Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1997, 127 min

No, kdyby Selena nezpívala takovou mně zcela cizí muziku, možná by mě její životní příběh s pěkným hispanoamerickým děvčetem (kteréhož hudba je mi taky zcela volná u krku a za její největší přínos světu považuji to, že se stala skvělým terčem pro duo Juchelka-Krajčo) v hlavní roli oslovil víc. Ale ani tak by to nebylo na víc než 70%, takhle je to na 60, a to především díky roli Selenina otce.(20.1.2005)

Selena- zpěvačka, která si svým zpěvem získala spousty fanoušků. Její životní příběh je zpracován věrohodně a s J. Lopez, která ji ztvárňuje je důvěryhodný. Film místy připomíná pohádku, která má i svá úskalí a jejíž konec někdo totálně zpackal a z pohádky se stal horor. No ale život není pohádka a to ani Selenin. Škoda takového talentu, mohla s ní být mezinárodní hvězda světového kalibru. Důstojné zpracování, které by nemělo uniknout nikomu, kdo má rád hudební filmy a filmy podle skutečných událostí. Mohu jen doporučit.(6.11.2017)

• Neffy

Film mě zaujal tím, že je na základě skutečného příběhu. I když jsem ho viděla jako malá, tak si ho dodnes pamatuji. Kdo ví, jak by se vyvíjela kariéra a popularita Seleny, někdy se hold lidé proslaví i tím, že umřeli příliš mladí a škoda každého mladého života. Výborně zvolena hlavní herečka - kdo jiní by mohl zahrát Selenu než Jeniffer Lopez, která je taktéž hispánského původu a umí i zpívat.(8.4.2013)

• Pavlínka9

Dvě hvězdičky jsou možná tak jen za ztvárnění hlavní představitelky, kterou zvládla skvěle Jennifer Lopez :) a hlavně vybrání této herečky/zpěvačky, jelikož podoba je téměř identická :) Jinak - film má tunu mezer co se týče tvorby filmu, ať už co se týká střihů, záběrů, flashbacků...no jako katastrofa :D :D :D(29.9.2010)

Snad jediný (a bohužel také poslední) film, který mě přesvědčil, že Lopez umí hrát. Možná proto, že dostala roli latinskoamerické zpěvačky, jíž sama je. Trochu mi to připomíná La Bambu - podobná muzika, podobná strastiplná cesta za úspěchem a konec na vrcholu. Bohužel mi chybí lépe udělaný závěr a také z filmového řemesla by se dalo lecos vytknout. Proto to není na pět hvězdiček jako u La Bamby. Co se týče výkonu Phillipse, má ještě Lopez co dohánět.(25.11.2015)

• - Salma Hayek odmítla roli Seleny, protože zrovna natáčela film Frida. (Pumiiix)

• - Tato role Jennifer Lopez vynesla nominaci na Zlatý glóbus. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Něco okolo 20 tisíc žen různého věku se ucházelo o roli Seleny. (Pumiiix)