• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

• k212

Být mi o deset let míň asi by se u mě Resident Evil zařadil do top class sci-fi, nicméně to bych vlastně ještě neshlédla klasiku žánru Vetřelec a hlavně Vetřelci. Proč tohle zmiňuji, nemusím asi oddůvodňovat. Resident Evil je prostě klasa béčko, vypůjčuje si kdekoliv a jakkoliv - dokonce i režisérké a snímací postupy, no a je tu pár -přímo řečeno- filmových loupeží (třeba ten začátek se skafandrem a hlavně detailem helmy, kde není nic vidět - hádej hádej hadači, v jaké klasice žánru o 25 let starší to bylo?). Na druhou stranu jsem se vskutku bavila, bavila jsem se právě těmi parafrázemi již viděného, bavila jsem se klišovitými a občas pro mě vtipnými hláškami, které z úst vypouštělo likvidační(likvidované) komando. A musím podotknout, že jsem se ještě víc bavila při sledování filmu s českým dabingem (ČT 21.10.), protože ten byl stavěný v podstatě jenom na parodii (kupříkladu scéna s výtahem je v angličtině děsně fádní a s dabingem získává fakt drsně vtipnou pointu). Vše korunují neumělé triky a závěrečná pointa, kterou nás Paul W.S. Anderson směle upozorňuje ---- počkejte na další slušnou dávku klišovité porce jménem Resident Evil Apokalypsa (tam už vykouzlil jenom scénář). No, asi se na ni budu muset juknout už jen pro modré oči Jasona Isaacsa v před-před-poslední scéně tohole fušérského dílka. :-)))))(23.10.2006)

Spolu s 'Underworld' asi jediný film, v ktorom je akčná hrdinka žena a zároveň mal film veľmi priaznivé ohlasy, vzhľadom na to o aký žáner sa jedná. To samozrejme zaručil aj Anderson, ktorý je v tomto žánri doma a ktorému patrí vrelé díky. A tiež je jeden z mála, ktorému sa kvalitne podarilo sfilmovať film na základe počítačovej predlohy. Aspoň odo mňa. No a samozrejme Milla, ktorá bola v akcii presvedčivá ako žiadna ženská doteraz. 80%.(22.11.2006)

• boshke

Pro Andersona má zřejmě málokdo vlídného slova, ale za oba dva filmy, které jsem od něj zatím viděl (AvP, Tři mušketýři), si ode mne vysloužil pěkné čtyři hvězdičky (ne v součtu). Přesto jsem však měl takové neblahé tušení, že Resident Evil bude béčková sračka. Á... byla to béčková sračka. Sofistikované lekačky, záběry na bezpečnostní kamery a z pohledu bezpečnostních kamer, vševědoucí holčička, krásné digitální monstrum (nevzniklo to snad v roce ´02?). Kdyby neměl Resident Evil fanouškovskou základnu v podobě hráčů, těžko by dle mého mohla vzniknout čtyři nebo kolik pokračování... 30%(24.2.2013)

Anderson se své laťce nasazené Horizontem události tentokrát moc nepřiblížil a z daného tématu nevytěžil vše, co se dalo. Scénář je sice nevrovnaný, ale při některých akčních sekvencích jsou docela vychytané efektní zpomalovačky a podehrává k tomu správňácká hudba. Ale herci nejsou moc věrohodní a snad jen Michelle Rodriguez snese přísnější měřítko. Milla Jovovich vypadá v tomhle snímku tak trochu utahaně, ale kdo ví, třeba to měla předepsáno ve scénáři. Nejzajímavější částí filmu je (jak už předeslal Lima) skutečně past v úzké chodbě, ovšem tato scéna netrvá příliš dlouho a mezi ostatními méně výraznými scénami tak poněkud zaniká.(8.7.2003)

• Mr.Apache

Nač sledovat film, ve kterém Michelle Rodriguez dovádí k dokonalosti svůj jediný herecký výraz (jsem permanentně otrávená, a tak obracím oči v sloup), Milla Jovovich předvádí v praxi, co znamená pojem mdlý výkon, a tvůrce skvělého Horizontu událostí názorně ukazuje, co je to tvůrčí bezradnost? Vykašlete se na to, pořiďte si PlayStation a zahrejte si RE 2 nebo 3. To je jiný zážiteček.(14.9.2007)

• - V pořadí druhý film podle herní předlohy, jenž režíroval Paul W.S. Anderson. První je Mortal Kombat (1995). (duklak2)

• - Podtitul filmu měl znít Ground Zero (Epicentrum) – či Genesis (Zrození) –, ale po zničení Světového obchodního centra byl zrušen. (duklak2)

• - Alice (Milla Jovovich) si z policejního auta vytáhne zdokonalenou verzi brokovnice Winchester 1200. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)