Reklama

Reklama

Chaplin dokonalou dámou

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
USA, 1915, 24 min

Obsahy(1)

Matka (Marta Golden), otec (Charles Inslee) a dcera (Edna Purviance) si vyšli do parku. Zatímco ženská část rodiny spokojeně odpočívá na lavičce, otec si vyhlídne další něžný objekt svého zájmu (Margie Reiger). Po ránu se však v parku objevují roztodivné věci - jednou z nich je i sebevědomý mladý švihák (Charles Chaplin)... Na dlouhou dobu (do roku 1952) poslední Chaplinův film, kde se objevil bez knírku. (Pohrobek)

(více)

Recenze (16)

fantomas19 

všechny recenze uživatele

A Woman - Charlie Chaplin dokonalou dámou - Charlie Chaplin po incidente v parku sa dostáva do domu, kde sa stáva hosťom mladej krásky (Edna Purviance), avšak s príchodom otca dievčiny (Charles Inslee), v ktorom spoznáva záletníka z parku, sa snaží schovať pred prudkou reakciou otca a prezlečený za dokonalú dámu dokáže záletnú povahu otca. Charlie Chaplin je dokonale zamaskovaný, napudrovaný, namaľované pery, dokonca oholil svoje typické fúziky pod nosom. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Z počátku se jednalo o průměrnou grotesku, která měla pár vtipných okamžiků, ovšem ke čtvrté hvězdě ji pomohla originalita v podobě Charlieho přestrojení za ženu, kde dokonce sundal svůj knírek, což rozhodně stojí za pozornost! O jeho skvělém herectví není třeba se rozepisovat, avšak nelze nepochválit jeho opravdu ženské grimasy a gesta. :) Hudba tradičně parádní. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Žena se vzhlédla v satiře. Někdy stačí tak málo, Charlie Chaplin je odstaven na okamžik od svého absurdního knírku, hned jsou diváci u vytržení a řičí smíchy. Žena si dává záležet na vyznění zápletky, přesto jsou zásadnější místa společenského výsměchu a lehké násilnosti lidské podstaty. Transvestitismus je řešením nouzové situace i jedinečnou možností k dokonale provedené pomstě škodolibosti. Vedle Charlieho v úloze kavalírského mladíka s částečnou sexuální poruchou jménem Nora Nettlerash zaujme také mladá dívka v oboustranné romantické náklonnosti s Charliem (Edna Purviance), její vznětlivý otec s ohnivě zapálenými lýtky milostného tokání (Charles Inslee), jeho decentnější a opomíjená manželka a matka půvabné dívky (Marta Golden), otcův nový kamarád s obdobným zápalem pro sexuální vzrušení (Billy Armstrong), mladý ženský cíl otcova toužení v parku (Margie Reiger), či parkový povaleč (Leo White). Žena aneb Chaplin dokonalou dámou patří k tomu lepšímu ze zuřivě dychtivé a poskakující zábavy cirkusového klauna, satirický aspekt potěší. Nechť žije vzrušení a uspokojení! ()

stilgar1 

všechny recenze uživatele

Úžasné!!! Nejenže je Chaplin dokonalým hercem, on je dokonce i dokonalou dámou :-D Chaplin si oholí knírek (je bez něj vážně k nepoznání...jsem si zprvu myslel, že to hraje někdo jiný, nějaká skutečná dáma) a navlékne na sebe ženské oblečení. Tohle je prostě nezapomenutelné. Jedna z nejlepších krátkých Chaplinových krátkých grotesek. Jen jsem jich teda ještě moc neviděl, takže jistě budu brzy vyveden z omylu...9/10 ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama