The Road Runner Show (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1966, 30 min

Chcete se doslova udusit smíchy? Tak sežeňte partu kamarádů, vybavte se dostatečnou zásobou piv a začněte pouštět jeden díl za druhým. Dva dokonalí aktéři absurdních honiček, kde se veškeré logické, fyzikální i všechny ostatní zákony spiknou proti charismatickému kojotovi, jehož fantazie dokáže využít k chytání ptáka nejrozmanitější vynálezy tím nejztřeštěnějším způsobem. Nechybí hluboké pády do těch nejhlubších propastí, ani moment překvapení. Mě asi nejvíc dostala scéna, kdy kojot přinese před silnici obrovské plátno, namaluje tam cestu, která je přerušena obrovskou jámou. Pták se přiřítí , proletí plátnem a pokračuje ve svém sprintu. Kojot se jej vydá pronásledovat a spadne do té jámy, kterou tam sám namaloval. Pár lidí by se asi ptalo, čemu se na tom můžu smát, ale pro mě je to jedna velká dokonalost.(21.2.2012)

Pták uličník, Speedy Gonzáles a ježek Soník - vždycky jsem jim hrozně záviděl, že můžou lítat a přitom zůstat na zemi... nakonec takovýho Soníka nosim pořád v peněžence a dal se taky na běhání vlastně i kvůli nim:) Každopádně kojot by mě asi dostal dřív, než bych stačil říct MÍG-MÍG! Neviděl jsem to těžkýýý rokýýý, ale pamatuju, jak jsme se vždycky celá rodina nasmála u všeho teho dynamitu, namalovanejch tunelů a urvanejch skal.(13.8.2013)

Jednoznačně legendární příběhy o kojotovi a o Mig Mig. V dětství jsem jejich souboje považoval za tak napínavé, že jsem i věřil, že ho kojot jednou dostane. Bohužel se tak nestalo :( . V přeneseném slova smyslu lze brát tyto příběhy, jako příběhy o odhodlanosti nikdy se nevzdát za každou cenu :D . Moje největší pochvala tvůrcům je však za skvělé porušování fyzikálních zákonů :D :D :D(5.3.2014)

Můj nejoblíbenější kresleňák ze skupiny Bugs Bunny a spol. A chci nějakou vychytávku od ACME! Chuck Jones je můj nejoblíbenější animátor, důkazem budiž má obliba jeho vize Toma a Jerryho. Možná přehnaně akční, možná přehnaně cartoonovský, ale pekelně zábavný a i nyní dostatečně koukatelný. Poslední větu věnuji kritikům násilí - spousta lidí na tomto seriálu vyrostla (a že tam toho násilí bylo, leč bohužel/naštěstí pták zůstal vždy v celku) a kupodivu se z nás psychopati nestali.(19.5.2005)

Smál jsem se u toho když jsem byl malej parchant a směju se u toho sviňsky i teď. Osud (nebo pták) s kojotem pokaždý vyjebe desetkrát víc, než předpokládám. Jen zajímavost pro ty, co jsou přesvědčení, že se jedná o pštrosa...není tomu tak. Onen pták vyjebávač je animovanou adaptací kukačky kohoutí, která žije v pouštích a buších severní afriky.(6.8.2014)