poster

Marquis de Sade: Justine

 • Itálie

  Justine ovvero ''Le disavventure della virtù''

 • USA

  Marquis de Sade's Justine

 • USA

  Justine

 • USA

  Deadly Sanctuary

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Justine and Juliet

  (neoficiální název)

Drama / Horor

Itálie / USA / Západní Německo / Lichtenštejnsko, 1969, 90 min (Director's cut: 124 min)

 • kaylin
  **

  Koprodukční snímek „Marquis de Sade: Justine“, na kterém se například podílelo i Lichtenštejnsko, je za mě zklamáním a nenaplněním očekávání. Netvrdím, že de Sade je skvělý autor, že jeho díla jsou v současné době tak kontroverzní podle toho, jakou pověst si vydobyla, ale Jesús Franco pojal snímek jako historickou romanci bez náboje, což mě nudilo. A dvě hodiny nudy je prostě příliš.(27.5.2019)

 • RetroMan
  **

  Příběh o Justine a její sestře Juliettte jako dělaný pro odpolední televizi nebo výchovný film pro mládež. Hned v úvodu filmu jsem se zarazil a nepoznával jsem autora. Franco v tomto filmu využíval nádherných kostýmů, dekorací a výpravy, až jsem se divil, zda-li to točil skutečně on. Ačkoli scény v domech natočil v jednom několikrát jinak nasvíceném a postaveném interiéru ve studiu. Bohužel tyto atributy filmu jsou tím nejlepším, co jsem viděl. Herci nezáživní: Klaus Kinski hraje roli vypravěče-spisovatele, kterému se asi 2x zdají erotické představy. Na plátně je velmi málo a mluví jen sám k sobě. Jack Palance v roli vyšinutého bratra Antonina moc přehrával, až se mi znelíbil. Osmnáctiletá Romina Power byla vybrána pro roli Justine díky svému mladickému vzhledu, nikoli pro svůj talent. Jedna scéna mě pobavila, totiž homosexuální šlechtic, který se zalekl, že si spletl Justine s chlapcem a poté jeho plán otrávit manželku.(13.2.2012)

 • Tormentor665
  **

  Je to dost přísné hodnocení, ale nejde to jinak. Hned na úvod je třeba říci, že se nejedná o zfilmování, ale o umělecké (a velice soft, mohu-li dodat) zpracování tématu. Nelze to vysvětlit podrobněji, to bych musel spoilerovat. Je jasné, že s ohledem na dobu vzniku se nedá čekat nějaká brutální krvavá a fekální lázeň, ale třeba Django je starší a má desetkrát větší koule. Celkový dojem kazí především konec a prosvětleně estetizované prostředí (a Francouzi v červených kabátech, brrrr:-D). Přitom s ohledem na obsazení jsem čekal velkou pecku. Jenže Kinski jako de Sade je tragicky nevyužitý a Palance dost přehrává. Jediný pozitivní dojem na mě udělal homosexuální dandy Horst Frank, ovšem k toužebně očekávanému bitchování nedošlo...(10.10.2013)

 • Crucifere
  ***

  Film vypráví příběh o mladé dceři zesnulého šlechtice, kterou cesty osudu rozdělí od své sestry a sama se potýká se situacemi, které ji zrovna radost nepřínášejí, spíše naopak, zažívá muka, trápení, bolest a nepravosti. Samotný koncept příběhu je dost laciný, ale když se mladá Justine dostane z jednoho trápení, vy si vydechnete a záhy se dostane do druhého a pořád se to opakuje...ve mně to zanechalo takový ten pocit soucítení, i když o herectví se moc mluvit nedá. Hercům chybí to pravé charizma, a hlavně Justine, která je hlavní postavou, mi místami dost lezla na nervy svým neherectvím. Další vadou mi přišla kamera, která se až moc soustřeďovala na pohledy skrz něco, přes co buď nevidíte vůbec a nebo jen letmo. Zbytečné...jen to trápí divákovo oko a také duši, když by vynechání těchto scén skrátilo přehnanou stopáž o dobrou čtvrt hodinu. Ale i tak na tom filmu něco je a i když kritizuju, nenechalo to ve mně ani zdaleka pocit, že za nic nestojí. Spíše to koliduje s neherectvím, kamerou a dějem. Asi tak...(9.1.2010)

 • gumli
  ***

  Zase jeden z tých lepších filmov od Jesusa Franca.Je to jeden z jeho najdrahších filmov,niečo cez milión dolárov.A je aj dosť dlhý,čo ale nie je žiadny prínos.Bola tam samozrejme erotika,ale nie nejaká zmyselná ani dráždivá.Ale Franco si do svojich filmov vie vybrať ženy,to je bez debaty.Klaus Kinski ako markíz de Sade,no,celkom mu to pristalo,ale bohvieako nehral.Jack Palance tiež nebol zlý,ale mne pripadal trochu ako drevený.No a Justina,hraje ju Romina Power,hrala asi najlepšie.Útla dievčina,bez peňazí,bez majetku,v jednom kusu prenasledovaná,spočiatku veľmi dôverčivá k iným ľuďom,mi pripadala taká bezbranná,až mi jej bolo ľúto.Bola ešte panna,ale každý chlap chcel od nej len to jedine,silou mocou ju dostať do postele.Pripadala mi ako predčasné dospelé dievča,ale bola naozaj veľmi pekná.No,nie najhorší Francov film.(7.4.2010)