Karlos80

Akční zločinecké poliziesco se dvěma hvězdami Jackem Palancem a Georgem Eastmanem, pro oba dva to bylo zároveň poslední představení v tomto taliánském subžánru. Dan Knell Caputo (George Eastman - "Anthrophagus") ostrý hoch, přijede do New Yorku, pomstít smrt jeho otce, ex-policajta, který byl zapojen do obchodu mafie. Zde mu má pomoci místní lokální šéf mafie Duke (Jack Palance) a přítelkyně z dětství nádherná Jenny Tamburi (Susan). Film jistě potěší ortodoxní milovníky akce s velkým množstvím krvavých přestřelek, maskovaných teroristů s hokejovými maskami (úvodní scéna na letišti), divokých pronásledování, krásných explozí, mužského diváka jistě potěšilo i smyslné a pro oko lahodné stryptízové číslo (co to jen bylo za herečku sakra?) Na druhou stranu poněkud komplikovaný příběh a slabší spiknutí které nedávalo mnohdy velký smysl, mě moc neoslovilo a diváka spíše mátlo, Alessandroni groovy hudební doprovod sedl a ženy v tomto kousku byly velmi lahodné, viz například mladá Jenny Tamburi ("Morte sospetta di una minorenne"). Moje první Bresciho eurocrimi, který jich pak ještě do roku 81 natočil dalších 7, nepovažuji však za nejzdařilejší příklad žánru (který byl tou dobou v rozkvětu), slabší průměr a doporučeno především nezdolným a ortodoxním fandům Eurotrash filmů. 2,5/5*. ()

vitekpe

Jack Palance si tu roli uzival, to bylo videt. :-) Eastman ok, stejne jako pohledna Jenny Tamburi. Film ale radim spise mezi prumerne v zanru. ()