Šance pro lásku

• Irsko

Circle of Friends

Drama / Romantický

Irsko / USA / Velká Británie, 1995, 103 min

"Byl to Tvůj kluk, ona Tvoje kamarádka, tak proč si nedali pozor?" Příběh o partnerských rošádách na pozadí studentského prostředí 50.let trošku připomíná Poslední kabriolet. Hlavní mužský hrdina zabíjí dvě mouchy jednou ranou: odhaluje nejen kouzlo medicíny, ale také poznává, koho miluje. Při jedné milostné scéně je zmíněno i pražské jezulátko. Alan Cumming skvěle zahrál postavu slizouna.(18.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,389,975Tržby Celosvetovo $25,509,975(12.1.2009)

Velmi příjemný snímek. Příběh Benny, Evie a Nan se mi líbil. Připomněl mi trochu slavnější Úsměv Mony Lisy, ale v irském podání. Navíc příjemné překvapení v obsazení (Colina Firtha jsem nečekala) sice v mrňavé roličce, ale přesto potěšil. Alan Cumming byl naprosto odporný (v dobrém) a hlavní hrdinka moc sympatická. Celkově nemám co vytknout, protože i stopáž je příjemná.(30.7.2009)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(2.3.2013)

• WANDRWALL

Šanci pro mezipohlavní lásku má pořád každý. Kdykoli a kdekoli. Záleží jen co pro ni obě pohlaví udělají. Raději budu trávit čas s vědoucí, srdečnou, zábavnou 70. letou paní, než být vězněm omezené, pyšné, sprosté 20. ženy s krásným tělem, ale s níž si nemám co říct, a tím pádem mě automaticky odpuzuje.(5.8.2010)