vás přepadne touha být Mexičanem.:-).Navíc se zde objeví plno známých herců.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Fridu hodnotím jako hodně netradiční snímek o zajímavé postavě Fridy Kahlo, a to o malířství nevím zhola nic. 77% (with J.) ()

Angerr

Nejvíce mě zaujal Frídin otec, mírně podobný Georgi Orwellovi, což ve mně oživilo naděje vidět jednou životopisný film o něm. Jen aby proboha nedopadl jako toto. Některé osobnosti holt mají smůlu. A Hayeková se svou falešností pomalu stává mou nejneoblíbenější herečkou. 4/10 ()

Desiree

Kde se bere v některých lidech, kteří sami trpí, tolik síly, tvořivosti, radosti ze života, schopnosti pomáhat druhým...? Tleskám Julii Taymorové! Téměř každý záběr připomíná uměleckou fotografii. Ač jsou zde některé pasáže evidentně zidealizované ( včetně vzhledu samotné Fridy ), je tento film velmi inspirativní. A to nejen pro výtvarníky, kteří po shlédnutí filmu, mají takovou chuť tvořit, že zakopnou v předsíni, když si běží pro štětce a barvy. Takže až mě přestane brnět ten ukopnutý palec, dám se hned do toho. Hodím emoce na plátno, no...uvidíme... ()

ladko odpad!

Film som nevidel dobrovoľne, dotiahli ma naňho do kina 2 spolužiačky, čo sa odráža aj na mojom hodnotení. Umenie nie je moja šálka kávy. Film si udržal moju pozornosť asi prvých 20 minút, potom som už len bojoval so spánkom. Musím ale povedať, že spolužiačkam sa film veľmi páčil:) ()

depony

Salma Hayek coby mexická národní malířka Frida Kahlo je naprosto úžasná. I když dle dobových fotek a maleb je jasné, že Frida byla méně krásná. Film s nádhernou hudbou, charakteristickou pro Mexiko, film plný barev, film plný bolesti, nadějí, revolucí ... Určitě má své mouchy, ale těm nehodlám věnovat pozornost. Dojem z tohoto filmu je natolik silný, že drobné nedostatky ignoruji! ()

baribal

Jestli by měl být název filmu nějak upraven, tak rozhodně by to nemělo být na "život a dílo Fridy", ale pouze "život..".. o jejím díle se toho moc nedozvíme, mnohem důkladněji je ve filmu zabrán její soukromý život, což určitě není na škodu. Nejlepší role Salmy Hayek. ()

Adasin

Přesně takováhle biografie mě nebaví - prostě jen sled za sebou poskládaných životních událostí - ty možná působí na člověka při čtení životopisu, ale v téhle podobě nedělají nic. Aspoň se mnou ne, a ne, takový cynik zase nejsem. K tomu mi ještě Salma Hayek není dvakrát sympatická, takže fakt nechápu, proč tu půlka lidí vynáší její výkon do nebes. A za film vyloženě pro ženy bych Fridu neoznačila ani náhodou. 5/10 ()

Pan Filuta

8/10 První čtvrtina filmu mě strašně vyděsila v dobrém slova smyslu. Stoprocentně dle mého gusta. Jenže pak následovaly slabší pasáže. Na životopisný film je dvouhodinová stopáž v dnešních poměrech monumentálních snímků tak trochu Popelko. Ovšem v tomto případě velice vkusnou. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014