• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

• k212

Být mi o deset let míň asi by se u mě Resident Evil zařadil do top class sci-fi, nicméně to bych vlastně ještě neshlédla klasiku žánru Vetřelec a hlavně Vetřelci. Proč tohle zmiňuji, nemusím asi oddůvodňovat. Resident Evil je prostě klasa béčko, vypůjčuje si kdekoliv a jakkoliv - dokonce i režisérké a snímací postupy, no a je tu pár -přímo řečeno- filmových loupeží (třeba ten začátek se skafandrem a hlavně detailem helmy, kde není nic vidět - hádej hádej hadači, v jaké klasice žánru o 25 let starší to bylo?). Na druhou stranu jsem se vskutku bavila, bavila jsem se právě těmi parafrázemi již viděného, bavila jsem se klišovitými a občas pro mě vtipnými hláškami, které z úst vypouštělo likvidační(likvidované) komando. A musím podotknout, že jsem se ještě víc bavila při sledování filmu s českým dabingem (ČT 21.10.), protože ten byl stavěný v podstatě jenom na parodii (kupříkladu scéna s výtahem je v angličtině děsně fádní a s dabingem získává fakt drsně vtipnou pointu). Vše korunují neumělé triky a závěrečná pointa, kterou nás Paul W.S. Anderson směle upozorňuje ---- počkejte na další slušnou dávku klišovité porce jménem Resident Evil Apokalypsa (tam už vykouzlil jenom scénář). No, asi se na ni budu muset juknout už jen pro modré oči Jasona Isaacsa v před-před-poslední scéně tohole fušérského dílka. :-)))))(23.10.2006)

• boshke

Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30%(24.2.2013)

,,CO SE TADY STALO?“ ... ,,ČERVENÁ KRÁLOVNA UZAVŘELA ÚL A ZAČALA VRAŽDIT!“...... /// Teď už stačí jen vědět, že ta červená svině je počítač, úl = (rovná se...) tajná chemická laboratoř, do který míří komando s jasným úkolem – zničit krtka – vlastně ten počítač. Teď si můžete myslet, že vlastně víte všechno. A taky že jo! Nález sražený krve značí předzvěst nálezu ještě většího – tedy zombíka, který už potom nikdo hledat nemusí, páč přicházej sami. A možná by chodili do dnes, ale naštěstí si Milla (Jovovich) vzpomněla, že je operativec a že tady má nějakej úkol (ne, s češtiny ne, páč česky neumí. Kreténe!). Zajímavá akce (ta s pejskama), dobrej zvuk, kamera, hudba a takový ty kraviny, co dělaj film filmem. Škoda, že to trochu dře ve chvílích, když zrovna není do čeho praštit.(5.9.2005)

Tenhle film se mi docela líbil, až jsem byl sám překvapený.. Pokud se vám líbil např. Blade nebo Útok z hlubin, neváhejte. Je to sice jen "béčko", ale jako každé pořádné "béčko" správně pobaví. Je hodně akční a Milla toho hodně odhalí. Co víc si přát... (Narozdíl od Douglase nedoporučuji nechávat u vchodu celý mozek, ale pouze šedou kůru mozkovou..)(5.9.2002)

Paul W.S. Anderson má velmi agresivní režijný styl a dokazuje to i tentokrát. Svoji manželku Millu Jovovich rád vystavuje na odiv a ona se mu odměnuje perfektním hereckým výkonem. Jenže videoherní svět má přece jen svoje specifické kouzlo, které se filmové adaptaci vtisknout nepodařilo. Skákající, kopající a střílející Milla však dává zapomenout, že film na svou herní předlohu nestačí.(3.9.2010)