Mezi Sylvesterem a Kurtem to neuvěřitelně jiskří, oba přesvědčivě ukázali své komediální a parodické vlohy, celé to připomíná takové moderní pokračování Butche Cassidyho a Sundance Kida...:-) Ke kladnému hodnocení přispívá i vizáž Kurta Russella, který vypadá jako starší bratr Patricka Swayzeho, kterýžto měl původně Cashe skutečně hrát. Jinak je to samozřejmě akční ptákovinka...:-)(22.2.2009)

• Dan9K

Jako skoro jsem se bavil, ale připadal jsem si jak v nějakém snu, kde se může stát a také většinou stane první věc, na kterou pomyslíte, přesto, že je to sebevětší kravina postrádající jakoukoliv logiku. Ovšem to platí jen pro docela hodně dobrou první půlku, druhá je už tak velká blbost a poslední záběr(y) natolik nechutný, že ty dvě hvězdy dávám jen se sebezapřením.(16.3.2008)

Spousty a spousty hlášek, které si říkají o zkultovnění. Jeden z nejlepších Stalonových, ale hlavně Russlových filmů. Nejlepší pak scénou celého filmu je bezesporu uprk Kurta zadním vchodem z baru v přestrojení za ženskou. To byl fakt mazec, že jsem se div neumlátil smíchy. Fakt vážně sranda jako řemen. Všem velice doporučuji.(28.3.2012)

#59 Takhle zatraceně drsný filmy s tak zatraceně drsnými týpky v hlavních rolích se už bohužel dnes často nevidí. Jaká škoda ! Když jsem jako malý kluk sledoval Stallona zastavit jednou zatracenou střelou auto řítící se přímo na něj, myslel jsem, že to je zatracený Bůh. V Rambovi mi to pak potvrdil ale to bychom odbočili. Tohle byl prostě pekelnej nářez, Tango a Cash se s tím vůbec nese*ou a to je zatraceně dobře ! Do toho zatraceně sexy Teri Hatcher (zatracená škoda, že skončila v zoufalkách), no prostě jedna z dalších akčních klasik, na kterou nedám dopustit :)(6.6.2011)

Jeden z velmi oblíbených filmů mého dětství, tehdy by to bylo 5* jako vyšitých. Setkání po dlouhých letech už samozřejmě nepřineslo stejnou dávku nadšení, jen závan nostalgie, přesto tahle akční komedie neztratila veškerý svůj lesk. Tehdy jsem stranila uhlazenému Stallonovi, tentokrát spíše volnomyšlenkáři Russelovi, tehdy se mi líbila i závěrečná třetina plná střelby a výbuchů, tentokrát mě víceméně krkala.Tři puntíky bych klidně dala, aniž by bylo nutné přivírat oči. Tak si ty dojmy dětství/dospělost zprůměrujeme a máme solidních 75% - vida, pro jednou se shodnu se zdejším průměrem :-).(27.4.2010)

• - Režisér Andrej Končalovskij bol ku koncu nakrúcania vyhodený producentom Jonom Petersom a film dotočil Albert Magnoli, i keď jeho meno v titulkoch vôbec nenájdeme. Končalovskij vo svojej autobiografickej knihe spomína, že ho vyhodili preto, lebo chcel, aby bol film viac vážny, čo sa Petersovi nepáčilo a vzťah medzi nimi bol neudržateľný. (BlueNeon81)

• - Brion James měl v roli Requina pouhé dva dialogy, proto ve snaze vyniknout použil britský přízvuk. Stallonemu se to tak zalíbilo, že jeho roli rozepsal. (HellFire)

• - Scéna, ve které se policista Tanga (Sylvester Stallone) zeptá: "Kdo si sakra myslíš, že jsi?" a druhý policista dodá: "Myslí si, že je Rambo!" načež Tango odpoví: "Rambo je trouba," odkazuje na Stalloneho snímek Rambo: První krev (1982). (Tony.cs)