The Road Runner Show (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1966, 30 min

Smál jsem se u toho když jsem byl malej parchant a směju se u toho sviňsky i teď. Osud (nebo pták) s kojotem pokaždý vyjebe desetkrát víc, než předpokládám. Jen zajímavost pro ty, co jsou přesvědčení, že se jedná o pštrosa...není tomu tak. Onen pták vyjebávač je animovanou adaptací kukačky kohoutí, která žije v pouštích a buších severní afriky.(6.8.2014)

Pokud existuje nějaká firma ACME, tak musí mít neuvěřitelné akcie, i kdyby vyráběla třeba ponožky. K tomu je to úžasná reklama na americké prérie v Nevadě, nebo Arizoně. Nekonečné pokusy Kojota chytit Ptáka mě nikdy neomrzely a i opakované používání raket, katapultů a dalších zbraní není na škodu. 90%(22.6.2016)

Nejoblíbenější postavu z celé bandy Looney Tunes byl u mě a mé sestry vždy kojot Vilda.Podobný případ jako Tom a Jerry,akorát Tom neznal firmu ACME,která dodá výbušniny zcela zdarma a dokonce i v balení pro odpálení menšího ostrovu,kde by se poté mohlo natáčet nově real-time Stargate:Atlantis.Doma mám schované plyšáky obou dvou aktéru seriálu a plakát Kojota s vydličkou a nožem(a s vypláznutým jazykem) a před ním Road Runnera,jak si uhání poští.Vždy mě naprosto uchvátil kojotův zákeřný výraz,když ládoval své pasti tunami dynamitu a také nezapomenutelná scéna(která se mnohokrát opakuje),kdy se kojot řítí k zemi.Ať žije kojot!(26.6.2007)

Kojot naháňa pštrosa a na kojota padne klavír. Kojot prichystá pre pštrosa pascu, no chytí sa do nej kojot. Kojot ide po pštrosovi s nejakým obrovským strojom, no ten samozrejme kojota zatlčie do zeme, prípadne ho odstrelí niekam do vesmíru… A takto stále dokola, bez akéhokoľvek deja, to isté, to isté, to isté. Ak sa niekto dokáže smiať na každom jednom nepodarenom kojotovom pokuse o chytenie pštrosa, tak som na istých pochybách o jeho psychickom stave. Áno, občas je to vtipné, ale po čase už skôr pateticky nudné. Slabšie tri hviezdy.(7.2.2011)

Chcete se doslova udusit smíchy? Tak sežeňte partu kamarádů, vybavte se dostatečnou zásobou piv a začněte pouštět jeden díl za druhým. Dva dokonalí aktéři absurdních honiček, kde se veškeré logické, fyzikální i všechny ostatní zákony spiknou proti charismatickému kojotovi, jehož fantazie dokáže využít k chytání ptáka nejrozmanitější vynálezy tím nejztřeštěnějším způsobem. Nechybí hluboké pády do těch nejhlubších propastí, ani moment překvapení. Mě asi nejvíc dostala scéna, kdy kojot přinese před silnici obrovské plátno, namaluje tam cestu, která je přerušena obrovskou jámou. Pták se přiřítí , proletí plátnem a pokračuje ve svém sprintu. Kojot se jej vydá pronásledovat a spadne do té jámy, kterou tam sám namaloval. Pár lidí by se asi ptalo, čemu se na tom můžu smát, ale pro mě je to jedna velká dokonalost.(21.2.2012)