Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1997, 127 min

No, kdyby Selena nezpívala takovou mně zcela cizí muziku, možná by mě její životní příběh s pěkným hispanoamerickým děvčetem (kteréhož hudba je mi taky zcela volná u krku a za její největší přínos světu považuji to, že se stala skvělým terčem pro duo Juchelka-Krajčo) v hlavní roli oslovil víc. Ale ani tak by to nebylo na víc než 70%, takhle je to na 60, a to především díky roli Selenina otce.(20.1.2005)

Selena- zpěvačka, která si svým zpěvem získala spousty fanoušků. Její životní příběh je zpracován věrohodně a s J. Lopez, která ji ztvárňuje je důvěryhodný. Film místy připomíná pohádku, která má i svá úskalí a jejíž konec někdo totálně zpackal a z pohádky se stal horor. No ale život není pohádka a to ani Selenin. Škoda takového talentu, mohla s ní být mezinárodní hvězda světového kalibru. Důstojné zpracování, které by nemělo uniknout nikomu, kdo má rád hudební filmy a filmy podle skutečných událostí. Mohu jen doporučit.(6.11.2017)

Příběh se skutečně stal, což je na něm také to nejzajímavější. Do jisté míry to může někomu připomínat La Bambu (alespoň základní dějovou linií), ale celkovým pojetím tento film za ní jasně zaostává. Největším kladem snímku je tak hlavně pěvecký výkon Jennifer Lopezové, která v době natočení byla přece jen ještě spíše herečka, než zpěvačka, zatímco dnes je tomu již naopak.(28.4.2003)

Snad jediný (a bohužel také poslední) film, který mě přesvědčil, že Lopez umí hrát. Možná proto, že dostala roli latinskoamerické zpěvačky, jíž sama je. Trochu mi to připomíná La Bambu - podobná muzika, podobná strastiplná cesta za úspěchem a konec na vrcholu. Bohužel mi chybí lépe udělaný závěr a také z filmového řemesla by se dalo lecos vytknout. Proto to není na pět hvězdiček jako u La Bamby. Co se týče výkonu Phillipse, má ještě Lopez co dohánět.(25.11.2015)

• Neffy

Film mě zaujal tím, že je na základě skutečného příběhu. I když jsem ho viděla jako malá, tak si ho dodnes pamatuji. Kdo ví, jak by se vyvíjela kariéra a popularita Seleny, někdy se hold lidé proslaví i tím, že umřeli příliš mladí a škoda každého mladého života. Výborně zvolena hlavní herečka - kdo jiní by mohl zahrát Selenu než Jeniffer Lopez, která je taktéž hispánského původu a umí i zpívat.(8.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v San Antoniu, v Corpus Christi a v dalších městech Texasu. (Terva)

• - Salma Hayek odmítla roli Seleny, protože zrovna natáčela film Frida. (Pumiiix)

• - Tato role Jennifer Lopez vynesla nominaci na Zlatý glóbus. (Zdroj: ČSFD.cz)