poster

Man in the Attic

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 82 min

 • liquido26
  ***

  Takže už potřetí ten stejný příběh o tajemném nájemníkovi, který může a nemusí být Jack Rozparovač. Ze všech tří zpracování, které jsem viděl je to tohle to nejslabší.(21.12.2015)

 • lardko
  ***

  Průměrný film do kterého jsem se ponořil , a proto mi uběhl hodně rychle , ale pár chyb to mělo. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=xBmmG0tUWyQ(28.3.2016)

 • mikulem
  ***

  V pořadí již čtvrtá adaptace románu THE LODGER si opět nebere nic z Hitchcocka, zato ale velmi důsledně kopíruje Brahmovu verzi, a to tak moc, že mi uniká smysl, proč byl film vůbec natočen, když nepřináší nic nového. Na druhou stranu film v kvalitě příliš neklesá, Jack Palance hraje nájemníka o hodně jinak než Laird Cregar - je to spíš jeliman s občasnými výbuchy zlosti a když se rozehraje, dá se na to koukat.(31.10.2010)

 • vitekpe
  ***

  Moc hezka Constance Smith, kterou vubec neznam, spolu s Palancem v pribehu ala Jack the Ripper. Odehrava se "v Anglii" koncem 19. stoleti, anglicka anglictina tam zazniva jen velmi zridka. :-) Par hezkych zaberu.(13.3.2014)

 • Oktavianus
  ***

  Průměrný film s několika lepšími scénami, tak tedy za tři, ale je to přesně ten typ snímků, u nichž litujete, že hodnotící škála není širší (dvě je málo, tři moc...). Naštěstí je tu Jack Palance, který působí od začátku jako psychopat, a Constance Smithová, jejíž scény ze šantánu patří k tomu nejlepšímu. Verzi Lodgera z roku 44 jsem bohužel neviděl, porovnat nemohu, ale skvělý Hitchcock z šestadvacátého by zdejšího Muže v podkroví strčil do kapsy i s prstem v nose.(10.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace