poster

Cyborg 2 - Skleněný stín

 • Česko

  Skleněný stín

 • USA

  Cyborg 2

 • USA

  Glass Shadow

 • Slovensko

  Kyborg 2 - Sklenený tieň

Akční / Sci-Fi

USA, 1993, 99 min

 • Shit
  ***

  Při pohledu na tu zdejší sérii odpadů, to působí jako fakt otřesná sračka, ale nakonec to bylo docela ucházející béčko, kde středem mýho zajmu byla samozřejmě Angelina Jolie, pro kterou to byl jeden z vůbec prvních filmů a musim oznámit, že nikdo nemusí mít strach, 17ti letá Angelina tu kozy ukáže, což bylo víc než potěšující, ovšem znatelně horší než její fyzická vyspělost byla její akční vyspělost, kdy toho předvede opravdu hodně málo a ještě to nepůsobí zrovna moc dobře, ani akčně, nicméně to nakonec vynahradí skvělej metrosexuální záporák v podobě Billy Dragoa a na konci rozjetej Jack Palance. 2,5*(1.5.2009)

 • Wacoslav1
  *

  Tak s puvodnim Cyborgem byt je tam na nej odkaz to ma prd a vorech spolecnyho od zacatku to pusobi jako komedie otazka zda chtena ci nechtena Angelina je sice kocice ale jako herecka nula bodu pribeh? neco takovyho tu vazne neexistuje hlavni hrdina je taky kokot teplouskej a tak jedinym kladem je tezce zabavny a neodolatelne vymatlany psychopat Billy Drago kterej si svuj part jako tradicne uziva tim to hasne neni Pyun neni zabavnost jen retardovana traparna(20.12.2012)

 • Divočák
  *

  Angelina Jolie, která vybuchne, když dostane orgasmus? Nesnažte se mi tvrdit, že je ještě možné vymyslet lepší zápletku filmu!:) I když to zas není taková hrůza a zasloužilo by si to spíš tak 2*, protože jsem ale stejně ohodnotil už jedničku, dávám jen lepší 1*. Dvojka sice není tak režisérsky zbabraná, ale taky to není ani z půlky taková sranda. V prvním díle se totiž aspoň vyskytoval Van Damme, který celou dobu někomu nakopával prdele, nechyběl skvělý záporák a příběh byl sice jednoduší, ale o to srozumitelnější a přehlednější. Dvojka si sice bere z původního Cyborga název a taky pár zbytečných scén našroubovaných jako snové sekvence (asi jen proto, aby se mohli producenti chvástat že se filmem mihne i Van Damme), jinak ale jako by se celý děj odhrával v úplně jiném vesmíru. Záporák Billyho Draga (byť výborný) pak plní jen úholu jakési zástěrky, aby se tak rychle nepřišlo na fakt, že filmu kompletně chybí jakýkoliv scénář. Aspoň že Angelina je tu ještě mladá a nevypadá jako padesátiletá feťačka po třech letech na Háčku.(22.7.2007)

 • Mat21
  *

  Na konci 21. století dospělo lidstvo na vrchol technologické vyspělosti. Nedokonalého člověka nahradili cyborgové a zastávají za něho většinu činností. Pouze však dvě korporace jsou schopné vyrobit cyborga a soupeří spolu o absolutní nadvládu a technologické ovládnutí světa. Půvabná cyborgka jménem Cash byla společností Pinwheel Robotics stvořena za jediným účelem: aby se infiltrovala do společnosti Kobayashi a destrukcí vlastního těla napuštěného výbušnou látkou Skleněný stín zlikvidovala vedení společnosti. V podlém plánu se však objeví trhliny poté, co Cash získá lidský cit, uvědomí si sebe samu a také lásku ke svému lidskému učiteli bojových umění Coltnu Picsovi. Společně pak prchají za svobodou do volné zóny. ● Ano, film Cyborg 2 je bezesporu brakem nejtěžšího kalibru, který když se Vám již dostane do rukou, je záhodno jej po 5 minutých vypnout a raději šáhnout po jiném filmu. A přesto, z jednoho důvodu se rozhodnete film shlédnout až do konce. Onen důvod se jmenuje Angelina Jolie, která je ve svých 18 letech na vrcholu své krásy. Není divu, že její půvab nenechal chladným ani hollywoodské producenty a z této její filmové prvotiny ji velmi rychle vysvobodil věhlasnějšími rolemi, mnohem důstojnějšími k Joliině potenciálu. ║31.10.2010║(31.10.2010)

 • tron
  **

  Už béčkarskú jednotku od kultového céčkara Alberta Pyuna nepokladám za kult a to napriek tomu, že to bol film môjho detstva/puberty a svojho času totálna videoklasika. Dvojka je ale fakt vyložene mizerná. Ide/nejde o plnohodnotný sequel, dejovo v podstate nie, ale je tu pár „archívnych“ záberov na Van Dammea z jednotky a teraz z toho buďte múdri :-)) Tam, kde minule príbehovo slabučkú snímku zachraňovala tvrdá akcia, silná atmosféra a perfektný kasting, tu je všetko minimálne o polovicu slabšie. Vlastne ani neexistuje dôvod, pre ktorý si túto dvojku (?) pozrieť. To už by divák musel byť fakt VEĽKÝ fanúšik Angeliny Jolie, aby bol kvôli tomu ochotný absolvovať takéto filmové peklo. Nápad o „vybuchujúcich orgazmoch“ (!!!!!!) je síce fajn, ale v 100-minútovom filme má len cameo. Ak by o tomto bol celý film, mohlo by ísť o dosť svojráznu variáciu na vybuchujúce hlavy v Scanners.(11.5.2008)

 • - Jeden z filmov Angeliny Jolie, o ktorých nie príliš rada rozpráva. Krátko sa k nemu vyjadrila v relácii Inside the Actor's Studio (od r. 1994) v roku 2005. Vtedy povedala: „Bolo to fantastické béčko.“ Keď sa jej moderátor James Lipton opýtal či to bola pre ňu radostná skúsenosť, odpovedala: „Áno, bola, dokým som film nevidela.“ (beso74)

 • - Úloha Chen bola v pôvodnom scenári písaná pre muža. Po tom, čo sa Karen Sheperd zúčastnila konkurzu a vyhrala, bola postava prepísaná. (beso74)

 • - Tvorcovia filmu majú zmätok v pojmoch "cyborg" a "android". Cyborg je osoba napol človek a napol stroj, kým umelá bytosť, akou bola aj Cash (Angelina Jolie), je androidom, nie cyborgom. (beso74)