Klauni zabijáci

Killer Klowns from Outer Space

• český

Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru

(festivalový název)

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA, 1988, 88 min

Stephen Chiodo

Alfred Taylor

John Massari

[FOD 2014] Shlédnuto v nejlepší manéži v Praze na Žižkově a velký díky patří jak o život simultánně překládající/zpívající Samantě Bifidus. V manéži poletovala spousta barevných balónků a klauni během projekce rozdávali „popcorn“ a „lízátka“. Krátce po dochroupání pufovaný kukuřice sem zjistil, co to je doopravdy zač, ale nějakým zázrakem jsem stále tady. Ale k filmu: Úlet a čirá esence tý nejlepší nonsencové zábavy, jakou oplývaj komiksy/film/seriál s Maskou. Nápad s invazí poťouchlejch vraždících klaunů a vesmírnou lodí v podobě cirkusovýho stanu je jen mnohem absurdnější, fantasmagoričtější a nikdo z aktérů takovýmu nesmyslu překvapivě nevěří.(8.3.2014)

Neuvěřitelný film, v kterém nevíte jestli se smát, plakat nebo být naprosto nadšení. Celý klan Chiodoů si udělal radost, když Stephen režíruje podle scénáře Charlese a Edwarda Chiodo. Jejich nápad je překvapivě jednoduchý a až děsivý. Natočit film o klaunech z vesmíru, kteří si ve svém stanu připravují zakuklené lidi na zpáteční cestu, chtělo nejen obrovskou odvahu, ale také odhodlání. Nechápu, kdo dovolil vzniknout Klaunům zabijákům, ale pokud chcete dostat někdy dítě do cirkusu určitě mu tohle nepouštějte a pro ty starší... Už nikdy nebudu nejen na cukrovou vatu, ale i na klauna pohlížet stejně.(15.8.2008)

• PetrPan

Hravý brak, který evidentně ví, kam patří a sympaticky nenabízí nic jiného. Dočkáme se tedy papundeklových kulis, vrzavě nepříjemné hudby, až na úvodní song od Dickies, neherců a neděje. Některé nápady mne skutečně pobavily, ať už nafukovací pejsek či živoucí popcorn, ale po většinu času mne tahle zapomenutelná blbůstka nechávala docela chladným. Možná i proto, že klauni byli, přes jistou rozmanitost kostýmů, jen uniformní šklebící se mátohy bez náznaku osobnosti jako např. v mému srdci bližší brakové libůstce Puppet Master s jejími různorodými loutkami. A v neposlední řadě jsem po uražené hlavě očekával další krvavé osvěžení, bohužel nepřišlo. Nijak nadšená, ale smířlivá dvojka. Filmová Výzva 2015 od kajda.l (30.8.2015)

• K.I.N.G.

Ono jakoby se na tomto filmu ani nedaly najít pořádné zápory a určitě si zaslouží jistý druh uznání. "Killer Klowns from Outer Space" je totiž film, který hýří vtipem, geniálními nápady a mezi ostatními hororovými komediemi té doby se nikdy neztratí. No i přesto, že by člověk řekl, že snímek o klaunech z vesmíru, kteří přistanou v lese s vesmírnou lodí ve tvaru cirkusového stanu a následně začnou terorizovat městečko zbraněmi, jako jsou popcornové pistole a další, nemůže nikdy dostat méně než 3 hvězdy, tohle ke konci už docela brutálně nudilo. Prakticky tu bylo úplně všechno správně a rozhodně to předčilo mé očekávání o béčkovém sci-fi filmu s vraždícími šašky, ale ten slaboučký děj to prostě jako celek totálně zlikvidoval, a to je škoda. 50%(11.5.2013)

IN SPACE NO ONE CAN EAT ICE CREAM. Tenhle příspěvek k subžánru klaunofobního hororu (DůM DUCHů, CLOWNHOUSE, TO) je za dva miliony pořízená béčková šaškárna bona fide ve stylu Tromy s výborným a poctivě vytěženým nápadem klaunské mimozemské invaze. Raketa ve tvaru cirkusu, zbraně, co vypadají jako pestrobarevné stříkací pistole, vražedný popcorn, cukrová vata, frkačka... nechybí ani vtípek se zástupem klaunů vystupujících z malého auta. A jak takového vražedného klauna zlikvidujete? Propíchnete mu jeho červený nos! Dobré masky, rekvizity a dekorace, řada vydařených scének (klaun vs. motorkáři, drsnej polda zatýká klauna) a originálních vražd (autobusová zastávka), škoda místy až přílišné infantility. První a poslední scénář a režie Stephena Chiody. "CO CHCETE DĚLAT S TĚMI DORTY, HOŠI?"(19.7.2007)

• - Aj keď všetky autá vo filme majú poznávacie značky New Yorku, na ulici je možné zhliadnuť tabuľu s nápisom "California Highway 152". (beso74)

• - Obrovského klauna zo záveru filmu prezývaného "Klownzilla" zahral jeden z bratov Chiodovcov. (beso74)