Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1997, 127 min

No, kdyby Selena nezpívala takovou mně zcela cizí muziku, možná by mě její životní příběh s pěkným hispanoamerickým děvčetem (kteréhož hudba je mi taky zcela volná u krku a za její největší přínos světu považuji to, že se stala skvělým terčem pro duo Juchelka-Krajčo) v hlavní roli oslovil víc. Ale ani tak by to nebylo na víc než 70%, takhle je to na 60, a to především díky roli Selenina otce.(20.1.2005)

Příběh se skutečně stal, což je na něm také to nejzajímavější. Do jisté míry to může někomu připomínat La Bambu (alespoň základní dějovou linií), ale celkovým pojetím tento film za ní jasně zaostává. Největším kladem snímku je tak hlavně pěvecký výkon Jennifer Lopezové, která v době natočení byla přece jen ještě spíše herečka, než zpěvačka, zatímco dnes je tomu již naopak.(28.4.2003)

Lopez mi nebude nikdy srdcu blízka ani herečka a ani speváčka. V tomto prípade sa jedná o jeden z mála schopných hereckých počinov, aké toto žieňa predviedlo. Bohužiaľ/bohudík sme ale vo filmy nepočuli aj verzie piesní v jej podaní, Lopez totiž kvôli nedostatku času nedostala možnosť sa predviesť aj spevácky. Produkcia sa tiež bála, že fanúšikovia by po tak krátkej dobe od smrti Seleny neprijali dobre jej piesne naspievané iným hlasom. Pre mňa osobne to nie je žiadna tragédia, Lopezovej nevýrazný hlas mi ozaj nechýba. Film stavia na tragickom osude celkom fešnej a aj celkom talentovanej mladej speváčky, ktorá mala celkom dosť veľkú šancu zažiariť ako medzinárodná hviezda, až pokým jej asistentke nejeblo v lebeni. To je hold život. Film je to obstojný, jeden, dvakrát sa to dá hravo zvládnuť, ak ste milovníkom latina, zvládnete aj do trojky. Z úcty k Selene a jej smutnému životnému koncu plus za Lopezovej snahu atd dávam tres estrellas latinas(3.3.2015)

Snad jediný (a bohužel také poslední) film, který mě přesvědčil, že Lopez umí hrát. Možná proto, že dostala roli latinskoamerické zpěvačky, jíž sama je. Trochu mi to připomíná La Bambu - podobná muzika, podobná strastiplná cesta za úspěchem a konec na vrcholu. Bohužel mi chybí lépe udělaný závěr a také z filmového řemesla by se dalo lecos vytknout. Proto to není na pět hvězdiček jako u La Bamby. Co se týče výkonu Phillipse, má ještě Lopez co dohánět.(25.11.2015)

Selena- zpěvačka, která si svým zpěvem získala spousty fanoušků. Její životní příběh je zpracován věrohodně a s J. Lopez, která ji ztvárňuje je důvěryhodný. Film místy připomíná pohádku, která má i svá úskalí a jejíž konec někdo totálně zpackal a z pohádky se stal horor. No ale život není pohádka a to ani Selenin. Škoda takového talentu, mohla s ní být mezinárodní hvězda světového kalibru. Důstojné zpracování, které by nemělo uniknout nikomu, kdo má rád hudební filmy a filmy podle skutečných událostí. Mohu jen doporučit.(6.11.2017)

• - Jennifer Lopez chvíli žila s rodinou Seleny, připravovala se tak na svou roli. (Pumiiix)

• - Jennifer Lopez dostala v tomto filmu ve své době největší honorář v historii jako latinskoamerická herečka v Hollywoodu. (Pumiiix)

• - Natáčení probíhalo v San Antoniu, v Corpus Christi a v dalších městech Texasu. (Terva)