Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Film o životě mexické malířky, kterou báječně ztvárnila Salma Hayek ve své životní roli, kterou si doslova vydupala a zároveň i sama produkovala. Na Oscara byla nominováne určitě zaslouženě, ale škoda, že doposud už žádnou jinou rolí nedokázala tolik zaujmout. Na jejím výkonu je vidět, že do něho dala všechno a že se pro něj i velmi obětovala (např. srostlé obočí). Za zmínku určitě stojí i vedlejší role Edwarda Nortona a Geoffreyho Rusha.(10.12.2007)

 • genetique
  ****

  Jedna z najlepších životopisno-dokumentárnych drám. Skvelé herecké výkony, Salma Hayek ako nikdy predtým, Molina woow, škoda, že pre svoj vzhľad, nedostáva toľko príležitostí. Kamera skvele využívala farby, ktorými je Mexiko také výnimočné. Film je nabúšený dramatickými udalosťami až do samotného konca a človek by ani neveril, že táto útla maliarka vydržala toľko útrap v živote. Veľmi sa mi páčil pokus o nadľahčenie pomocou niekoľkých scén. 85%.(8.3.2006)

 • Snorlax
  ****

  Když chcete malovat naivně a surrealisticky zároveň, je asi nejlepší malovat sebe, pokud něco zkazíte, nebude vám model nadávat. A co dodat k filmu? Zajímavý životopis velmi zajímavé ženy má několik slabších míst, ale rozhodně nejsou natolik nudná, aby někoho mohla odradit od sledování tohoto snímku.(5.9.2015)

 • Orlau32
  *****

  Životopisný film mexické malířky Frídy Kahlo, která teprve v 80.letech minulého století došla uznání. Myslím, že to je životní role Salmy HAYEKOVÉ. Režisérka Julie Taymorová předvedla divákovi vyčerpávajícím způsobem život malířky, která pracovala a žila bez předsudků a v podstatě byla bisexuální. Ukázala i její milostné avantýry, které v době jejího působení byly přímo skandální pro tehdejší společnost. (Ono některé věcí by neprošly ani v 21.století). Bouřlivý život s malířskou hvězdou Diegem Riverou (Alfred MOLINA) byl ukázán jako vztah plný lásky a rozporů dvou velkých umělců. Kdo miluje životopisné filmy, nebude litovat.(29.12.2008)

 • castor
  ****

  Emoce střídaly „prázdné“ scény, úžasné nápady zase rutinní pojetí. Jedno ale zůstalo po celou délku: výtečný výkon Salmy Hayek, která dosud „jen“ kroutila zadkem a špulila svoje mexické rty. Nelehká role, letitá posedlost dostat tenhle projekt na plátno, klobouk dolů. Neobyčejný osud vášnivé i nezávislé mexické malířky je naštěstí nad všemi těmi životopisnými nudnými povídačkami, které ani zdaleka nepřekročí obraz konkrétního lidského tvora, a jsou jen rutinním řetězením životních událostí. Frida má kromě výborných herců (vyčnívá ještě Alfred Molina coby charismatický nevěrník) i velmi nápaditou vizuální podobu, je sytě barevná, je pečlivě uchopená. Spokojenost.(22.5.2017)

 • - V celém filmu byly digitálně upraveny barvy pomocí rozlišení 2K. (PußyMagnet)

 • - Neteř Fridy Kahlo byla filmem tak ohromena, že Salmu Hayek obdarovala jedním z Fridiných náhrdelníků. (PußyMagnet)

 • - Alfred Molina pro roli Diega Rivery přibral 50 liber (asi 23 kilogramů). (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace