poster

Příběh o Zoufálkovi

 • Velká Británie

  The Tale of Despereaux

 • Slovensko

  Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (141)

 • merigieren
  ***

  relativně krátká pohádka, s hezky vytvořeným světem, ustrašené myšky, zvrhlé krysy, přitroublá prasinka, kuchař a jeho kouzelný pomocník, 50 minut se to tak nějak buduje, aby to během 20 minut poslali do kelu. V českém znění má princezna přesladký hlásek, ale jinak mi moc k srdci nepřirostla, nejspíš bych jí nechal sežrat a moc se o zbytek nestaral.(19.2.2016)

 • Radyo
  ***

  Pohádkový příběh o jednom neobyčejném myšákovi a jednom neobyčejném krysákovi je zpracován poměrně plytce, jak dějově, tak animačně. Zaujalo mě ovšem to, že opět se povedlo jako jeden z hlavních motivů do filmu s krysama protlačit i jídlo (tentokráte to není ratatouille, ale polévka). Celkově se na to koukat dalo, nicméně bez jakéhokoliv přínosu či přidané hodnoty. Viděl bych to cca na stejnou cifru, jaká tady aktuálně svítí v modrošedém obdélníčku vpravo nahoře (54%).(15.1.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,877,145Tržby Celosvetovo $88,717,945Tržby za predaj DVD v USA $26,766,510 //počet predaných kusov 1,767,071║ Poriadne sklamanie, animačne priemer ale ten príbeh hrôza, bez nadhľadu, bez vtipu, pasivita, suché. Ako nechápem ako sa mohlo dať nahovoriť na takúto sucharinu do dabingu toľko známych hercov? /30%/(28.3.2010)

 • MrHlad
  *

  Myšák s velkýma ušima se na rozdíl od svých kolegů nebojí koček a chce zachraňovat princezny. Bohužel postrádá šarm, vtip i nadhled a připomíná toho chlapečka, který s vámi chodil na základní školu, vždycky seděl v první lavici, hlásil se a pomáhal paní učitelce nosit sešity. Je to otravný fakan, kterého nemá nikdo rád. Jako tenhle film.(3.2.2009)

 • B!shop
  **

  Pribeh o Zoufalkovi je bohuzel dost zoufalej. Pravdepodobne nejmene zabavnej animak, co jsem posledni dobou videl. Vicemene vsechno tu je spatne. Mame tu variaci na rytirskej pribeh v podani mysi, ale kdyz si odmyslime ty mysi, zbyde tuctovej, nicim zajimavej dej ve stylu pohadek Cesky televize. Coz by jeste tak nevadilo, problem je, ze je to fakt dost opruz, prvni pulku filmu se nic nedeje, druhou to sice neni o moc lepsi, ale ke konci to aspon trochu zvedne zaverecna zachrana akce, ktera kdyz nic jinyho, je aspon vcelku svizne natocena. Navic tady proste neni co sledovat, postavy nemastny neslany, hlas vypravece otravnej, na secteni povedenejch vtipku je i jedna ruka moc. Nezachrani to ani animace, kdy obzvlast lidi jsou vcelku odflakly, ale celkove proste nevypada nic moc. Takze fakt nevim, co na filmu pochvalit, protoze tady nefunguje absolutne nic, ty dve hvezdicky jsou za to, ze mi to precejen na min neprijde a ze sem u toho vylozene neusnul.(24.6.2009)

 • Skejpr
  **

  Několik málo zajímavých nápadů nedokáže zakrýt naprostou bezkrevnost, nedomrlost a dramaturgickou roztříštěnost tohohle nedovařeného animáku, vykrádajícího snad úplně všechno (s Ratatouille v čele)...(7.2.2009)

 • johnn333
  **

  Není nic horšího než překombinovaný a nevtipný animák. Zoufálek boduje snad jen renesančním výtvarným pojetím, jinak - navzdory 4 hlavním postavám - většinou nudí. Ukázkový příklad B-3D. A jedna z postav je toto. 50%(8.2.2009)

 • Ainy
  ****

  nooo já nevím ... Animované myšky super, ale ta princezna s hydrocefalem nic moc teda. Jinak docela dost drsný příběh! Menším dětem může v jistých chvílích cvakat strachy u zadinky, však mně se to vcelku líbilo. Mělo to zajímavý děj i příjemnou akci. 3,5*(29.9.2016)

 • D.Moore
  ****

  Ano, je to tak, Příběh o Zoufálkovi je čistokrevná pohádka. Ne čistá komedie, ne parodie, ne akční podívaná, ale prostě pohádka. A krásná. Oslovila mě hlavně poutavým příběhem plným různých postav, z nichž žádná (no, možná s jednou výjimkou, ale o tom by se dalo diskutovat) nebyla vyloženě záporná. Všechny k jejich chování dohnalo chování někoho jiného. K tomu hezká animace (i když to není Pixar) a vynikající dabing - především v případě krysáka s hlasem Dustina Hoffmana a vypravěčky Sigourney Weaver. Čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za perfektní "strašidlo" jménem Boldo inspirované Arcimboldovými obrazy.(20.4.2014)

 • Deimos
  ****

  ***Celkem 74%***TV/// Dabing 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Animace 7/10/// PLUS: bohaté obsazení v originálním dabingu, náš český dabing rovněž stojí za pozornost, příjemně poutavé vyprávění, slušné zpracování, více výrazných postav, které hýbou dějem MÍNUS: naopak hlavní postava není největším tahounem děje, animace je v některých místech slabší (lidské postavy a detaily pozadí-jako by bylo ploché), občas méně poutavá hudba, rovněž jednodušší příběh./// Shrnutí: Příběh o Zoufálkovi jsem měl dlouho v hledáčku. Film se mi nakonec líbil, i když nepřekonal moje očekávání. Rovněž se dá říct, že je trochu jednodušší a více přístupnější dětem něž dospělému publiku. Přesto se tu najde i několik prvků, které sice nepřekvapí, ale zaujmou. Mám na myslí charakteristiku postav. Světy lidí, myší a krys, kdy jednoduše poznáte kdo má být naivní, kdo hodný a kdo zlí. Trošku škoda, že si Zoufálek tím filmem spíš jednoduše projde (proletí) a to dříve než si uvědomí co vlastně vykonal. PS: V poslední době mi přijde, že tvůrci víc tlačí na příběh (který se občas i povede) než na humornou/komediální stránku filmu. Zrovna u Zoufálka se moc nenasmějete.(31.1.2013)

 • Payushka
  **

  Chvalte si, jak chcete, ale takhle bezpohlavni animak jsem uz dlouho nevidela.(13.1.2009)

 • Rosaviva
  ***

  Pro mě teda docela zklamání. Hlavní myška byla sice naprosto úžasná, ale ani to film nezachránilo, protože i přes krátkou stopáž jsem se docela nudila. Tohle opravdu nebyla pohádka pro mě, ani ta animace se mi moc nelíbila. 3*(5.4.2013)

 • Carol Pifková
  **

  Ešteže mi to kino zaplatil ujo!(10.1.2013)

 • HoneyBunny
  **

  Zoufálka někdo zoufale nedotáhnul. Hlavní postava - naivní a nebojácná myška s obříma ušima - může být seberoztomilejší, ale chvílemi se prostě chová jako retard. Animace je jiná, než na jakou jsme v současnosti zvyklí, ale ne takovým tím ujetým stylem, typickým třeba pro české animátory. Ale hlavní problém je ve špatně dramaturgicky ošetřeném scénáři. Není tu žádný velký příběh, nejsou tu vtipné momenty, nejsou tu silné či jen opravdu zábavné postavy. U závěrečných titulků se jen budete cítit otupěle - o chudší o hodinu a půl vašeho času.(23.5.2011)

 • Fingon
  ***

  Fascinující a velmi netypicky zpracovaný animák, který bohužel hodně ztrácí hlavně ve střední části, kdy se film stráááášně vleče. Ale to svícení a až filozofické zákruty příběhu mě naprosto dostalo a líbila se mi i hudba. Netuším, jestli se to líbilo dětem, ale já nebyl nespokojený. PS, už od plesové scény v Harry Potter a Ohnivý pohár jsem chtěl vidět Emmu Watson jako princeznu... no, tady alespoň princeznu mluvila, ale zbytek určitě taky jednou přijde...(5.4.2009)

 • Slartibarkfast
  ****

  Mám slabost pro poutavé animované příběhy a tohle má zajímavý nápad. Pravda, myší už jsme tu měli až až a tahle není příliš vydařená. Mně se to ale líbilo a rád si tenhle film pustím v Nedělním odpoledni na odreagování. Za skvělý český dabing přidávám hvězdičku navrch. 80%(11.11.2009)

 • klerik
  ***

  Vôbec to nie je až taká zlá rozprávka. Len som nepochopil ten vizuál - nič na ňom nie je sympatické ani roztomilé, akoby sa niekto snažil o klubovú rozprávku. Nič prevratné, ale slušné, scenáristicky občas zaujímavo netradičné. Škoda toho artového prístupu...(15.12.2011)

 • Jinny
  **

  Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

 • Sifaka
  ***

  Docela pěkný animovaný film s kouzelným hlavním hrdinou Zoufálkem, který ač byl vzrůstem malý, tak měl velké srdce (samozřejmě i uši) a chtěl se stát rytířem. Pravda konec byl takový zvláštní, ale i tak celkový dojem za ***! Dcera se v kině bavila náramně a určitě by dala více ...(19.3.2009)

 • kajda.l
  *

  Animovaná ohavnost, která bez jakýchkoliv zábran nestydatě vykrádá geniální Ratatouille. Zoufálku, sice se nebojíš, ale já ti radím, utíkej, co ti tlapky stačí, než tě zašlápnu a že bych to opravdu s chutí udělal. Nechce se mi tomu věřit, ale "Zoufálek" svou sračkoidností strčil do kapsy i Kozí příběh:). 25%(22.2.2010)

 • rikitiki
  ***

  Hodně temné, hodně posmutnělé a někdy až drastické (rodiče bez odporu vydávající své dítě na smrt). S šerosvitem pracující animace skutečně připomíná staré mistry (některé výjevy z krysího světa vypadaly jako od H. Bosche), jenomže působila poněkud chladně. Stísňující pocit ve mně vyvolala ošklivá děvečka od prasat, která tak zoufale a přitom tak marně toužila být princeznou. Vypravěčovy vsuvky nadhazují úvahy v tak syrové formě málokdy vídané v animovaném filmu - zrada, zoufalství, samota a odpuštění.____ Jenomže je to nedotažené, motivy dobře nevyzní, mnohé scény jsou nevygradované. Hlavní motiv o zemi, kde přestalo svítit slunce, není dostatečně vysvětlený. /29. 12. 12./(29.12.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8