Vraždy v Kitzbühelu

• Rakousko SOKO Kitzbühel (více)
Rakousko, 2001, 248x45 min

Kristina Sprenger, Hans Sigl, Andreas Kiendl, Ronald Beer, Alexander Held, Nina Bott, Peter Kremer, Manou Lubowski, Manuel Rubey, Ludger Pistor, Teresa Harder (více)

Ctižádostivá kriminalistka Kristina Sprenger se svým atraktivním kolegou se společně pouští do vyšetřování často komplikovaných případů. (oficiální text distributora)

Pohrobek

Jediným přínosem tohohle víc než nudného seriálu je alespoň trochu toho místopisu Tyrolska, z kterého je tu jinak vyráběn ráj vrahů všech kategorií. ()

Karlos80 odpad!

Další stupidní tentokrát ale Rakouská kriminálka. Rodinu Koflerů a jejich rodinné záležitosti (takový malý rodinný podnik ze vším všudy) jsem nikdy moc nemusel, navíc vtom hráli docela i nesympatičtí herci. Vždy jsem jen ale žasnul kolik vražd či loupežných přepadeních se událo v tomto malém asi devítitisícovém Tyrolském městečku obklopeným nádhernými Alpami..Že už nebylo tvůrcům stydno ! No žít bych tam určitě nechtěl (smích). Pomalu jedna vražda na pět obyvatelů ! ()

NinadeL

Vtipné, SOKO je vlastně totéž, co CSI, tedy Kriminálka: dosaď město, jen opět díky dementním českým názvům o tom nemají diváci ani páru. Hned by se k tomu jinak přistupovalo a nástup CSI sérií by nebyl takovým šokem a rádoby novinkou. ()

elizabeth_ba

Ty dvě hvězdičky jsou uděleny dílu druhé řady sedmé epizody s názvem Barvy smrti, a udělila jsem je proto, že von Thun v roli malíře přezdívaného Picasso dělal, co mohl (i když ani to na celkovou kvalitu epizody, natož seriálu, nemělo valný vliv) a protože mám pro toto tyrolské město, stejně jako pro mnohá jiná rakouská města, slabost. ()

lekr odpad!

Další krimiseriál dobrý tak akorát na jednu věc. Tuctový seriál balancující na pomezí nepovedené krimi a zoufale ubohé komedie. Němečtí a rakouští producenti by při výrobě kriminálek měli ubrat na kvantitě a přidat na kvalitě. Vyprodukují jich sice dost, ale 99% z nich stojí za hovno!! ()

maxxxim odpad!

Skupinka ľudí sa podujala na ozajstnú sizyfovskú prácu, pretože premeniť jednu z najmalebnejších častí Európy na stoku konkurujúcu Caracasu z hustotou vrážd 18 na meter štvorcový za jednu nanosekundu, je pritiahnuté za vlasy. Ak bol zámer takýto tak sa tvorcom určite podaril. Neviem čo by viedlo ľudí v tomto priestore sa nachádzajúcich, vraždiť tými najpodivnejšími spôsobmi a v takom hojnom počte, snáď čerstvý vzduch, žblnkot lesných bystrín, či vôňa lúčnych kvetín? Magistrát obce musí byť veľmi potešený, že má takú dychberúcu reklamu. Hoci je Kitzbühel vo svete známy ako dejisko svetového pohára v zjazdovom lyžovaní na preslávenom kopci Hahnenkamm, ktorý je mimochodom považovaný za najnebezpečnejší na svete (tento zjazd), asi to na upútanie pozornosti nestačilo a treba do toho zapliesť aj skostnatený vyšetrovací tím, ktorý si okrem vrahov musí dávať pozor aj na lavíny. Ktovie nabudúce sa možno dočkáme niečoho podobného v Chanty-Mansijsku, alebo v Osrblí, no uznajte neznelo by to úžasne Vraždy v Lillehammeri alebo v Göteborgu? ()

giovanni3

No jak jinak než nesympatičtí herci a průměrná kriminalistická zápletka... Ale zde to nějak nefunogalo.. Rakouské či Německé seriály nejsou nějak zázračné, ale v kriminálkách jsou až zbytečně moc kritizováni, ale zde je kritika i na místě.. ()

borec999

Veľká slabota a kriminálka kvalitovo najnižšej úrovne porovnateľná napr. so Siskom alebo Žily Lescotovou. Ideálne pre ľudí, ktorí prídu domov z práce a zapnú si TV len tak do pozadia, bez skutočného záujmu o sledovanie toho čo sa na obrazovke deje... 10% ()

Paity

Jakmile u seriálu na ČSFD stojí, že je z Rakouska, už to smrdí průšvihem. A nejiné to je právě u Vražd z Kitzbuhelu. Už jen za podívání se na jeen díl, by měl člověk dostat olympijskou medaily za odvahu. ()

Emzet odpad!

Je nějaký rozdíl mezi odpornou německou kriminálkou a odpornou rakouskou kriminálkou? Ani omylem. ()

Mlle

Je to docela dobrý seriál. Všichni základní herci (i postavy) jsou tam sympatičtí, vyšeřující netrpí žádnou psychickou poruchou ani se neutápí v depresích, jsou to běžní a inteligentní lidé. O děj i zápletky není nouze, navíc mají logiku. Nechybí ani vtip a humor. Děj nenahrazuje vyprázdněná „atmosféra“, která by zabíjela čas na úkor kvality snímku, tvůrci nás nenutí potápět se v palčivých detailech soukromého života aktérů ani v hlubinách nesmyslně přepálené, „atmosférické“ postprodukce zahalené do černa a siva. Pár dílů není tak povedených, ale jinak musím vysmeknout scénáristům poklonu za detaily vražd domyšlených realisticky do posledního detailu, včetně medicínských a fyzikálních možností. Tím spíš, kolik má ten seriál už sérií a dílů… ()