Poručík Carl Anderson má za úkol se svou jednotku získat na Japonci kontrolovaném ostrově zajatce pro výslech, neboť Japonci na ostrově se snaží vybudovat experimentální raketovou základnu. Mise se zdá být téměř nemožná, protože Japonci jsou všude kolem a je jich mnohem víc než amerických vojáků. Během cesty od pobřeží skrze džungli plnou nepřátel se z bývalého učitele Andersona stává zkušený válečník a z jeho jednotky drtivá síla... (oficiální text distributora)

kaylin

Takový docela tradiční válečný film, alespoň na první pohled, ale nakonec se ukázalo, že je tu celkem dobrá psychologie postav, alespoň v některých částech. Není to moc kontroverzní, není to odsuzující, je to jen docela dobře akční a v zákopech se děje i více než jen boj na život a na smrt. Ty staré technicolorové barvy mě zase dostaly. ()

Kragujevac

Moc pěkný,klasický, válečný film s dobře zpracovanými bitvami, poutavým dějem, sympatickými postavami a vojenskou technikou. Poměrně mě potěšila i epizoda s japonským důstojníkem a lekci o japonském Bušidu. Ten film není vůbec tak špatný, jak se podle ČSFD může na první pohled zdát, ale Lewis Milestone svoje nesrmtelné dílo http://www.csfd.cz/film/77143-na-zapadni-fronte-klid/ ani náhodou nepřekonal- ()

Deverant

Český název je úplně nesmyslný, anglický se mi taky nedaří pochopit. Film by nebyl tak zlý, kdyby se odstřihl začátek - vyloďování za zvuků hymny námořní pěchoty (ono na přehlídce to zní možná hezky, ale po scéně "jestli se chce někomu zvracet, zvracejte teď", tedy troše kvazirealismu, tenhle hurá nástup trochu nesedí) - a patetický konec ve stylu "musíme věřit že bojujeme na straně Boží" a možná ještě pozměnit rozlousknutí problému 'kde jsou ty rakety' tak trochu ve stylu Rychlých šípů (tedy: máme tu slepou mapu, zapsané hovory u kterých nebyl nikdo kdo by je zapsal, a pár dalších vodítek a ejhle, rakety jsou tady) na něco míň komického. Pak by to mohl být průměrně dobrý válečný film. ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Solidní válečná klasika o dobývání tichomořského ostrova Američany, kteří jsou od vylodění pod těžkou palbou Japonců. Film se hlavně věnuje činnosti jednotky poručíka Andersona, která dostane za úkol průzkumem zjistit, odkud jsou vystřelovány rakety Japonců. Dostatek akce, ale i hrůz války. Snímek je v barevném provedení, což je na rok výroby 1950 nezvyklé, možná kolorováno. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Bg43WGNfWYg ()

darwin

Nudný americký vojenský film se strašným scénářem, který je bohužel poplatný době svého vzniku. Tehdy to ale asi nešlo natočit jinak. Nabízí se nám tedy nerealistický a pokřivený obraz války. Vylodění na ostrov provází veselá vojenská hudba, která je sama o sobě v pořádku, ale k takové scéně se prostě nehodí. Vím, film vznikl v roce 1951, ale představte si třeba vylodění v Saving Private Ryan podložené takovou melodií. Snaha tvůrců udělat tento film sympatickým pro široké spektrum publika je všude patrná, proto je za celé dvě hodiny asi jen třikrát vidět krev a to ještě ve velmi skromném množství. Zajatí Japonci skryjí umístění svých raket nenápadně do konverzační věty. Seržant Johnson na to však záhy přijde a je prakticky po boji. U scény, kdy japonský zajatec říká Johnsonovi: "Vy jste nestudoval naše zápasy judo?" jsem se málem potrhal smíchy. Téměř závěrečná scéna s čtením dopisu zabitého doktora mi svou patetičností silně připomněla Bayův Pearl Harbor. Kdybych měl film hodnotit s přihlédnutím k roku výroby, tak dam asi 3 nebo 4 hvězdy a nebyl bych tak kritický, ale hodnotím filmy tak jak je vnímám, takže nemohu jinak. ()

• Jednotky americkej a námornej pechoty sa podieľali na natáčaní tohto filmu a po skončení práce odišli bojovať do Kórei. (westerns)
  • Tento film bol použitý ako náborový film pre US Marine Corps v spolupráci s Twentieth Century-Fox. (westerns)