• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

• Radek99

Zcela trapné akční sci-fi béčko. Coby modelovou bych vypíchl scénu, kdy polonahá hlavní hrdinka rozkopne suverénním gymnastickým kung-fu skokem zmutovaného teriéra. Když dokáže takovou věc, proč před ním předtím zděšeně tak dlouho prchala??? V původní počítačové hře bych se nad tím asi ani nepozastavil, ale filmy (i akční) mají snad jiná pravidla, ne? Ty špatné ale asi ne...(18.8.2007)

• Jordan

v trende ženských akčných hrdiniek, ktorá započala na sklonku 80. rokov v Amerike s druhou vlnou feminizmu a emancipácie nežnejšieho pohlavia (Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis, Linda Hamilton) pokračuje na prvý pohľad krehká ukrajinská topmodelka Milla Jovovich (po Piatom elemente prišla trilógia R.E., potom Ultraviolet) a celkom jej to pristane (i keď ja tieto chudučké modelkovské typy veľmi nemusím); Resident Evil výsostne žánrového a podľa mňa priemerného režiséra, ktorý už jednu adaptáciu slávnej počítačovej hry mal za sebou už pred R.E. je úplne ukážkové béčko skoro so všetkým, čo k nemu patrí - a niečo málo ešte chýba (viac krvi, viac hlášok, viac humoru);(12.9.2008)

Je pro mě nevýhodou, že jsem viděl nejdřív odvetu a pak až první díl. No nevěděl jsem, co od toho čekat a bál jsem se, že se budu nudit. To se naštěstí nestalo. Ovšem příběh se mi dál dost nesourodý a některé věci snad pochopím, až se podívám na ostatní díly. Čekal bych lepší využití potenciálu zombíků, třeba nějakou fakt velkou řežbu s nějakýma pořádnýma puškama, ale celkový dojem to nekazí. Film se snaží bejt za každou cenu horor, takže občas vybafne kromě zombíků i nějaký lidský vtipálek a pronese hlášku typu : "posero," což mi trošku vadilo, když se to objevilo po druhý...Jinak Milla je skvělá (krom příšerného českého dabingu, ale za to ten film nemůže :)...70%(15.9.2012)

• Gilmour93

Víte, co mají společného sledování dění v Úlu v podzemí Racoon City a strčení vlastního nádobíčka namočeného v jahodovém sirupu do úlu včelího? Pedofilové s láskou k hmyzu si možná něco představí s hologramem Rudé Královny, ale v obou případech vás žádné velké včelaření nečeká - jen palčivá fyzická bolest.. Anderson kupí scény na sebe bez ladu a skladu a ventilací pomalu prostupuje aerosol jeho filoviru zvaného Zasraná nuda. Přidejte si hispánskou Dominu bez bičíku Michelle Rodriguez, u které nelze poznat, kdy hraje zombie a kdy ne, lacině vypadající triky, otřesný dabing (milá Milla snad byla nadabována mutující dojičkou z kravína po 16hod. směně tahání vemen) a zůstane vám jen jediný zapamatování hodný okamžik a to sice teleshoppingová reklama na univerzální WS krouhač brambor, čerstvé zeleniny a nadutého komanda Umbrella Corporation..(11.11.2010)

Anderson se své laťce nasazené Horizontem události tentokrát moc nepřiblížil a z daného tématu nevytěžil vše, co se dalo. Scénář je sice nevrovnaný, ale při některých akčních sekvencích jsou docela vychytané efektní zpomalovačky a podehrává k tomu správňácká hudba. Ale herci nejsou moc věrohodní a snad jen Michelle Rodriguez snese přísnější měřítko. Milla Jovovich vypadá v tomhle snímku tak trochu utahaně, ale kdo ví, třeba to měla předepsáno ve scénáři. Nejzajímavější částí filmu je (jak už předeslal Lima) skutečně past v úzké chodbě, ovšem tato scéna netrvá příliš dlouho a mezi ostatními méně výraznými scénami tak poněkud zaniká.(8.7.2003)

• - Herec David Boreanaz měl původně hrát postavu Matta Addisona (Eric Mabius), ale raději se rozhodl pro spin-off seriál Angel (od r. 1999). (Chatterer)

• - Natáčelo se na zámku Lindstedt (filmové Spencerovo sídlo) a v tunelu pod budovou Říšského sněmu (vstup do Úlu). (Chatterer)

• - Jméno protagonistky, kterou ztvárnila herečka Milla Jovovich, se dozvíme až ze závěrečných titulků. (duklak2)