Říkám to furt a řeknu to ještě jednou. Ve své době příkladný akční film, podle kterého se ostatní učili, jak má vypadat nesourodá dvojice a jak se "hláškuje". Kdybych si měl sestavit nějaký žebříček Stalloneho filmů, dal bych na první místo Demolition mana, potom Rambo IV a pak hlavně Tango a Cash. Víc takových klasik a budu držet hubu.(27.4.2011)

Sylvester Stallone se pokusil redefinovat svojí image prkenného mumlajícího svalovce, která na přelomu 80. a 90. let začala vycházet z módy. Nasadil si tedy brýle, hodil se do gala, začal více a rychleji mluvit a sršet sebeironickým humorem („Rambo is a pussy“). Kurta Russella tu naproti tomu uvidíme v jeho typické roli drzého, neurvalého povaleče v otrhaném tričku. Dalo by se říct, že v roli šité na míru, i když byla původně určená Swayzemu, který dal nakonec přednost dalšímu nezapomenutelnému osmdesátkovému klenotu (Road House). Obě hvězdy hrají nejlepší poldy ve městě, mezi nimiž panuje ustavičná rivalita („slyšel jsem, že jsi druhej nejlepší polda ve městě“ – „to je zajímavý, já o tobě slyšel to samý“) a celý film stojí čistě na jejich dětinském handrkování, pózování, poměřování a přebíjení. Není tu chvíle, kdy by některá z postav nepronesla nějaký bonmot. Hláškuje se tu tak křečovitě a v tak absurdní míře, až je to na hranici únosnosti. Vše ale funguje díky skvělé chemii dvou hlavních herců, mezi nimiž to celou dobu patřičně jiskří. Dokonce mají i společnou sprchovou scénu (ve vězení), která se vepsala do análů nejznámějších nechtěně "homoerotických" momentů osmdesátkových akčňáků. „Buddy cop“ filmy se nikdy neobešly bez určité dávky „bromance“ (sbližování hlavních mužských představitelů). Tango a Cash z ní mají na jednu stranu hroznou fóbii, aby si zachovali masky supertvrďáků, ale zároveň jí prožívají naplno.(25.1.2017)

CITÁT -Tebe znám, tys byl dobrej v barbaru Conanovi.......... Velcí rivalové Tango ( Sylvester Stallone ) a ( Kurt Russell ) Cash jsou nuceni spolupracovat, aby očistili svou pověst.. Scénář : Randy Feldman. Kamera : Donald E. Thorin. Hudba : Harold Faltermeyer. CHYBA VE FILMU - Ve 42 minutě se mění velikos krevních skvrn na Cashovo tričku. DIALOG - Raymond Tango : Dělám na tom už tři měsíce, proto je můj. Gabriel Cash : Aha... Tady vidíš jak jsi blbej. Já na tom dělám teprve půl hodiny a už jsem tě dohonil.(11.5.2011)

Spousty a spousty hlášek, které si říkají o zkultovnění. Jeden z nejlepších Stalonových, ale hlavně Russlových filmů. Nejlepší pak scénou celého filmu je bezesporu uprk Kurta zadním vchodem z baru v přestrojení za ženskou. To byl fakt mazec, že jsem se div neumlátil smíchy. Fakt vážně sranda jako řemen. Všem velice doporučuji.(28.3.2012)

Typický hollywoodský výrobek, který překvapivě neskončil nijak zle. Jen to plánované jiskření mezi titulními hrdiny se kamsi vytratilo, i když k obsazení nemám výhrad. Akční scény chybí trochu lehkosti a řídí se jediným heslem: "čím víc, tím líp". Ale i přes všechny tyto výhrady se k tomuto filmu vždy rád vrátím.(11.4.2006)

• - Scéna, ve které se policista Tanga (Sylvester Stallone) zeptá: "Kdo si sakra myslíš, že jsi?" a druhý policista dodá: "Myslí si, že je Rambo!" načež Tango odpoví: "Rambo je trouba," odkazuje na Stalloneho snímek Rambo: První krev (1982). (Tony.cs)

• - Režisér Andrej Končalovskij bol ku koncu nakrúcania vyhodený producentom Jonom Petersom a film dotočil Albert Magnoli, i keď jeho meno v titulkoch vôbec nenájdeme. Končalovskij vo svojej autobiografickej knihe spomína, že ho vyhodili preto, lebo chcel, aby bol film viac vážny, čo sa Petersovi nepáčilo a vzťah medzi nimi bol neudržateľný. (BlueNeon81)

• - Ve 42. minutě je možné všimnout si měnící se velikosti krevních skvrn na Cashově (Kurt Russell) tričku. (Terva)