Fenomenální a úchvatný herecký výkon Salmy Hayek mě přikoval k sedadlu v kině ... Nádherný a dech beroucí příběh malířky. Smutné okamžiky ve filmu mi vtiskly slzy do tváře. Z kina jsem odcházela jako ze sna, nemohla jsem se soustředit na nic jiného, silný dojem z filmu ve mě ještě nadlouho zůstal ...(24.8.2011)

Jejda... Čekala jsem po oslavných komentářích a nadšených názorech nějakou úžasnou bombu... a ono je to (z mého hlediska) poměrně nudné drama, co nabízí pár hezkých, zajímavých či dojemných momentů. Ale jako kulisa k nějaké otravné práci, třeba k pečení cukroví, se film docela šikne - určitě je podnětnější než politická debata a zábavnější než Teleshopping. Výpravné, dobře zahrané, ovšem jaksi jsem postrádala děj (ne, komplikované pletky malířky s jedním obočím a oplácaného komouše pro mě nejsou děj). 59%(21.1.2009)

K naprosté spokojenosti brání přímočarost děje. Taymorová zkrátka nemůže být tak odvázaná jako v Titovi, kterým mě naprosto dostala, a odvázat se může leda při více či méně nápadných citacích Fridina díla (nehraju si na znalce - její práci jsem jen ze zajímavosti zkouknul před filmem). Přesto pěkný zážitek se skvělou Hayek.(11.8.2011)

Životní příběh slavné extravagantní mexické malířky Fridy Kahlo. Scénář : Clancy Sigal, Diane Lake, Gregory Nava a Anna Thomas. Kamera : Martin McGrath a Robert McLachlan. Ocenění : Oscar '02 - masky, hudba; nominace: hlavní herečka (S. Hayek), výprava, kostýmy, píseň (Burn It Blue) Zlaté glóby - hudba; nominace: herečka v dramatu (S. Hayek) BAFTA - masky; nominace: kostýmy, vedlejší herec (A. Molina), hlavní herečka (S. Hayek) FF Benátky - Mimmo Rotella Foundation Award, nominace na Zlatého lva Las Vegas Film Critics Society Awards - výprava Satellite Awards - kostýmy, hudba. .....Hudba : Elliot Goldenthal. Ve filmu mimo jin zazní - Los Cojolites - El Conejo http://www.youtube.com/watch?v=-DqurPUiPOI 2003 - USA Academy Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") 2003 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - Satellite Awards - vítěz (Nejlepší originální hudba) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Nejlepší originální soundtrack roku) 2003 - World Soundtrack Awards - vítěz (Skladatel roku) 2003 - World Soundtrack Awards - nominace (Nejlepší originální píseň, za píseň "Burn It Blue") http://www.youtube.com/watch?v=YTMSojPcF1g(12.5.2011)

Podmanivý životopisný snímek mapující pohnuté osudy mexické umělkyně, politické aktivistky, silné osobnosti a nezávisle smýšlející ženy, jež byla nucena strávit většinu svého života v obručí bolestivých následků zranění, které utrpěla během tragické dopravní nehody - což v konečném důsledku do značné míry ovlivnilo (společně se stravujícím a bouřlivým manželstvím se slavným mexickým malířem Diegem Riverou) tvář její pozdější umělecké dráhy. Film zaujme svým výrazně barevným laděním, jež odpovídá duchu obrazů sužované malířky, které byly odrazem jejího zvláštního vidění světa kolem sebe. Line se jím hřejivá a místy vášnivá latinskoamerická hudba, která dá přirozeně pocítit revoluční atmosféru Mexika 30 let a bohémského života umělecké elity v něm. Už kvůli řadě známých herců vystupujících i v epizodních rolích stojí "Frida" rozhodně za vidění.(15.5.2005)

• - V celém filmu byly digitálně upraveny barvy pomocí rozlišení 2K. (PußyMagnet)

• - Neteř Fridy Kahlo byla filmem tak ohromena, že Salmu Hayek obdarovala jedním z Fridiných náhrdelníků. (PußyMagnet)

• - Původně měla hrát Fridu Laura San Giacomo, ale fanoušci nesouhlasili, aby jejich modlu hrál někdo bez mexických kořenů. (PußyMagnet)