Tisíc a jedna králičí pohádka

Bugs Bunny's Third Movie: 1001 Rabbit Tales

Animovaný / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1982, 74 min

Friz Freleng

Než začali s těma doslova parodiema na klasický pohádky, tak to bylo hodně dobrý. Ale pak už mě to až tak nebralo. Ještě tak Janek a kouzelná fazole, ale Jeníček a Mařenka, to jsem měl asi vlčí mlhu a dál už lépe nemluvit. Přesto je to zábavná pohádka, a když budou dospělí potřebovat nějakej čas pro sebe, klidně k tomu můžou děti upíchnout a ty neodejdou dřív, jak to skončí. A 70 minut je dostatek času ;)(4.3.2006)

Sledovat filmy, které jste jako dítě sjížděli v jednom kuse, po dvacetileté pauze, je vždycky zvláštní. Občas vám při tom na mysli vytane nějaká ta scéna, kterou se vám podaří vyvolat z mnoho let zaprášené paměti. Dneska mi například došlo, kde jsem poprvé v životě slyšel pojmy "připozdívat se" a "fata morgana". Zajímavé je taky srovnávat dětský sentiment s pohledem zkušenějšího a náročnějšího filmového diváka. Pro warnerovskou animaci jsem nikdy neměl slabost - ty stromy a divně pokroucené interiéry se mi nelíbily už tehdy. Tyhle grotesky jsou nejsilnější tam, kde bohužel vykrádají jiné - ve ztvárnění honiček, ran a různých následných deformací. Bez Toma a Jerryho by tohle totiž vůbec nemohlo vzniknout. Dětským okem za čtyři, dospělým za dvě. (872.)(24.12.2013)

Připojuju se ke Galadrielovi. Tenhle filmík je sice trochu ujetý a místy přitažený za vlasy, ale to je přesně to, co děti přitahuje. Nehodnotíme přece film pro dospělé, že? Rozhodně lepší, než produkce 21. století, kdy se v animácích buď neustále bojuje, až krev stříká, nebo se jedná o tupé vymývání mozků. Tenhle fantazijní kousek mě několikrát pořádně rozesmál a má tak u mne 4 1/3 *.(27.8.2011)

Pohádka pro malé děti, ale pozor i pro dospělé. Nevím kdo tu může tento filmek tak nehorázně strhat. Komentáře na mě působí tak, že to snad nikdo neviděl nebo pouze nějakou část a nebo jsou jednoduše zaujatí. Kdo viděl scénku s opilým čápem prostě nemůže (nesmí!!) dát jen jednu hvězdu, popř. odpad - nechápu. Já myslím, že jde o zdařilý kousek a každé dítko by mělo vidět (když už ne v praxi) lov malé čičindy na velkého kanárka, králíka jako opičí mládě, souboj kačera s nevrlým psem, opilého čápa nebo v neposlední řadě rozmazleného královského synka, dychtícího po dalších a dalších pohádkách... U mě dobrý, u mě za * * * * * :D(18.4.2013)

Mým favoritem byl vždy kačer Daffy a tak i tady je jeho groteska s přezimováním asi z celého filmu nejlepší. Mimochodem český dabing režíroval Zdeněk Troška a taky to podle toho vypadá. Vždycky přece Bugse mluvil Stanislav Fišer a Daffyho Jiří Prager. Jenomže pan Troška byl asi nějak nemocný, protože tady Prager mluví Bugse a Fišer Daffyho...(25.2.2007)