Miláčci Ameriky: Roztleskávačky Dallas Cowboys

(seriál)
  • USA America's Sweethearts: Dallas Cowboys Cheerleaders
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA, 2024, 6 h 38 min (Minutáž: 53–61 min)

Greg Whiteley

Zach Robinson

VOD (1)

Epizody(7)

Podívejte se, jak roztleskávačky týmu Dallas Cowboys prožívají úvodní konkurzy, náročné soustředění i celou sezónu. Splní si velký sen a získají vytoužené místo v týmu? (Netflix)

Trailer

Lesazrk

V skratke dokument o mladých ženách, ktoré sa dobrovolne zrieknu chrupavky na kĺboch a zdravých stravovacích návykov aby mohli zarábať minimálku v kraťasoch pre školáčky. Miestami to malo aj prvky sekty. ()

Nikkilee

Řekla bych, že to dost těží z podobného dokumentu "Cheer". Dost podobnej koncept, dost podobný příběhy a jak tady níže někdo psal dost blízko k sektě! Hodně americký v tom ne zrovna dobrým smyslu. Co je na Američanech obdivuhodného nicméně je ten drive, drill a výdrž, který mi Evropani často postrádáme. Ale mně to vlastně takhle vyhovuje. Mně by tohle nestálo ani za desetinu dřiny, co ty holky podstupujou. Jen proto, aby měly splněný nějaký svůj "společenský status" a mohly se cítit jako American sweethearts. Hledat sebeuznání někde on the outside vždycky bolí! ()

M.i.k.e

Trošku to sice opravdu smrdí sektou, ale jinak jde o hodně zajímavý vhled do zákulisí rozstleskávaček, které extrémně dřou pro něco co v rámci amerického fotbalu bude vždy hrát druhé housle a pilují dokonalost u věcí u kterých běžný divák nemá šanci poznat “chybu”. To nadšení a cílevědomost některých slečen být součástí téhle komunity je na jedné straně obdivuhodné a na straně druhé až trochu děsivé. Ne snad že by byly ochotné jít vyloženě přes mrtvoly, ale jsou schopné pro to obětovat zdraví a mnohdy i velkou část osobního života. Do zajíčků z Playboye už jim opravdu moc nechybí. Osobně mě hodně překvapilo, že všechny (ať už nováčci nebo ty co to dělají x let) musí rok co rok podstupovat náročné konkurzy a tréninkové kempy a vlastně nikdo tady nemá nic jisté. Takhle extrémně konkurenční prostředí a tlak na perfekcionismus není snad ani v těch nejlepších sportovních ligách. Tady je to navíc umocněno tím, že si děvčata žádnou velkou slávu ani peníze nevydřou…70% ()

Bozvav

Jako sonda do mentality texaských "hopsand" velmi dobré. Asi nikdy nepochopím, proč některé velmi talentované tanečnice, mají jako svůj nejvyšší životní cíl, běhat se střapci (pompony) po hřišti a ničit si tam kyčle? A ještě za to nedostat ani pořádně zaplaceno. Jistě, hráči amerického fotbalu na nejvyšší úrovni berou hodně, takže příležitost někoho tam uhnat, bude vysoká. Ale nejvíce ve mně holky evokovaly zajíčky z Playboye. A díl, kde se všichni div nepos, že jedné z těch spoře oblečených koťátek někdo šáhnul na zadek, mne doslova odrovnalo. Já bych se otočila, vrazila obejdovi facanec a bylo by vymalováno. V Americe z toho udělají kauzu. A z těch keců o sesterství a vzájemné podpoře, se mi dělali mžitky. Uvěřitelné to nebylo ani trošku. Ale zajímavé to rozhodně bylo. ()