Reklama

Reklama

Dobrodruzi z velkoměsta II: Legenda o Curlyho zlatě

  • Česko Dobrodruzi z velkoměsta 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1991 vznikla úspěšná komedie o pocitech mužů kolem čtyřicítky, o touze po naplnění chlapeckých snů o odvážných kovbojských kouscích a hledání sebe sama. V roce 1994 se tvůrci k filmu vrátili, aby natočili jeho pokračování. Opět je tu Mitch Robbins se svou modrou basebalovou čapkou, který žije na předměstí Manhattanu se svou manželkou Barbarou a dvěma dětmi a Normanem, telátkem, které si Mitch přivezl ze své první cesty za dobrodružstvím. Jeho poklidný život se změní v okamžiku, kdy ve stuze klobouku, který patřil zemřelému kovboji Curlymu, objeví mapu ukazující cestu ke zlatému pokladu. Poté, co si ověří pravost mapy a zjistí, že ve stejné oblasti došlo k vlakové loupeži, je jeho touha po dobrodružství vydrážděna natolik, že je odhodlán znovu vyrazit do pustiny. Zavolá kamarády a společně s nimi se vydá poklad hledat. Tentokrát však cestuje pod bedlivým dohledem Curlyho dvojčete, kovboje Dukea, který má s ukrytým zlatem vlastní plány. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

zigy 

všechny recenze uživatele

Rozdíly oproti prvnímu dílu tu jsou: Daniel Stern ještě více koulí očima ve stylu Marva ze Sám doma, ubylo humoru a nastoupilo více akce. Jeden kamarád se vyměnil, ne úplně povedeně. Pár hlášek se objeví, ale jen pár....naštěstí zůstal starý Curly, v podobě svého bratra...takže navázat na super první díl se povedlo jen napůl. "A kdy jsi měl naposledy ženskou?" "Tuhle sobotu............to bude rok." ()

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Dvojka pokračuje v zajetejch kolejích z prvního dílu s tim rozdilem, že v ústřední trojici už nehraje společnej kámoš Ed, ale Mitchův bratr Glen. Tentokrát je to už čistě komediální zábava a žádná vedlejší dramatičtější dějová linka (v jedničce krize středního věku), se nekoná. To mi ale vůbec nevadilo, protože příběh byl slušnej, padlo v něm pár hodně povedenejch hlášek a díky výpravě tu zavládla dobrodružná atmosféra. Jo a Billy Crystal je v sarkastický roli opět výbornej. Další z případů, kdy je mi trochu líto, že jsme se už nedočkali třetího pokračování, čtyři slabší hvězdy. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Pravda pravdoucí, že je to o něco horší, jak jednička. Ale to je tím, že jednička je o něčem jiným. O sžívání městských chlapečků s přírodou, kterou znají sotva z fotografie pověšené na stěně na veřejném záchodě. Dvojka je o tom, jak tihle chlapi jsou hotoví kovbojové a jak zažívají skutečné dobrodružství divokého západu. Dvojka mi přijde propracovanější, a i když se už část humoru vytratila, ještě pořád je to zábava. Jack Palance je tvrďas nad tvrďasy, myslím že ve filmové histo(e)rii je mu schopen konkurovat jedině Clint Eastwood. Sranda je dobrá, akce tam taky je, děj odsejpá rychle ke konci, kterej má pro diváka víc než jen jedno překvapení. Lze jen doporučit. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Nebezpečná cesta za pokladem jako další dobrodružství trojice přátel, kteří si chtějí o prázdninách užít. Scénář : Billy Crystal, Lowell Ganz a Babaloo Mandel. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Marc Shaiman. Hrají : Billy Crystal jako Mitch Robbins, Daniel Stern jako Phil Berquist, Jon Lovitz jako Glen Robbins nebo Jack Palance jako Duke Washburn. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Od tohto typu snímky sa čaká humor, akcia, chémia medzi hercami a atmosféra. A to všetko "Legenda o Curlyho zlate" má. Začínajúc kvalitnou westernovou atmosférou (príbeh sa pravdaže odohráva v súčasnosti) a pokračujúc humorom a svižnou akciou, o čo sa postarali vydarené herecké kreácie Crystala, Sterna a Lovitza. Tempo výrazne stúpa v scénach, v ktorých účinkuje Palance (za jednotku dostal Oscara). Zmena režisérov sa na výsledku takmer nepodpísala. A ak si myslíte, že vtip "podojil som vašu kravu - my máme býka" prvýkrát zaznel u Farrellyovcov, ste na omyle. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)
  • Kůň, na kterém jede Mitch Robbins (Billy Crystal), se jmenuje Beatch Nut. Jde o stejného koně, který se objevil i v prvním příběhu Dobrodruzi z velkoměsta (1991). (Terva)

Reklama

Reklama