poster

Datel Woody (TV seriál)

 • USA

  New Woody Woodpecker Show, The

 • Slovensko

  Ďateľ Woody

Animovaný / Komedie

USA, 1999, 53x15 min

Hudba:

Thomas Chase

Střih:

Ken Solomon
(další profese)
 • Zevon
  *

  Přežil jsem to, uff. Je to trhané, uvřískané, křečovité. Typický produkt pro malé rozežrance, kteří nedokáží jinak udržet pozornost, než s pomocí rychle se měnících obrázků a ječivých zvuků. Navrhoval bych rodičům, aby si nejdřív sami prohlédli, co dětem pouštějí za stupiditu, pokud se jich potřebují právě v době vysílání tohoto pořadu zbavit. Netrvám na tom, že filmy pro děti musí za každou cenu obsahovat výchovný aspekt, ale dementní datel z kresleného eintopfu je opravdu nestravitelný. Je to taková tupotina, že se divím, proč o něm nebyla zmínka v Kameňáku (nebo byla? Viděl jsem jen půlku jednoho dílu :-)). Za tuxe jednu hvězdu.(8.10.2008)

 • Zodd
  **

  Jako malý jsem byl blázen do starých grotesek datla Woodyho a to víc, než pro mě bylo dobré. Tedy jen do těch ze 40. a 50. let, ty s animací podobnou seriálům od studia Hanna-Barbera byly hodně o tom samém a tím pádem o ničem. Tahle reinkarnace je na tom však podobně, ne-li ještě hůře. Sledoval jsem ji taky, ale už tehdy mi docela brzo docvaklo, že některé dveře by měly radši zůstat zavřené a značka by měla dožít trochu s úctou. The New Woody Woodpecker Show je asi ta největší stereotypní vycpávka, co jsem na poli amerických animovaných seriálů z minulého století viděl (pokud nepočítám to neustálé recyklování ve studiu Hanna-Barbera od 70. let až do zrodu původních Cartoon Network seriálů). A možná by to i fungovalo, kdyby Woody byl skutečně Woody, ostatní postavy taky podobné originálům, jenže většina z těch záporáků tu byla jen párkrát (a někteří mají úplně jiný vzhled než kdysi) a byly tu nové postavy, z nichž asi polovina navíc nikdy neměla žádnou větší roli. Teda seriál se dělil na nějaké segmenty - nejčastější s Woodym, potom tučňákem Chilly Willym, pak datlicí podobnou Woodymu a nejméně bylo těch o synovci a neteři (co měli znamenat ti psí úchylové, co po nich šli, nevím). Mnozí vychvalují tučňáka, ale oproti jeho původním groteskám taky slabota. That's All Folks!(4.12.2016)

 • Potjoc
  ****

  Zajímavé, kolik moralistů se tady sešlo a byli dost kritický k tomu seriálu, že se tam dělají naschvály, i od těch, co mají rádi podobné seriály jako Bugs Bunny. Divné. Mě se to líbí nastejno. Ten tučňák mě moc nebavil, byl takový klidný a málo vtipný. A navíc dabing je výborný, to obsazení, že se povedlo sehnat ty dabéry, kteří už v té době a potom už tyhle seriály nedabovali, i když ještě dlouho mohli. Na úrovni 90. let.(31.5.2018)

 • Ded@M@tes
  ****

  Zas tak špatný animák to není. Často jsem se ráno, než jsem šel do školy, na to koukal. A docela jsem se na to do dalšího dne dost těšil. / Viděné epizody cca *26.dílů / ( Hodnocení: 7/10 )(11.11.2009)

 • Pipes
  ***

  Datel Woody je arogantní, sobecký a rozmazlený fracek. Tuto postavu opravdu nesnáším a hnusí se mi její datlí smích. Vyzdvyhnout naopak musím skvělý herecký výkon tučňáka Zmrzlíka, který neustále řeší existenční problémy, jako je hlad a zima. Jen škoda, že se tučňák Zmrzlík objevuje pouze cca 1x do 5 dílů :((22.2.2005)