The Road Runner Show (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1966, 30 min

• Paity

Už mám k animaci trochu odstup (věk), na druhou stranu mám zase k němu blíž (jako otec), takže snad mohu posoudit. A resumé je jednoznačné. Pohádka (kreslený seriál, chcete-li), kde se nemluví a vydávají se jen skřeky, max. citoslovce, příběh je vlastně nepříběh a poučení nula, to prostě nemůže dostat více než 40 %.(3.4.2012)

Kojot naháňa pštrosa a na kojota padne klavír. Kojot prichystá pre pštrosa pascu, no chytí sa do nej kojot. Kojot ide po pštrosovi s nejakým obrovským strojom, no ten samozrejme kojota zatlčie do zeme, prípadne ho odstrelí niekam do vesmíru… A takto stále dokola, bez akéhokoľvek deja, to isté, to isté, to isté. Ak sa niekto dokáže smiať na každom jednom nepodarenom kojotovom pokuse o chytenie pštrosa, tak som na istých pochybách o jeho psychickom stave. Áno, občas je to vtipné, ale po čase už skôr pateticky nudné. Slabšie tri hviezdy.(7.2.2011)

Nejoblíbenější postavu z celé bandy Looney Tunes byl u mě a mé sestry vždy kojot Vilda.Podobný případ jako Tom a Jerry,akorát Tom neznal firmu ACME,která dodá výbušniny zcela zdarma a dokonce i v balení pro odpálení menšího ostrovu,kde by se poté mohlo natáčet nově real-time Stargate:Atlantis.Doma mám schované plyšáky obou dvou aktéru seriálu a plakát Kojota s vydličkou a nožem(a s vypláznutým jazykem) a před ním Road Runnera,jak si uhání poští.Vždy mě naprosto uchvátil kojotův zákeřný výraz,když ládoval své pasti tunami dynamitu a také nezapomenutelná scéna(která se mnohokrát opakuje),kdy se kojot řítí k zemi.Ať žije kojot!(26.6.2007)

WIlle E. Coyote, supergénius. Spolu s Tazem je Wilda moje nejoblíbenější postava z trhlíků. Mám pro postavy tohoto typu prostě slabost. Dnešním představitelem těchto postav je Scrat, který se neustále a s neutuchající motivací žene za svojí vytouženou pochoutkou. naposledy jsem viděl jeden kraťas ve 3D a neztratilo to nic ze svého kouzla.(27.6.2012)

No dokážete si to představit? Koyot nakreslí tunel na zeď ... čeká .... čeká a slintá .... najednou zničehonic NIT NIT a pštros mu profrčí tím tunelem .... a jemu když se za ním žene, ta cedulka STOP IN THE NAME OF HUMANITY před přijíždějícím vlakem moc nepomůže. No moc jsem se u toho pomlátil. To se klasicky nesmějete, to Vás bolí břicho od smíchu, pláčete a křičíte dost protože máte křeče a přitom si vyrobíte několik modřin jak se válíte po celém bytě úplně bez sebe. Naprosto dokonalých pět hvězdiček.(9.7.2009)