Přízraky

Phantoms

Thriller / Horor

USA, 1998, 91 min

• Xmilden

Dal se čekat dobrý film od režiséra, který v dokázal natočit hodně špatný díl jak Hellraisera, tak Halloweenu? No, samozřejmě že nedal. Jedná se o hloupost kolosálních rozměrů, která se snaží parazitovat na Slizu, půjčila si pojízdný přívěs z Univerzálního vojáka a celkově uráží logiku nás všech. Je to celé špatně natočené a basta.(12.4.2012)

• Ramirez85

Jako (nutno dodat slabší) epizoda Akt X nebo Krajních mezí by se to možná dalo skousnout, ale na celovečerák je to fakt málo. Obsazení to má sice namáklý, ale po celou dobu se mě zdálo, jako kdyby to nikoho z nich ani moc nebavilo (vím, u Bena Afflecka se to těžko pozná :P). Ani se moc nedivím, že Phantoms zapadli do těžkého hororového průměru, zhruba od šedesáté minuty jsem začal klimbat a měl co dělat, abych to dokoukal do konce. Takže 1* za ujetého Schreibera a 0.5* za Rose (která tu ovšem taky byla taková nějaká mimo). Nuda nuda šeď šeď, 1.5*(31.3.2013)

• tron

Dobrý kasting. Fakt originálny, človeče. Je tam od každého niekto. Potom ma potešila výprava záhadne vyľudneného mestečka a atmosféra z toho plynúca. nebolo to nejako extra mrazivé ani kubrickovsky znepokojivé, veď Joe Chappelle nikdy nebude novým Kubrickom, ale je to fajn. Nenáročné, ale fajn a príjemne béčkarské. Ale akonáhle sa začne "niečo" diať, ide všetko dole vodou a hore vodou to už ísť nezačne. Samozrejme nesmú chýbať logické hovadiny (lekárka policajtom zakáže privolať pomoc kvôli možnému infikovaniu - jasné, každý druhý vírus dokáže hostiteľovi odseknúť hlavu).(20.1.2017)

Když jsem to viděl jako třináctiletej dacan tak jsem u toho skoro nedýchal a hlavně první polovina pro mě byla neskutečně mrazivá. Děj se hrne kupředu vlastně hned od prvních minut a tak nemusíte čekat jako u jiných filmů třeba půl hodiny , než se to konečně rozjede. Kdepak tady uběhne cca pět minutek a už se dostavuje zneklidňující pocit, že v tomto městečku je něco fakt hodně špatně a občasné nalezení mrtvol tomu nasazuje korunu, že je něco fakt špatně. Když sestry potkaj poliše vedené Affleckem, tak si možná na chvilku oddechnou, že teď už jsou přece v bezpečí, ale chyba lávky a jede se dál. Vidím , že tady film docela propadl, ale to i třeba snímek Metro, který stejně jako toto žeru a nestydím se za to, takže já se bavil kdysi a i teď, film je mrazivej, ponurej a způsoboval mi tiky v oku, cukání hlavy a neschopnost dojít si večer na záchod...no tak fajn trochu kecám, ale dostalo mě to a rád se k filmu vracím.(5.3.2015)

• eraserhead666

Přesně takhle dělá film medvědí službu knihám. Člověk uvidí nějaký film a pak po knize nesáhne, protože film byl nuda a blbost. A kniha je přitom přesný opak. Tak, jako v tomto případě. Film celý příběh značně zjednodušuje, bere mu veškerou atmosféru a napínavost. Hudbu, jako byste už někde slyšeli, triky nic moc. Navíc, Rose McGowan tu z některých úhlů vypadá trochu jako Michael Jackson.(26.2.2017)