• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Resident Evil by byl skvělý horor, kdyby ho ovšem netočul Paul Anderson, jenž se vyžívá v akčních podívaných, ale na horor taknějak zapomněl. Náznaky by byly, jenže dává až moc přednost akčnímu filmu nad ponurou děsivostí. Tohle není Mortal Kombat, ač ve hře je akce až nad hlavu. Samotní zombíci tedy nic moc, spíš jen doplněk ke kostýmku, než jeho součást. Jo pastičky se mi moc zamlouvali, jen škoda že dostali tak málo času. Muzika je tak přední devizou celého filmu. Souhlasím s tím, že kdyby Residenta točil George A. Romero, pak bych tu tohle vůbec nerozepisoval, sice by si fandové akčáků na moc nepřišly, ale horor by byl hororovější. Takže napínavost bych shrnul jako kuchaře amatéra. Bojíte se spíš abyste se neřízli do prstu než zombíka zavřenýho v ledničce.(24.6.2004)

Jak správně převést počítačovou hru do filmu? Odpověď je jednoznačná - TAKHLE!!! Obdiv patří především Mille Jovovich, která si takřka nezadá s Trinity, a je jako vždy naprosto neodolatelná. Jak říkám, v ničem si nezadá s Trinity:) A když se do toho vhodně namíchá muzika od Marilyn Mansona a podobných týpků, nemůžu jinak než dát ****.(20.1.2003)

Celkem povedeny a hlavne zabavny becko. Mille to zde opet dost slusi, permanente nasrana Rodriguez vypada cool a o ostatni herce se zajimat nemusite, protoze bud nic moc nehrajou a nebo brzo chcipnou. Pribeh sice kopiruje kde co, ale je docela sviznej, rezie je misty skoro az klipova a a vse je podbarveno celkem solidni hudbou, ktera je pri akcich spravne drsna. Sice to je plny klise a je to normalni vyvrazdovacka, jenze par veci se opravdu povedlo (laser, pejsci, "jeden z prvnich experimentu" atd.) Paul W.S. Anderson natocil dalsi film podle hry a opet se mu to povedlo. Necekejte nijaky umeni, ale jen paradni oddychovku a budete spokojeni.(28.4.2005)

• boshke

Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30%(24.2.2013)

Asi jsem se příliš namlsal atmosférou Horizontu události, ale Resident Evil mě od začátku poněkud otravoval. Veškerý Andersonův přínos se omezuje na nespočet hlopupých lekaček, které maskují prozaický fakt, že ve filmu chybí napětí a skutečná hrůza. Pravda, Milla je velmi sexy objekt a Rodriguezová je zase sympaticky zhýralá, ale Residentu chybí skutečně výrazné akční scény a trocha nadhledu. Z tohoto úhlu se mi druhý díl Apocalypse jeví o chlup zábavnější a více "brain free"... Jinak je to ale pořád stejná krevní skupina, rutinérské, slušné, koukatelné. Chtělo by se napsat, že Anderson má na víc, ale po Residentu a AvP mám jisté pochybnosti.(7.10.2004)

• - Milla Jovovich povedala, že dôvod, prečo prijala rolu hlavnej hrdinky Alice, bol, že jej brat bol veľkým fanúšikom videohry, podľa ktorej je film natočený. (Raccoon.city)

• - Jméno protagonistky, kterou ztvárnila herečka Milla Jovovich, se dozvíme až ze závěrečných titulků. (duklak2)

• - Všechny drobné rány na těle Milly Jovovich, jež ztvárňuje Alici, jsou opravdu skutečné. Maskéři nepoužili žádný make-up. (Chatterer)