poster

Geriho hra

 • USA

  Geri's Game

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný / Komedie

USA, 1997, 4 min

Režie:

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Hrají:

Bob Peterson
 • kinej
  *****

  Pro mě je Geri´s game nejkoukatelnějším počítačovým animákem. Asi je to tím, že není výhradně pro děti. Stařík si dává šchovou partii sám se sebou. Jeho mimika a grimasy jsou dotaženy k dokonalosti. Už jen to, že dokázali vytvořit z jednoho obličeje dvě osobnosti je úžasné. K tomu hru doprvází líbié hudební pozadí, které může navozovat atmosféru Paříže.(1.12.2006)

 • pravo
  *****

  Film s nápaditým dejom, kde je prejavená celá škála ľudských pocitov pri hraní kráľovskej hry šach. Dve strašne podobné postavy a zároveň neuveriteľne charakterovo vzdialené postavy zvádzajú neuveriteľný šachový súboj pomocov svojich schopností, ale i zákerností a na víťaza čaká obrovská odmena. Na toto dielo je príznačné tvrdenie- KTO SA SMEJE NA KONCI TEN SA SMEJE NAJLEPŠIE. Toto skvelé dielko je možnosť zhliadnuť i na mojom profile.(7.9.2007)

 • kaylin
  *****

  Skvělý nápad, který Jan Pinkava jako režisér spolu s pixarovským týmem převedl do výborného snímku, který má sice jen 4 minuty, ale za to pobaví a dojme. Oscar je naprosto zasloužený, protože tady se ukazuje, jak je možné vypointovat krátký příběh, který na první pohled nemá co říct, ale rychle vás dostane nejen krásnou animací, která mnoho neztratila ani po 16 letech, ale také zábavně smutnou postavou Geriho.(27.10.2013)

 • tron
  ****

  Keď český rodák Jan Pinkava preberal v mene Pixaru ich prvého Oscara za krátkometrážny dojemný počin GERIHO HRA, ktorého ústredný smutný staručký hrdina sa neskôr mihol v TOY STORY 2, ďakoval z pódia mame: „Toto máš k narodeninám.“ Niekde vtedy Pixar zabodoval v podstate po prvý raz. Odvtedy neprestal.(25.12.2004)

 • GodComplex
  ***

  Typicky prepaleny csfd hype pramenici pravdepodobne z toho, ze to ma na svedomi jakysi Jan Pinkava s CZ puvodem. Geri's Game je sice prijemny short, ktery je na svoji dobu ('97) vizualne nadcasovy, ale cele je to totalni nuda tezce o nicem. Aktualne by se to dalo brat jako duchodecky predchudce UP.5/10(11.4.2010)

 • - Geri otočí šachovnicu a tým pádom zhodí škatuľku od figúriek. Na konci filmu škatuľka na zemi nie je. (LuiCJ)

 • - Postava Geriho bola inšpirovaná starým otcom režiséra filmu Jana Pinkavu. (LuiCJ)

 • - Snímek vznikl z popudu posunout hranice při vytváření poloelastických povrchů, jako jsou kůže a textil. Geriho hra je také označována jako první animace studia Pixar s ryze lidskou postavou. (mr.filo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace