V městečku Snowfield v Coloradu se pohřešuje 700 lidí. Jediní, kdo ve městě zbyli, jsou dvě sestry, šerif, jeho zástupce a profesor specializující se na starodávné epidemie. Právě on zjistí, že je planeta ohrožena fantomem po staletí ukrytým v nitru Země, jehož cílem je vyhladit lidstvo a veškerý život. A je nyní na pěti lidech, aby se postavili na odpor vražednému teroru a zachránili tak Zemi pro příští generace. (oficiální text distributora)

tron

Právom zabudnutý pohrobok vtedajšej Novej vlny slasheru (séria Vreskot, Fakulta, Halloween: H20...). Čo musím bezpodmiečne uznať, to je fak dobrý kasting. Potom ma potešila výprava záhadne vyľudneného mestečka a atmosféra z toho plynúca. Nebolo to nejako extra mrazivé, ani kubrickovsky znepokojivé (pretože Joe Chappelle), ale je to fajn. Nenáročné, ale príjemne béčkarské. Avšak akonáhle sa začne "niečo" diať, ide všetko dole vodou a hore vodou to už ísť nezačne. Samozrejme nesmú chýbať logické hovadiny (lekárka policajtom zakáže privolať pomoc kvôli možnému infikovaniu, ale ako jej napadlo, že VÍRUS by mohol človeku ODSEKNÚŤ HLAVU, to už nepovie). Takže prvá polovica relatívne super, ale druhá hrozná. ()

Xmilden

Dal se čekat dobrý film od režiséra, který v dokázal natočit hodně špatný díl jak Hellraisera, tak Halloweenu? No, samozřejmě že nedal. Jedná se o hloupost kolosálních rozměrů, která se snaží parazitovat na Slizu, půjčila si pojízdný přívěs z Univerzálního vojáka a celkově uráží logiku nás všech. Je to celé špatně natočené a basta. ()

Radyo

Mňo, tak asi takhle. Dejme tomu ještě první polovina tohoto filmu by mohla klidně aspirovat jako další epizoda seriálu Akta X. Pravda, trochu slabší epizoda, ale přece jen se ještě pokouší o nějakou "hustou" atmosféru. Ale od momentu, kdy se na scéně objeví "exorcista" Peter O'Toole to začne jít s dějem nápadně rychle s kopce, tvůrci se snaží diváka ohromit ne atmosférou, ale triky (mimochodem směšnými) a celý příběh, poměrně slušně započatý, se tak rozplizne nakonec v cosi neidentifikovatelného a s hororem nic společné nemajícího. Btw. - jako producenti jsou uvedeni bratři Weinsteinovi - není hold každý den posvícení... ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,755,333Tržby Celosvetovo $-║ Príbeh do stratena, akoby nevedel kam sa ma po prvých 15minútach uberať. Aspoň že to obsadenie bolo na pohľad pozerateľné(Joanna Going, Rose McGowan). Film akoby chcel čerpať atmosféru zo všetkých možných horrorových delikates ako napríklad Votrelci, či barz aj seriálu Akty X ale pre neobratnú réžiu mu to proste nejde. /40%/ ()

choze

Předně bych chtěl opravit nesečtělého Garnera - knižní předloha FANTOMA od jednoho z komerčně nejúspěšnějších a nejznámějších hororových autorů současnosti Deana "druhého Stephena Kinga" Koontze se dostala nejen za hranice USA, ale dokonce pod názvem PŘÍZRAKY i na naše knižní pulty. Kniha je to docela čtivá a napínavá, i když kvalit Kinga nedosahuje, film je ale nevýrazný, nemá šťávu a brzy upadne do nudy, z níž vás vytrhnou jen nechtěně komická bizarní stvoření jako obří krvelačná můra. Silné obsazení, to je ale bohužel asi tak vše a snad nemusím dodávat, že je to trochu málo. Jinak filmové adaptace Koontze se nám nenápadně množí, z hlavy mě napadá třeba SKRÝŠ nebo televizní PAN VRAŽDA. Rád bych kdyby se zfilmoval jeho Příchod noci, kde woodoo mág likviduje mafiánskou rodinu, to je docela husté. ()