Julie Darling

Západní Německo / Kanada, 1983, 100 min

Paul Nicholas

Maurice Smith

Alfred Srp

Západoněmecký osmdesátkový horor a herecké výkony jak z východoněmeckého osmdesátkového porna. Na psychologii si to teda podle mne spíše jen hraje, ale k vidění jsou i horší kousky. Nic než průměr.(10.7.2013)

Docela slušný psychologický drama o mladé holce, která je zamilovaná do svého otce a pro tuto úchylnou lásku je schopna udělat cokoliv. Nejdříve je ochotna nechat násilníkem v domě zabít svoji matku, aniž by ji se zbraní v ruce pomohla. Po letech osnuje plány, jak odstranit otcovu přítelkyni a novou manželku. Při schovávačce s nevlastním bratrem je schopna ho zavřít v jakési "lednici", později donutí vraha matky, aby šel zabít její nevlastní matku. Film má docela hustou atmosféru, hlavní postava Julie je fakt spratek a nesnášel jsem ji od samého začátku. Finále vygraduje v krvavý hororový konflikt. Dobrý, ne moc známý flick s dusnou atmosférou a snad jen jedinou sympatickou postavou (nevlastní matka Julie).(8.5.2011)

Julie je vážně Miláček. O svýho milovanýho papínka se nehodlá dělit s nikým, překvapivě ani s maminkou. Když té se konečně zbaví a fotříka má na chvilinku pro sebe, co myslíte, že provede s bleskurychlou náhradou v podobě macechy s malým bratříčkem? Přesně tak - koukám, že fantazii máte. Tahle psychologická thrillerovka sice netrpí přehnanou brutalitou, ale o to je působivější. Julie je totiž až neuvěřitelně vychcanej spratek a její metody zbavování se příbuzných několikrát naženou (ne)příjemnou husinu. Děj krásně odsýpá, kultovní královna sci-fi béček Sybil v roli macechy je silnou protihráčkou prohnané dcerušce a v závěru pak promlouvají nože či brokovnice. Za mě spokojenost. (70%)(1.2.2016)

Hned na úvod - jedná se o oddechový psychologický (jaký asi jiný, když je veškeré dění rozehráno mezi hlavními postavami) thriller, nikoliv o artovou studii psychopata. Herecky sice neoslnivé, ale čert to vem, napětí snímek má. A dojde i na odhalené zbrojní pasy, zato krví se spíše šetří, což pro tentokrát nevadí. Julie vypadá jako rozmazlený sobecký spratek, ve skutečnosti je vypočítavým psychopatem. Láska k tatínkovi nezná hranic a ona vymyslí dokonalý plán. Během filmu si získala mé sympatie, a tak jsem jí držel palce až do očekávaného šťastného konce...(21.2.2016)

Německo-kanadský snímek „Julie Darling“ má svou kvalitu a je to kousek, který si snadno najde svoje diváky. To, co se zde odehrává, je skvěle zahráno, o to sžíravější je to proto, že se jedná o cosi zakázaného. Jasna, Isabelle Mejias už byla při natáčení dvacítka, nikoli šestnáctka, ale i tak je její podání tatínkovi holčičky natolik dobré, že vás prstě strhne. A můžete ji litovat, nebo nesnášet.(13.5.2020)

Originálna zápletka, kde ale mladej a incestne nadržanej slečinke prechádzajú zločiny až príliš hladko. Spracovanie a herci iba priemerní, ale vďaka vystavnej zápletke triler nenudí. Prekvapujúci záver je len ťažko uveritelný, ale budiš.(4.3.2020)

• Sticks

Ach no slabé... naivné, hrozné herecké výkony, soundtrack ako z nejakej pofidérnej detektívky a tie postavy? Riadne povrchné, tu sa o psychologickej dráme hovoriť nedá. Teatrálnosť v zlom zmysle slova.(30.6.2013)

Vcelku vydarený nemecký kúsok, dej udrží pozornosť celú stopáž, atmosféra dobrá, problémom je obsadenie samotnej Julie, 31 ročná herečka na úlohu malej dcérky v tomto prípade rozhodne dobrá voľba nebola.(8.9.2019)