Komentáře uživatelů k filmu (348)

 • Segrestor
  ****

  Tento koprodukční film začal být od začátku docela zajímavý. Naprosto brilantně zachytil dobovou revoluční atmosféru a z krásné Salmy Hájkové udělal, díky té ochranné palisádě nad očima, místo Fridy frigidu. Laškování s tím donchuánem Molínou dalo na frak mé již tak roztěkané pozornosti, která se uchytila teprve až s příchodem Lva Davidoviče Trockého. Tak se nám to tam zašmoulilo, že jsem byl nakonec rád, že občas došlo i na ty její obrazy, to mlno jejího výtvarna. PS: Ještěže si to ta Salma Hájková v jiných filmech vytrhává, fakt...(22.7.2012)

 • Tadzi
  *****

  Skvělá Salma Hayek, skvělý film, perfektní ztvárnění. A tradičně nezapomenutelný Alfred Molina...(20.8.2003)

 • cold
  ****

  Salma není nejen pěkná baba, ale i skvělá herečka. Tak toto jsem opravdu nečekal. Jestli jste znali Salmu jen jako sexbombu z akčních filmů (V desperádu jí to seklo), tak vám tento film vyrazí dech. Salma zde hraje kulhavou, vousatou mexičanku. Tedy nemá čím zaujmout. Jenže ona zde, společně s kolegou A. Molinou, předvádí herecký koncert. A ten vás zaujmout musí. Život mexické malířky nebyl med, ale láska mezi ní a jejím manželem nebyla jen frází. Tito dva lidé se skutečně milovali (i když jejich život byl dosti zvláštní). Haykova si tento film doslova vydupala a jde poznat, že pro něj udělala vše co mohla i nemohla (bíbra si bude zbavovat dlouho). Už jen kvůli ní stojí za to vidět tento příběh, lásky, zrady, vášně a objetování. Mexická malířka je zkrátka její životní role.(17.1.2004)

 • BlueZero
  ****

  Najlepšie príbehy píše sám život. Julie Taymor sa chopila mierne opovážlivo filmu, kde Salma Hayek podala asi svoj životný výkon.(1.4.2004)

 • sedm.1
  ****

  Tak takhle si představuji pořádný životopisný film.Jistě tomu napomohlo i skvělé herecké obsazení(Salma se může zošklivovat jak chce,ale pořád bude krásná a Alfred Molina je exelentní jednička!),scénář,hudba,výprava,ale hlavně samotný život Fridy Kahlo,který naštěstí dostal kvalitní "kabát".Na to,že to je životopisný film,má to i dost spád a téměř žádná hluchá místa.(30.4.2005)

 • Kapybara
  ****

  Nedávno jsem čirou náhodou narazila na knihu o životě této malířky, nijak zvlášť mě předtím nezajímala, ale po prohlédnutí několika jejích obrazů jsem ji přečetla od začátku do konce. A potom jsem se konečně podívala na film, na který jsem předtím neměla nejmenší chuť se dívat, připadalo mi, že je kolem něj zbytečně velký humbuk a provází ho bombastické reklamy. Nebyla jsem nadšená, nebyla jsem zklamaná... Kamera je opravdu nádherná, prolínání obrazů s realitou a koláže nemají chybu, ale doufala jsem, že se dozvím o Fridině životě víc než jen z toho útlého životopisu, který jsem přečetla. Něco víc o jejích milencích, o tom, jaká prožívala muka ke konci života, když jí tělo vypovídalo službu... Jenže film je film a ten chce ukázat zhuštěně především to, co je dle názoru tvůrců pro diváky nejpřitažlivější. A diváky by asi příliš nebavilo koukat na to, jak Frida třikrát přichází o dítě (jak taky natočit třikrát za sebou potrat, pokaždé jinak a stále zajímavě?), jak se zamilovává do různých mužů, aby se stejně nakonec vždycky vrátila k Diegovi, jak se její tělo rozpadá pod rukama lékařů, jak agituje na komunistických shromážděních. Chápu, že by se tak film roztáhl hlavně co do délky naprosto neúnosně, ale přece jen neměla tolik převládnout povrchní líbivost nad tím, co mohlo být natočeno o něco věrněji skutečnosti a tak možná i zajímavěji a "opravdověji". Film se snaží být stejně bolestně krásný jako Fridiny obrazy, což se místy daří, místy ne. Ale i přes veškerou kritiku - je to opravdu zajímavé dílko a aspoň na chvíli ve vás zanechá tu pachuť bolesti, která Fridu sžírala celý život. A ještě poznámka pro ty, kdo považují Salmu Hayek za příliš krásnou pro tuhle roli - Frida se na obrazech malovala o dost ošklivější, než ve skutečnosti byla. V reálu se Salmě, dle mého mínění, zcela bez problémů vyrovnala...(27.1.2006)

