The Road Runner Show (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1966, 30 min

Můj nejoblíbenější kresleňák ze skupiny Bugs Bunny a spol. A chci nějakou vychytávku od ACME! Chuck Jones je můj nejoblíbenější animátor, důkazem budiž má obliba jeho vize Toma a Jerryho. Možná přehnaně akční, možná přehnaně cartoonovský, ale pekelně zábavný a i nyní dostatečně koukatelný. Poslední větu věnuji kritikům násilí - spousta lidí na tomto seriálu vyrostla (a že tam toho násilí bylo, leč bohužel/naštěstí pták zůstal vždy v celku) a kupodivu se z nás psychopati nestali.(19.5.2005)

Tyhle surrealistické kreslené příběhy jsem měl radši než Toma a Jerryho. Z Looney Toones absolutní vrchol (kocoura a Tvítyho nemusím, prase a králíka nenávidím). Líbila se mi žlutooranžová atmosféra pouště na západním pobřeží i desítky vynálezů na chycení ptáka Darebáka. Jenom jsem si ale vždycky říkal: "Proč to kojot nezkusí podruhý?"(24.2.2012)

Jeden z nejlepších animovaných dětských seriálů, úzce spjat s našim dětstvím. Ať se kojot snaží jak chce, ať vymyslí jakkoliv rafinovaný plán, na Ptáka uličníka si nikdy nepřijde, až mi ho bylo trochu líto. Tuto skvělou hru na kočku a myš překoná snad jen opravdová kočka a myš v podobě Toma a Jerryho, nebo možná reálné pozorování kočky a myši na živo? :) Rozhodně se však jedná o lepší alternativu Jen počkej zajíci o tom žádných pochyb. 8/10(24.3.2008)

Nejnápaditější a nejzábavnější z Looney tunes. Pták uličník je v podstatě jen sidekicker kojota Vildy, který díky donáškovému systému od ACME, získává ty nejlepší hejblátka při pokusech o lov na Uličníka. S Vildou jsem pokaždé prožíval absolutní frustraci a přitom maximální radost z toho jaký plán a jaký vynález dokáže tak vtipně a inteligentně použít. Jeho nemluvnost a používání výmluvných cedulek je pro mě maximum krátkometrážního animovaného humoru.(22.6.2010)

Kojot naháňa pštrosa a na kojota padne klavír. Kojot prichystá pre pštrosa pascu, no chytí sa do nej kojot. Kojot ide po pštrosovi s nejakým obrovským strojom, no ten samozrejme kojota zatlčie do zeme, prípadne ho odstrelí niekam do vesmíru… A takto stále dokola, bez akéhokoľvek deja, to isté, to isté, to isté. Ak sa niekto dokáže smiať na každom jednom nepodarenom kojotovom pokuse o chytenie pštrosa, tak som na istých pochybách o jeho psychickom stave. Áno, občas je to vtipné, ale po čase už skôr pateticky nudné. Slabšie tri hviezdy.(7.2.2011)