• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

• Kusko.t2

Celkom veľké sklamanie z mojej strany. A to z toho dôvodu, že som mal rád a hrával som hru podľa ktorej sa film inšpiroval (konkrétne som hral Resident Evil 2). Film si z hry zobral iba holú kostru (t.j. zombiekov, tajnú organizáciu a trochu krvi a podobných vecí). Tieto veci obsahovala hra v oveľa bohatšom množstve, atmosféru a výborný príbeh nejak nepreniesli do filmu, ktorá bola v hre vynikajúca. Vyzerá to, že z filmu nebol ani záujem vytvoriť niečo sebestačné, prepracované. Keby to nerobili s klapkami na očiach, ktoré vidia len čo najviac peňazí za málo práce a dali to do rúk radšej fanúšikom a kompletným ľudom, mohlo z toho niečo byť. Takto ako to je, je to brak.(26.4.2007)

Hezky udělané, ale nijak výrazně nepoutavý film podle videohry (Anderson asi hodně hraje pc hry, za což má bod k dobru). Milla není muj typ, takže se nedá říci, že by mě výrazně zajímal pohled na její tělo. Béčkovost je z filmu velice cítit a fanoušci herní série budou párkrát určitě potěšeni feelingem filmu. Bohužel si nejsem jist, na kolik RE půjde v cestě své herní předlohy a na kolik si bude chtít vytvořit vlastní příběhovou linku. Velkým plusem filmmu je tempo a atmosféra, která je hlavně v první půlce velice trefná. Konec (otevřená "vrata" pro Apokalipsu) mi dávají nadějí (ke které se přiklání i trailer), že pokračování bude nahrazovat atmosféru jedničky větší akcí. Je to dobře?(17.7.2004)

Videl som to už ozaj dávnejšie, ale na zrodenie a prevedenie, ktoré sa dostalo zmutovanej beštie do desivého tela pripomínajúce priamo diablovho poskoka z hrozivého pekla, ktorého nebolo ľahké poraziť, nikdy nezabudnem. Druhým excelujúcim dôvodom sa stala jeho protivníčka Alice "ženský anjel pomsty" s hrdinským štítom, ktorá chladnokrvne pôsobila v každom boji proti nezmarnému plevelu, ktorý v podobe pribúdajúcich zombikov rástol a stával sa stále viac nezastaviteľným. Režisérske spracovanie od W.S. Andersona prinieslo okrem dobrých sci-fi momentov aj výrazné krvi prelievanie, ktoré pozdvihlo tento dejovo nenáročný kolotoč zabíjania. Od vtedy som si zapamätal meno Mila Jovovich a začal som viac striehnuť po jej filmových aktivitách, až zapadla medzi obľúbené herečky 80%.(13.7.2012)

Po letech ještě větší spokojenost než kdysi v kině. Pro Millinu překrásnou tvářičku (a trošku křivé nožky) mám slabost už od Pátého elementu, Anderson rozhodně disponuje vizuálním cítěním, film má spád, tempo a pár super nápadů, takže ve výsledku jsem se i přes prakticky stoprocentní odvozenost královsky bavil. Jo a soundtrack Beltramiho a Marilyna Mansona šlape opravdu parádně. Víc takových béček!(4.9.2010)

S hernou sériou nemám žiadne skúsenosti, aj keď o jej kvalitách nepochybujem, ale s týmto filmovým spracovaním som veľmi spokojný. Mám rád tieto zápletky o špeciálnej vojenskej jednotke, ktorá prenikne do uzavretého komplexu, kde najprv odhaľuje tajomstvá a následne čelí hrozbe, čo je tu podané výborne. Prostredie vedeckého komplexu je atraktívne, pričom určite poteší, že dej sa z neho ani na okamih nepohne, ale film sa stále venuje len tomu dôležitému, takže sa je skutočne stále na čo pozerať. A tak zatiaľ čo v prvej polovici sa postupne odhaľuje všetko dôležité, následne už ide do popredia akcia, pričom mi to vyhovovalo celkovo, len to finále mi už prišlo trochu slabšie, ale iba o trochu a navyše úplný záver je opäť výborný. Veľkým plusom je aj samotné obsadenie, vynikajú hlavne Milla Jovovich, Michelle Rodriguez a charizmatický veliteľ jednotky Colin Salmon, ale aj zvyšok jednotky a vlastne aj tí dvaja civilisti navyše mi úplne vyhovovali. Nesklame ani akcia, síce tentoraz je trochu obmedzená prostredím, zombie sa podľa mňa omnoho viac hodia do exteriérov, ale aj tu ma bavila, strety so zombiami sú v rámci možností vydarené a navyše je aj dosť rozmanitá, keďže problémy nerobia len samotné zombie, ale aj mutanti a počítačový program. Síce sekvencia so zmutovanými psami sa mi už zdala trochu béčkevejšia, než by bolo vhodné, hlavne použitým strihom, ale aj tak mi to prišlo zábavné, no najlepšia je aj tak scéna s použitím laseru v uzavretej chodbe, to bolo perfektné. Určite musím pochváliť aj technické prevedenie, síce pár efektov je už predsa len trochu zastaraných, ale Paul W.S. Anderson tu odviedol skvelú prácu, pri máloktorom interiérovom filme si užívam vizuálnu stránku tak, ako práve tu, výborná kamera, dynamika a aj použitie filtru a podporuje to aj skvelo zvolená dynamická hudba. Takže síce možno aj celkom chápem niektoré tie negatívne postoje, ale pre mňa je Resident Evil už klasika, ku ktorej sa pravidelne vraciam, vo svojej dobe to bol môj prvý kontakt s modernými zombiami a navyše je to začiatok mojej obľúbenej filmovej série. 80%(12.8.2011)

• - Alice (Milla Jovovich) drží – na promo fotce a plakátu – granátomet Heckler & Koch AG36. Ale ve filmu jej nepoužije. (Zdroj: imfdb.org) (viperblade)

• - Milla Jovovich způsobila Paulu W.S. Andersonovi monokl, když řekl: „Udeř přímo na mě a předstírej, že jsem kamera.“ (Zdroj: digitalspy.co.uk) (spitr)

• - Jméno protagonistky, kterou ztvárnila herečka Milla Jovovich, se dozvíme až ze závěrečných titulků. (duklak2)