poster

Hotel Bagdad

 • Západní Německo

  Out of Rosenheim

 • slovenský

  Hotel Bagdad

 • anglický

  Bagdad Cafe

Komedie / Drama

Západní Německo / USA, 1987, 95 min

Režie:

Percy Adlon

Kamera:

Bernd Heinl
 • AngelAngie
  ****

  Takový, řekla bych, velmi nenápadný malý film, který je ale vskutku velmi silnou podívanou, která mě opravdu zaujala. Příchod postarší německé dámy do zapadlé benzinové stanice kdesi v USA byl obřím okouzlením pro všechny, jenž zde žijí a stejně tak, jaké pozdvižení ona přinesla do jejich životů, tak hezky na mě působil i tenhle snímek. A hudba byla opravdu uším holdující ..(18.9.2008)

 • seale
  *****

  Film, který mi přivodil neodolatelnou chuť na kafe. Mám ráda tyto absurdní komorní vyprávěnky, kde hrajou roli i obyčejné věci. :) Pohlazení po duši, odzbrojující filmová píseň. Jelikož tam péro na klobouku má své místo, vzpomněla jsem si na říkanku, která se s atmosférou filmu náhodou ztotožňuje: Česká lidová: Skákal pes přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním myslivec, péro na klobouku. Pejsku náš, co děláš, žes tak vesel stále? Řek' bych vám, nevím sám. Hop! a skákal dále. (Čtyři hvězdy + jedna za filmový song).(24.2.2015)

 • dopitak
  ****

  Putování po americkém vyprahém západu dnes ještě někončí. Začátek nepochopitelně nepasuje k dalšímu vývoji a dovedu si docela dobře představit, že film může začít až příchodem Jasminy. Zpočátku jde sice vše docela rozpačitě, ale bezchybná Bavoračka Marianne Sägebrecht si získá každé srdce. A kdo z vás by na konci čekal německý rap? Vadila mi jenom uječená CCH.(13.7.2014)

 • k212
  ****

  Zpočátku mi film přišel jako komediální počin nějakého nezávislého amerického filmaře z 90. let (což hlavně zapříčinila dokumentatistická kamera), nicméně po hodině sledování a pozvolném vplouvání do děje bylo jasné, že to tak nebude. Pravdou je, že závěrečné vyustění je opravdu moc sentimentální, celkově film působí dost nostalgicky, nicméně atmosféra dusného městečka v poušti je opravdu výtečná. A herecké výkony také nejsou k zahození. Musím konstatovat, že právě proto, že tenhle film vznikl před 15-ti lety a ještě k tomu je německý, a ač se dneska možná zdá moc sladký, má zajisté kouzlo, kterému jsem prostě neodolala.(6.9.2003)

 • Láryfáry
  *****

  Návod na použití tohoto filmu: ¤konzumujte nejlépe v pozdní noci. ¤Nechte své tělní tekutiny vychladnout, zpomalit. ¤Nespospíchejte. ¤Přineste si kávu/frťana/voňavý čaj a můžete i čipsy. ¤Nebraňte se tempu filmu. ¤Vžijte se do té obtloustlé němky. ¤Vnímejte hudbu. ¤- Pak pro vás bude Hotel Bagdád Výjimečným zážitkem (a tu němku si zamilujete)¤(26.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace