poster

Svobodný mládenec (TV film)

 • Česko

  Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

 • Velká Británie

  The Eligible Bachelor

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Režie:

Peter Hammond
 • liquido26
  ****

  Pro Holmese je to úžasně atypické, snové, surrealistické a dosti psychedelické. No a Jeremy Brett si Holmese mučeného nočními můrami, litujícího smrti Moriartyho a žijícího v hrůze z toho, že do smrti nenajde cenného protivníka a bude muset řešit jen případy ztracených koček, jednoduše dává - nová zajímavá melancholická poloha, která k Sherlockovi více než jde. Původní povídka tvoří opět pouze základ, na kterém se vystavěl nový příběh a to je moc dobře. Další velice povedený díl.(26.12.2010)

 • kwaicheng
  **

  Zatím nejslabší Sherlock Holmes, co jsem měl možnost vidět. Příliš spletité, začátek byl tak zmatený a prokládaný podivnými výjevy ze snů Holmese, až jsem měl chuť to vypnout. Posledních 40 minut bylo z celého filmu nejlepších, Holmes přestal blbnout a pobíhat ve svojí noční košili, leopard si pochutnal na padouchovi, a všechno dobře dopadlo. Pozornému divákovi ale zůstalo mnohé naznačené neobjasněno. Obsah se mi moc nelíbil. Dvě hvězdičky jsou jen a jen za výpravu a kostýmy.(4.11.2009)

 • MarekMotor
  *

  Chudák sir Saint-Simon... Scénáristé znásilňují nepříliš vydařenou Doyleovu povídku, jejíž skutečná zápletka se stává vedlejší dějovou linkou a Holmes zde připomíná mnohem víc narkomana v kruté fázi absťáku než viktoriánského gentlemana. Tohle se vůbec nepovedlo, ale jednu hvězdu za výpravu si to zaslouží.(6.5.2008)

 • Ernie_13
  ****

  Trochu zvláštna časť, no i tak dávam 4/5. Prvých 20 minút sa prakticky nič nedeje...doslova! No, ale potom už to začína byť zaujimavý Sherlock Holmes. Problémom je pravdepodobne slabý príbeh, ale režisér, kameraman a samotný Jeremy Brett z toho urobia nakoniec napínavú drámu!(28.2.2012)

 • Faidra
  **

  Jau, au, aú, jaúúú! Tak tohle vám teda nesežeru, panstvo. Tady si zase někdo hrál, což je činnost mně veskrze sympatická, ale v tomhle případě si děťátko hrálo ve stohu se sirkami a chtě nechtě mám dojem, že tady si něčeho nešlehnul zdaleka jen Holmes. Nevím, který chorý mozek napadlo smíchat případ urozeného ženicha a podnájemnice v závoji (k rozšíření tématu doporučuji nahlédnout do díla A.C. Doyla) a opepřit to Freudem, na kterého sice pravda vždycky dojde, ale proč na něj došlo tady, proč se Sherlock posunul od milníku "on je trochu svérázný" k "on je totální magor," proč se od umění logiky a dedukce uletělo k chiromantii a pohádkám o Modrovousech a proč se mi předkládá tklivý obraz hlavního hrdiny v době, kdy na tom byl hodně mizerně i jeho představitel, což je asi tak příjemné na sledování jako přímý přenos mučení elektrickým proudem, tak na to jsem odpověď nenašla. Holt nejsem Sherlock.(7.5.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace