Po skvelom treťom Rambovi, akoby sa Stallone potreboval trochu uvoľniť a oddýchnuť a tak natočil niečo odľahčenejšie a jemnejšie, pričom si ešte k tomu rozdeľuje priestor s ďalšou hereckou legendou, no podľa mňa to nikomu moc neprospelo. Ako taká obyčajná oddychovka to funguje bez problémov, kvalitná technická stránka a slušný rozpočet sú samozrejmosťou, takže vizuálne sa na to pozerá viac, než dobre, nechýba atmosféra osemdesiatych rokov so slušnou hudbou a veľkým plusom je to mimoriadne svižné tempo, ktoré vlastne na chvíľu poľaví len v tretej štvrtine, kedy dostane väčší priestor ženský element, ale aj tak to nemá najmenšiu šancu začať nudiť. No inak tu chýba takmer všetko, čo potrebujem od poriadneho akčného filmu. Zápletka je výborná, dvojica skvelých policajtov, proti ktorým sa spojí niekoľko zločineckých organizácií, čo ich stojí nielen slobodu, ale samozrejme aj boj o život, no miesto drsnej cesty za pomstou a očistením mena je z toho len taká séria priemerných odľahčených scén, ktoré ani nemajú moc čím zaujať a mafia, ktorá spočiatku pôsobí celkom zaujímavo sa už po chvíli zmení len na takú amatérsku a zanedbateľnú hrozbu. Takže dejovo tu ani nie je moc o čo stáť, pričom dokonca ešte aj časť vo väzení, ktorá býva v podobných filmoch často tým najlepším neponúkne prakticky nič zaujímavé. A keby aspoň ten humor fungoval, ale je ho tu príliš moc, no mne sadli asi len dve hlášky, hlavne tá narážka na Ramba, inak ma vôbec nebavil. A sklamaním je aj akcia, je jej tu síce pomerne dosť, nechýba jej rozmanitosť a celkom aj veľkoleposť, pričom technicky je samozrejme bez najmenších problémov, ale celkovo ma moc nebavila. Už len to, že v tomto type filmu sa začne zabíjať desať minút pred koncom hovorí za všetko. A tak je to vlastne väčšinou len taká séria rôznych naháňačiek spestrených priemerným súbojom a dokonca ani to veľkolepé explozívne finále za moc nestojí. Mne sa tu vlastne páči len úplný záver finále, kedy hlavní hrdinovia konečne vyjdú z vozidiel a klasicky postrieľajú protivníkov, len škoda, že tak málo a ešte pár kaskadérskych kúskov z priebehu filmu. Čo sa týka obsadenia, tak Sylvester Stallone a Kurt Russell patria medzi mojich obľúbencov, ale toto je pre oboch jedna z tých horších akčných úloh, pri Russelovi určite najhoršia, Teri Hatcher ma tu vôbec nebavila a sklamaním sú aj záporáci, ale vlastne ani nedostali moc priestoru a tak vynikne jedine Brion James. Takže Tango a Cash patrí medzi tie akčné filmy, ktoré si vlastne nemám problém kedykoľvek pozrieť, predsa len pre osemdesiate roky mám v tomto žánri slabosť a tak aj tento film som už od detstva videl pomerne dosťkrát, ale na viac, než ten lepší priemer to nemá, na to by som potreboval veľa zmien. 64%(28.2.2011)

Stalloneovi a Russelovi to spolu perfektne sekne, Tango a Cash mal potenciál na sériu typu Smrtonosných zbraní. Nestalo sa, nevadí. Problém mám s trochu mdlou réžiou, ktorá sa snaží byť za každých okolností cool, lenže tým pádom pôsobí skôr béčkovo. Poteší zopár Russelových bonmotov. Je dobré, že producenti chápu, že ak fungujúca dvojica policajtov, čiže Buddies, tak jedine maximálne rozdielna. Repete si už ale nedám.(5.11.2012)

Už po vlažném přijetí a těžké kritice ultrabrutální COBRY Sly ubral plyn rekordně honorovanou rodinnou vyměklostí DO ÚTOKU a po propadu jistotářského třetího RAMBA už vší silou dupnul na brzdu a v TAC se s ramboidní image okázale loučí. Jednak dramaticky mění vzhled (krátké vlasy, brýle, oblek na míru, malý revolver místo monumentálních kanónů), pak si také poprvé ve své kariéře bere rovnocenného parťáka v podobě jiné akční hvězdy a v neposlední řadě s Rambem účtuje hláškou "RAMBO´S A PUSSY". Sly s Kurtem sedí perfektně dohromady, akční scéna střídá akční scénu a hláška hlášku a výsledkem je svižný lehkonohý buddy movie z let, kdy se v akčním filmu řešily problémy tak, že se na ně vlítlo s obrněným policejním speciálem (RED FORCE, ZÁKON MLČENÍ), navrch opatřený dobře obsazenými vedlejšími rolemi (James, Pollard, Jeter, Z´Dar, Howard) a skvělou Faltermeyerovou hudbou (+ Don´t Go od Yazoo u striptýzu Teri Hatcher), která připomene jeho slavný ústřední hudební motiv z POLICAJTA V BEVERLY HILLS.(15.8.2007)

Jeden z nejhláškovitějších filmů všech dob, v němž není chvíle, kdy by některá z postav nepronesla nějaký bonmot. Hláškuje se tu tak křečovitě a v tak absurdní míře, až je to cool. Zápletka je nesmyslná, stejně jako chování veškerých postav. Vše ale funguje díky skvělé chemii dvou hlavních herců, mezi nimiž to celou dobu patřičně jiskří. Dokonce mají i společnou sprchovou scénu, která se vepsala do análů nejznámějších homoerotických momentů osmdesátkových akčňáků. „Buddy cop“ filmy se nikdy neobešly bez určité dávky „bromance“ s lehce homosexuálním podtextem. Tenhle prvek je tu ale (stejně jako všechno ostatní) vyhnaný do extrému, až přestává být skrytý a dere se napovrch. Stallone se tu pokusil redefinovat svojí image prkenného mumlajícího svalovce, která na přelomu 80. a 90. let začala vycházet z módy. Nasadil si tedy brýle, hodil se do gala, začal více a rychleji mluvit a oplývat sebeironickým humorem („Rambo is a pussy“). Russella naproti tomu uvidíme v pro něj více typické roli drzého, neurvalého povaleče v otrhaném tričku. Dalo by se říct, že v roli šité na míru, i když byla původně určená Swayzemu, který dal nakonec přednost dalšímu nezapomenutelnému osmdesátkovému klenotu Road House. Obě hvězdy hrají nejlepší poldy ve městě, mezi nimiž panuje ustavičná rivalita („slyšel jsem, že jsi druhej nejlepší polda ve městě“ – „to je zajímavý, já o tobě slyšel to samý“) a film pak stojí čistě na jejich dětinském handrkování, pózování, poměřování a přebíjení. Je to ale velká zábava, na kterou se dá koukat do zblbnutí.(25.1.2017)

Mezi Sylvesterem a Kurtem to neuvěřitelně jiskří, oba přesvědčivě ukázali své komediální a parodické vlohy, celé to připomíná takové moderní pokračování Butche Cassidyho a Sundance Kida...:-) Ke kladnému hodnocení přispívá i vizáž Kurta Russella, který vypadá jako starší bratr Patricka Swayzeho, kterýžto měl původně Cashe skutečně hrát. Jinak je to samozřejmě akční ptákovinka...:-)(22.2.2009)

• - Speciální obrněné a ozbrojené vozidlo "RV from Hell", které hrdinové používají v závěrečné akční pasáži, je přestavěný a přemaskovaný Chevrolet K-2500, resp. K-3500. Byla postavena celkem tři auta. Dvě z nich se dochovala, ovšem jen jedno ve filmové podobě (je to to, které ve filmu skáče skrz bránu). To dostalo v roce 2005 nový lak a delší dobu bylo na prodej za 45 tisíc amerických dolarů, včetně kompletní filmové výbavy, zahrnující i točící se maketu rotačního kulometu na boku. (Stejšn)

• - Za kamerou původně seděl Barry Sonnenfeld, ale Sylvester Stallone jej ze štábu vyčlenil, protože mu nevyhovoval jeho styl. (HellFire)

• - Ve 42. minutě je možné všimnout si měnící se velikosti krevních skvrn na Cashově (Kurt Russell) tričku. (Terva)