Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• Jinny

Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

Poprvé, co jsem tento animovaný film viděl, se mi vůbec nelíbil. Nedokázal jsem se přenést přes ten poněkud šedější příběh a vizuální styl. Až po druhém zhlédnutí jsem jej ale dokázal ocenit. Hlavním tahákem je, že to není moc film pro malé. Nejen díky atmosféře, ale i tomu, že tu nejsou žádné gagy, nic takového, což by mělo vysloveně pobavit. Namísto toho je příběh plný „ublíženosti“, na které také hodně staví. Kromě hlavního hrdiny a ještě jednoho dalšího charakteru ale skutečně příběh nenabízí nic mimořádného, či obzvlášť výrazného. Ovšem, když se náhodou perete s polofunkčním počítačem, což si žádá v určitých chvílích čas nečinnosti a nekonečného vyčkávání, je vyplnění tohoto času právě Zoufálkem víc než příjemným odreagováním. 70%(5.11.2016)

• Jeanecek

Oproti před chvílí zhlédnutému Boltovi absolutní nuda. Pár nápadů, ale příběh je poněkud nesourodý a neucelený... Principy náhod a dobra na všech stranách by mohli fungovat možná v hraném filmu, ale rozhodně jiného žánru. Snaha o složitou pohádku - výsledek katastrofa. Dvě za pěknou animaci, vše ostatní na max *... :-((((13.2.2009)

relativně krátká pohádka, s hezky vytvořeným světem, ustrašené myšky, zvrhlé krysy, přitroublá prasinka, kuchař a jeho kouzelný pomocník, 50 minut se to tak nějak buduje, aby to během 20 minut poslali do kelu. V českém znění má princezna přesladký hlásek, ale jinak mi moc k srdci nepřirostla, nejspíš bych jí nechal sežrat a moc se o zbytek nestaral.(19.2.2016)

Fascinující a velmi netypicky zpracovaný animák, který bohužel hodně ztrácí hlavně ve střední části, kdy se film stráááášně vleče. Ale to svícení a až filozofické zákruty příběhu mě naprosto dostalo a líbila se mi i hudba. Netuším, jestli se to líbilo dětem, ale já nebyl nespokojený. PS, už od plesové scény v Harry Potter a Ohnivý pohár jsem chtěl vidět Emmu Watson jako princeznu... no, tady alespoň princeznu mluvila, ale zbytek určitě taky jednou přijde...(5.4.2009)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)