poster

Deset vteřin do pekla

 • Velká Británie

  Ten Seconds to Hell

Válečný

Velká Británie / USA, 1959, 93 min

Režie:

Robert Aldrich

Scénář:

Robert Aldrich

Kamera:

Ernest Laszlo
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • Pohrobek
  ****

  Existencionalismus v té nejsurovější podobě, však má k sobě též výborné podmínky! Dramatické okamžiky a slušné porce napětí stále nevybledly, mnohdy zajímavější i napínavější než dnešní "pyrotechnické" filmy, se kterými se po Britanicu roztrhl pytel. Palance odvádí skutečně podivuhodný výkon, on takto zamlada hrával docela často - tady to už však hraničí takřka s divadelností, ostatně film obsahuje slušnou porci situací, které by se na jevišti vyjímaly lépe než na plátně.(16.6.2005)

 • LiVentura
  ****

  Velmi zajímavé.(1.11.2016)

 • Snorlax
  ****

  Kdyby toto výborné drama nebylo prošpikováno stupidním melodramatem, mohlo být od začátku dokonce nejen svižné, ale především napínavé.(10.8.2013)

 • kaylin
  ****

  Snímek s velmi zajímavým námětem. Šest chlapů po válce má jeden jediný úkol - zneškodňovat nevybuchlé pumy. Není to zrovna práce bezpečná, a tak se trochu pojistí. Poslední, kdo přežije, dostane balík. Najednou se ale peníze zdají docela dobrou vidinou, přátelství jde stranou a lidé začínají umírat. Dobré, zbytečně vztahové mimo skupinu, ale dobré.(9.3.2017)

 • DruidKarel
  ***

  1335. hodnocený film:(12.1.2013)

 • Martin741
  ****

  Zeby toto bol vojnovy film, to sa mi velmi nezda, skor je to o pyrotechnikoch, ktori po skonceni najnicivejsej vojny - Druhej Svetovej Vojny - likviduju nevybuchnute bobmy. Rezia Roberta Aldricha /Ver Cruz 1954, Emperor of the North, Dirty Dozen/ je samozrejme vyborne, vidno, ze sa reziser doslova pohral s kazdou scenou. Samotnych vojnovych scen je malo, ako som spominal, skor sa likviduju nevybuchnute bomby, krasne je zobrazena realita likvidovania bomb. Okrem toho samozrejme medzi tymi ludmi rastie nedovera a napatie, no a nevybuchnuta bomba vybuchne prave vtedy, ked to netreba, a so sebou si zoberie aj prislusnehocloveka. Dialogy su vyborne, fakt ako dlho som som hladal film, ktory ma udrzi v napati celu minutaz. Majo25 spomenul v komentari akusi slabu charakterizaciu postav, viem, co je charakter postavy, ale cela ta slovna konstrukcia mi smrdi mne navysost odpornou filmovou teoriou, ktorej sa vyhybam. Z hercov som poznal len Jacka Palance-a /Panika v Ulicich, Vamos a Matar, Companeros/, ten bol vynimocne v kladnej ulohe. 77 %(16.9.2017)

 • majo25
  ***

  Film sa oplatí pozrieť už len kvôli Jackovi Palancovi...veď v koľkých filmoch ho môžete vidieť v kladnej úlohe. Ostro rezané hrany tváre ho jednoznačne predurčujú k záporným roliam. Aj preto sa melodramatických scénach akoby strácal, nesvedčali mu, rovnako ako v monológoch či dialógoch, ktoré sú filozoficky razené. Tieto scény sú celkovo aj dosť nudné a pôsobia prázdne a treba ich jednoducho preskočiť. Slabinou filmu je aj slabá charakterizácia postáv. Za zmienku stoja akčné a dramatické scény, v ktorých je napätie pekne budované hudbou i strihom. Nemám v tom síce prehľad, ale film môže patriť k priekopníkom "pyrofilmov"; tiež vzdáva hold skutočným mužom, ktoré toto nebezpečné zamestnanie museli absolvovať. Hodnotenie: 55%(30.5.2014)

 • Alf
  **

  plusy: kulisy rozbořeného Berlína, několik takřka dokumentárních záběrů z profese hlavních postav minusy:: o čem proboha byly ty dialogy mezi hlavním hrdinou a hlavní hrdinkou, že by o ničem ? aneb celková prázdnost některých rádoby filosofických proslovů...(19.5.2005)

 • Allan
  ***

  Skoro jsem se lekl, že „komorní“ režisér Robert Aldrich se pustil do válečného dramatu. Naštěstí se toto však nekonalo a tak se mu povedlo vytvořit docela napínavé psychologické drama o skupince německých likvidátorů nevybuchlých bomb. Film má klasické schéma, kdy se prolínají romantické motivy s nervy drásajícími záběry na likvidace bombových roznětek. Tyto dramatické záběry jsou bez hudebního doprovodu a jsou velmi pěkně gradované. Naproti tomu bohužel stojí ona milostná zápletka, která je bez přehánění hrozná. Zvláště, když hlavní klaďas (Jack Palance) vypadá jako Frankenstein a snaží se o melodramatické herectví. Nemám nic proti ošklivým hercům, kteří mají příslušnou dávku charisma; tento však nemá ani krásu, ani jiskru.(24.5.2005)

 • Kragujevac
  ***

  Má to velice dobrou myšlenku, bohužel provedení již pokulhává.(13.11.2013)

 • FoxMulder
  **

  Nikdy před tím mě asi ani nenapadlo, že všechny bomby použité ve válce nevybuchly a tudíž se musely nějak zlikvidovat dodatečně. Takže námět filmu, odehrávající se v Berlíně po druhé světové válce, zněl, aspoň pro mě, docela zajímavě. To je ale všechno, k čemu se slovo zajímavý dá v souvislosti s tímto filmem použít. Pár scén demontáže bomb není zlých, ale potřebné napětí nenavodí. A zbytek? Psychologická drobnokresba žádná, postavy nesympatické a největší mínus filmu je scénář. Dialogy jsou zmatené a některé scény jsem vůbec nepochopil. Proč ty bomby, které neumí zneškodnit, nenechají hned ze startu vybouchnout, když žádnou další škodu kolem nenadělají a ještě by si zachránili život?(10.9.2008)

 • brasek
  ***

  Mám rád pyrotechnikov... ovšem tento film je skôr melodráma ako typický vojnový film. Postrádam akékoľvek napätie a scenár je bohužiaľ úbohý.(11.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace