poster

Přízraky

 • USA

  Phantoms

 • USA

  Dean Koontz's Phantoms

 • Slovensko

  Vraždiace prízraky

 • Velká Británie

  Phantoms

Thriller / Horor

USA, 1998, 91 min

 • SOLOM.
  ***

  Opravdu hodně mě překvapilo nízké hodnocení toho filmu na internetu, přestože vůbec nejde o špatný kousek. Koontzovu knihu jsem nikdy nečetl, takže nemůžu srovnávat, jak moc se tvůrci drželi předlohy, ale příběh samotný na mě zapůsobil docela kladně. Souhlasím však s názory, že první polovina filmu je skutečně mnohem lepší a poutavější, než ta druhá. Zvláště pak navozenou atmosférou a spoustou otázek, které se vám začnou honit hlavou. Liduprázdné městečko, divné zvuky a podivně vypadající mrtvoly (teda těch pár, na které narazíme). Co se tu sakra stalo? Bude za vším skutečně nějaká epidemie, nebo snad nějaký sériový vrah? Dokázal by však zabít všechno živé během jednoho dne? Než dostaneme alespoň zlomek odpovědí na tyto otázky, můžeme se (teda hlavně pánové) kochat pohledem na dvě pohledné herečky a dámy budou následně odměněny příchodem Bena Afflecka a Lieva Schreibera. Ten první se téhož roku objevil i v Armageddonu a své charisma se snažil prodat i zde, ten druhý se zhostil role bláznivého zástupce Stua opravdu velmi dobře. Dost bylo ale kochání a následně přejdeme rovnou k akci. Na scéně se objeví nejen podivný létající tvor a vojáci v čele s doktorem Peterem O'Toolem, ale i napodobenina psa, která se postará asi o nejpůsobivější scénu z celého filmu. Tím však byli klady tohoto filmu zřejmě vyčerpány, protože se následně dostáváme do druhé fáze příběhu, která mě už tolik nebavila. Následný boj s Fantomem už sebou přinesl spoustu nelogických a dost přehnaných situací, navíc i samotná atmosféra začala pomalu skomírat. Objevila se celá řada nudnějších pasáží a některé z nich dost zaváněly trapností. 60%(5.4.2018)

 • *Elfík*
  ***

  První polovina filmu byla fakt děsivá (já se na horory často nedívám, tak se nedivte), ale ta druhá už byla spíš nudná, než zajímavá a strašidelná. Myslela jsem si, že to ,,strašidlo'' bude aspoň trochu děsivější a ne že to bude nějaký soubor uhlovodíků nebo prostě něco podobného jako ropa. Takže půl napůl....(3.3.2010)

 • choze
  **

  Předně bych chtěl opravit nesečtělého Garnera - knižní předloha FANTOMA od jednoho z komerčně nejúspěšnějších a nejznámějších hororových autorů současnosti Deana "druhého Stephena Kinga" Koontze se dostala nejen za hranice USA, ale dokonce pod názvem PŘÍZRAKY i na naše knižní pulty. Kniha je to docela čtivá a napínavá, i když kvalit Kinga nedosahuje, film je ale nevýrazný, nemá šťávu a brzy upadne do nudy, z níž vás vytrhnou jen nechtěně komická bizarní stvoření jako obří krvelačná můra. Silné obsazení, to je ale bohužel asi tak vše a snad nemusím dodávat, že je to trochu málo. Jinak filmové adaptace Koontze se nám nenápadně množí, z hlavy mě napadá třeba SKRÝŠ nebo televizní PAN VRAŽDA. Rád bych kdyby se zfilmoval jeho Příchod noci, kde woodoo mág likviduje mafiánskou rodinu, to je docela husté.(10.7.2006)

 • Yoshitsune
  *****

  No jo, já vim, že to strašný a že to knižní předlohu uráží, ale mně se tenhle film, v mládí tak moc líbil a fakt sem se při něm bál. Navíc bubáka, tak trochu zastínil Liev Schreiber, který už od začátku, působil dost démonicky. A jo, veze se to, částečně na těch známějších hororech a snaží se z toho těžit, ale ty chapadla, sliz a další ohavnosti, sou prostě super, gore je dost výrazné a v tomhle ohledu se film, nemá za co stydět. Bonusem je Ben Affleck, který běhá po městě a dělá šerifa, to je prostě, tak moc...........tak hrozně moc.(1.3.2018)

 • Karamanlis
  *****

  Ako fanúšik sci-fi hororu smutne konštatujem, že Phantoms je filmom žalostne nedoceneným. V podstate ide o akúsi multižánrovú zmes Veci, Invázie zlodejov tiel, Slizu či dokonca Vojny svetov, napriek tomu však Phantoms nepôsobí neoriginálne či vykrádačsky (v konečnom dôsledku sa ani neopiera o nejaký narýchlo napísaný scenár, ale je adaptáciou románu Deana Koontza z roku 1983). Snímka disponuje hviezdnym hereckým obsadením (Affleck, Schreiber, McGowanová, O'Toole), ktoré ale v dobe jej natočenia ešte zďaleka tak hviezdne nebolo, solídnymi špeciálnymi efektami a pokúša sa aj o hlbšiu myšlienku (nie neúspešne). Hororové pasáže sú vydarené a Liev Schreiber si ako slizký záporák počína obstojne.(7.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace