Chaplin dokonalou dámou

Charlie the Perfect Lady

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 20 min

Charlie Chaplin

Chaplin jako Nora Nettlerash je opravdu velice roztomilý/á. Video můžete zhlédnout zde: http://www.archive.org/details/CC_1915_07_12_AWoman DÁLE HRAJÍ: Marta Golden (Mother) Charles Insley (Father) Margie Reiger (Father's Lady Friend) Billy Armstrong (Father's Friend) Leo White (Gentleman in Park)(21.9.2009)

A Woman - Charlie Chaplin dokonalou dámou - Charlie Chaplin po incidente v parku sa dostáva do domu, kde sa stáva hosťom mladej krásky (Edna Purviance), avšak s príchodom otca dievčiny (Charles Inslee), v ktorom spoznáva záletníka z parku, sa snaží schovať pred prudkou reakciou otca a prezlečený za dokonalú dámu dokáže záletnú povahu otca. Charlie Chaplin je dokonale zamaskovaný, napudrovaný, namaľované pery, dokonca oholil svoje typické fúziky pod nosom.(11.4.2012)

Úžasné!!! Nejenže je Chaplin dokonalým hercem, on je dokonce i dokonalou dámou :-D Chaplin si oholí knírek (je bez něj vážně k nepoznání...jsem si zprvu myslel, že to hraje někdo jiný, nějaká skutečná dáma) a navlékne na sebe ženské oblečení. Tohle je prostě nezapomenutelné. Jedna z nejlepších krátkých Chaplinových krátkých grotesek. Jen jsem jich teda ještě moc neviděl, takže jistě budu brzy vyveden z omylu...9/10(20.10.2007)

Z počátku se jednalo o průměrnou grotesku, která měla pár vtipných okamžiků, ovšem ke čtvrté hvězdě ji pomohla originalita v podobě Charlieho přestrojení za ženu, kde dokonce sundal svůj knírek, což rozhodně stojí za pozornost! O jeho skvělém herectví není třeba se rozepisovat, avšak nelze nepochválit jeho opravdu ženské grimasy a gesta. :) Hudba tradičně parádní.(8.3.2015)

Chaplin se stane dokonalou dámou, protože v tom vidí jedinou možnost, jak se dostat ze spárů nelítostného soka, s kterým měl již týž den cosi do činění. Vydává se za spolužačku sokovy dcery Noru Nettlerash, a po pravdě řečeno mu to i v sukni sluší náramně. Jinak v Chaplinově groteskní filmografii rozhodně nadprůměr. Co se milostných eskapád, kopání do nejrozličnějších pozadí i Charlieho mimické hry týče.(26.8.2005)