poster

Kočičí oko

 • USA

  Eye of the Cat

Horor

USA, 1969, 102 min

Scénář:

Joseph Stefano

Hudba:

Lalo Schifrin
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Allien.9
  *

  Doufala jsem, že alespoň konec překvapí, ale pointa byla naprosto příšerná. Nebýt nepříjemných scén s kočkami...(12.2.2011)

 • strougy
  ****

  Překvapivě kvalitní hororový kousek využívající obvyklá schémata tolik vlastní třeba dílům E.A.Poea či Sheridana Le Fanu. Dům s tajemnými zákoutími, ve sklepě se pohybující cosi děsivého, rodina, kde evidentně ve vztazích něco skřípe, chamtivost a pod povrchem bublající šílenství, vyvěrající pouze v krátkých okamžicích... Nakonec mě překvapila i pointa, kdy mnou očekávaná varianta dostala zajímavou úpravu a já se tak v Eye of the Cat dočkal výborné podívané, která mě zahřála na duši i přítomností spousty těch nejkrásnějších stvoření, co chodí po planetě, koček.(24.7.2009)

 • Flego
  **

  Film nesie všetky znaky televíznej produkcie, napokon to režíroval televízny režisér. To by napokon nebol najväčší problém, ten je v neuveriteľnej nude, ktorá je prvých 80 minút filmu.(5.7.2011)

 • cariada
  **

  Film jsem si stáhnul vlastně omylem chtěl jsem tu verzi z roku 1985, ale stáhnul jsem tohle. Nebylo to špatné, ale ta doba mě prostě nesedí, celé je to takové divné, do toho ty šílené kočky, nevím jak vy, ale já se v tom nevyznal kdo jak byl s kým domluvený, ani na konci z toho nejsem vůbec moudrý, jak že to bylo. Hlavně ten začátek přijde cizí ženská a chlápek s ní hned odejde, aniž by jí znal a věděl kam a proč jde, celé je to divné , to samé s tou závětí, kdy teta, ví co jí čeká a stejně vše chce přepsat na synovce, prostě na mě moc zamotané bez smyslného závěru.(30.8.2012)

 • Han22
  *

  Opravdu děsivě pitomý film. Nechápu označení horor, protože kromě jedné scény útoku koček ve finále zde není nic hororového. Je to obyčejný thriler z lepší společnosti, připomínající libovolný díl Jakea a Tlusťocha, navíc hloupý, předvídatelný a bez jakékoliv rozumné pointy. Jedna hvězdičku dávám za skvělého zmetka Michaela Sarazina. Jinak kočky, které 99% lidí považuje za roztomilé opravdu nejsou tou správnou hororovou ingrediencí.(7.1.2014)

 • Vojife
  **

  Haha, většinu filmu jsem se smál, ale dávám body alespoň pěkně udělané "hemživé" hudbě xylofonu, která tomu dodává alespoň trochu hororovou atmosféru.(27.2.2012)