• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Spolu s 'Underworld' asi jediný film, v ktorom je akčná hrdinka žena a zároveň mal film veľmi priaznivé ohlasy, vzhľadom na to o aký žáner sa jedná. To samozrejme zaručil aj Anderson, ktorý je v tomto žánri doma a ktorému patrí vrelé díky. A tiež je jeden z mála, ktorému sa kvalitne podarilo sfilmovať film na základe počítačovej predlohy. Aspoň odo mňa. No a samozrejme Milla, ktorá bola v akcii presvedčivá ako žiadna ženská doteraz. 80%.(22.11.2006)

„Teraz už nevstane.“ Už v čase premiéry sa mi RESIDENT EVIL strašne páčil a to napriek tomu, aké dosť nelichotivé recenzie zväčša schytal z každej strany. Jasné, mnohým divákom sa páčil (šlo ostatne o hit dostatočne veľký na to, že sa stal zárodkom úspešnej, mnohopočetnej série), ale zlé jazyky tvrdili, že sa páčil iba neskúseným, zombies nepobozkaným divákom. Ja som však v roku 2002 mal za sebou dávno zombícke krváky 70. a 80. rokov, od USA po Talianov až cez legendárnu sériu Georgea A. Romera a aj tak sa mi to veľmi páčilo. Mimochodom, Romero mal túto snímku v jednej chvíli režírovať, ale osobne si myslím, že je dobré, že praotec nemŕtvych to nakoniec z rôznych dôvodov neurobil. Veľmi brutálne a nečakané (a teda osviežujúce) naloženie s početným vojenským výsadkom (SPOILER jedna z najsympatickejších postáv filmu, kapitán v podaní skvelého Colina Salmona zomrie s PODSTATNOU ČASŤOU komanda v jednej scéne a navyše v už zrejme kultovej nezombíckej „laserovej“ pasáži SPOILER), príjemné herecké obsadenie (Jovovich, Rodriguez, Purefoy) a pôsobivá klaustrofobická atmosféra vyľudnených gigantických podzemných priestorov, v ktorých však niečo je. Množstvo vykrádačiek/citácií (KOCKA, VOTRELEC) mi vôbec neprekážalo.(17.12.2004)

• playboxguest

Zatím mám dohrané první čtyři díly, z toho Nemesis opakovaně. Ve filmu bohužel shlédávám jen minimální podobnost s hrama (narozdíl od dvojky). Jmenovat se to jinak, najdu podobnost s Resim snad jen u zombie dog a jiných potvor, nikoli v příběhu, atmosféře či prostředí. V porovnání s předlohou sračka, v samotné úvaze slabý béčko, co vykrádá jiná béčka. Viděno dvakrát s odstupem několika let, dojem de facto beze změny.(6.5.2014)

• Indiana

Sračka, tenhle film je fakt shit. Ani jednu vteřinu jsem se u toho nebavil. Působilo to na mě strašně sociálně a to by mi ještě nevadilo, ale když si film hraje na víc, než na co stačí (což je podle mě případ zrovna tohodle), tak je to jednoduše průser. O Andersonovi jsem si po Mortal Kombat a Horizontu událostí myslel, není zas až tak špatnej režisér, ale po tomhle jsem změnil názor, stejně tak jako asi nikdy nezměnim názor na scénáristu filmu, kterej nechal nejlepší postavu (v podání velitele té jednodky) trapně chcípnout skoro na začátku zasranym laserem. Vážně shit.(30.10.2005)

Ukázkový příklad, že co je moc, to je moc. Pokus o skloubení mysteriózních scén, jak vystřižených s duchařských hororů, sci-fi temné prostředí, v kterém se potulují tlupy nakažených a akční scény s vojáky, se zkrátka zpracováním nepovedl. Námět, efekty a atraktivní hrdinka samozřejmě bravurně odvádějí od této směsi pozornost, ale s výsledným ohlédnutím to pro mě bylo až příliš přeplácané. 60%(9.9.2012)

• - Všechny drobné rány na těle Milly Jovovich, jež ztvárňuje Alici, jsou opravdu skutečné. Maskéři nepoužili žádný make-up. (Chatterer)

• - Slovo „zombie“ ve filmu nezazní ani jednou. (Bioscop)

• - V pořadí druhý film podle herní předlohy, jenž režíroval Paul W.S. Anderson. První je Mortal Kombat (1995). (duklak2)