Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poručík Carl Anderson má za úkol se svou jednotku získat na Japonci kontrolovaném ostrově zajatce pro výslech, neboť Japonci na ostrově se snaží vybudovat experimentální raketovou základnu. Mise se zdá být téměř nemožná, protože Japonci jsou všude kolem a je jich mnohem víc než amerických vojáků. Během cesty od pobřeží skrze džungli plnou nepřátel se z bývalého učitele Andersona stává zkušený válečník a z jeho jednotky drtivá síla... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Thomassi 

všechny recenze uživatele

V letech bezprostředně po válce vzniklo v Americe spoustu filmů s válečnou tématikou. Halls of Montezuma z roku 1950 je jeden z nich. Námořní pěchota se vylodí na ostrově a bojuje proti houževnatému nepříteli. Poté dostane jednotka pod vedením Richarda Widmarka úkol, aby zničili ukryté rakety v horách, které stále odstřelují americké vojáky. Na svoji dobu slušně natočené bojové scény kombinované s barevnými skutečnými záznamy. Plusem je také účast skutečné techniky. Děj je ale celkem slabý a poměrně pomalu ubíhá. Ale jako fanouškovi válečnývh filmů se mi to líbilo. 65%. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Klasický válečný snímek, jenž potěší především svou čerstvostí, která vynikne samozřejmě díky době natočení tohoto filmu. Tehdy byla válka ještě dost živá, a proto nebylo potřeba za vlastenectví skrývat žádné "vedlejší" finanční záměry, jak se tomu pohříchu děje nyní. Film se dá nejspíše zařadit mezi ty vážně bojovné, ale téma japonských zajatců ho posouvá mezi malinko filosofičtější sortiment válečného filmařského průmyslu. Už jsme si tak zvykli na ty japonské fanatiky, že nám neuškodí trochu studené sprchy, jež nás konfrontuje i s těmi ustrašenými, ukecanými, ješitnými a přiblblými syny Země vycházejícího slunce. Celkově se film pochopitelně snaží ukázat, co museli američtí kluci zkusit, jak při tom byli stateční a šikovní apod. Všechno v trochu lehčím a populárnějším hávu. V roce 1951 prostě nebyla odvaha na kontroverze, jíž by bylo jen vynechání jisté míry patetičnosti. I samotný "velký" Kubrick si pro svůj antimilitaristický film Stezky slávy zvolil válku přece jenom "mrtvou" - tu první světovou. Jedinou, mně známou, výjimkou tak z padesátých let zůstává zatím jenom Aldrichův Útok. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Velká škoda, že prakticky celá první půle nedává režii prostor téměř k ničemu. Zdrcující počet zakomponovaných dokumentárních záběrů překračuje únosnou mez i na dobové poměry a rozbíjí vyprávěcí rovinu stejně, jako otravné retrospektivní pohledy na civilní život několika hlavních představitelů všech vyznání a sociálních úrovní /mentor učitel, rebel, outsider/. Všudypřítomný patos se dá, vzhledem k roku výroby, jen těžko kritizovat, stejně jako nadměrné používání zadní projekce. Škoda všech lichých pokusů o nějaké panoramatické orgie, protože právě tyto pasáže odvádějí pozornost od základní dobrodružné linie, která je bohužel naopak „obdarována“ hysterickými hereckými výkony, ale i přes tuto negativní položku se u ní divák baví mnohem více. Chabý závěr je po předcházejícím slibně rozjetém ději nemilým překvapením, stejně jako absence hudby, protože ústředním motivem to opravdu hasne. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Solidní válečná klasika o dobývání tichomořského ostrova Američany, kteří jsou od vylodění pod těžkou palbou Japonců. Film se hlavně věnuje činnosti jednotky poručíka Andersona, která dostane za úkol průzkumem zjistit, odkud jsou vystřelovány rakety Japonců. Dostatek akce, ale i hrůz války. Snímek je v barevném provedení, což je na rok výroby 1950 nezvyklé, možná kolorováno. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Bg43WGNfWYg ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový docela tradiční válečný film, alespoň na první pohled, ale nakonec se ukázalo, že je tu celkem dobrá psychologie postav, alespoň v některých částech. Není to moc kontroverzní, není to odsuzující, je to jen docela dobře akční a v zákopech se děje i více než jen boj na život a na smrt. Ty staré technicolorové barvy mě zase dostaly. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Jednotky americkej a námornej pechoty sa podieľali na natáčaní tohto filmu a po skončení práce odišli bojovať do Kórei. (westerns)
  • Tento film bol použitý ako náborový film pre US Marine Corps v spolupráci s Twentieth Century-Fox. (westerns)

Reklama

Reklama