Cyborg 2 - Skleněný stín

Kyborg 2 - Sklenený tieň

Akční / Sci-Fi

USA, 1993, 99 min

• Wacoslav1

Tak s puvodnim Cyborgem byt je tam na nej odkaz to ma prd a vorech spolecnyho od zacatku to pusobi jako komedie otazka zda chtena ci nechtena Angelina je sice kocice ale jako herecka nula bodu pribeh? neco takovyho tu vazne neexistuje hlavni hrdina je taky kokot teplouskej a tak jedinym kladem je tezce zabavny a neodolatelne vymatlany psychopat Billy Drago kterej si svuj part jako tradicne uziva tim to hasne neni Pyun neni zabavnost jen retardovana traparna(20.12.2012)

• PKD

Pokud musíte vidět Angelinu nahoře bez...jděte do toho!:) Jinak,celkem slušný potenciál je naprosto zabit (Schroeder prostě neumí napsat funkční scénář,natožpak rež.) a nebýt super úvodních titulků,sprostě vykradených z Blade Runnera a vždy sympatického detektiva Daggeta z Boží Armády,tak by mé hodnocení bylo nižší.(7.10.2018)

• choze

"LIDI NEMAJÍ ŽÁDNÝ PROGRAM JAKO CYBORGOVÉ. UČÍ SE CHYBAMI. A NĚKTERÉ OPRAVDU STOJÍ ZATO." Už první CYBORG nebyl žádná sláva, ale Pyun má aspoň nějaký styl a nostalgie je svině. Dvojka je jen průměrné spotřební videobéčko s dobrým, ale nevytěženým nápadem (atentát pomocí cyborga-ženy, které se při orgasmu aktivuje v těle výbušnina), triviálním scénářem bez hlášek, zato s pár pyunovsky blábolivými dialogy a s nijakými a navíc blbě sestříhanými akčními scénami. Návaznost na jedničku žádná, pominu-li zcela nesmyslné sny hlavní hrdinky, ve kterých je zrecyklováno pár záběrů z originálu (což sice potěšilo, ale ještě víc by to potěšilo, kdyby to mělo nějaký smysl), naopak schéma prvního dílu je obměněno, cyborgovi je věnováno víc prostoru než jeho průvodci a dvojice ke svým stvořitelům nesměřuje, ale naopak před nimi utíká. Společnost Trimark totiž s oblibou točila sequely (např. RETURN OF THE LIVING DEAD III, WARLOCK: THE ARMAGEDDON, THE PHILADELPHIA EXPERIMENT II) filmů, které neprodukovala a zřejmě s ohledem na autorská práva si hlídala, aby mezi nimi nebyla přímá dějová návaznost a CYBORG 2 byl jedním z nich. Jednoznačně největším kladem je toho času teprve sedmnáctiletá Angelina Jolie (jde o její první hlavní roli), kterou nemusím, ale tady je velmi sexy (a ukáže kozy) a pousmál jsem se scéně, kde ochutná krev svého partnera a komentuje to slovy: "JE SLADŠÍ NEŽ MOJE." Ve vedlejší roli podává svůj typický zfetovaný výkon král béčkových záporáků Billy Drago. Film má ještě jedno, o rok mladší pokračování od téhož režiséra, ale bez Angeliny. To Biggy: Tak to jsi toho ještě moc neviděl.(6.6.2007)

• Rominator

Ve filmu se objeví několik krátkých záběrů ze snímku Cyborg (1989) ve snových sekvencích a tím končí veškerá dějová návaznost mezi těmito díly. Angelina Jolie (Casella “Cash” Reese) tady debutovala v hlavní roli, ale nejvíce zaujme Billy Drago jako Danny Bench, psychopatický zabiják posedlý svým vzhledem, který je pověřen úkolem najít ženského kyborga Cash. Sven-Ole Thorsen v titulcích jako Sven Thorsen má pouze menší roli muže z ochranky (Doorman) s doutníkem a brokovnicí v klubu, ale v akci bohužel nedostane mnoho prostoru.(20.7.2014)

• Terva

Hlavním lákadlem filmu je bezesporu Angelina Jolie. CITÁT - Chceš - li to zvládnout, najdi si hrdinu.......... Skelný stín je tekutá výbušnina, kterou má cyborg ( Angelina ) v sobě. A ta má vybouchnout - jak taky jinak. Šílená hudba, zmatenej scénář, nezáživný střih, prostý děj, nudné dialogy a špatné triky.potopilo tento film docela hluboko pod hvězdné hodnocení. CITÁT - Lidi.....pořád bojujete s pocity.......... Můj pocit po závěrečných titulcích je jedna hvězda. Tohle je prostě Cyborgkaše. Scénář : Michael Schroeder. Kamera : Jamie Thompson. Hudba : Peter Allen.(5.6.2011)

• - Jeden z filmov Angeliny Jolie, o ktorých nie príliš rada rozpráva. Krátko sa k nemu vyjadrila v relácii Inside the Actor's Studio (od r. 1994) v roku 2005. Vtedy povedala: „Bolo to fantastické béčko.“ Keď sa jej moderátor James Lipton opýtal či to bola pre ňu radostná skúsenosť, odpovedala: „Áno, bola, dokým som film nevidela.“ (beso74)

• - Úloha Chen bola v pôvodnom scenári písaná pre muža. Po tom, čo sa Karen Sheperd zúčastnila konkurzu a vyhrala, bola postava prepísaná. (beso74)

• - Postava Reese (Angelina Jolie) je poctou inej postave – Kylovi Reesovi (Michael Biehn) z filmu Terminátor (1984), ktorý bol tiež o kyborgoch. (beso74)