poster

Cyborg 2 - Skleněný stín

 • Česko

  Skleněný stín

 • USA

  Cyborg 2

 • USA

  Glass Shadow

 • Slovensko

  Kyborg 2 - Sklenený tieň

Akční / Sci-Fi

USA, 1993, 99 min

 • tron
  **

  Už béčkarskú jednotku od kultového céčkara Alberta Pyuna nepokladám za kult a to napriek tomu, že to bol film môjho detstva/puberty a svojho času totálna videoklasika. Dvojka je ale fakt vyložene mizerná. Ide/nejde o plnohodnotný sequel, dejovo v podstate nie, ale je tu pár „archívnych“ záberov na Van Dammea z jednotky a teraz z toho buďte múdri :-)) Tam, kde minule príbehovo slabučkú snímku zachraňovala tvrdá akcia, silná atmosféra a perfektný kasting, tu je všetko minimálne o polovicu slabšie. Vlastne ani neexistuje dôvod, pre ktorý si túto dvojku (?) pozrieť. To už by divák musel byť fakt VEĽKÝ fanúšik Angeliny Jolie, aby bol kvôli tomu ochotný absolvovať takéto filmové peklo. Nápad o „vybuchujúcich orgazmoch“ (!!!!!!) je síce fajn, ale v 100-minútovom filme má len cameo. Ak by o tomto bol celý film, mohlo by ísť o dosť svojráznu variáciu na vybuchujúce hlavy v Scanners.(11.5.2008)

 • Wacoslav1
  *

  Tak s puvodnim Cyborgem byt je tam na nej odkaz to ma prd a vorech spolecnyho od zacatku to pusobi jako komedie otazka zda chtena ci nechtena Angelina je sice kocice ale jako herecka nula bodu pribeh? neco takovyho tu vazne neexistuje hlavni hrdina je taky kokot teplouskej a tak jedinym kladem je tezce zabavny a neodolatelne vymatlany psychopat Billy Drago kterej si svuj part jako tradicne uziva tim to hasne neni Pyun neni zabavnost jen retardovana traparna(20.12.2012)

 • Mat21
  *

  Na konci 21. století dospělo lidstvo na vrchol technologické vyspělosti. Nedokonalého člověka nahradili cyborgové a zastávají za něho většinu činností. Pouze však dvě korporace jsou schopné vyrobit cyborga a soupeří spolu o absolutní nadvládu a technologické ovládnutí světa. Půvabná cyborgka jménem Cash byla společností Pinwheel Robotics stvořena za jediným účelem: aby se infiltrovala do společnosti Kobayashi a destrukcí vlastního těla napuštěného výbušnou látkou Skleněný stín zlikvidovala vedení společnosti. V podlém plánu se však objeví trhliny poté, co Cash získá lidský cit, uvědomí si sebe samu a také lásku ke svému lidskému učiteli bojových umění Coltnu Picsovi. Společně pak prchají za svobodou do volné zóny. ● Ano, film Cyborg 2 je bezesporu brakem nejtěžšího kalibru, který když se Vám již dostane do rukou, je záhodno jej po 5 minutých vypnout a raději šáhnout po jiném filmu. A přesto, z jednoho důvodu se rozhodnete film shlédnout až do konce. Onen důvod se jmenuje Angelina Jolie, která je ve svých 18 letech na vrcholu své krásy. Není divu, že její půvab nenechal chladným ani hollywoodské producenty a z této její filmové prvotiny ji velmi rychle vysvobodil věhlasnějšími rolemi, mnohem důstojnějšími k Joliině potenciálu. ║31.10.2010║(31.10.2010)

 • Rominator
  *

  Ve filmu se objeví několik krátkých záběrů ze snímku Cyborg (1989) ve snových sekvencích a tím končí veškerá dějová návaznost mezi těmito díly. Angelina Jolie (Casella “Cash” Reese) tady debutovala v hlavní roli, ale nejvíce zaujme Billy Drago jako Danny Bench, psychopatický zabiják posedlý svým vzhledem, který je pověřen úkolem najít ženského kyborga Cash. Sven-Ole Thorsen v titulcích jako Sven Thorsen má pouze menší roli muže z ochranky (Doorman) s doutníkem a brokovnicí v klubu, ale v akci bohužel nedostane mnoho prostoru.(20.7.2014)

 • Terva
  *

  Hlavním lákadlem filmu je bezesporu Angelina Jolie. CITÁT - Chceš - li to zvládnout, najdi si hrdinu.......... Skelný stín je tekutá výbušnina, kterou má cyborg ( Angelina ) v sobě. A ta má vybouchnout - jak taky jinak. Šílená hudba, zmatenej scénář, nezáživný střih, prostý děj, nudné dialogy a špatné triky.potopilo tento film docela hluboko pod hvězdné hodnocení. CITÁT - Lidi.....pořád bojujete s pocity.......... Můj pocit po závěrečných titulcích je jedna hvězda. Tohle je prostě Cyborgkaše. Scénář : Michael Schroeder. Kamera : Jamie Thompson. Hudba : Peter Allen.(5.6.2011)

 • - Dej filmu sa odohráva niekoľko desaťročí po prvej časti – v roku 2074. (beso74)

 • - V roce 2001 Angelina Jolie o filmu do The New York Times řekla, že "když jej viděla, udělalo se jí špatně". (Terva)

 • - Tvorcovia filmu majú zmätok v pojmoch "cyborg" a "android". Cyborg je osoba napol človek a napol stroj, kým umelá bytosť, akou bola aj Cash (Angelina Jolie), je androidom, nie cyborgom. (beso74)