poster

Příběh o Zoufálkovi

 • Velká Británie

  The Tale of Despereaux

 • Slovensko

  Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Externí recenze k filmu (5)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Animovaní lidé se ani tady nemohou v kráse vyrovnat animovaným zvířatům, a lidské peripetie jsou i díky tomu ty nejsmutnější. V myším i o něco děsivějším krysím společenství se také dějí předvídatelné věci vedoucí k velkým morálním poučením i za cenu poněkud náhlých rozuzlení, ale tato prostředí…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) *

  "Příběh o Zoufálkovi postrádá všechno, co by mohlo mizerný film povýšit na snesitelný. Není tu humor (ne že by tu byl nevtipný humor, on tu prostě není), nevíme, proč jsou myši sraby a proč jsou krysy padouchové, nedozvíme se, z jakého důvodu se Zoufálek začne chovat jako Mirek Dušín a proč chce…" (více)

 • Premiere.cz (Aleš Smutný) ***

  "Ty nejmenší totiž nemají šanci pochopit morální postoje většiny hrdinů. Problém je, že jak skvěle film začal, tak mizerně je zakončen. Jako by došly nápady, vše se uzavírá násilně, překotně a jen stěží uvěřitelně, což výslednému dojmu ubírá. " (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Příběh o Zoufálkovi je efektně udělaný animák s barvitými postavičkami, precizní animací i atraktivním prostředím. Nedá se říct, že by mu scházela myšlenka, spíš jich má na pohádkově laděný snímek až moc a ani jedna z nich není nijak originální. Některé scény rozhodně nepostrádají atmosféru a…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Příběh o Zoufálkovi nijak nevybočuje z výtvarného pojetí „zvířátkových“ příběhů, zprvu naznačuje určitou spřízněnost s Ratatouille, která ovšem není naplněna. Natočen podle pohádkové předlohy Kate DiCamilloové – známe ji i u nás - sice zachovává její půdorys (a proto je ke své škodě zbytečně…"