Klauni zabijáci

• Česko

Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru

(festivalový název)

Killer Klowns from Outer Space

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA, 1988, 88 min

Příliš jsem nevěděl jestli odpad nebo plný počet, protože tohle se hned tak nevidí. Nakonec volím kompromis k přihlédnutí, že film perfektně odsýpá, žádné kecy a od páte minuty máte na plátně klauny, kteří z něho téměř neslezou. Není to tak infernální jako třeba Turecké Hvězdné Války, ale logiku tady rozhodně nehledejte. Stylizace a celkové ztvárnění je naprosto luxusně ujeté navíc prošpikované pěkně černým humorem (a kupou mrtvol ikdyž ne nějak gore ztvárněných). Na závěr boss a deux ex machine, kde si logika vzala definitivně volno .... budete v sedmém nebi (nebo mít mdloby). Jenom ta ženská mohla ukázat víc ! :)(12.9.2009)

Stephen Chiodo natočil jen jediný film a hned takovouhle "bombu." Zabijáčtí klauni z vnějšího vesmíru je brutální komedie z hrubě béčkového ranku, který určitě nesedne kdejakému tuctovému filmovému fandovi, ale ortodoxnímu příznivci brakových filmů tohle udělá zaručeně dobře. No...už podle názvu se člověk nemůže splést...a odted si budu dávat na klauny hódně velkýho bacha...vřele doporučuju!(2.11.2007)

• Scrytcher

Potenciál námětu zcela nevyužit. Hlavně nic, co bych od béčkového hororu očekával, skoro žádná krev, téměř nulová atmosféra a navíc útrpné dialogy a mizerní herci. P.S.: Vzpomínáte na díl Simpsonových, kde se v retrospektivě vzpomínalo na to, jak Homer Bartovi vyrobil postel a čelo tvořil úděsný klaun se šíleným šklebem? Klaun z outer space je mu až nápadně podobný, že by inspirace?(7.11.2007)

• Kusko.t2

A-ha, a-ha, tak toto niekto riadne posral. Blbí klauni z vesmíru strieľajúci popcorn a vrhajúci šľahačkové tortičky do ksichtov ľudí z jedného tupého mestečka – no dajme tomu. Avšak aj na B film je tento príbeh až opovážlivo žalostne spracovaný, bez zábavy a hororu už vôbec nie. Za toto by si niekto zaslúžil postrieľať, nie už popcornom, ale ostrými.(1.3.2008)

Klauni přistáli na Zemi, aby vymačkali z lidí trochu toho výživného džusu a k tomu používájí geneticky zmutovaný popcorn, cukrovou vatu a další cirkusová udělátka. Je to blbina, ale s tím už podle názvu musí každý počítat. Film patří do skupiny černých komedií o invazi na Zemi jako byli na začátku 80.let Critters nebo Gremlins a i když je o něco horší než výše zmíněné filmy, tak samotný nápad se mi zdá dobrý, i když ne úplně využitý. Absurdní humor tam sice je, ale mohlo ho být daleko víc. ***1/2(12.6.2006)

• - Obrovského klauna zo záveru filmu prezývaného "Klownzilla" zahral jeden z bratov Chiodovcov. (beso74)

• - Aj keď všetky autá vo filme majú poznávacie značky New Yorku, na ulici je možné zhliadnuť tabuľu s nápisom "California Highway 152". (beso74)

• - Klaunské larvy (přezdívané jako Baby Killer Klowns), které se vylíhnou z popcornu a následně v koupelně útočí na Debbie (Suzanne Snyder), jsou parodií na klauna v krabičce, v anglických zemích známého jako Jack-in-The-Box. (Jan.Kanak)