Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Když chcete malovat naivně a surrealisticky zároveň, je asi nejlepší malovat sebe, pokud něco zkazíte, nebude vám model nadávat. A co dodat k filmu? Zajímavý životopis velmi zajímavé ženy má několik slabších míst, ale rozhodně nejsou natolik nudná, aby někoho mohla odradit od sledování tohoto snímku.(5.9.2015)

 • Segrestor
  ****

  Tento koprodukční film začal být od začátku docela zajímavý. Naprosto brilantně zachytil dobovou revoluční atmosféru a z krásné Salmy Hájkové udělal, díky té ochranné palisádě nad očima, místo Fridy frigidu. Laškování s tím donchuánem Molínou dalo na frak mé již tak roztěkané pozornosti, která se uchytila teprve až s příchodem Lva Davidoviče Trockého. Tak se nám to tam zašmoulilo, že jsem byl nakonec rád, že občas došlo i na ty její obrazy, to mlno jejího výtvarna. PS: Ještěže si to ta Salma Hájková v jiných filmech vytrhává, fakt...(22.7.2012)

 • Terva
  *****

  Životní příběh slavné extravagantní mexické malířky Fridy Kahlo. Scénář : Clancy Sigal, Diane Lake, Gregory Nava a Anna Thomas. Kamera : Martin McGrath a Robert McLachlan. Ocenění : Oscar '02 - masky, hudba; nominace: hlavní herečka (S. Hayek), výprava, kostýmy, píseň (Burn It Blue) Zlaté glóby - hudba; nominace: herečka v dramatu (S. Hayek) BAFTA - masky; nominace: kostýmy, vedlejší herec (A. Molina), hlavní herečka (S. Hayek) FF Benátky - Mimmo Rotella Foundation Award, nominace na Zlatého lva Las Vegas Film Critics Society Awards - výprava Satellite Awards - kostýmy, hudba. .....Hudba : Elliot Goldenthal. Ve filmu mimo jin zazní - Los Cojolites - El Conejo http://www.youtube.com/watch?v=-DqurPUiPOI 2003 - USA Academy Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") 2003 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - Satellite Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Nejlepší originální soundtrack roku) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Skladatel roku) 2003 - World Soundtrack Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") http://www.youtube.com/watch?v=YTMSojPcF1g(12.5.2011)

 • Slarque
  ****

  Malířské biografie bývají v kině většinou dost stereotypní a leckteří renomovaní tvůrci si na nich vylámali zuby. Tuto zdobí skvělé herecké výkony a inovativní režie, která chytře obchází některá klišé. Doktoři-kostry, King Kong, návštěva New Yorku a oživlé obrazy jsou vizuálně vychytané scény a Frida nejlepší malířská biografie, kterou jsem dosud viděl.(10.6.2003)

 • Caelos
  *****

  Frída ve své době bořila tabu, byla v podstatě dnešní moderní ženou, chtěla být nezávislá, být lepší než muži Což se ji vlastně podařilo), ale paradoxně muže potřebovala, měla dost pestrý sexuální život, ve kterém se ale vyskytují i ženy. Film o jejím životě není tak dobrý jako kniha, kterou jsem doslova prohltal a díky ní jsem shlédnul všechny obrazy Fridy, ale i Diega, který byl ve své době mezinárodní hvězdou a Frída by mohla být "jen jeho ženou", což se nestalo, Frída je dnes slavnější. Musím ale říct, že v knize je daleko větší kráva:-) Komu se film alespoň trochu líbil, mohu mu knihu doporučit, je o mnoho obsáhlejší než film, který mi přišel až moc rychlý, ačkoli přiznávám, že to bude tím, že jsem prvně četl knihu. Ve filmu mi chybělo Fridino dětství. Takže k filmu. Salma Hayek je tady opravdu úžasná a vážně celá Frida. Alferd Molina jako Diego mi až tolik neseděl, ale zase si nemyslím, že mohli vbyrat lepšího herce. Obrazově je to celé dokonalé, výborná hudba a myslím že je to pojato velmi osobitě a originálně. Příběh Frídy Kahlo zřejmě nemohl být natočen lépe, skvělý film.(30.12.2010)

 • - O roli Fridy se velice zajímala Jennifer Lopez. (JayZak)

 • - La Pelona (Chavela Vargas), který zpívá Fridě (Salma Hayek) v baru píseň 'La Llorona', znal ve skutečnosti Fridu Kahlo osobně. Dokonce spolu měli mít aféru. (Ajka1)

 • - Madonna, která obdivuje Fridu a vlastní některé její práce, si chtěla zahrát hlavní roli. (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace