poster

Chaplin dokonalou dámou

 • anglický

  A Woman

 • anglický

  Charlie the Perfect Lady

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 20 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • everlong
  *****

  Chaplin jako Nora Nettlerash je opravdu velice roztomilý/á. Video můžete zhlédnout zde: http://www.archive.org/details/CC_1915_07_12_AWoman DÁLE HRAJÍ: Marta Golden (Mother) Charles Insley (Father) Margie Reiger (Father's Lady Friend) Billy Armstrong (Father's Friend) Leo White (Gentleman in Park)(21.9.2009)

 • fantomas19
  ****

  A Woman - Charlie Chaplin dokonalou dámou - Charlie Chaplin po incidente v parku sa dostáva do domu, kde sa stáva hosťom mladej krásky (Edna Purviance), avšak s príchodom otca dievčiny (Charles Inslee), v ktorom spoznáva záletníka z parku, sa snaží schovať pred prudkou reakciou otca a prezlečený za dokonalú dámu dokáže záletnú povahu otca. Charlie Chaplin je dokonale zamaskovaný, napudrovaný, namaľované pery, dokonca oholil svoje typické fúziky pod nosom.(11.4.2012)

 • stilgar1
  *****

  Úžasné!!! Nejenže je Chaplin dokonalým hercem, on je dokonce i dokonalou dámou :-D Chaplin si oholí knírek (je bez něj vážně k nepoznání...jsem si zprvu myslel, že to hraje někdo jiný, nějaká skutečná dáma) a navlékne na sebe ženské oblečení. Tohle je prostě nezapomenutelné. Jedna z nejlepších krátkých Chaplinových krátkých grotesek. Jen jsem jich teda ještě moc neviděl, takže jistě budu brzy vyveden z omylu...9/10(20.10.2007)

 • cheyene
  ****

  Z počátku se jednalo o průměrnou grotesku, která měla pár vtipných okamžiků, ovšem ke čtvrté hvězdě ji pomohla originalita v podobě Charlieho přestrojení za ženu, kde dokonce sundal svůj knírek, což rozhodně stojí za pozornost! O jeho skvělém herectví není třeba se rozepisovat, avšak nelze nepochválit jeho opravdu ženské grimasy a gesta. :) Hudba tradičně parádní.(8.3.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Chaplin se stane dokonalou dámou, protože v tom vidí jedinou možnost, jak se dostat ze spárů nelítostného soka, s kterým měl již týž den cosi do činění. Vydává se za spolužačku sokovy dcery Noru Nettlerash, a po pravdě řečeno mu to i v sukni sluší náramně. Jinak v Chaplinově groteskní filmografii rozhodně nadprůměr. Co se milostných eskapád, kopání do nejrozličnějších pozadí i Charlieho mimické hry týče.(26.8.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace