poster

Svobodný mládenec (TV film)

 • Česko

  Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

 • Velká Británie

  The Eligible Bachelor

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Režie:

Peter Hammond
 • Rubicius
  ***

  Předem říkám, že komentář Faidry má hodně něco do sebe. Plus, ještě nebyla zmíněná jedna věc. Ten závěr je ještě navíc v novodobém stylu. Tj, obět udělá něco šíleného a naprosto nepochopitelného, jít vyčítat člověku, kterému absolutně nevěří, jeho zločiny. A to mi k Sherlocku Holmesovi nesedí. Napsal bych jako Pes Baskervillský, ale tam to udělal Sherlock úmyslně. A pokud si dobře pamatuju, malokdy chytali vraha při činu, napadá mě jen Prázdný dům. Ale nebylo to tak zlé. Nevadil mi nemocný Sherlock. Dávám za tři, bavil jsem se, a zajímalo mě, jak to vyřeší, ale přeháněli to, jinak bych dal za víc. Ale jinak dobrý film, jeden z těch lepších. Jsem zvědav na dnešní.(8.11.2009)

 • Ernie_13
  ****

  Trochu zvláštna časť, no i tak dávam 4/5. Prvých 20 minút sa prakticky nič nedeje...doslova! No, ale potom už to začína byť zaujimavý Sherlock Holmes. Problémom je pravdepodobne slabý príbeh, ale režisér, kameraman a samotný Jeremy Brett z toho urobia nakoniec napínavú drámu!(28.2.2012)

 • Nut
  ***

  Velmi rozporuplný díl série, v některých momentech máte chuť tleskat nadšením, jindy byste nejraději osobně poznali lidi, kteří mají tohle na svědomí (a rozhodně ne proto, abyste jim blahopřáli). Za co ty tři hvězdičky: po vizuální stránce perfektní zpracování, scénář sám o sobě je velmi poutavý, za co dvě odebrané hvězdičky: totální předělávka povídky Urozený ženich (Doyle se v hrobě obrací), halucinacemi trpící detektiv (Holmes se v hrobě obrací), výsledný průměr možná někoho potěší, ale vhledem k celkovému hodnocení této série to o něčem vypovídá...(5.11.2008)

 • PavelZava
  ****

  Režie: Peter Hammond, Hudba: Patrick Gowers Scénář: T.R. Bowen *** Spojení svateb, mizení nevěst a chmurných snů je samozřejmě dosti zvláštní. Ošklivé sny a noční můry nemám rád a zde Sherlock Holmes sní o chmurných výjevech vypadajících, že se stanou. Zajímavé zjistit, jak to vlastně je …(28.1.2011)

 • kwaicheng
  **

  Zatím nejslabší Sherlock Holmes, co jsem měl možnost vidět. Příliš spletité, začátek byl tak zmatený a prokládaný podivnými výjevy ze snů Holmese, až jsem měl chuť to vypnout. Posledních 40 minut bylo z celého filmu nejlepších, Holmes přestal blbnout a pobíhat ve svojí noční košili, leopard si pochutnal na padouchovi, a všechno dobře dopadlo. Pozornému divákovi ale zůstalo mnohé naznačené neobjasněno. Obsah se mi moc nelíbil. Dvě hvězdičky jsou jen a jen za výpravu a kostýmy.(4.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace