Kniha džunglí 2

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Tom Rogers

Joel McNeely

Disney sa rozhodol po takmer 40-tich rokoch oprášiť Knihu džunglí a vytvoril pokračovanie, ktoré síce nepriamo nadväzuje na jednotku a je tam aj množstvo postáv z pôvodného filmu, avšak už to nemalo to čaro a dosť mi ten dej prišiel silený, len aby niečo bolo a zarobilo sa na tom. Každopádne ale pre deti je to určite dobrá zábava a jednu hviezdičku musím pridať za nádherné 2D animácie. 55 %(4.10.2017)

• unclejack

Aj keby som odhliadol od toho, že už pôvodný film sa podľa môjho nevyrovná klasikám Disney rozprávok, pokračovanie Knihy džunglí možno stále definovať ako zbytočné, ploché a nezaujímavé. Takže po prvé, príbeh Mauglího sa fakticky nikam neposúva. Mauglí sa vracia do džungle, bojuje proti tomu istému zloduchovi, vyhrá a vracia sa späť do dediny. Tvorcovia aspoň mohli vsadiť na nového zloducha, taká Kaa napríklad je trestuhodne nevyužitý hoci má obrovský potenciál a je odsúdený do úlohy viac-menej komickej figúrky. Po druhé, príbeh sa točí okolo Mauglího a Balúa. Dokonca aj Shanti sa stráca a objavuje kedy sa tvorcom zachce a postavička Randžana je úplne zbytočná. Následkom toho sú Kaa a Baghíra odsúdení do úlohy štatistov, ktorí tvorcom dopomáhajú kedy sa im zachce. A nakoniec po tretie, tvorcovia filmu mohli diváka počastovať aspoň nejakými dobrými pesničkami, lenže ani to im nevyšlo a hudobné číslo v zboreniskách chrámu pri rieke sa dalo zvládnuť aj lepšie. A ak si niekto myslí, že mi bude stačiť Moudrost medvedí tak má smolu, hoci jasne ide o najlepšiu pesničku filmu. A ešte niečo, až sa budete prechádzať po indickej džungli, nezabudnite dávať pozor na rokliny s lávovými potokmi.(27.7.2014)

• anli

Typicke pokracovani klasicke disneyovky,ktera trpi stejnym syndromem,jako vetsina disneyovskych pokracovani.Dej je velmi jednoduchy,nezazivny a bez nejakeho zvlastniho napadu a jiskry.Je to hezky namalovane,i kdyz animace je pomerne jednoducha a stroha(pokracovani vetsinou minou kina a miri rovnou na domaci nosice),takze malym detem se zavdeci a svuj ucel splni.Ti starsi se budou nudit a velmi brzy budou chtit koukat na neco jineho.Za slusnou animaci a detskou roztomilost davam zcela a presne prumernych 50%.(9.1.2011)

Obrázky pekne farebné a pokreslené ale príbehovo to už dosť zaostáva, tiež pesničky nie su až tak chytlavé, je vidieť že na pokračovaniach dosť úspešných predchodcov si dejovo už tak nedávajú záležať ale aj tak dá sa to v celku zniesť. Relatívne prihliadnuť na nízky rozpočet sa dá usúdiť že projekt bol zamýšľaný len pre video distribúciu ale nakoniec to poputovalo do kín a tam sa to aj uchytilo a pekne zarobilo. Skutočne komických chvíľ je tu pomerne málo a v príbehu nesmie chýbať samozrejme zlý tiger Sher-Kan. ║Rozpočet $20miliónovTržby USA $47,901,582Tržby Celosvetovo $135,703,599/55%/(24.12.2007)

docela sympaticke pokračování s novými postavami, nebezpečnou šelmou a skotačivými zvířaty. A s kupou obstojnych písniček. No, na ten animovaný Olymp to nemá určitě, ale jako taková oddychová zábava na nějaký večer, kdy není opravdu co dělat a na krku je hromada dětí, perfektní.. (Tedy pokud zrovna nenajdete nic od Pixaru, DreamWorksu či něco mnohem lepšího i od Disneyho ;-)))(26.4.2010)

• - Kromě krále Louie, slona Winifreda a vlků se vrátily všechny postavy, které byly v prvním díle. (HappySmile)

• - Postavu krále Louie z původní Knihy džunglí v tomto filmu neuvidíte, protože společnost Disney by musela zaplatit majiteli vlastnických práv za hlas již zesnulého Loise Prima, kdyby se tato postava ve filmu objevila v jakékoliv formě. (HappySmile)

• - John Goodman nadaboval medvěda Balú v New Orleans, zatímco Haley Joel Osment namluvil Mauglího v Kalifornii. (HappySmile)