poster

Resident Evil

 • Velká Británie

  Resident Evil

 • Německo

  Resident Evil

 • Francie

  Resident Evil

 • Slovensko

  Resident Evil

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *

  Zcela trapné akční sci-fi béčko. Coby modelovou bych vypíchl scénu, kdy polonahá hlavní hrdinka rozkopne suverénním gymnastickým kung-fu skokem zmutovaného teriéra. Když dokáže takovou věc, proč před ním předtím zděšeně tak dlouho prchala??? V původní počítačové hře bych se nad tím asi ani nepozastavil, ale filmy (i akční) mají snad jiná pravidla, ne? Ty špatné ale asi ne...(18.8.2007)

 • Hrabka
  ****

  Kámoš, hororový fajnšmejkr, mi to hodně vychvaloval a byl tím úplně uchvácen. Poté co jsem to viděl, jsem byl velmi zklamán. Pár dobrých scén, děj slušný, ale i tak to celkově není žádná sláva. Zombie thrillery asi moc nemusím a tento opravdu není nic extra. Vzhledem k totálně provařené "dvojce" musím dát ty 3* za slušné napětí a Millu. UPDATE únor 2015: Více než deset let po prvním díle přichází stále nová pokračování, která vybízí ke zhlédnutí dílů předchozích. Nevím proč, ale rád se především k jedničce vracím. Viděl jsem ji asi 4x, sice to není nic extra, ale film který mám chuť si pustit znovu si čtyři hvězdy zaslouží. Začátek této série má prostě něco do sebe... 75%(23.12.2007)

 • genetique
  ****

  Spolu s 'Underworld' asi jediný film, v ktorom je akčná hrdinka žena a zároveň mal film veľmi priaznivé ohlasy, vzhľadom na to o aký žáner sa jedná. To samozrejme zaručil aj Anderson, ktorý je v tomto žánri doma a ktorému patrí vrelé díky. A tiež je jeden z mála, ktorému sa kvalitne podarilo sfilmovať film na základe počítačovej predlohy. Aspoň odo mňa. No a samozrejme Milla, ktorá bola v akcii presvedčivá ako žiadna ženská doteraz. 80%.(22.11.2006)

 • k212
  **

  Být mi o deset let míň asi by se u mě Resident Evil zařadil do top class sci-fi, nicméně to bych vlastně ještě neshlédla klasiku žánru Vetřelec a hlavně Vetřelci. Proč tohle zmiňuji, nemusím asi oddůvodňovat. Resident Evil je prostě klasa béčko, vypůjčuje si kdekoliv a jakkoliv - dokonce i režisérké a snímací postupy, no a je tu pár -přímo řečeno- filmových loupeží (třeba ten začátek se skafandrem a hlavně detailem helmy, kde není nic vidět - hádej hádej hadači, v jaké klasice žánru o 25 let starší to bylo?). Na druhou stranu jsem se vskutku bavila, bavila jsem se právě těmi parafrázemi již viděného, bavila jsem se klišovitými a občas pro mě vtipnými hláškami, které z úst vypouštělo likvidační(likvidované) komando. A musím podotknout, že jsem se ještě víc bavila při sledování filmu s českým dabingem (ČT 21.10.), protože ten byl stavěný v podstatě jenom na parodii (kupříkladu scéna s výtahem je v angličtině děsně fádní a s dabingem získává fakt drsně vtipnou pointu). Vše korunují neumělé triky a závěrečná pointa, kterou nás Paul W.S. Anderson směle upozorňuje ---- počkejte na další slušnou dávku klišovité porce jménem Resident Evil Apokalypsa (tam už vykouzlil jenom scénář). No, asi se na ni budu muset juknout už jen pro modré oči Jasona Isaacsa v před-před-poslední scéně tohole fušérského dílka. :-)))))(23.10.2006)

 • boshke
  *

  Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30%(24.2.2013)

 • - Vrány, které polekaně vzlétnou ze stromů, jsou všechny digitální. (viperblade)

 • - Producent Jeremy Bolt ztvárnil zombíka, kterého J.D. Salinas (Pasquale Aleardi) zastřelí těsně předtím, než zakřičí: „Proč to tak dlouho trvá?!“ (spitr)

 • - Spence Parks (James Purefoy) je částečně pojmenován po Spencerově sídle, v němž se odehrál hrůzný děj PS hry Biohazard (1996). (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace