Každá druhá věta hláška a každý první výstřel zásah do černého. Změna režiséra je znát i není, přičemž záleží hlavně na tom, zda-li jste ochotni po elegantních žánrových zlomech skousnout i ten poslední, kdy hrdinové vyjedou naproti povinnému akčnímu finále v obrněném džípu. Do té doby totiž všechno funguje bez sebemenší chybičky, byť nevíte, zda-li dříve obdivovat Končalovského živelnou akci, či padat smíchy ze židle při slovních přestřelkách. Tak jako tak, Stallone s Russellem si to užívají jako nikdy. [Malá rýpavá. Pětapadesátimilionový rozpočet, navíc na konci osmdesátých let, ti přijde jako nízokorozpočtovka, Limo? :-)](19.1.2011)

Končalovského nízkorozpočtový pokus o akční komedii, který je po jeho oscarovém Splašeném vlaku přeci jenom krokem zpět. Ale místama je to překvapivě vtipný, Russel se Stallonem chrlí hlášky jak na běžícím páse a bezvadně se doplňujou. Rozhodně je to jeden z těch lepších Stalloneho kousků konce 80.let, kdy jeho kariéra pozvolna upadala a znovu oživla snímkem Cliffhanger.(28.9.2003)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $63,408,614Tržby Celosvetovo $80,600,000║ Takáto zaujímavá dvojica(Stallone-Russell) v tak plochom deji, škoda tej nevýraznej réžie a príbehu, akcia na pól plynu, zopár dobrých hlášok, nič viac než priemer. /60%/(22.5.2005)

Z Tango a Cashe jsem viděl v televizi jen dvě scény. Hru na dobrého a špatného poldu na střeše (která mně nadchla) a výbušný závěr hraný pouze na efekt. Teď, po zhlédnutí celého filmu musím přiznat, že ani ta parťácká chemie moc nefungovala a hlášky do celého konceptu též nezapadly. Jediné co tak zbylo, jsou dva drsní borci v roli odvážných policistů.(9.8.2011)

Říkám to furt a řeknu to ještě jednou. Ve své době příkladný akční film, podle kterého se ostatní učili, jak má vypadat nesourodá dvojice a jak se "hláškuje". Kdybych si měl sestavit nějaký žebříček Stalloneho filmů, dal bych na první místo Demolition mana, potom Rambo IV a pak hlavně Tango a Cash. Víc takových klasik a budu držet hubu.(27.4.2011)

• - Keď Tango (Sylvester Stallone) uteká z väzenia po elektrickom drôte, možno si všimnúť, že má pri rozbehu opasok stočený v ruke, ale keď skáče a chytí sa drôtu, už ho má v ústach. (gezko)

• - Do role Cashe byl původně obsazen Patrick Swayze, produkci ale opustil kvůli účinkování v akčním dramatu Hrozba smrti (1989). (džanik)

• - Scéna, ve které Tango (Sylvester Stallone) stojí v cestě kamiónu pouze s pistolí v ruce, byla “vypůjčena“ z Police story (1985) s Jackiem Chanem, který je mimochodem Stalloneho dobrý přítel. (džanik)