Stalloneovi a Russelovi to spolu perfektne sekne, Tango a Cash mal potenciál na sériu typu Smrtonosných zbraní. Nestalo sa, nevadí. Problém mám s trochu mdlou réžiou, ktorá sa snaží byť za každých okolností cool, lenže tým pádom pôsobí skôr béčkovo. Poteší zopár Russelových bonmotov. Je dobré, že producenti chápu, že ak fungujúca dvojica policajtov, čiže Buddies, tak jedine maximálne rozdielna. Repete si už ale nedám.(5.11.2012)

Úspěch Smrtonosné zbraně na sebe nenechal dlouho čekat a dal vzniknout hned několika dalším sehraným parťákům ve zbrani. Tango a Cash má nejen několik zajímavých a originálních nápadů, co se týče konstrukce děje (seznámení parťáků, plán záporáka apod.), ale i způsobu natáčení (hlavně tedy slušivá akce a pak jeden pěkný záběr přes zrdcadlo). Stallone a Russel jsou docela v pohodě dvojka, obstojně hláškujou a zdařile se starají o odlehčenou, samozřejmě ne tolik realistickou, ale za to nefalšovaně zábavnou atmosféru... 8/10(3.10.2013)

• salahadin

Po dnešní projekci jsem nucen převlíct kabát, označit film jako teplý střevní produkt, didakticky zakroutit hlavou nad debilitou scénáře, filosoficky srovnat se Sandokanem, herecky šoupnout týpka s kódovým označením 31/12 na seznam nejhledanějších teroristů světa a na protest proti "tomu vlasatýmu" nechat zastřelit každou máničku brokovnicí na kuličky. Mimochodem, ta ženská, kterou zachraňovali, musela mít dost jednostranné natáčení, když ji v jednom kuse někdo držel pod krkem, doufám, že záporáci použili aspoň antiperspirant, jinak si holka musela připadat jak v senior pavilonu orangutanů po liposukci.(18.9.2011)

Takže si to shrňme. Skvělá ústřední dvojce, nádech 80. let, prvotřídní hlášky, kvalitně odvedená práce v akčních scénách, ale (jak u mě bývá zvykem) největším plusem je nahý zadeček. Buďto jsem viděla dvojmo, nebo tam byly dokonce dva :o) Ať počítám jak počítám, vychází mi to na plný počet! Tango a Cash jsou mý hrdinové :o)(30.8.2010)

Druhá půlka osmdesátých let citelně měnila akční žánr. Jeho hrdinové jednak polidštili (Die Hard), jednak už přestávali stačit na všechny grázly, takže rádi uvítali tandem (Leathal Weapon). Stallone byl nucen opustit image Ramba ("Rambo je trouba"), takže si nasadil brýle se zlatými obroučky, oblékl kvádro na míru a naverboval Russella coby ukecanou živelnou katastrofu. Casting je luxusní ale i ve vedlejších rolích (budoucí Lois Laneová, krysí ksicht Brion James nebo sám Maniac Cop), akce srší nápady, hlavní devízou je však moře dnes už kultovních hlášek. Dvacetiminutovka v kriminálu pak rozhodně patří k tomu nejvtipnějšímu, co v těchto buddy movies můžete vůbec vidět. - "A hele, cukr jde zase nahoru."(28.2.2016)

• - Jeden z mnoha filmů, které ve střižně zachránil Stuart Baird. (džanik)

• - Role Cashe byla nabídnuta Brianu Bosworthovi, ten ale odmítl. (AntonioG33)

• - Za kamerou původně seděl Barry Sonnenfeld, ale Sylvester Stallone jej ze štábu vyčlenil, protože mu nevyhovoval jeho styl. (HellFire)