poster

Vzpomínky na Sherlocka Holmese (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Memoirs of Sherlock Holmes

 • Slovensko

  Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa IV.

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1994, 6x51 min

 • filmmovier
  *****

  Další bravurní série adaptací s nepřekonaným Jeremy Brettem. Tady je už těžce nemocný a je to na něm vidět, ale tím odvádí i lepší výkon. Jinak zpracoání, herci a atmosféra patří opět k přednostem, na tom se nic nezměnilo. Škoda, že nestihli natočit zbytek. Jinak Jeremy Brett je vážně Mistr Herec a obrovský talent. Prostě povinnost pro všechny Holmesology. Série je velmi vyrovnaná s ostatními. 100%.(27.1.2012)

 • liquido26
  ****

  Jeremy Brett coby nejslavnější detektiv všech dob naposledy. Bohužel je na něm již dosti vidět jeho nemoc a únava, ale o to víc se to snaží kompenzovat svým hraním. To s jakým vypětím sil v některých epizodách hraje působí občas dosti mrazivě. Adaptaci Lepenkové krabice považuji za nejlepší epizodu z celého seriálu. Škoda, že tuto sérii kazí Mazarinův drahokam (slabá povídka a stejně tak slabá adaptace), kde se Sherlock téměř nevyskytuje, neboť Brett se ze zdravotních důvodů nemohl natáčení zúčastnit a musel ho zastoupit Charles Gray alias Mycroft Holmes. ___ RIP Jeremy.(1.9.2011)

 • KIT.HL

  Na AXN JAKO Vzpomínky na Sherlocka Holmese(9.2.2013)

 • octopuska
  *****

  Další moje oblíbená literární postava z kriminálního světa. Fenomenální detektiv Sherlock, pro kterého je zločin živná půda. Asketický vůči ženám, nikoli však k opiátům :). V jistých rysech podobný samolibému Poirotovi, ale více akční a tajemný. Ztvárnilo jej mnoho herců, ale Jeremy je můj nejoblíbenější představitel. Opět běží v TV tato skvělá série, díky ST1.(20.10.2016)

 • BoPo
  ****

  Len škoda, že nevyšiel plán natočiť všetky poviedky. Buďme však radi za každý jeden diel tejto skvelej série. Navždy preto bude platiť, že Jeremy Brett = Sherlock Holmes.(24.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace