Tales of Washington Irving

(TV film)
všechny plakáty

SOLOM.

Tento animovaný kousek je rozdělený na dva příběhy: The Legend of Sleepy Hollow a Rip Van Winkle. Ten první se točí okolo mladého učitele – posery, který se zakouká do pohledné místní krasavice Katriny. Má však tu smůlu, že není jediný, komu se dívka líbí. Jeho sok mu začne dělat naschvály a skvěle se mu k tomu hodí i povídka o „Ospalé díře“ – no nic moc hororového tu k vidění není, spíše je příběh nutno brát hlavně s humorem, protože i sami tvůrci jej pojali spíše jako lehce „strašidelnou“ komedii pro děti a ten druhý příběh se točí okolo pana Van Winkleho, který má doma pěknou „stíhačku“ a tak hledá klid a útěchu ve svých procházkách lesem. Potká malého prcka banditu, kterému pomůže odnést sud s chlastem do jeho doupěte, tam se ožere a… V tehdejší době zřejmě velice oblíbený počin, což jsem pochopil dle hodnotících na netu, ale já jejich nadšení moc nesdílím. Ani jeden z příběhů není bůhvíjak úžasný ani co se bohatého a zajímavého děje týče, ani nezapomenutelné atmosféry a hlavně ten druhý dost nudí. ()