poster

Dark Prince: The True Story of Dracula (TV film)

Drama / Thriller / Horor

USA, 2000, 91 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

 • Dragoni
  ****

  Jeden z mála filmů o Drákulovi, který se nesnaží o vysávání krve obětem, ale jiné podání příběhu tohoto Rumunského muže, který měl zálibu v napichování hlav svých nepřátel na kůl pro výstrahu ostatním. Jedná se celkem o zajímavý film , který nabízí až nevšední podání Drákulova životního příběhu, bojujícímu proti utlačování svého lidu Turky.(11.2.2009)

 • darkrobyk
  ****

  Na TV film příjemná podívaná. Snímek z těch, co se snaží přiblížit Vlada jako skutečnou historickou postavu. Jistě, mohl být temnější a krvavější, ale to by musel vzniknout v produkci minimálně HBO. Nakonec i na napíchnuté odsouzence dojde, i když pověstné aleje nabodnutých Turků, co lemovala cestu k hradu, se divák nedočká. Líbilo se mi, že církev je zde vyobrazena nejen jako moc, která vládne a rozhoduje, ale současně jako zrůdný parazit, co vše koná jen pro vlastní dobro. Církev nemá s náboženstvím nic společného, ono je jí pouze prostředkem. Celkově bych dal 3*, ale konec, ze kterého dýchne temná legenda, si zaslouží jednu samostatnou navíc.(2.6.2015)

 • Campbell
  ****

  Překvapivě hodně solidní, i když ani ne zdaleka "true" jak se film snaží tvářit. Nicméně film mě hodně potěšil, upíry zde nečekejte ani omylem. Film pojednává o životě Tepeše, potažmo jeho rodokmenu. Film vtáhne a já celou dobu nevěděl jestli mít Vlada rád nebo nenávidět. Dobře napsané postavy bohužel vystřídaly hrozní herci. Hlavně hlavní postava Vlada ten herec je silně nevýrazný a nudný. A vše se zdá být až moc levné. Ale i tak film lehce poučí, baví a není na něm nic extra špatného. A pro mě milé překvapení.(7.4.2018)

 • ConanVJ
  ***

  Pěkný filmek o Rumunském princi Vladu Drakulovi, který bojuje za svobodu své země, která musí odevzdávat daně a lidi turkům za pomoci úplatných šlechticů. Vlad se rozhodl zabíjet zrádce vlasti výstražným způsobem, kdy napichoval jejich těla a hlavy na kůly. Filmek je jak o Vladově tažení, tak i o jeho rodinně. Celkově se mi TV film docela líbil, má celkem pěknou výpravu. Za mě 60% :)(27.1.2013)

 • Morholt
  ****

  Konečně film, který podává Vlada Draculu ne jako zubaté monstrum, ale jako skutečnou historickou postavu. A i přes televizní háv se to podařilo víc než dobře. Jistě - i tady hnidopiši najdou historické nepřesnosti, ale ke cti filmařů slouží, že se příběhů valašského knížete drželi tak jak to šlo. Stále čekám, kdy se tohoto tématu chopí nějaká velká produkce, protože tenhle pán si to určitě zaslouží. 80%(23.5.2012)

 • Flaxik
  ***

  Trú story to není ani náhodou a Rudolf Martin v roli vrchního napichovače je krutý castingový omyl. Musím ale uznat, že to odsýpalo a závěrečné vysvětlení, jak se z milovníka tureckých špízů stal milovník krevní tučnice, je nápadité a neurazí. Objevují se tam všechny historické pomluvy, které o valašském knížeti kolovaly a pokud vám nevadí pár dějepisných nesrovnalostí (Draculův syn se nejmenoval Vlad, ale Mircea, poturčený brácha Radu ve skutečnosti umřel dřív, než Dracula, podraz s dopisem se ve skutečnosti nekonal a Dracula nebyl vlasatý hezoun, ale hnusná kníratá držka), tak to za jedno nesoustředěné podívání stojí. Třetí hvězda je za skvělého Daltreyho v roli Janose (Jana) Hunyadyho. Pokud ale hledáte historicky věrnější kus, tak rozhodně sáhněte po Vladu Tepesovi.(23.9.2016)

 • Nautila
  ***

  Dá se říci, že je to takový hodně zdramatizovaný a zromantičtělý životopisný film o pravém knížeti Drákulovi. To, co je o jeho životě obecně známo a co se koluje v legendách, tam je. Těžko říct, nakolik věřně či přehnaně nebo naopak málo. Ale je to tam a je to jeden z nejspíš pouhých dvou(!) filmů, co se Vladem zabývají bez upírské legendy. Bohužel, nevím, jestli je to amerikovostí filmu nebo čím, ale v příběhu jsou vypíchnuté celkem nezajímavé a klišovité věci, zatímco daleko zajímavějším pasážím z Tepesova života je věnováno jen málo času. Každopádně potěší snad každého 'fanouška' této postavy.(16.6.2010)

 • merigieren
  ***

  jeden vlasáč se chová jako temné krvelačné stvoření,. Přitom ztratí ženu, všichni se ho bojí, jen nevím jak přišel o syna. Asi nejzajímavějším prvkem filmu jsou klidné vyrovnané hlasy, které dotvářejí s obrazem příjemnou atmosféru.(25.10.2010)

 • helraiser
  ****

  solidní drama které nám neukazuje Draculu jako upíra, ale jaKO obyčejného vladaře, dost dobrý tleskám(8.1.2010)

 • Shanen29
  ***

  Celkem dobře zfilmovaný životní osud rumunského Ladika.(7.5.2018)

 • kachnacekk
  ***

  Slušně temný film, který by opravdu mohl být pravdiví, však kdo ví. Člověku příjde, že s Drakulou vlastně souhlasí, musel vykonat jisté činy, aby zbavil svou zemi, Rumunsko nadvlády šlechticů, kteří se spolčili s Turky.. Drakula tu rozhodně nevystupuje jako upír ale jen jako statečný muž, který chce pomstít otce a získat zpět co mu patří..(10.10.2007)

 • TerReZas
  ****

  Strach byl jeho největší zbraní.(31.8.2009)

 • Zelda knihkupec
  odpad!

  Šaškárna s domácí kamerou od americkejch hošanů... totální ztráta času... ničemu jsem jim nevěřil...(23.3.2014)

 • freddy_k
  *****

  Nejlepší dosud zfilmovaná verze o valašském knížeti Vladu III., která KONEČNĚ není o upírech. Fanoušci této historické postavy budou spokojeni stejně, jako já.(3.11.2014)