Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ganster Eddie Pedak (Alain Delon) se vrátil z vězení, kde si odseděl necelé dva roky za přepadení. Když se mu narodí dcera, chce už sekat latinu a žít jako slušný člověk. Neustále ho však pronásleduje komisař Vido, který byl tenkrát při přepadení zraněn a stal se z něho invalida, čímž ovšem přišel o svou práci policisty. Vido se dá na šikmou plochu a s komplici vyloupí banku. Při dělení lupu však jeden člen bandy postřílí své druh, přežije jen Vido. Ten se pak s pomocí Pedaka chce pomstít… (MVanis)

(více)

Recenze (5)

movie 

všechny recenze uživatele

Skvělý soundtrack Lalo Schifrina (převážně jen sólo na bicí) k jinak spíš lehce průměrnému americkému angažmá Alaina Delona. Bere si to trochu ze sociálního realismu (ale v hodně pop kabátě), trošku z filmu noir, trošku z klasické heist žánrovky, ale z ničeho pořádně. Prvních 30 minut je silných, je tu Jack Palance v roli Delonova bratra a Delonova angličtina není předabovaná. A John Davis Chandler s jeho creepy očičkama patří mezi výraznější záporáky. Ale úplně to jako neudeřilo, no. ()

dezorz 

všechny recenze uživatele

Co sa stane, ked to uplne nevyjde. Mix dramy a noir gangsterky, ani jeddno ani druhe, snad len mlady Delon, tesne pred 30tkou to ako tak zachranuje. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Ve svém žánru patří na nižší příčky. Zápletka je průhledná, příběh zoufale předvídatelný, hudba má do Mission: Impossible hodně daleko, ale jedna myšlenka tu je: člověk se své minulosti nezbaví a ta ho nepřestává ovlivňovat i poté, co se zkouší vydat po správné cestě a může být nakonec příčinou nezáviděníhodné budoucnosti. Motiv napraveného zločince, jehož okolnosti zaženou do pasti, se o osm let později objevil ve francouzském klenotu Dva muži ve městě, opět s Delonem v hlavní roli, ale pod taktovkou José Giovanniho. ()

raroh 

všechny recenze uživatele

Autor obsahu - MVanis - asi film neviděl, Vido nepřišel ani o práci policisty, ani nevyloupil banku. Schifrinův jazz má víc než šmrnc a určuje tempo filmu, který by se dal považovat za sociálně laděnou gangsterku. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama