• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Spolu s 'Underworld' asi jediný film, v ktorom je akčná hrdinka žena a zároveň mal film veľmi priaznivé ohlasy, vzhľadom na to o aký žáner sa jedná. To samozrejme zaručil aj Anderson, ktorý je v tomto žánri doma a ktorému patrí vrelé díky. A tiež je jeden z mála, ktorému sa kvalitne podarilo sfilmovať film na základe počítačovej predlohy. Aspoň odo mňa. No a samozrejme Milla, ktorá bola v akcii presvedčivá ako žiadna ženská doteraz. 80%.(22.11.2006)

Celkem povedeny a hlavne zabavny becko. Mille to zde opet dost slusi, permanente nasrana Rodriguez vypada cool a o ostatni herce se zajimat nemusite, protoze bud nic moc nehrajou a nebo brzo chcipnou. Pribeh sice kopiruje kde co, ale je docela sviznej, rezie je misty skoro az klipova a a vse je podbarveno celkem solidni hudbou, ktera je pri akcich spravne drsna. Sice to je plny klise a je to normalni vyvrazdovacka, jenze par veci se opravdu povedlo (laser, pejsci, "jeden z prvnich experimentu" atd.) Paul W.S. Anderson natocil dalsi film podle hry a opet se mu to povedlo. Necekejte nijaky umeni, ale jen paradni oddychovku a budete spokojeni.(28.4.2005)

Film mal síce ešte svoje muchy a niečo mi tam chýbalo čo som v hre mal a tu nie, hlavne ten strach a zimomriavky mi chýbali. Ale bol som rád, že časťami mi to pripadalo ako kedy som hral samotnú hru. Z celkovým výsledkom som spokojný tak na polovicu, pretože som čakal trochu niečo iné. V skratke dobrý film, aj keď mám nejaké výhrady. Celá recenzia: TU(11.10.2010)

• boshke

Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30%(24.2.2013)

Paul W.S. Anderson je bezesporu velkým fandou počítačových her, jenže na hraní mu asi nezbývá moc volného času, a tak se rozhodl zkombinovat příjemné s užitečným a přinést si tématiku her i do práce - tedy natáčet filmy o hrách. Bohužel hry nenesou příliš velký příběhový potenciál a tak musí chudák Anderson i vymýšlet a psát scénáře. Ovšem zde trochu padá kosa na kámen, protože už jeho režisérské schopnosti nejsou na kdovíjaké výši a teď se k nim přiřazují ještě typicky béčkové, častokrát zbytečně velkolepě pojaté scénáře s chudými dialogy, které místy bývají až nechtěně úsměvné. Resident Evil tak nabízí lehkou dávku akce s chytlavou hudbou, špetku horroru, pár zombíků, jednu povedenou (smrtonosnou) past a klasickou sexy hlavní hrdinku... Dobrá odreagovačka k večernímu posezení u televize, na počítači bych raději doporučil spustit Resident Evil jako PC hru. 6/10(26.4.2008)

• - Číslo Mattova (Eric Mabius) odznaku je 0019728. Kód pro přístup do Síně Červené královny je 12177. Sečteme jednotlivé číslice a dostaneme 27 a 18, zopakujeme a v obou případech máme 9. Pastor David L. Brown, Ph.D., tvrdí, že devítka je číslem „Země pod vlivem zla", a to možná náhodou odkazuje na Apokalypsu (2004) a Odvetu (2012). (Zdroj: logosresourcepages.org) (Chatterer)

• - Herní série byla vytvořena japonským týmem Capcom a Šindžim Mikamim pod vlivem snímků George Romera, herní série "Alone in the Dark" a "RPG Sweet Home". (Danny F.)

• - Ještě než se k filmu dostal Paul W.S Anderson, měl scénář pod rukou otec zombie filmů George A. Romero. Nakonec natočil jen spot ke hře „Resident Evil 2“. Rozepsaný scénář se dá dohledat na internetu a už z něho můžem vyčíst to, že byl o dost podobnější hře, než všechny Andersonovy díly Resident Evil. (SeBig)