Z filmu příjemná a okouzlující atmosféra Mexika jen čiší. Pestrost, sytost, rytmus a váseň. Působivě napsaný příběh celosvětově uznávané malířky Fridy Kahlo je jako přímo ušitý pro Salmu Hayek, která se své role zhostila opravdu bravurně. Pro mě je to její nejlepší role. Ostatní její kolegové z filmu vedle ní tvoří také zajímavé větší i menší role. Výprava, kostými, masky a hudba tolik typická pro Mexiko jsou velkým kladem snímku. Pro lidské smysly je tak připraven neobyčejný prožitek...(7.12.2007)

Hodne paradni zivotopisny drama. Film ma jednak dobrej pribeh, neni to takova ta klasika o ceste na vrchol a padu, jako u vetsiny filmu podle znamy osobnosti, je to spis zamreny na vztah Fridy s manzelem, ale zase na druhou stranu tu jeji kresleni ustupuje trochu do pozadi a v podstate za celej film neni videt, ze by byla nejak zvlast uspesna. Co se tyce jejich obrazu, sem tam je nakej hodne peknej, ale vetsinou mi to prislo jako docela blbosti. Co se tyce rezie, ta je fakt paradni, film je sviznej, napinavej a misty vtipnej, navic vizualni stranka je fakt nadherna a k tomu se muze film oprit o dva skvely herce, Molina podava fakt paradni vykon a Hayek taky hraje hodne dobre, ale ze by to bylo oskarovy, to bych nerek. Navic neni moc dobre udelany jeji starnuti, vlastne vypada furt stejne, navic jeji jedina maska je dost osklivy srostly oboci. Taky musim pochvalit herce ve vedlejsich rolich a to predevsim Valerii Golino, kterou si pamatuju ze Zhavejch vystrelu a tady je hodne dobra a nebo Geoffrey Rushe. No a na zaver jeste musim pochvalit chytlavou hudbu. I kdyz hodne previsujou klady filmu, stejne to na 5* o fous nebude.(18.4.2008)

"Doktore, když mi povolíte tuhle tequilu, slibuji, že na svém pohřbu pít nebudu."                                                             Úžasný výběr hlavních představitelů. Fridu Kahlo jsem předtím neznala, ale její dílo mne uchvátilo. Velice zdařilé byly pasáže s oživlými obrazy. Strahující příběh jedné temperamentní ženy.(8.9.2014)

Klasický životopisný filmík, tentokrát o maliarke, o ktorej som v živote nepočul. Atraktívne postredie a silné herecké obsadenie vyzdvihujú tento film u mňa nad piemer. Keby bola suchárka, určite by to bolo ovela nudnejšie. Zaujímavé, že sa pri distribúcii hovorilo o ňom ako o filme Salmy Hayek, aj ked ho nerežírovala. A aby som nezabudol, Salma je kásna, Frida nebola ani zďaleka, takže sa jednalo o malý podvod voči divákovi. Po rozbore filmu na všmu uznávam jeho kvality, ktoré som na prvý krát nepochytil a o ktorých by sa dal napísať obšírny článok. Napriek tomu to u mňa na plný počet nevytiahol. Chýbalo silnejšie emocionálne vžitie sa do filmu, napríklad takým iracionálnym spôsobom, akým sa milovali dve hlavné postavy. Skvele napísané postavy a pochopenie doby, v ktorej sa príbeh odohráva. O prepojení charakteru malieb a vizuálnej, resp. výtvarnej stránky ani nehovoriac.(29.8.2009)

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Benediction and Dream - Lila Downs [2:31] ,2. The Floating Bed [1:29] ,3. El Conejo - Los Cojolites [2:29] ,4. Paloma Negra - Chavela Vargas [3:17] ,5. Self-Portrait With Hair Down [1:09] ,6. Alcoba Azul - Lila Downs [1:36] ,7. Carabina 30/30 - El Poder Del Norte [2:43] ,8. Solo Tu [1:22] ,9. El Gusto - Trio Huasteco Caimanes De Tamuin [2:18] ,10. The Journey [2:56] ,11. El Antifaz - Liberacion [2:28] ,12. The Suicide of Dorothy Hale [0:48] ,13. La Cavalera [1:40] ,14. La Bruja - Salma Hayek/Los Vega [1:57] ,15. Portrait of Lupe [2:13] ,16. La Llorona - Chavela Vargas [2:22] ,17. Estrella Oscura - Lila Downs [1:48] ,18. Still Life [1:31] ,19. Viva La Vida - Trio/Marimberos [2:16] ,20. The Departure [2:13] ,21. Coyoacan and Variations [2:34] ,22. La Llorona - Lila Downs/Mariachi Juvenil De Tecalitlan [2:20] ,23. Burning Bed [1:08] ,24. Burn It Blue - Caetano Veloso/Lila Downs [5:28],(3.6.2011)

• - Salma Hayek některé obrazy ve filmu namalovala sama. (PußyMagnet)

• - V celém filmu byly digitálně upraveny barvy pomocí rozlišení 2K. (PußyMagnet)

• - Alfred Molina pro roli Diega Rivery přibral 50 liber (asi 23 kilogramů). (PußyMagnet)