• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Zombíky mám hodně rád, jsou mi dost podobní, ani nevím v čem, ale stejně mám pocit že s nimi soucítím. Stejně tak mám rád upíry, i když tam je to zase o něčem jiném... Hra Resident Evil se u nás stala doslova kultem, neznám nikoho kdo by s ní netrávil dlouhé večery a nesnažil se ostatní překonat ve výkonech, možná i proto jsem film očekával spíše skepticky. O to větší pak bylo mé překvapení. Nemá cenu si nalhávat, že je Resident Evil bezchybným filmem, protože skutečnost je na úplně druhém břehu, ale přesto se jedná o výborný kousek, na půdě videoherních adaptací je pak hodně vysoko. Paul W.S. Anderson skvěle udržuje napětí a překvapuje diváka zajímavými inovacemi. Největší síla snímku však tkví v jeho celkové koncepci, nejedná se o bezduchý horor o nemrtvých, ale o příběh uzavřené skupiny lidí, kteří se navzájem neznají a nevědí co od sebe navzájem očekávat. Další rozměr je příběhu dodán pomocí vybavujících se vzpomínek hlavních hrdinů, díky čemuž se divák stává součástí děje a pomocí malých utržků je nucen přemýšlet o skutečnosti, která však bohužel není nijak rafinovaně zahalena. Herecké výkony jsou řekněme dostačující, nikdo nijak výrazně nepřehrává a nikdo se nepředvádí v otřesném světle, všichni hrají tak nějak přirozeně a neměl jsem jediný důvod jim nevěřit. Jak už jsem se zmínil na samotném začátku k tomuto filmu mě váže zvláštní pouto, takže mé hodnocení berte s nepatrnou rezervou. Dávám pět hvězdiček, ale myslím si, že adekvátnější by byly čtyři, proč tak dělám po mě vědět nechtějte. 85%(13.8.2006)

Resident Evil by byl skvělý horor, kdyby ho ovšem netočul Paul Anderson, jenž se vyžívá v akčních podívaných, ale na horor taknějak zapomněl. Náznaky by byly, jenže dává až moc přednost akčnímu filmu nad ponurou děsivostí. Tohle není Mortal Kombat, ač ve hře je akce až nad hlavu. Samotní zombíci tedy nic moc, spíš jen doplněk ke kostýmku, než jeho součást. Jo pastičky se mi moc zamlouvali, jen škoda že dostali tak málo času. Muzika je tak přední devizou celého filmu. Souhlasím s tím, že kdyby Residenta točil George A. Romero, pak bych tu tohle vůbec nerozepisoval, sice by si fandové akčáků na moc nepřišly, ale horor by byl hororovější. Takže napínavost bych shrnul jako kuchaře amatéra. Bojíte se spíš abyste se neřízli do prstu než zombíka zavřenýho v ledničce.(24.6.2004)

Tenhle film se mi docela líbil, až jsem byl sám překvapený.. Pokud se vám líbil např. Blade nebo Útok z hlubin, neváhejte. Je to sice jen "béčko", ale jako každé pořádné "béčko" správně pobaví. Je hodně akční a Milla toho hodně odhalí. Co víc si přát... (Narozdíl od Douglase nedoporučuji nechávat u vchodu celý mozek, ale pouze šedou kůru mozkovou..)(5.9.2002)

• hirnlego

Jakmile se na scéně objevili opravdu "skvěle" ztvárnění zombíci, řvali jsme s kamarády smíchy. Na tenhle film jsme do kina šli omylem (koupený špatný lístky) - a pak jsem byla docela nasraná, že jsem zahodila přes hodinu a půl života u takovýhle kraviny. Teď bych to možná docenila trochu víc - jako takové rozotmilé béčko._____Viděno podruhé - a myslím, že ty dvě * tomu bohatě stačí - sice pár pěkných scén se najde, ale jinak je to pravdu převážně spíš volovina.(22.10.2006)

• playboxguest

Zatím mám dohrané první čtyři díly, z toho Nemesis opakovaně. Ve filmu bohužel shlédávám jen minimální podobnost s hrama (narozdíl od dvojky). Jmenovat se to jinak, najdu podobnost s Resim snad jen u zombie dog a jiných potvor, nikoli v příběhu, atmosféře či prostředí. V porovnání s předlohou sračka, v samotné úvaze slabý béčko, co vykrádá jiná béčka. Viděno dvakrát s odstupem několika let, dojem de facto beze změny.(6.5.2014)

• - Kaplan (Martin Crewes), Rainová (Michelle Rodriguez) a zbytek týmu nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)

• - Herec David Boreanaz měl původně hrát postavu Matta Addisona (Eric Mabius), ale raději se rozhodl pro spin-off seriál Angel (od r. 1999). (Chatterer)

• - Studio doufalo, že si film udrží rating PG-13, jenže režisér řekl, že má-li být film věrný předloze, tak musí mít rating R. To znamená, že na film mohly osoby mladší 17 let pouze v doprovodu rodičů. (viperblade)