poster

To zvládnem, amigo

 • italský

  Si puó fare... amigo

 • slovenský

  To zvládneme, amigo

 • slovenský

  To sa môže... amigo

 • anglický

  It Can be Done Amigo

Western / Komedie

Itálie / Francie / Španělsko, 1972, 100 min

 • špaček421
  ****

  Klasická spaghetti komedie s Budem Spencerem v nejlepší formě, spoustou rvaček, zajímavých nápadů (nasazování brýlí před rvačkou), ale i s příběhem, kde nejde primárně o bitky - Spencer (neumí střílet) utíká před Jackem Palancem (nejrychlejší střelec na Západě), protože se omylem vyspal s jeho sestrou (myslel, že je to děvka), a Palance chce, aby si ji Spencer vzal. Spencer se ujme malého sirotka, kterému patří pozemek u města Westland, odkud je ale všichni chtějí vypudit, protože pozemek skrývá jakési tajemství. Co nesedí moc dohromady, je zápletka s Palancem a jeho zneuctěnou sestrou a návštěva Spencera v bordelu, a proti tomu postava malého přemoudřelého kluka, která film dělá spíš pro děti. Zajímavá jsou jména hlavních postav (Coburn a Bronson). K tomu pěkná hudba (a písnička) Luise E. Bacalova. Slabší 4*.(13.12.2010)

 • Torgal
  ***

  Bez Hilla tá fackovačka akosi nemá šťavu, akoby sa bez neho z výprasku vytratila všetka radosť a ostalo len mechanické otĺkanie komparzu. Bez Spencerovho dvojčaťa je aj ten humor taký poslabší, nemá sa s kým poriadne špičkovať. Miesto neho Budovi sekunduje pištoľník Jacka Palancea, ktorý je síce výborná postava a zdroj najlepšieho humoru, ale väčšinu času strávi len Spencerovým prenasledovaním. Okrem neho sa s ním vláči ešte jeden fagan, ale ten je so svojím mudrovaním na päsť. Rozporuplne na mňa pôsobil aj scenár, ktorý mieša vyložene humoristické prvky (napr. Spencer si vždy pred bitkou bezdôvodne zakladá okuliare) so serióznejšími, a tým pádom nezáživnými pasážami. Vo výsledku teda veľmi priemerná zábava. 5+/10(6.2.2015)

 • Rodriguez
  ****

  Vtíravá melodie doprovázející Buda Spencera na cestě pustou plání, kde narazí na umírajícího starce. Ten mu přenechá do péče malého klučinu s papíry na pozemek. Jenže, když tam dorazí, tak v širém okolí nic není, dům je na pokraji spadnutí, ale každý se je snaží vyhnat. Ať už hrubou silou nebo nehoráznou sumou peněz. To se Budovi nezdá a tak se pustí do patrání na vlastní pěst, ale to ještě netuší, že ho čekají nemilá překvapení..... 75%(7.5.2015)

 • Han22
  ***

  Spencerovi to bez Hilla jde kupodivu docela slušně. Zatímco ve společných filmech toho moc nenamluvil, tady neustále něco komentuje svým stylem nabručeného medvěda. A nejde se divit- nejprve mu osud přihraje do cesty dítě, které má dovést do společného domu, poté má v zádech pistolníka, kterému (omylem) zneuctil sestru. Ten ho chce donutit ke svatbě a poté zabít. A nakonec zjišťuje, že místní šerif, soudce a reverend v jednom má bůhví proč o zchátralý dům zájem a se svou bandou se nezastaví před ničím. A to vše musí zvládnout, aniž by uměl střílet. Film nepatří do zlatého fondu, nicméně na jedno shlédnutí je to příjemná komedie, která je minutu od minuty lepší. Hlavně ke konci, kdy jeho švagr v podání skvělého Jacka Palance usoudí, že nemá smysl Spencera zabíjet, protože manželství bude dostatečným trestem.(4.10.2014)

 • hrona
  ****

  I přes to, že tento film je celkem blbina, má svoje osobité kouzlo a nostalgii. Bud Spencer a jeho kladivová pěst, tentokrát ještě umocněná o nasazování brýlí a nepoužíváním pistole, společně opět s dětským parťákem a nejrychlejším střelcem západu zde předvádí klasickou ukázku špagetti westernu. Když pominu opět příšerné dialogy, vychází z toho slušná zábava.(29.1.2011)