Datel Woody (TV seriál)

USA, 1999, 53x15 min

Thomas Chase

Ken Solomon
  • Zevon

Přežil jsem to, uff. Je to trhané, uvřískané, křečovité. Typický produkt pro malé rozežrance, kteří nedokáží jinak udržet pozornost, než s pomocí rychle se měnících obrázků a ječivých zvuků. Navrhoval bych rodičům, aby si nejdřív sami prohlédli, co dětem pouštějí za stupiditu, pokud se jich potřebují právě v době vysílání tohoto pořadu zbavit. Netrvám na tom, že filmy pro děti musí za každou cenu obsahovat výchovný aspekt, ale dementní datel z kresleného eintopfu je opravdu nestravitelný. Je to taková tupotina, že se divím, proč o něm nebyla zmínka v Kameňáku (nebo byla? Viděl jsem jen půlku jednoho dílu :-)). Za tuxe jednu hvězdu.(8.10.2008)

• Zodd

Jako malý jsem byl blázen do starých grotesek datla Woodyho a to víc, než pro mě bylo dobré. Tedy jen do těch ze 40. a 50. let, ty s animací podobnou seriálům od studia Hanna-Barbera byly hodně o tom samém a tím pádem o ničem. Tahle reinkarnace je na tom však podobně, ne-li ještě hůře. Sledoval jsem ji taky, ale už tehdy mi docela brzo docvaklo, že některé dveře by měly radši zůstat zavřené a značka by měla dožít trochu s úctou. The New Woody Woodpecker Show je asi ta největší stereotypní vycpávka, co jsem na poli amerických animovaných seriálů z minulého století viděl (pokud nepočítám to neustálé recyklování ve studiu Hanna-Barbera od 70. let až do zrodu původních Cartoon Network seriálů). A možná by to i fungovalo, kdyby Woody byl skutečně Woody, ostatní postavy taky podobné originálům, jenže většina z těch záporáků tu byla jen párkrát (a někteří mají úplně jiný vzhled než kdysi) a byly tu nové postavy, z nichž asi polovina navíc nikdy neměla žádnou větší roli. Teda seriál se dělil na nějaké segmenty - nejčastější s Woodym, potom tučňákem Chilly Willym, pak datlicí podobnou Woodymu a nejméně bylo těch o synovci a neteři (co měli znamenat ti psí úchylové, co po nich šli, nevím). Mnozí vychvalují tučňáka, ale oproti jeho původním groteskám taky slabota. That's All Folks!(4.12.2016)

Zajímavé, kolik moralistů se tady sešlo a byli dost kritický k tomu seriálu, že se tam dělají naschvály, i od těch, co mají rádi podobné seriály jako Bugs Bunny. Divné. Mě se to líbí nastejno. Ten tučňák mě moc nebavil, byl takový klidný a málo vtipný. A navíc dabing je výborný, to obsazení, že se povedlo sehnat ty dabéry, kteří už v té době a potom už tyhle seriály nedabovali, i když ještě dlouho mohli. Na úrovni 90. let.(31.5.2018)

Zas tak špatný animák to není. Často jsem se ráno, než jsem šel do školy, na to koukal. A docela jsem se na to do dalšího dne dost těšil. / Viděné epizody cca *26.dílů / ( Hodnocení: 7/10 )(11.11.2009)

Datel Woody je arogantní, sobecký a rozmazlený fracek. Tuto postavu opravdu nesnáším a hnusí se mi její datlí smích. Vyzdvyhnout naopak musím skvělý herecký výkon tučňáka Zmrzlíka, který neustále řeší existenční problémy, jako je hlad a zima. Jen škoda, že se tučňák Zmrzlík objevuje pouze cca 1x do 5 dílů :((22.2.2005)