 • Heraldika
  *****

  V mojí topce od začátku, už jen kvůli úžasnému soundtracku a kameře.(21.6.2006)

 • melkor323
  ****

  Po výtvarnej stránke krásny film s užasnou hudbou. Perfektne spracovane po biografickej, vizualnej aj hudobnej stranke. Fantastický tandem Salmy Hayek aj Alfreda Molinu. Možno len trochu rozvláčné, ale inak nááádheraa.(8.5.2009)

 • Jaccobos
  *****

  Příběh o bolesti a lidech, co se milují, ale zároveň si ubližují. Aby jim tato syntéza dlouho vydržela odpouštějí si.(1.6.2010)

 • Lenarek
  *****

  Jeden a přitom tolik životů...(29.1.2012)

 • Autogram
  ***

  Trochu iný životopisný film, viac si dali záležať na obrazovom podaní až to smerovalo k nejakému artu, ale ako inak pri extravagantnej maliarke. No pre mňa film občas zaujímavý, občas menej, akurát tých chorôb bolo priveľa. –––– Chci, abys nechal tohle prašivý tělo spálit. Naležela jsem se už dost. –––– Doufám, že konec je radostný a že se už nikdy nevrátím.(15.8.2014)

 • kaygen.it
  ****

  Moc pěkný film, vizuálně vyvedený, herecky zvládnutý (ovšem především Molina), jen ten scénář...(4.5.2003)

 • Cassandra
  ****

  Skvělí herci, hudba a výtvarná stránka. Jenom ty komunistické kecy si mohli odpustit, nebo je alespoň lépe zapracovat do děje - ne ve stylu: Frida byla komunistka a tak tam dáme pár propagandistckých vět do míst, kam se vůbec nehodí. Ten příběh je o něčem jiném než o komunismu, nelze vyprávět najednou o všem. Přesto ale doporučuji.(13.10.2003)

 • Radim
  ****

  Skvělý film, i když k dokonalosti tomu něco chybí; řekl bych, že zaujme hlavně feministicky založené ženy. Mě nadchla hlavně kamera díky barvám a kompozici scén. Pro Salmu Hayek je to zatím životní role a díky obočí je opravdu nezapomenutelná.(14.11.2005)

 • M.I.K.E.
  ****

  Film o nejkrásnější mexické malířce, která se zamilovala do největšího mexického děvkaře. Skvělý Alfred Molina v roli Diega mate svými mužskými kouzly jednu krásku za druhou, ale tu nejhezčí má přímo doma. Snímek je obohacen krásnou temperamentní hudbou, jenž dává Fridě ten správný šmrnc. Salma Hayek dostala konečně pořádnou roli ve které se mi moc líbíla. Jen škoda, že politické pozadí snímku se stalo pouze pouhým kliše a ne podstatnou části či záminkou filmu.70%(26.7.2006)

 • xmozek
  *****

  Vynikající filmová biografie.Tento film sem viděl náhodou a hned o začátku my bylo jasné že je to jeden z nejlepších biografických snímků.Salma Hayek se to předvedla v plné kráse.I Alfred Molina hrál velice dobře.Nemůžu jinak než 5 *.(27.3.2007)

 • jasiska
  ****

  Film Frida je neobvyklý, ale mne sa páčil. Viac ako jeho dej však na mňa zapôsobili emócie, ktoré vo mne vyvolal. Pri posudzovaní jeho audiálnej a vizuálnej stránky (obe boli nanajvýš podarené) som si znovu uvedomila, že aj film je umenie. 4 a pol hviezdičky(2.9.2007)

 • Alf
  ****

  překvapivé dobrý, navíc zajímavě natočený film....(11.10.2007)

 • tadejda
  odpad!

  Nemám rád perverzní životopisný filmy. Možná že za to nemůžou filmaři že ten o kom točí žil jak ži, ale když je to humus tak to nemaj točit!(3.1.2008)

 • pago
  ****

  Vysoké hodnotenie za spracovanie. Inak to bol film o zvrátenom komunistovi a jeho dobrovoľnej rukojemníčke.(30.8.2008)

 • Ollie235
  ***

  Další z životopisných snímků, který mě bohužel nudil. Tvorba Fridy Kahlo mě nikdy nijak nezasáhla a proto s ní vlastně nijak obeznámen nejsem. Od filmu jsem si tak sliboval jakousi exkurzi jejím životem i dílem. Neříkám, že by tohle provedení bylo něčím jiným, ale spíš jsem nabyl pocitu, že Julie Taymor je velkou Fridinou fanynkou a jednoduše jí chtěla vynést do nebes. Navíc až zbytečně vyumělkovaným způsobem. Místy to zavání kvalitním dramatem, místy mě to ale silně nebavilo. Slabší 3*.(19.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace