Reklama

Reklama

Geriho hra

  • USA Geri's Game
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný / Komedie
USA, 1997, 4 min

Režie:

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Hrají:

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

Recenze (355)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Geniální záležitost, však kdo jiný na světě by za 4 minuty filmu stihl pobavit miliony diváků, ukázat kouzlo moderní animace a ještě získat Oscara? Mám za to že asi nikdo,krom Jana Pinkavy. Když jsem Geriho hru viděl prvně u kamaráda, nepadal jsem smíchy ze židle, ale celé to vykouzlilo upřímný záchvěv mích brv (takový ten letmí úsměv), dýchlo to na mě svou nezaměnitelnou atmosférou a tak jediné co mě po konci improvizované projekce mrzelo byla ta délka. I když ruku na srdce, mít z toho půlhodinovej animák, myslím, že už by to nebylo úplně ono. Od toho jsou tu jiní. Rozhodně dobře investovaný čas, který by ste jinak promrhali koukáním z okna nebo chvilkou s teleshopingem. Let´s see this!!!!!!! ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Revoluční krátkometrážní animovaný snímek českého rodáka Jana Pinkavy pro společnost Pixar. Krásně provedená animace, úžasně zvolená hudba (francouzským šansonem ovlivněná) přesně vystihující podzim života hlavního hrdiny a dotvářející mírně nostalgickou náladu snímku, vtipný a výmluvný námět s dokonalou pointou... No a každopádně oslava psychické aktivity v jakémkoliv věku, jakož i královské deskové hry zvané šachy... ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jasně, režisér je Čech, tak převedl do filmu myšlenku z Havlovy Zahradní slavnosti - tady vždycky vyhraju, ale na druhém konci zase prohraju. Takže vlastně nikdy úplně nevyhraju, ale taky nikdy tak úplně neprohraju. Vzhledem k tomu, že emigroval v nějakých sedmi letech, nejsem si touhle inspirací tak úplně jistá. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám takový dojem, že tento příběh byl jako bonus k Životu brouka, takže bylo nádherně vidět jak se Pixar fantasticky rozvíjí. Tento příběh k tomu natočený českým rodákem s nádhernou hudbou a laskavým příběhem, který onou pointou dozajista pobaví. Na pár minut nádherně dokáže zpříjemnit náladu a to se jen tak nevydaří. --- 100 % --- ()

tron 

všechny recenze uživatele

Keď český rodák Jan Pinkava preberal v mene Pixaru ich prvého Oscara za krátkometrážny dojemný počin GERIHO HRA, ktorého ústredný smutný staručký hrdina sa neskôr mihol v TOY STORY 2, ďakoval z pódia mame: „Toto máš k narodeninám.“ Niekde vtedy Pixar zabodoval v podstate po prvý raz. Odvtedy neprestal. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (8)

  • Postava Geriho bola inšpirovaná starým otcom režiséra filmu Jana Pinkavu. (LuiCJ)
  • Snímek vznikl z popudu posunout hranice při vytváření poloelastických povrchů, jako jsou kůže a textil. Geriho hra je také označována jako první animace studia Pixar s ryze lidskou postavou. (mr.filo)

Reklama

Reklama