Geriho hra

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

Galadriel

Kraťas, který těží nejenom z na svojí dobu perfektní animace, ale hlavně z geniálního nápadu a vtipu. Škoda, že to trvá jenom 4 minuty... ()

Matty

Fascinující šachová dvojhra jednoho člověka, animovaná lahůdka zajímavá nejen tím, že ji vymyslel a stvořil český rodák. ()

Tosim

Tak tohle byla naprostá bomba. Milý krátkáč s potrhlým staříkem, který hraje šachy sám se sebou ;-) Oscar za nejlepší animovaný film...Jan Pinkava má v Pixaru určitě svou světlou budoucnost! ()

Malarkey

Mám takový dojem, že tento příběh byl jako bonus k Životu brouka, takže bylo nádherně vidět jak se Pixar fantasticky rozvíjí. Tento příběh k tomu natočený českým rodákem s nádhernou hudbou a laskavým příběhem, který onou pointou dozajista pobaví. Na pár minut nádherně dokáže zpříjemnit náladu a to se jen tak nevydaří. --- 100 % --- ()

T2

Tak Pixar to fakt vie, excelentný nápad. ___Krátkometrážna rozprávka "Geriho hra" sa dá pozrieť na DVD Pixar: Kolekce krátkých filmů. ()

Radek99

Revoluční krátkometrážní animovaný snímek českého rodáka Jana Pinkavy pro společnost Pixar. Krásně provedená animace, úžasně zvolená hudba (francouzským šansonem ovlivněná) přesně vystihující podzim života hlavního hrdiny a dotvářející mírně nostalgickou náladu snímku, vtipný a výmluvný námět s dokonalou pointou... No a každopádně oslava psychické aktivity v jakémkoliv věku, jakož i královské deskové hry zvané šachy... ()

Dever

// Production Companies: Pixar Animation Studios // Maximálna klasika, jeden z najlepších kratasov, ak nie najlepší. ()

tron

Keď český rodák Jan Pinkava preberal v mene Pixaru ich prvého Oscara za krátkometrážny dojemný počin GERIHO HRA, ktorého ústredný smutný staručký hrdina sa neskôr mihol v TOY STORY 2, ďakoval z pódia mame: „Toto máš k narodeninám.“ Niekde vtedy Pixar zabodoval v podstate po prvý raz. Odvtedy neprestal. ()

B!shop

Nejdriv jsem si rikal, hm samotnej dedek hraje sachy, ale pak se tvurci vytasi s paradnim napadem a je to skvele vtipny. Jen ta animace dneska uz je precejen zastarala. ()

Jossie

Překrásné, geniální, vtipné ... to jsou slova, kterými se dá popsat Geriho hra. Dokonalé grimasy "obou " staříků, krásné vystižení charakteru starého člověka, nádherná animace a velmi vtipná pointa tohoto kratičkého příběhu. Jsem hrdá na takového rodáka, jakým je Jan Pinkava. ()

zputnik

Jan Pinkava nám v Pixaru ani ve světě touto krátkou filmovou "hříčkou" rozhodně ostudu neudělal; právě naopak. Vytvořil svěží, humorný... a v říši digitalizace a "kompjůtrů" nutno napsat také: snímek plný života. Shrnuto a podtrženo: Další důkaz, že i "hromádka bitů" dokáže s divákem udělat divy. ()

xxmartinxx

Jeden z nejlepších Pixar Shorts. Vynikající pointa, skvělý nápad, působivé provedení. Vše v pouhých čtyřech minutách. ()

Melies

9 / 10 Šach je kraľovská hra a Geriho hra je kráľovský film - jasný príklad toho, že nie je dôležité vyhrať, ale zvíťaziť! ()

Shit

Geniální a oscar víc než zaslouženej, Jan Pinkava by si určitě zasloužil daleko větší prosazení na režijním poli než doposud ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (více)