poster

Arrowhead

Western / Drama / Romantický

USA, 1953, 105 min

 • ilclassico
  ***

  Takže. Americká armáda ve filmu, podle skutečné události, hraje skupinu lidí, kteří se všemocně snaží uzavřít mír z Apači. A to tak urputně, že jím to ne a ne vymluvit. Dnes bychom je nazvali "sluníčkáři". Apači hrajou druhou skupinu, která se tváří, že ten mír chce. No jsou to proradní lumpové, kteří by jen bojovali proti bělochům a ne a ne jim to rozmluvit. Mezi nimi poskakuje náš hrdina. Kdysi žil mezi Apači, až má teď z toho komplexy. I když nemá krystálovou kouli, on jediný vidí budoucnost. No nikdo mu nevěří. Armáda ho chce uvěznit, Apači pro změnu zabít. Navíc, náš hrdina se zmítá vášní mezi dvěma ženami, což mu nepřidává na psychické pohodě. A tak nevyhnutelně dochází k závěrečnému střetu, o kterém vám moc neřeknu, protože byla tma, jak v pytli. Co jsem se dozvěděl... 1, Akt pokrevního bratrství se dá uskutečnit i s osobou, která s tím nesouhlasí... 2, Jestli zemře indián, je potřeba ho hned pochovat. No jestli předtím donesl dobrou zprávu, není to nutné... 3, Náš hrdina (skutečná postava) byl za svůj čin odměněn medailí kongresu USA. Zemřel roku 1907, jak jinak, násilnou smrtí. No, Amerika má také hrdiny, jaké jsou k mání. Když není lepších... V rámci žánru za 2,5.(31.5.2017)

 • Svadbos
  ***

  Heston a Palance sú prudkí ako prieskumní kavalérie a indiánsky náčelník, ktorých vzájomné nepriateľstvo zostrí vťahy na hranicicach. Snímok bol natočený v Texase. Film bol natočený podľa románu W.R. Burnetta.(13.10.2011)

 • Mol
  ****

  I'D NEVER THOUGH YOU KNEW HOW IS TO BE SCARED! NAME THE DAY WHEM I'M NOT!!! Hodně dlouho jsem otálel s tím se na tento film podívat a dnes konečně přišla jeho chvíle. Hned na úvod musím říct, že Charlton Heston je zde nekutečnej tvrďák a připomínal mi nejdrsnější role Johna Wayna. Stále chtěl někoho věšet nebo mu aspoň podřezat hrdlo a jen šustlo ve vzduchu slovo Apač, tak viděl rudě. Byl drsný celý film a všichni mu byli u zádele. Pro mě neskutečně koukatelný hrdina. Přesně takhle to mám rád. Závěrečný souboj s Torianem byl taky pěkný adrenalin a některé chvaty co tam použili, byli docela promyšlené. U mě dobrý.(18.12.2018)

 • KarKulA
  **

  Hlavní hrdina Ed Bannon (Charlton Heston) nesnáší indiány a už vůbec jim nevěří. Indiáni, skoro jako kdyby to věděli, tu spřádaj pekelnej podraz a jsou strašně proradný. Ed se tudíž ke konci filmu dočká zadostiučinění, protože mu předtím jeho konspirační teorie nechtěl nikdo věřit. Divák se tu tuidíž žádného indiánomilného klišé, které v tédle době začalo v Holywoodu frčet, nedočká - což je snad jediný plus tohodle filmového počinu. Problém je bohužel v tom, že je to celé roztahané a nudné, snad až na akčnější finále, které je asi nejpovedenější z celého filmu. Hlavní záporák apač Toriano (Jack Palance) byl docela dobrej, totéž se ale nedá říct o Hestonovi, kterej byl pro mě nejvíc křečovitej westernovej hrdina kterýho jsem kdy viděla (ve vedlejší roli se možná ztratil, tím narážím na the Big Country, ale tady to byl průser). Dost hustý byly jeho pózy na koni, které ale trvaly jenom ve chvíli kdy kůň stál a nehýbal se a lze asi tušit, proč je záběrů kdy se kůň náhodou "hýbal" minimum. K tomu všemu mě ještě drásal ten sexy výstřih na jeho košili, kterej mu sahal skoro až k pupíku. No holt každej den není posvícení.(29.7.2011)

 • Cervenak
  **

  Tuctový príbeh, réžia bez nápadu a navyše tu Heston hrá extrémne nesympatické arogantné hovädo.(8.10.2017)

 • - Brian Keith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace