The Girl from Tomorrow (TV seriál)

Sci-Fi

Austrálie, 1991, 12x25 min

Ian Davidson

Kostýmy:

Fiona Spence

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Toto bol serial môjho detstva, ťažko povedať ako by som to zožral dnes, ale na toto som sa tešil pravidelne... bola to kvalitka, prišli z budúcnosti modulom, plešatý záporak z roku 2500 zbohatol na stávkových kanceláriach, najväčšia radosť mu robí voda, v ktorej je r. 2500 nedostatok... dneska je to asi prekonané, ale na tú dobu to bol meganámrd! na osvieženie spomienok - http://www.youtube.com/watch?v=QUIPT_Y5a0c po prezretí pár ukážiek na youtube som stiahol * dole.. možno by to chcelo stiahnúť ich asi viac x), ale uznajte sami: ,, kto v detstve nemiloval presnidávku?´´.(9.7.2012)

1. a 2. séria Dievčaťa z budúcnosti majú úplne odlišné vyznenia. 1 je menej násilná aj pomalšia. Vychováva decká príkladom kontrastu správania sa Alany z budúcnosti (vždy hovorí pravdu, o nikom nezmýšľa zle, pomôže aj tomu, kto jej ublížil) a 2 detí zo súčasnosti. Ako kresťanovi mi táto pridaná hodnota príde vynikajúca. Žiaľ už z 2. série sa vytráca. Tá je temnejšia a dôraz nie je kladený na vzťahy, ale dobrodružnú akciu. Naopak, ako dieťa ma oslovila hlavne 2. séria a nebyť jej, na Dievča z budúcnosti zabudnem.(20.1.2018)

Tak toto je nostalgia ako bejk. Azda nikto s mojej generácie, ktorí ulietavali v tej dobe ( v našich televíziách na sci-fi ešte pomerne chudobnej ) na podobných námetoch, si nenechal tento seriál újsť.(29.11.2011)

1x5---2x5---3x5---4x5---5x5---6x5---7x5---8x5---9x5---(13.2.2018)

Nostalgia :) Konkrétne scény si pamätám iba matne (ochranné laséry na čele, zmena nepriateľa na spojenca...) ale pocitovo sa toho vo mne vynára dosť veľa. Pozerával som to ako malý a zdalo sa mi to vtedy také špičkovo futuristické, moderné a napínavé. Zanechalo dojem.(3.2.2015)