Reklama

Reklama

Resident Evil

  • Velká Británie Resident Evil (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (836)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Asi jsem se příliš namlsal atmosférou Horizontu události, ale Resident Evil mě od začátku poněkud otravoval. Veškerý Andersonův přínos se omezuje na nespočet hlopupých lekaček, které maskují prozaický fakt, že ve filmu chybí napětí a skutečná hrůza. Pravda, Milla je velmi sexy objekt a Rodriguezová je zase sympaticky zhýralá, ale Residentu chybí skutečně výrazné akční scény a trocha nadhledu. Z tohoto úhlu se mi druhý díl Apocalypse jeví o chlup zábavnější a více "brain free"... Jinak je to ale pořád stejná krevní skupina, rutinérské, slušné, koukatelné. Chtělo by se napsat, že Anderson má na víc, ale po Residentu a AvP mám jisté pochybnosti. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Anderson se své laťce nasazené Horizontem události tentokrát moc nepřiblížil a z daného tématu nevytěžil vše, co se dalo. Scénář je sice nevrovnaný, ale při některých akčních sekvencích jsou docela vychytané efektní zpomalovačky a podehrává k tomu správňácká hudba. Ale herci nejsou moc věrohodní a snad jen Michelle Rodriguez snese přísnější měřítko. Milla Jovovich vypadá v tomhle snímku tak trochu utahaně, ale kdo ví, třeba to měla předepsáno ve scénáři. Nejzajímavější částí filmu je (jak už předeslal Lima) skutečně past v úzké chodbě, ovšem tato scéna netrvá příliš dlouho a mezi ostatními méně výraznými scénami tak poněkud zaniká. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jak správně převést počítačovou hru do filmu? Odpověď je jednoznačná - TAKHLE!!! Obdiv patří především Mille Jovovich, která si takřka nezadá s Trinity, a je jako vždy naprosto neodolatelná. Jak říkám, v ničem si nezadá s Trinity:) A když se do toho vhodně namíchá muzika od Marilyn Mansona a podobných týpků, nemůžu jinak než dát ****. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Hezky udělané, ale nijak výrazně nepoutavý film podle videohry (Anderson asi hodně hraje pc hry, za což má bod k dobru). Milla není muj typ, takže se nedá říci, že by mě výrazně zajímal pohled na její tělo. Béčkovost je z filmu velice cítit a fanoušci herní série budou párkrát určitě potěšeni feelingem filmu. Bohužel si nejsem jist, na kolik RE půjde v cestě své herní předlohy a na kolik si bude chtít vytvořit vlastní příběhovou linku. Velkým plusem filmmu je tempo a atmosféra, která je hlavně v první půlce velice trefná. Konec (otevřená "vrata" pro Apokalipsu) mi dávají nadějí (ke které se přiklání i trailer), že pokračování bude nahrazovat atmosféru jedničky větší akcí. Je to dobře? ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Namlsán Horizontem události, těšil jsem se na další pořádnou porci Andersonovské úchylárny. Vybrané téma k tomu vysloveně svádělo, jenomže ouha! Místo toho zklamání, všeobjímající nuda a z letargia mně dostala pouze scéna v koridoru s vychytanými bezpečnostními opatřeními centrálního počítače, kde se Anderson nebál přitlačit. Nevytrhla to ani Mila Jovovich v sukýnce, i když připouštím, že její karate proti zmutovanému dobrmanovi má cosi do sebe :o)) ()

Galerie (106)

Zajímavosti (48)

  • Milla Jovovich (Alice) to s natáčením v tenkých červených šatech a mini sukních neměla vůbec jednoduché. Musela v nich ležet, hýbat se a válet se na kovové podlaze a podobně. Z toho měla po těle reálné modřiny. Maskéři herečce zpočátku museli modřiny a škrábance přidělávat, ale časem naopak museli některé zakrývat. (Leopard105)
  • Jméno protagonistky, kterou ztvárnila herečka Milla Jovovich (Alice), se dozvíme až ze závěrečných titulků. (duklak2)
  • Prezident společnosti Capcom (vývojáře videoherní série „Resident Evil“) si zahrál jednoho ze zombie. (Duoscop)

Související novinky

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)

Reklama

Reklama