poster

Dobrodruzi z velkoměsta II: Legenda o Curlyho zlatě

 • Česko

  Dobrodruzi z velkoměsta 2

 • USA

  City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

 • Slovensko

  Dobrodruhovia z veľkomesta 2

Komedie / Western

USA, 1994, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PALINO
  ***

  Billy Crystal je pre takéto typy úloh ako stvorený a spolu s Danielom Sternom tvoria postavy, okolo ktorých sa točí najviac vydarených fórov. Pozitívnou stránkou filmu je energická hudba, ktorá dodáva mnohým scénam taký dynamický náboj, že som mal miestami chuť vstať z kresla a začať tancovať ako hrdinovia nad nájdeným zlatom. Dobrodruhovia z veľkomesta 2 nie sú tak vydarený ako prvý diel, ani nie sú komédiou, pri ktorej by sme sa nepretržite hlasito nasmiali, no vo mňe zanechali príjemný pocit.(9.6.2004)

 • zigy
  ***

  Rozdíly oproti prvnímu dílu tu jsou: Daniel Stern ještě více koulí očima ve stylu Marva ze Sám doma, ubylo humoru a nastoupilo více akce. Jeden kamarád se vyměnil, ne úplně povedeně. Pár hlášek se objeví, ale jen pár....naštěstí zůstal starý Curly, v podobě svého bratra...takže navázat na super první díl se povedlo jen napůl. "A kdy jsi měl naposledy ženskou?" "Tuhle sobotu............to bude rok."(17.2.2014)

 • lennyd
  ***

  Mitch (Billy Crystal) stále vzpomíná na vydařenou dovolenou na Divokém Západě. Jediné co mu kazí tyto vzpomínky, jsou zjevení mrtvého Curlyho, které jej děsí a budí ze spánku. Když se rozhodne prozkoumat jedinou věc, která má po Curlym zůstala - jeho klobouk - udiví jej, že pod podšívkou nalezne starou mapu. Se svým bratrem Glenem a přítelem Phillem se vydává zpět na západ, aby se pokusili poklad nalézt... Stejně jako jednička i dvojka Dobrodruhů z velkoměsta je skvělý odpočinkový filmeček - nic náročného, prostě taková obyčejná, ale docela zábavná, komedie. Oproti jedničce je zde o trochu (ale ne o moc) slabší příběh - i když z velmi vtipnou pointou. Po herecké stránce nic nového, Billy Crystala dvakrát nemusím, a ani zde mne nepřesvědčil, Daniel Stern i Jon Lovitz mi přišli mnohem zábavnější. Jack Palance jako starý nevrlý kovboj je ovšem úžasný :)(30.4.2012)

 • tron
  ***

  Od tohto typu snímky sa čaká humor, akcia, chémia medzi hercami a atmosféra. A to všetko "Legenda o Curlyho zlate" má. Začínajúc kvalitnou westernovou atmosférou (príbeh sa pravdaže odohráva v súčasnosti) a pokračujúc humorom a svižnou akciou, o čo sa postarali vydarené herecké kreácie Crystala, Sterna a Lovitza. Tempo výrazne stúpa v scénach, v ktorých účinkuje Palance (za jednotku dostal Oscara). Zmena režisérov sa na výsledku takmer nepodpísala. A ak si myslíte, že vtip "podojil som vašu kravu - my máme býka" prvýkrát zaznel u Farrellyovcov, ste na omyle.(26.12.2004)

 • Kingjiri
  ****

  Dvojka pokračuje v zajetejch kolejích z prvního dílu s tim rozdilem, že v ústřední trojici už nehraje společnej kámoš Ed, ale Mitchův bratr Glen. Tentokrát je to už čistě komediální zábava a žádná vedlejší dramatičtější dějová linka (v jedničce krize středního věku), se nekoná. To mi ale vůbec nevadilo, protože příběh byl slušnej, padlo v něm pár hodně povedenejch hlášek a díky výpravě tu zavládla dobrodružná atmosféra. Jo a Billy Crystal je v sarkastický roli opět výbornej. Další z případů, kdy je mi trochu líto, že jsme se už nedočkali třetího pokračování, čtyři slabší hvězdy.(26.4.2012)

 • - Kůň, na kterém jede Mitch Robbins (Billy Crystal), se jmenuje Beatch Nut. Jde o stejného koně, který se objevil i v prvním příběhu Dobrodruzi z velkoměsta (1991).  (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace