Životopisný film mexické malířky Frídy Kahlo, která teprve v 80.letech minulého století došla uznání. Myslím, že to je životní role Salmy HAYEKOVÉ. Režisérka Julie Taymorová předvedla divákovi vyčerpávajícím způsobem život malířky, která pracovala a žila bez předsudků a v podstatě byla bisexuální. Ukázala i její milostné avantýry, které v době jejího působení byly přímo skandální pro tehdejší společnost. (Ono některé věcí by neprošly ani v 21.století). Bouřlivý život s malířskou hvězdou Diegem Riverou (Alfred MOLINA) byl ukázán jako vztah plný lásky a rozporů dvou velkých umělců. Kdo miluje životopisné filmy, nebude litovat.(29.12.2008)

Frida nalezla oporu v hereckém výkonu Salmy Hayek. Bez ní by film neměl takové vyznění a vlastně ho ani nemá. V některých chvílích je film o ničem, ale pak se zase začne něco dít a z nudy se to přelévá až ke geniálnímu dramatu, a to ve scénách, kdy se objevuje výborný Alfred Molina, který je snad o chloupek lepší než Hayeková. Jinak jako film nic moc velkého nepřináší a nic velkého mně nedal, ale prostřednictvím vynikajících herců to bylo stravitelné. Podruhé už to vidět nemusím.(21.1.2009)

Tento koprodukční film začal být od začátku docela zajímavý. Naprosto brilantně zachytil dobovou revoluční atmosféru a z krásné Salmy Hájkové udělal, díky té ochranné palisádě nad očima, místo Fridy frigidu. Laškování s tím donchuánem Molínou dalo na frak mé již tak roztěkané pozornosti, která se uchytila teprve až s příchodem Lva Davidoviče Trockého. Tak se nám to tam zašmoulilo, že jsem byl nakonec rád, že občas došlo i na ty její obrazy, to mlno jejího výtvarna. PS: Ještěže si to ta Salma Hájková v jiných filmech vytrhává, fakt...(22.7.2012)

Jejda... Čekala jsem po oslavných komentářích a nadšených názorech nějakou úžasnou bombu... a ono je to (z mého hlediska) poměrně nudné drama, co nabízí pár hezkých, zajímavých či dojemných momentů. Ale jako kulisa k nějaké otravné práci, třeba k pečení cukroví, se film docela šikne - určitě je podnětnější než politická debata a zábavnější než Teleshopping. Výpravné, dobře zahrané, ovšem jaksi jsem postrádala děj (ne, komplikované pletky malířky s jedním obočím a oplácaného komouše pro mě nejsou děj). 59%(21.1.2009)

Smyslná, roztomilá i tragická, taková je Salma Hayek rozdávající se ve své životní roli, díky které budu mít tuto herečku dlouho v úctě. Pryč je nálepka "holky od Rodrigueze", tady Salma rozehrála neskutečný koncert, ke kterému jí vydatně dopomáhá Alfred Molina, který uchvacuje každým svým okamžikem, kdy se na plátně objeví. Přestože se jedná o čistě životopisný film, našlo se místo i pro pár nápaditých vizuálních vychytávek, z nichž nejvíc vyčnívá návštěva New Yorku. Těsně po skončení jsem téměř bezmezně nadšený a obdivuju Salmu za to, že si tenhle svůj sen splnila.(14.6.2006)

• - Edward Norton částečně upravil scénář. (PußyMagnet)

• - O roli Fridy se velice zajímala Jennifer Lopez. (JayZak)

• - La Pelona (Chavela Vargas), který zpívá Fridě (Salma Hayek) v baru píseň 'La Llorona', znal ve skutečnosti Fridu Kahlo osobně. Dokonce spolu měli mít aféru. (Ajka1)