Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (571)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,myslí si, že je rambo!" ,, rambo je trouba!" bože už je to tak dávno, když jsem tenhle film hltal z pirátský kazety. pocit ze zajímavého zážitku ve mě převládá i dnes. stallone i russel hrají to, co jim jde nejlíp a ktomu kolem sebe házej hlášky, nad kterýma se pousměju ještě dneska. hlavně stalloneho drsný elegán s brejličkama je ok. dvd mě překvapilo dobrým zvukem (to se dalo čekat), ale hlavně zklamalo překladem do titulků. škoda, že někdo nevěnoval trochu víc své fantazie do vtipného překladu. nebo je to zvykem? proto jsem to skouknul raději dabovaný. ,,a nefandi si tolik pinďo!" ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Končalovského nízkorozpočtový pokus o akční komedii, který je po jeho oscarovém Splašeném vlaku přeci jenom krokem zpět. Ale místama je to překvapivě vtipný, Russel se Stallonem chrlí hlášky jak na běžícím páse a bezvadně se doplňujou. Rozhodně je to jeden z těch lepších Stalloneho kousků konce 80.let, kdy jeho kariéra pozvolna upadala a znovu oživla snímkem Cliffhanger. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $55miliónovTržby USA $63,408,614Tržby Celosvetovo $80,600,000║ Takáto zaujímavá dvojica(Stallone-Russell) v tak plochom deji, škoda tej nevýraznej réžie a príbehu, akcia na pól plynu, zopár dobrých hlášok, nič viac než priemer. /60%/ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Každá druhá věta hláška a každý první výstřel zásah do černého. Změna režiséra je znát i není, přičemž záleží hlavně na tom, zda-li jste ochotni po elegantních žánrových zlomech skousnout i ten poslední, kdy hrdinové vyjedou naproti povinnému akčnímu finále v obrněném džípu. Do té doby totiž všechno funguje bez sebemenší chybičky, byť nevíte, zda-li dříve obdivovat Končalovského živelnou akci, či padat smíchy ze židle při slovních přestřelkách. Tak jako tak, Stallone s Russellem si to užívají jako nikdy. [Malá rýpavá. Pětapadesátimilionový rozpočet, navíc na konci osmdesátých let, ti přijde jako nízokorozpočtovka, Limo? :-)] ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Film je hlavně zajímavý režisérem, jinak spíše tvůrcem filmů pro festivaly. Tentokrát se z něj stal řemeslník a dokázal podle všech hollywoodských pravidel vytvořit dost slušnou akční komedii. Zajímavá je postava Stalloneho vždy elegantního Tanga (která si navíc dělá legraci z Ramba). Vzájemné špičkování obou postav je také povedené, akční scény zvládnuté, Jack Palance mírně přehrávající (zřejmě to tak mělo být). ()

Galerie (25)

Zajímavosti (23)

  • Speciální obrněné a ozbrojené vozidlo "RV from Hell", které hrdinové používají v závěrečné akční pasáži, je přestavěný a přemaskovaný Chevrolet K-2500, resp. K-3500. Byla postavena celkem tři auta. Dvě z nich se dochovala, ovšem jen jedno ve filmové podobě (je to to, které ve filmu skáče skrz bránu). To dostalo v roce 2005 nový lak a delší dobu bylo na prodej za 45 tisíc amerických dolarů, včetně kompletní filmové výbavy, zahrnující i točící se maketu rotačního kulometu na boku. (Stejšn)
  • Ve 42. minutě je možné všimnout si měnící se velikosti krevních skvrn na Cashově (Kurt Russell) tričku. (Terva)

Související novinky

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Akční legenda z Hvězdné brány, Útěku z New Yorku nebo Tanga a Cashe ulovila další velkou roli. Kurt Russell se po Rychle a zběsile 7 objeví i ve druhých Strážcích Galaxie, kde si zahraje otce Petera… (více)

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)

Reklama

Reklama