• Německo

Resident Evil - Genesis

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Někdy je fajn jít do kina bez přehnaného očekávání, a pak si to pořádně užít...Tak jako v tomhle případě! Scénář sice není žádné geniální dílo a Paul W.S.Anderson sice není famózní režisér, ale tenhle film je cool v tom nejlepším slova smyslu. Perfektní akce, sexy Milla, povedená atmosféra a řízný soundtrack - to všechno zručně namícháno do velice chutného koktejlu...Paráda.(19.3.2005)

Pre mňa je film "Resident Evil" moc príjemným prekvapením. Veľmi dobre spracovaný námet vychádzajúci zo známej play station videohry. Doposiaľ dosť netradičná kombinácia akcie a zombie horroru ma dokázal zaujať, ale i trocha postrašiť. Veľkou mierou sa na tom podpísali dobre vyvedení zombie a tiež Milla Jovovich v hlavnej úlohe. Ja som spokojný. ****(23.1.2008)

Tenhle film se mi docela líbil, až jsem byl sám překvapený.. Pokud se vám líbil např. Blade nebo Útok z hlubin, neváhejte. Je to sice jen "béčko", ale jako každé pořádné "béčko" správně pobaví. Je hodně akční a Milla toho hodně odhalí. Co víc si přát... (Narozdíl od Douglase nedoporučuji nechávat u vchodu celý mozek, ale pouze šedou kůru mozkovou..)(5.9.2002)

Celkem povedeny a hlavne zabavny becko. Mille to zde opet dost slusi, permanente nasrana Rodriguez vypada cool a o ostatni herce se zajimat nemusite, protoze bud nic moc nehrajou a nebo brzo chcipnou. Pribeh sice kopiruje kde co, ale je docela sviznej, rezie je misty skoro az klipova a a vse je podbarveno celkem solidni hudbou, ktera je pri akcich spravne drsna. Sice to je plny klise a je to normalni vyvrazdovacka, jenze par veci se opravdu povedlo (laser, pejsci, "jeden z prvnich experimentu" atd.) Paul W.S. Anderson natocil dalsi film podle hry a opet se mu to povedlo. Necekejte nijaky umeni, ale jen paradni oddychovku a budete spokojeni.(28.4.2005)

Asi jsem se příliš namlsal atmosférou Horizontu události, ale Resident Evil mě od začátku poněkud otravoval. Veškerý Andersonův přínos se omezuje na nespočet hlopupých lekaček, které maskují prozaický fakt, že ve filmu chybí napětí a skutečná hrůza. Pravda, Milla je velmi sexy objekt a Rodriguezová je zase sympaticky zhýralá, ale Residentu chybí skutečně výrazné akční scény a trocha nadhledu. Z tohoto úhlu se mi druhý díl Apocalypse jeví o chlup zábavnější a více "brain free"... Jinak je to ale pořád stejná krevní skupina, rutinérské, slušné, koukatelné. Chtělo by se napsat, že Anderson má na víc, ale po Residentu a AvP mám jisté pochybnosti.(7.10.2004)

• - Scéna s masakrom v sieni Red Queen je plná chýb. Napríklad pri detailných záberoch jasne vidieť, že sa v miestnosti po masakri nenachádza žiadna krv. (DJ Rocco iNc)

• - Ještě než se k filmu dostal Paul W.S Anderson, měl scénář pod rukou otec zombie filmů George A. Romero. Nakonec natočil jen spot ke hře „Resident Evil 2“. Rozepsaný scénář se dá dohledat na internetu a už z něho můžem vyčíst to, že byl o dost podobnější hře, než všechny Andersonovy díly Resident Evil. (SeBig)

• - Vrány, které polekaně vzlétnou ze stromů, jsou všechny digitální. (viperblade)